|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pelene ...
2.8.2015 10:17:12   
jess021
Gaga, ne znam koliko cu ti pomoci i ja cekam prvo, ali imam pomalo iskustva sa decom iz okoline.
Sad svi koriste te jednokratne pelene tipa Pampers...tetra i svedske se koriste za siroki povoj zbog kukova, neko ga uopste ne stavlja, neko 3 meseca, neko 6 nedelja... sve zavisi kakva je praksa pedijatra kod kog ces voditi dete. Mislim da je lakse kad novorodjence ima taj siroki povoj jer ga je lakse drzati tako malog. A tetra pelene ce ti trebatti i za kupanje, brisanje...mislim da ti je 25 kom sasvim dovoljno i ja imam toliko i ne trebaju ti te gumene gace, znam na sta mislis. One su se nosile pre kad nije bilo Pampersa i sl.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 2151
   RE: Pelene ...
2.8.2015 10:17:31   
Maraj
Gago taj siroki povoj koristimo samo mi u Srbiji. A ti si negde preko jer da. Ne znam da l tamo stavlja
ju siroki povoj. Preko je najcesce samo pampers i to je to. Ovde pampers pa tetra pa svedske. I to je to. Najcesce do nekog 6.meseca al sve zavisi od dr do dr jer vodis bebu na ultrazvuk kukova pa kad dr kaze da se ok skidas siroki i ostavljas samo pampers.

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 2152
   RE: Pelene ...
2.8.2015 10:19:53   
Maraj
Da da jess je u pravu. Ranije su se koristile te gumene gace jer nije bilo pampersa pa su nas mame povijale u tetra pelene pa svedske pa te nepromocive gace da ne bi probilo. Sad se to ne koristi jer ima pampersa

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2153
   RE: Pelene ...
2.8.2015 19:59:28   
GagaT
Vec ste mi mnogo pomogle. Sad mogu da planiram. Hvala lepotice moje.
Da ovde niko ne koristi, u Skandinaviji. Kada ih pitam za iskustva gledaju me kao da sam sadda iz pecine izasla. Ali ima njihovih foruma koje posetim kad mi treba info pa vidim u vezi tih tetra pelena da su im misljenja podeljena i da ih ima jos uvek onih koje koriste tetra. Ali ovde imaju te kao oblika su pampersa, pamucne, iznutra imaju zastitu da vlaga ne probija na odecu a unutar te "pelene ima kao dzep u koji se stavlja i vadi ulozak koji se pere. U principu kao pampers.

OK, hvala vam puno, znam kako cu sada. Ljubac

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2154
   RE: Pelene ...
2.8.2015 21:55:24   
milicicak
Gaga, tetra pelene su super za sve osim da sluze kao pelene :) koristice ti da stavis bebi pod glavicu, prebacis sebi preko ramena dok je nosis... 25 komada ti je vise nego dovoljno :)
Mislim da ti pricas o visekratnim pelenama od bambusa ili pamuka, evo Tema

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 2155
   RE: Pelene ...
3.8.2015 7:30:47   
mali_mis
Bambo pelene user posted image jeftine, ne smrde, nema gelova, kristala i raznih cudesa, tanke, ne deformisu se kad se napune, a drze celu noc user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2156
   RE: Pelene ...
3.8.2015 16:53:19   
Mariya
Slažem se sa Milicom u svemu. Tetra pelene su super za sve i koristiće se za sve osim za povijanje bebe. Danas kada postoje jednokratne pelene, ne mogu da zamislim sebe da perem iskuvavam i peglam svakodnevno peleneuser posted image
A to se tiče širokog povoja, ja ni ne znam kako se to stavlja na bebuuser posted image jer ga moje devojčice nisu nosile. Ako nešto nije u redu sa kukovima, to široki povoj nikako neće popraviti.
I 25 kom. je dovoljno. Ja sam imala 20kom. sa obe i bilo mi je dosta.

< Poruku je uredio Mariya -- 3.8.2015 16:54:11 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 2157
   RE: Pelene ...
1.9.2015 9:48:33   
adulence
zene da vaas pitam koju veliicinu jednokratnih pelena ste uzele??

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2158
   RE: Pelene ...
1.9.2015 10:14:12   
Maraj
Ja kupila ono malo pakovanje od 27 kom velicina 2. To je od 3-5 kg. Valjda je ok. Racunam da ce beba biti okon3kg

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2159
   RE: Pelene ...
1.9.2015 10:19:43   
adulence
ja sam kupila jedno pakovanje 1 od 2 do 5 kg,pakovanje od 40 komada ili 43 nisam sigurna t da imam za prvih paar dana,a ne znam sta posle da uzmem,jedan paket 2,onii brzo prerastu te prve brojeve,ali ne mogu da se setim...a hocu da kupim par pakovanja da sam u pocetku snabdevena...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2160
   RE: Pelene ...
1.9.2015 10:26:44   
Maraj
Pa pojma nemam.... ja uzela samo ovo jedno pakovanje pampersa. Lako mi je. Radnje su na svakom koraku kupice mi mm vec tj bebi. Dok se uhodamo i vidimo kako to ide....
nego koliko mi dnevno treba jednokratnih pelena za novorođenče? Koliko se cesto menjaju?
Ja definitivno ko pala s marsa

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2161
   RE: Pelene ...
1.9.2015 10:31:04   
adulence
boga mi treba prilicno pogotovu sto prvih dana beba izbacuje taj mekonijum,stolicu koja se skupljala,samo siki i stalno piski,znam da ide bas dosta pelena...to malo pakovanje ce ti svega par dana trajati,mozda 5 ne znam sada tacno...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2162
   RE: Pelene ...
1.9.2015 10:34:44   
Maraj
Ozbiljno....eto nisam znala...ja sve mislila mali su pa na pocetku treba manje....
a kakve su ove bambo pelene sto ih milicica spominje? Ja sam mislila da kasnije uzimam u dm-u njihove. Nesto imam averziju prema pampersu (ko i prema alweys uloscima) al verovatno cu lutati dok ne nadjem one prave-odgovarajuce

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2163
   RE: Pelene ...
1.9.2015 10:57:23   
adulence
ma da maleni zamisli kolicki su to stomacici i besikice,to piski ko ludo,bar je meni ivka a sisala je stalno pa nije ni cudo...joj ne znam razumem te za always uloske isto misljenje...a sto se pampersa tice mi smo ga od starta koristili i pokazao nam se super pa nismo menjali,e sada videcemo,bebe nekada umeju i da odreaguju na pelene...ja volim pampers jer su jako tanke pelene...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2164
   RE: Pelene ...
1.9.2015 10:58:14   
Mariya

IZVORNA PORUKA: adulence

ja sam kupila jedno pakovanje 1 od 2 do 5 kg,pakovanje od 40 komada ili 43 nisam sigurna t da imam za prvih paar dana,a ne znam sta posle da uzmem,jedan paket 2,onii brzo prerastu te prve brojeve,ali ne mogu da se setim...a hocu da kupim par pakovanja da sam u pocetku snabdevena...


Ja sam sa L uzela jedno pakovanje 1, za porodilište i vel. 2 za kući. Čim smo potrošili 1.cu, prešli smo na 2. A sa H sam uradila isto, i kad sam potrošila 1. i počela da joj stavljam 2. poslala sam muža u prodavnicu da mi donese 1.cu jer joj je dvojka bila velika i sve je curelo iz njeuser posted image , tako da sam sa H 1 koristila oko 5 nedelja.
Da dodam da je L rođena sa 3100 i 50cm a H sa 3300 i 50 cm.
Maraja, sve zavisi nekad 5-6, nekad ti i 9-10 treba dnevno. Ja koristim pampers jer sam zadovoljna sa njim i ne želim da ga menjam. A ti ćeš već videti koje će vam odgovarati.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2165
   RE: Pelene ...
1.9.2015 11:05:36   
jess021
Ja sam uzela Lilly-u njihove pelene, to najmanje pakovanje da imam za porodiliste i malo za kuci, pa cu vec dokupiti. Cula sam da su dobre, videcemo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2166
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:06:52   
Anoniman
ja sam za U koristila pampers pa smo presli na baby love sa njima sam bila prezadovoljna, i evo danas sam za bebu uzela baby love ono pocetno pakovanje od 3-6 kg malo za porodiliste, valjda nceu roditi dzinauser posted image

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 2167
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:14:07   
madre
ja sam za bogija dugo koristila pampers premium care, a pred kraj koriscenja pelena otkrijem libero i oduuusevim seuser posted image tako da mislim da ce ova beba od starta u liberouser posted image
mada me tako mame becutan pelene, retko ih vidjam ali mislim da cu morati da pazarim neko pakovanje cisto da probam.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2168
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:17:50   
Anoniman
madre kod nas libero nikada nisu imale, tako da ih nisam probala, ali bas svi ih hvale, sada u dm-u videh te bekutan, ne znam kakve suuser posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 2169
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:24:11   
wivern
Bekutan pelene sam dobila u onom DM-ovom paketu i nešto nisam bila zadovoljna. Nekako su mi kao karton, posle ih više nisam ni isprobavala. Mi smo se opet vratili na evybaby, baby love ovo poslednje pakovanje nismo mogli dobro da zakačimo mališi. Sve se nešto izvrcu i ostane brzo golog dupeta user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2170
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:28:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: madre

ja sam za bogija dugo koristila pampers premium care, a pred kraj koriscenja pelena otkrijem libero i oduuusevim seuser posted image tako da mislim da ce ova beba od starta u liberouser posted image
mada me tako mame becutan pelene, retko ih vidjam ali mislim da cu morati da pazarim neko pakovanje cisto da probam.

Ne valjaju bekutan user posted image
Pitaj mene, ja nema koje im nisam probala user posted image
Trenutno koristimo Diapers i Babylove, ali sve to zato što kod nas NEMA Libero. Kakvi kreteni, ne vjerujem da u cijeloj Crnoj Gori više ne nabavljaju. Bitno je da smrdljivog Pampersa ia da se kupi na svakom ćošku user posted image
Uzeću jednom prilikom i te Bambo, da joj probam ako ih nađem kod nas...

Ne odustaj od Libero-a kad ga već imate user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 3.9.2015 10:29:11 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2171
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:30:45   
madre
UM, libero bi trebalo da mozes da nadjes u svakom liliju...
a za becutan pelene, iako obozavam njihovu kozmetiku i maramice, sam nekako i pretpostavljala da nisu zadovoljavajuce, ali svakako moracu da probam, bar jedno malo, malooo pakovanjceuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 3.9.2015 10:31:38 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2172
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:33:45   
Anoniman
ja ne volim bekutan kozmetiku, imaju mi prejak miris, sada sam uzela i baby love pelene i vlazne maramiceuser posted image
a libero cu morati da probam, kod nas u gradu nema dm i lily , pa kada idem u susedni uglavnom pre svratim u dm, lily preskocimuser posted image mada moracu da vidim te libero!

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 2173
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:38:02   
choopa choops
Ja baš volim taj miris user posted image Kao i miris Kosilija user posted image Podsjeća me na djetinjstvo, ja sam stara koka user posted image

Hmmmm kod nas jedan lanac parfimerija nabavlja Lilly proizvode, tako da čak injihove pelene i maramice (koje su isto dobre) prodaju.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2174
   RE: Pelene ...
3.9.2015 10:40:19   
Anoniman
choopo nisam ni ja mlada, i ja sam se kupala kosilijem i bekutanom, ali iskreno nije vise kao sto je bilo u nase vremeuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 2175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here