|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 0:39:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Macaki, ja Maretu dajem taj frikomov prokelj (i blitvu, spanać, brokoli, karfiol, grašak, boraniju.. to je sve frikom).



anci, sve sto si navela u zagradi i ja kupujem frikomovo. ali nisam uopste vidjala prokelj. ili nisam pazljivo gledala.. moracu ponovo da pogledam. cim ga nadjem uvodim!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 351
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 0:45:51   
Christabel
Tash,javilo se i danas kod druge stolice koja je bila kasastija i sa malo sluzi. I sinoc jos jednom. Inace Alernovu pije samo pred spavanje za sad. I fino je popije 160-180. A kad smo u maju pili alernovu, prvih par dana sam joj dala max 90-120, glupa sam sto sam je i vracala na aptamil pa sad opet ovo. Ako je kandida onda bi stolica trebala stalo da se tegli, ne?
Yula, nismo mi nikad ni isli kod alergologa vec kod gastroen.i to 2 i razlicito kazu. Mada sam sad uglavnom prepustena samoj sebi. Mislim da cemo ici na one testove sa magnetima, koliko god bili pouzdani. Inace, super ste napredni. Moj mis je od 6-9 dobijala duplo manje nego sto je prosek pa sad imamo tek nesto preko 8 kg

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 0:46:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula

@Macaki, kada cete vi kod alergologa? Vi jos malo pa dve godinice. user posted image

Kako je danas Ksenija?



kako dve? user posted image treceg avgusta ce godinicu. user posted image

ne znam kada cemo kod alergologa, on je rekao kontrola za 2 meseca, to pada 10.06.
ali.. idemo u ponedeljak kod neurologa (da pokusam da produzim bolovanje), pa u utorak kod hematologa, pa u sredu na kontrolu kod orl.. a u medjuvremenu jos 1-2x kod opste prakse. pa mislim stvarno, sve mi se smucilo, zar da dete samo vodam po lekarima!
mozda je odvedemo one tamo nedelje, videcu sa mm jos. ne primecujem nikakve posebne r-je kada jede nesto novo, ali joj je malo ekcem na bradi i ispod oka podivljao. alergolog je napomenuo da to moze da se desi od antibiotika.
danas joj je malo bolje grlo, gledala je dr, ali i dalje jako slabo jede. samo gotove pahuljice, hleb i keks, nista vise nece.. kako je za to ne boli grlo ne znam. ali inace je neraspolozena, sva je na tri coska. posle popodnevnog spavanja je sat vremena plakala.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 353
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 0:55:11   
Anoniman
yula, nisi nam pricala kako je protekao rodjendancic? user posted image
kao i ostale zene, i ja mislim da je od vrucine. mojoj K je ovih dana vrat u takvim tackicama, jer se puno znoji.

tash, ako mu je suvo nemoj mu kuvati belo meso, nego batak. user posted image mislim da je on bas mekan kada se lepo raskuva.
mislim da je normalno da stolica bude redja od tresanja. posebno ako je pio vode nakon toga. user posted image
bravo za sladoled! user posted image pa probaj jos neki od tih vockastih (rumenko ne jer je sa jagodom, ali imas raznih.. )mozda ce moci da jede!!

christabel, vidi sa zille gde vodi pekija kod alergologa. (u NS ako se ne varam?)

< Poruku je uredio Macaki -- 8.6.2012 0:57:30 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 354
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 1:18:38   
Christabel
a koja je razlika izmedju kelja i prokelja?
Mozda bi trebalo opet da konsultujem onog drugog gastroenter. Mada plasim se da ce mi reci da treba da se prati u bolnici. A tamo smo lezale 10 dana kod prvog gastroent.i nikom nista ni za krv sto je tad bila ni za sluz, a pre toga 3 dana kod nas da bi nam rekli da se nista od analiza ne radi, tako da imam fobiju od bolnice i lekara jer mislim da je ovo intolerancija. Ali pitacu zille.
Ishler, kakve bre vezbice? Pa je l' to mora bas sve po knjizi? Moja se pocela prevrtati vise tek u 7.mesecu, u 8.je sama cvrsto sedela a ne sa 6 a sad nema jos punih 9 a od pre 2 nedelje je sama ustala drzeci se, i od tad nema mira, dize se stalno, hoce da se penje, pravi korake, super puzi iako se dugo vukla na stomaku ili isla unazad. A eto to sedenje i okretanje je kasnije savladala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 9:09:16   
Anoniman
Ako je kandida onda bi stolica trebala stalo da se tegli, ne?


Sluzava i smrdi, a ako je kandida u baš velikom broju, onda stolica postaje zelena i tečnija.
Možda da probaš par dana da daješ BioGaia Kapi? (to je probiotik)


bravo za sladoled! user posted image pa probaj jos neki od tih vockastih (rumenko ne jer je sa jagodom, ali imas raznih.. )mozda ce moci da jede!!


Rumenko sadrži mleko u prahu, da li verujete? Dobro nisam pala u nesvest kada sam pročitala, ja sam mislila da je to voda i boja u obliku nekog E-a. user posted image


christabel, vidi sa zille gde vodi pekija kod alergologa. (u NS ako se ne varam?)


Znam ja! user posted image Vodi u NS u Dečiju bolnicu kod alergologa-imunologa.
Chris, ja bih sem gastro posetila i alergologa.


Marko je jutros sav u tufnicama, kontam od vručine jer se pojavilo sa jedne strane vrata, svrbi ga, kontam da je spavao sa te strane pa se oznojao, ja ga i dalje stavljam da spava u dugim rukavima i dugim nogavicama, kao hladne su noći. user posted image I ima na grudima par tačkica.
Malo se tripujem na trešnju... videćemo...

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 356
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 9:10:44   
lesica
Tash,tesko da je tresnja,po tvojoj prici mislim da su dugi rukavi u pitanju user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 9:15:54   
Anoniman
Ma, danju skoro pa golišav, nego ja imam trip da kada legne da spava da se onda smiri pa će da zebe! user posted image Mislim, i ja sam u dugim rukavima i nogavicama, i pokrivena onim mekanim Dormeo ćebetom, decu ipak pokrivam samo frotirom. Mislite da treba da ih skinem u kratko za spavanje? Ja sam u fazonu da su im duge nogavice i rukavi ustvari umesto pokrivača, jer se stalno otkrivaju. Kako su vaša deca obučena za spavanje i jel se otkrivaju?

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 358
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 9:18:31   
lesica
Pidzama kratkih rukava i nogavica,preko frotir,i da non-stop je otkrivena,ali je naucila da se pokriva user posted image Nemajka!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 9:26:40   
Anoniman
Meni ni starije još ne ume da se pokrije! user posted image

Luka juče:
- Mama, hoćeš me hraniti, ja ne znam sam da jedem kajganu?
- Ne mogu, moram da hranim Marka.
- Marko zna da jede sam.
- user posted image Nije te sramota to da kažeš?

Eto, toliko sam osposobila starije dete. user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 360
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 14:47:06   
Anoniman
rumenko ima mleko u sebi? user posted image

ja kseniji nocu obucem bodic sa dugim rukavima i pamucni donji deo pidzamice. obucem joj i carape. razlog je sto je pokrivam samo preko stomaka, pa da joj ne budu noge gole. inace, bude sva znojava. ali ne mogu bas mnogo da je razgolitim , jer se desi da se otkrije, a ja to vidim ko zna kad. meni jos nisu noci bas prevruce, onako kako leti moze da bude. ja nosim pidzamu sa dugim nogavicama i kratkim rukavima i pokrivam se tankim prekrivacem. frotire jos nisam aktivirala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 361
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 20:09:39   
Anoniman
Samo kratko da vam se javnem, čekam goste.
@Yula, P pokupi definitivno nešto sa poda, a inače ga puštam da puzi svuda, i po dvorištu i na trgu u šetnji, pa te ručice onda op u usta stavi. Zato mu se i javlja taj osip po licu, telo mu je čisto. Ako se baš jako češe i raskrvari, onda mu dve večeri namažem Elocom, i prođe ga.
@Christabel, vodim bebu kod alergologa u NS. Ako hoćeš Tash ili ja ti možemo dati br telefona da zakažeš. Zakazuje se polovinom meseca za sledeći mesec. Htedoh te još pitati gde kupuješ jagnjetinu? Ja je uzimam u Promesu kod pijace, tj.sveki mi kupuje, i baš je mlada i lepa. Mislim na jagnjetinu user posted image
Nešto smo probali danas ali neću da se hvalim da ne ureknemo. Ljubim vas!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 362
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.6.2012 23:12:02   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Zille

Ja je uzimam u Promesu kod pijace, tj.sveki mi kupuje, i baš je mlada i lepa. Mislim na jagnjetinu user posted image


user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Zille Nešto smo probali danas ali neću da se hvalim da ne ureknemo. Ljubim vas!


drzimo fige jaaaako user posted image

nama sutra treci dan kakaa! uveli smo ga kroz nestle pahuljice od 8 zitarica. to znaci da smo uveli jod neke zitarice, moram samo da vidim koje. user posted image
sutra cu joj kupiti jos neke babyking jer one sa vanilom bas voli. inace, ja dzabe kuvam ovih dana, sve bacam, ona nista nece da jede. samo pahuljice, keks i hleb...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 363
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.6.2012 14:03:23   
Anoniman
Zille, sta god da uvodite, mi drzimo fige jako jako!

Ja sam danas skuvala svoj prvi pasulj. Nije bas kao mamin i svekrvin, mozda jer sam uzela sveze meso umesto suvog, zbog Marka, a mozda sam nesto zeznula. Jestivo je, lepo, ali nije bas onakvo kakvo volim.

Danas krecemo beli luk. A nakon toga ce ici ili sirce ili aleva paprika. Palila sam se da kupim one suve paprike sto vise, pa da to koristim umesto ove u kesici, ali sam odustala. Ako ne bude isla kupovna, probacemo "visecu", ali zasto da pravim sebi dodatni posao ako ne moram?

Deca spavala u kratkim rukavima i nogavicama, opet osuti od vrucine. Marku sam skinula cil ogrlicu, imam utisak da mu ona skuplja znoj oko vrata i da se zato osipa. Ako zbog ukidanja cilibara krenu muke sa zubima, bronhitisom i ekcemom, vraticu je.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 364
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.6.2012 14:09:07   
Anoniman
pisem sa mob pa sam slucajno duplirala post. :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 365
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.6.2012 14:34:15   
Verus
Juce sam mu dala 1 kk kasice od slatkog krompira (kao i sa Helenom, dajem samo kupovne kad tek uvodim novu namirnicu-ona je uvek te lakse tolerisala jer su razredjene). I bilo je sve okuser posted image Malo je stenjao kad je legao i prdnuo jednom, ali je imao mirnu noc, tako da ce i danas dobiti 1 kk. Pisala sam vam vec kako puno jede, tako da cemo sada davati pirinac ujutru (sad jede 3 kk), i kroz nekih mesec dana (bice tad punih 6meseci), cemo uvesti drugi obrok uvece, slatki krompir ili nesto slicno. Tako da bar jede 2 namirnice sa 6 meseci-ja srecnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.6.2012 21:44:35   
MOCICA
Verus a sto kupovne? Bas svugde pise da osetljivoj deci treba davati samo prirodno, jer kupovne sadrze gomilu neprirodnih stvari koje mogu nepotrebno iziritirati njihov stomacic. Dodaj kasicicu u puno svog mleka da bude kao za palacinke i svakim danom malo zaguscuj, samo pazi krompir je zeznut, ako ga das gusto, meni se zamalo udavila pre neki dan jer joj je stao krompir u grlu, mislim na pire naravno.

Mi smo uveli jabuku, krompir, pirinac. osto mi se stalno davila sve sam obustavila. Posle nekoliko dana krenula sa tikvicom, znaci isecem celu sredinu gde su semenke, ogulim je naravno, skuvam, propasiram i dodam puuuno mog mleka i beba uziva. Lepo podrigne i nema tegoba posle.

Juce uvedem pirinac ponovo u vidu pahuljica Milupino jer mi je trebalo nesto sa cim bih joj yagustila mleko pred spavanje (inace pre 3 meseca pirinac nam je pravio probleme) i izasle joj danas dve fleke kod nosa i oka 10 minuta posle jela i ceo bozji dan je nemirna i podriguje.

Danas dok sam jela hleb setim se da on nije los da beba grize kad je muce zubi i dam joj da gricka koricu, kad posle 5 minuta, crvena fleka kod oka. Da poludis!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.6.2012 22:35:34   
Anoniman
u petak sam se zalila da je marku izasao osip na vratu, kao od vrucine. Onda se malo smirio tokom dana, jutros opet prisutan, al nigde vise. Pakleno je danas bilo. Posle spavanja ga nisam zagledala NA ZALOST, dala sam mu gutljaj corbe od pasulja sa belim lukom. Nije hteo da ruca posle toga. Otisli kod mame, tamo ga skinem, on osip na vratu, ramenima, donjim ledjima, grudima, znaci svuda gde je bio obucen tokom spavanja. Dal je od znoja ili belog luka ne znam. Mm kaze da je to tipican ojed od vrucine i, i ja to mislim, al opet... Djavo mi ne da mira, smorila sam se!

Yula gde si?

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 368
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.6.2012 0:30:29   
Anoniman
tash, skini ga skroz i pusti da go hoda po kuci! isto se desilo nasim prijateljima, mali osut od glave do pete, oni poceli da se tripuju od cega je.. odvedu ga kod dr, ona pogledala i rekla da ga skinu. oni mus kinuli sve, cak i pelenu. i tako je on nedelju dana isao go po kuci, piskio i kakio gde je stigao. user posted image uglavnom, osip prosao.
moja K ima sitan osip po vratu i malo ispod. ja joj veceras obukla pidzamu iz 1 dela, sa kratkim nogavicama i rukavima. i pokrila je samo malo preko stomaka. necu joj ni carape oblaciti user posted image prvi put ce spavati bez njih.
nego, kako bre prvi pasulj? user posted image pa sta vi zeno jedete? odaj mi tajnu kako ne kuvas, hocu i ja da prestanem!!

mi smo uveli kakao, jela je danas ceo obrok tih pahuljica sa kakaom.
isla sam do rodica i nasla sam prokelj! user posted image od ponedeljka krecemo sa njim!
hvala anci user posted image
nisam ni vidjala taj frikomov, nisam ocigledno pazljivo gledala, jer mi to ne jedemo, pa me nije ni interesovalo..
kupila sam i 3 vrste babyking pahuljica
http://www.apotekanikolic.com/images/lekovi/BabyKingPirincaneCerealijeSaBananom.jpg
http://www.apotekanikolic.com/images/lekovi/BabyKingPsenicneCerealijeSaJabukom.jpg
http://www.flory.rs/userfiles/image/pop-up-bundeva.jpg

posto gospodjica nista nece da jede ovih dana sem pahuljica, ja sam joj veceras kuvala meso, pa cu ga pomesati sa ovim pahuljicama sa bundevom. da bar nekako meso poejde kad vec povrce nece..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 369
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.6.2012 7:48:32   
Anoniman
Moja mama toliko ne voli da kuva, da misli da ni ja ne volim, pa me stedi. Da se razumemo, nisam ja luda za kuvanjem, al nemam ni odbojnost, valjda jer to retko radim. Kod keve se kuva, a mm pokupi rucak i donese kuci. Luka jede u vrticu, a za Marka se kuva kod kuce.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 370
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.6.2012 14:42:30   
Verus

I sa cerkom sam uvodila kupovne: to je prvih nedelju dana dok vidim da podnose to sto jedu. Njoj ako bi nesto smetalo, bi uvek dobila gasove, gadne, toliko da se budila nocu. Tad sam znala da ne tolerise, a primetila sam da je PUNO gore ako je to povrce koje ja skuvam. Uzmem organske kupovne, koje imaju samo npr slatki krompir i vit C. Juce je puno lepse jeo slatki krompir kad je mama umesala moje mleko (cerkici sam sve tako radila, sada nemam toliko mleka jer lose jedem, pa ni ne mesam svuda).

Danas dan 3 slatkog krompira i Oli je superuser posted image

Sledece uvodim avokadouser posted image
IZVORNA PORUKA: MOCICA

Verus a sto kupovne? Bas svugde pise da osetljivoj deci treba davati samo prirodno, jer kupovne sadrze gomilu neprirodnih stvari koje mogu nepotrebno iziritirati njihov stomacic. Dodaj kasicicu u puno svog mleka da bude kao za palacinke i svakim danom malo zaguscuj, samo pazi krompir je zeznut, ako ga das gusto, meni se zamalo udavila pre neki dan jer joj je stao krompir u grlu, mislim na pire naravno.




(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.6.2012 14:46:41   
Anoniman
bravo Verus! Bas se radujem!

Kako stoje stvari sa povratkom u NS?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 372
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.6.2012 15:11:23   
Verus
Kuca na prodaji: ali nista jos uvek...mami izlazi viza do kraja avgusta, tako da planiramo da se ja vratim sa decom a mm ostane ovde da zavrsi sve...ovo ne bih volela ali ako mora mora...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.6.2012 15:53:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Kuca na prodaji: ali nista jos uvek...mami izlazi viza do kraja avgusta, tako da planiramo da se ja vratim sa decom a mm ostane ovde da zavrsi sve...ovo ne bih volela ali ako mora mora...

Verus vi se vracate? user posted image Jesi li pisala negde o razlozima vraćanja, da pročitam, da se informišem.

Jedna lepa vest od mene: danas je treći dan višanja, i reakcije nema user posted image Dva dana sam mu davala po kašičicu, a danas tridesetak višanja skuvanih i umešanih u kačamak-palentu, šta li je već. On zadovoljan, ja presrećna user posted image Konačno neki boljitak i kod nas.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 374
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.6.2012 15:58:30   
Verus
bravo zile da krenu stvari na boljeuser posted image

Mi odlucili da odgajamo decu u Srbiji, pa kako svi tako i miuser posted image mm ce raditi sa ocem, a ja cu vec nesto da iskopam, imam par nekih opcija videcemo...Valjda se necemo pokajati,a li sto kaze moja mama kad smo odlucili onda samo napred. Ako bas ne ide vraticemo se sta sad. Ako budemo jos cekali, i deca butu starija a mi matoriji, bice nam kasno za novi pocetak...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here