|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 1:10:35   
Christabel
e da, za jagnjetinu- ne bih se ja brinula da je to sve od buta, nego u tu cetvrtinu ulazi sve zivo sto ja ne jedem, a kamoli beba.
Dusa moja mala, ona svaku noc u ovo doba place u snu ili cvili pa joj bude ok uz malo vode ili dudu. Sad se i zagrcnula. Bice da joj se vrati mleko pa joj smeta, ali kako moze AR mleko da joj se vrati? Glupavi ger, dokle vise?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 7:52:21   
Anoniman
I mi smo iz Ki user posted image Moramo se znati, ako ne, upoznaćemo se user posted image
Inače smo mi juče odlučili da putujemo u Vrnjačku Banju, drugi put ove godine user posted image Nadam se da ćemo do kraja godine otići bar još jednom, ako ne i dva puta. Imamo tamo kuću, pa što da ne iskoristimo. Krećemo u ponedeljak, i vraćamo se za 10-15 dana. U međuvremenu imam dva događaja koja ću propustiti, 20 godina od male mature user posted image user posted image . Ići će moj muž kao predstavnik, ionako smo išli zajedno u razred. Drugo je 3. rođendan srednjeg deteta, možemo ga i tamo obeležiti, ili odložiti. Šta on zna kad mu je rođendan user posted image
P se osuo juče oko usta, crven je kao da je opečen. Mislim da je pokupio neku mrvu hleba, pa da mu to smeta. Mi stvarno pazimo, starijoj deci smo izbacili grickalice zbog njega, a realno, nisu dobre ni za njih. Ali ne možeš baš sve da držiš sterilno, pogotovo što je P stalno na podu, i svaku mrvu vidi. Ostalo je sve O.K.

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 327
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 10:11:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Šta on zna kad mu je rođendan user posted image



user posted image user posted image user posted image

Ljubi malog medenog Pekija!

Ti si sa mužem još od osnovne škole?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 328
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 11:16:49   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Ti si sa mužem još od osnovne škole?


user posted image

Išli smo zajedno u razred i u osnovnoj i srednjoj školi, počeli da se zabavljamo u trećem srednje, kad smo imali po 17 godina, i evo već 17 godina smo zajedno user posted image Pola života, bukvalno user posted image A da, i studirali smo zajedno, posle radili u istoj firmi. I baš nam je lepo, volimo se, ljubav cveta user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 329
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 13:06:29   
Anoniman
zille, bas lepo!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 330
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 13:08:26   
Anoniman
Ja bih mom glavu odgrizla da smo toliko vremena zajedno! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 331
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 13:12:29   
Snelle
Ne znam da li ste na temi spominjale, ali u jednom časopisu sam naletela na još jednu specijalnu formulu namenjenu deci sa alergijom na kazein, problemima sa Ger-om. KLIK

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 13:15:22   
Anoniman
Snelle, skupa je do zla boga! Pisala je Zvezda na temi Alergija na pkm, mislim da je rekla da je oko 23eur limenka ako uvoziš! user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 333
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 13:16:13   
Anoniman
hvala ani i tash na trudu user posted image user posted image
od ovoga sto ste navela ostaje prokelj (nisam znala da ima frikomov, nisam to vidjala nigde), paprika.. kakao smo krenuli danas kroz 8 zitarica sa kakaom (nestle), lepo je prihvatila.
pasulj ne bih smela da pokusavam jer se osula od boranije oko usta, a to je isto.
tresnje i visnje akzu ne pre godine.. kao nista crveno. mada one po mom misljenju nisu isto sto i maline, jagode..ali ajde. nasa dr se i za cveklu iznenadila.
za dinju i lubenicu ne znam kada se uvodi..
nemamo bas puno izbora. dok ne odemo ponovo na pric.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 334
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 13:17:00   
Anoniman
znaci cetrtak, petak i subota kakao. nedelja nista.. od ponedeljka paprika ili ponovo pavlaka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 335
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 13:21:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Macaki

hvala ani i tash na trudu user posted image user posted image
od ovoga sto ste navela ostaje prokelj (nisam znala da ima frikomov, nisam to vidjala nigde), paprika.. kakao smo krenuli danas kroz 8 zitarica sa kakaom (nestle), lepo je prihvatila.
pasulj ne bih smela da pokusavam jer se osula od boranije oko usta, a to je isto.
tresnje i visnje akzu ne pre godine.. kao nista crveno. mada one po mom misljenju nisu isto sto i maline, jagode..ali ajde. nasa dr se i za cveklu iznenadila.
za dinju i lubenicu ne znam kada se uvodi..
nemamo bas puno izbora. dok ne odemo ponovo na pric.



Da, pasulj je isto što i boranija i isto što i grašak koji već jedete. Ja bih probala i paulj i boraniju ponovo. Možda se nije osula na boraniju, nego jer si vratila mlečno u svoju ishranu.
Ja sam višnje uvela na početku uvođenja čvrste hrane, 5-6 namirnica, znači mogao je imati 9 meseci otprilike. A trešnje... one su samo teške za stomak, koliko znam, i ne bi ih davala na tvom mestu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 336
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 14:02:47   
Anoniman
tash, ja sam mlecno vratila pre par dana, a osula se od boranije pre 2 nedelje, ako se ne varam.
znaci, visnje mogu. bas su misnjenja podeljena oko toga, neko ih daje tek nakon godine, a neko bas rano.
mislis da prvo idu visnje ili paprika?
nisam vidjala nigde taj frikomov prokelj, moram pogledati u rodicu.
mada ona slabo jede poslednjih dana, jer je prehladjena. bolje da cekam da projede, pa da onda uvodim.
hematolog rekao da pojacamo ishranu, a ona za ovih mesec dana dva puta bila bolesna, i nije jela. prvi put skoro 5,6 dana. videcemo sad..treba uskoro kod njega na kontrolu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 337
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 14:15:12   
Verus
Ovo je bila sledeca opcija za Olija, pa sam odlucila da probam striktnu dijetu i da dojim, hvala Bogu pa je uspelo.

Nego, da ne citam sve redom jer nemam toliko vremena, sta je najlakse za uvodjenje nakon pirinca? Planiram kroz koju nedelju da pokusam slatki krompir, pa sta onda? Ako moze kratka lista/savet. On jako puno jede mleka, odjednom se dete provalilo, a super mu je na pirincu sa mojim mlekom sto me jako raduje. A da ga vidite kako jede i smeje se-moram staviti snimak na FB... Dok sam ja bila na poslu, popio je preko 700ml mleka...sto znaci da sigurno stuce 1.5L na dan plus to malo pirinca ujutru...
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ne znam da li ste na temi spominjale, ali u jednom časopisu sam naletela na još jednu specijalnu formulu namenjenu deci sa alergijom na kazein, problemima sa Ger-om. KLIK


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 14:47:12   
Anoniman
Pa po pravilima ide jabuka, šargarepa, krompir... a mi smo se osipali od toga, iako ispade da je ustvari pirinač bio problem, tako da sam krenula skroz ludo: karfiol, blitva, prokelj... 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 339
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 15:00:13   
maslackic
Tash, gde kupujes Allernovu?(ili si kupovala) nama treba Allernova AR, juce sam obisla par apoteka i nije bilo..ima samo u Aksi ... znas li gde ima povoljnije..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 15:04:11   
Anoniman
Uvozim je iz Mađarske, i jeste povoljnije, oko 13eur limenka, ako se ne varam.

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 341
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 15:36:39   
maslackic
dosta jeftinija.. sama ides ili kako?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 15:54:15   
Verus
OK: ja sam planirala ovako:

slatki krompir (redovan recimo kad budem mogla da ga kombinujem sa sargarepom)
avokado
breskva
mozda sargarepa (mozda jer je Helena nije varila do 18og meseca zivota, i bas joj je zadavala muke pa se bojim da nije isto i kod njega)

I onda samo to mesec dana pa kad budemo u 7om mesecu da uvedem meso: Jel jagnjetina ide prva kod nasih osetljivih cvetica? user posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

Pa po pravilima ide jabuka, šargarepa, krompir... a mi smo se osipali od toga, iako ispade da je ustvari pirinač bio problem, tako da sam krenula skroz ludo: karfiol, blitva, prokelj... 


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 16:40:36   
Christabel
Upoznacemo se onda Zille, ako se vec ne znamo. Blago vama za banju, ja bih tako negde vodila svoju malu, zbog promene klime i da joj se malo popravi apetit. Ja ove god.imam 10god od velike mature i mislim da ce dotle i trajati moja dijeta.
Tash, a je l' to belo u stolici normalno da se pojavljuje kad kazes da je Marko imao? Nama je bilo tu i tamo nekih zrnaca koje sam ja povezivala sa zitaricama, al ovo je vece. Utepacu se ako to znaci da joj smeta alernova, ali pila je i pre mesec dana i nista. Kako li cu je opet vratiti na aptamil, koga mantje pije? Bas sam se opteretila sa tim stolicama!
Verus, ako ti jedes jagnjetinu, uvedi mu jagnjetinu kad dodje vreme, pa za pocetak ono sto ti jedes. Nama je i brokoli bio negde na pocetku i tikvica

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 16:54:40   
Verus
Hocu, vodicu se tim sto ja jedem...mada jedem ja svo meso sem govedine: od toga je krvario pa ce to bogami da saceka i u mojoj dijeti a kamoli njegovoj. Jabuke, kao i paradajz znam da su "kisela" hrana pa smeta refluksu pa cu sa tim da sacekam. On tako voli a jede pile malouser posted image

< Poruku je uredio Verus RR -- 7.6.2012 16:55:00 >

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 20:31:38   
Ana RR
Macaki, ja Maretu dajem taj frikomov prokelj (i blitvu, spanać, brokoli, karfiol, grašak, boraniju.. to je sve frikom).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 20:50:17   
Yula
@Verus, mozda tikvicu da pokusas? Ja bih sa avokadom sacekala, ali bih mozda probala bananu.

@Tasho, bas su ti preslatki sincici, verujem da svaki dan ima nekih novih bisera. Kako mu se dopada piletina ( Marku ) ?

@Zille, pa verovatno je nesto pokupio sa poda kao i moj L. Kada mu izadje to crvenilo, koliko dugo traje, mazes li cime?

@ishler, stalno hocu da te pitam a zaboravim, sta je na kraju bilo sa onim odlascima kod fizijatra, nesto je cini mi se bilo u vezi puzanja? Kako ste to resili i ako te ne mrzi, napisi molim te, sta su ti tada rekli.

@Christabel, ja zaista ne znam sta bi to moglo biti u kaki, Tashinom Marku se to desavalo, ali ne znam da li je to bilo bas zbog kandide, a vi je nemate... Da li je jos koji put to pojavljivalo? Hocete li ici u neko dogledno vreme kod alergologa?

@Macaki, kada cete vi kod alergologa? Vi jos malo pa dve godinice. user posted image Kako je danas Ksenija?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 21:06:56   
Yula
Mi danas bili kod pedijatra:

12 meseci i jedan dan - 83cm i 13.100kg.

Kada sam ga sknula iznenadila sam se videvsi po grudima jedva primetne male crvenkaste tackice koje su potpuno u ravni sa kozom. Meni takvo sta slicno izlazi kada sam na jakom suncu. To do sada nisam nikada pirmecivala. Bas sam se sokirala. Prvo sam posumnjala na slag sa torte koji je sinoc jeo a pravljen je sa kravljim mlekom, dr kaze da ako je alergija na to, ona bi se manifestovala sinoc, a nikako maltene 24h posle konzumacije. To jeste istina. Kod nje smo bili nesto posle 16h, a on je poslednji obrok imao u 15h i to je bio griz pomesan sa malo Nestke cerealija i dve doze mleka, to jede vec mesecima. Za rucak nije jeo nista neobicno, osim sunke, ali i nju je jeo pre dva dana. Ako je alergijska reakcija, sumnjam na nju, mada, evo tackica jos uvek ima, mada su sada jos manje primetne, jedva da se vide. Moracu sutra u prodavnici da proverim sta ide u tu svinjsku sunku, jer kupujemo u hipermarketu gde nam na licu mesta iseku na listice, pa nemam deklaraciju na papiru u koji se umotava. Bas cu da mu je ponovo dam za koji dan i da pratim. Inace, nikakvih promena na licu nema, niti na ostatku tela. Ne verujem ni da je od deterdzenta jer taj bodi u kome je, u njemu je od sinoc. Nemam pojma. Bas nisam zelela nikakve nove namirnice da mu uvodim bas da se ne bi osuo pred rodjendansku zurku koja je u subotu, pa danas, sutra i preksutra cemo pauzirati sa novinama.

Ne znam kakve su ospice od vrucine, mada ovde je poslednjih dana bas sveze, ali smo ga zato propisno oblacili. Bas sam zbunjena...

Da, zaboravih reci da smo mu pre neki dan dali da jede plazmu, a sinoc je jeo i svoju prvu tortu, rodjendasnku, isto plazmu, ali sa pavlakom.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 21:36:04   
ishler
Yula
bravo za tortuuser posted image ,porasli nam misici,sada je Laza momakuser posted image
Mozda je ospa od vrucine,ne brini....Moja se nekada mishica preznoji i kada je hladnouser posted image
Sto se tice fizijatra bili smo kada je beka imala 9m,i posto je puzala samo vojnicki,nije htela cetvoronozno,receno je da vec kasni i da je trebala sa 8m,ali meni to nije delovalo logicno jer ja sam po struci terapeut iako ne radim sa decom,secam se sa faksa(ne bese davno),da puzanje skolski ide vojnicki 8m, cetvoronozni 9m,klacenje 10m i propuzavaje ali ne simetricno,tek po knjizi simetricno sa 11m.(naravno sve je individualno),i ja sam se zabrinula(iako ona ima prava da kasni,jer je mesec dana ranije rodjena}.Pokazali mi vezbe i kuci,ona je se prilicno bunila i nije htela kuci da saradjuje i za 2 nedelje propuzala iz cista mira (kordinisano,bez klacenja)ja ostala bez tekstauser posted image ,potom deset dana posle toga ustala,takodje sama,sama umela da sedne,bez padanja,i kroz par dana krenula da seta uz namestaj.Na kontrolu smo otisli posle mesec dana,i ona sokirana,kaze sta se desilo.Pritom nikada nije usla u dubak i sve sam je pustila sama da odradi.user posted image Izvini na opsirnom izvestajuuser posted image
Bravo Tash za piletinu,bas mi je drago...user posted image
Nama danas drugi dan visanja svezih protekao bez problema,planiram sada tresnje.....

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2012 22:34:03   
Anoniman
@maslackic - uglavnom pokupi neko od šanera koje poznajemo.

@Verus - meni je dr rekla da prvo uvodimo jagnjetinu, ona je kao hipoalergena.

@Chrisabel - Hm. Uopšte ne mogu da se setim dal je to imao kada smo prelazili sa Alfarea na Allernovu, ceo dan razmišljam. Ustvari se sa jednog mleka na drugo prelazi postepeno (kaže moja dr). Prvi dan samo jedan obrok novog mleka, ostalo staro, pa sledeći dan dva obroka novog, ostalo staro, i tako postepeno pređeš. Ne znam dal je moguće da se takvi tragovi mleka jave u kaki ako se naglo pređe pa dok se crevca ne naviknu? A da, on je sigurno imao to belo kada je imao kandidu.

@Yula - Ne dopada mu se piletina. Realno, ni ja je ne volim bareno, ućeba mi se u ustima, i vidim da je i on teško guta, mora da se pravi sa dosta krompira i malo tečnije nego ostali ručkovi.
A što se tiče toga na grudima, ja mislim da je od vrućine. To na grudima se po mom iskustvo pokazalo kao reakcija na vrućinu, kao i osipi na ramenima (ispod bratela od potkošulje). Iako, znamo svi da reakcija ne mora biti u 24h, to znamo svi, zato namirnice uvodimo na 3 dana, jer da se reakcija pokazuje u 24h pod obavezno, mi bismo svaki dan uvodile novo, zar ne?

Nama je sutra treći dan trešnje. Trešnja je sasvim drugačija od višnje kada se skuva (još nikada nisam kuvala trešnje), promeni boju i nekako nestane ljuskica. Marku se dopada.
Malo sam se zbunila, na leđima se pojavilo par tačkica, dal je od vrućine ili trešnje, ne znam. Stolica... prvo normalna, a pred kraj malo nekako kašastija. Nisam pametna.
Dala sam mu danas da lizne Lukin sladoled, Calipso, koliko sam pročitala sastav, sem gomila E-ova, limunske kiseline, i činjenice da je od narandže i ananasa (koje nikada nije jeo), nema problema sa sastavom. user posted image Uglavnom ništa mu se nije desilo, nije bilo crvenila oko usta kao nakon Kaprija prošlo leto. (sladoled je bio nakon kakenja, da ne bi neko povezao stolicu sa sladoledom)

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here