|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 12:44:09   
tijatija

IZVORNA PORUKA: vonavoj


evo je sedi na nosi i prdiuser posted image ,piskila je,sacekacu jos koji minut da vidim da li ce kakatiuser posted image i cita knjigu,zaboravih da napisemuser posted image

user posted image user posted image a morace te jos malo novine da kupujete, imam i ja jednog clana dok sedi mora da ima nesto u rukama user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:07:04   
MicinaMama
Meni od kako je mama dosla pa i taj moj zadnji mesec trudnoce (isam mogla da trckaram za Milicom),Milica je prestala da koristi tutu.Mami place jer nece na tutu pa je mama pusti jer nece da ona place,zao joj.A ja nemam kada.I sada neznam sta da radim.

U ostalom sacekacu da mama ode i kupicu joj lepo malu dasku za wc i ima u wc-u da sedi na solji.Tu sigurno ne moze da ustaje kada pozeli jer joj je visoko.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:13:07   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: bubulence

moje dete koristi nosu od 8 meseci i apsolutno joj nista ne fali, ona je jedno zdravo i srecno dete bez pelene


Koliko sam ja razumela (ili sam pogresno razumela) ako znaci koristi od 8.meseca, sa koliko tacno je skroz bez pelene? Ne to sto Nedja kaze navikavanje, to razumem, ali ovo da je skroz bez pelena? Ili je sada vec dete starije? user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:17:29   
vonavoj
mamaveki,i bubulence stavlja malu samo na nosu zbog privikavanja,a koriste pelene kao i mi!user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:27:03   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: vonavoj

mamaveki,i bubulence stavlja malu samo na nosu zbog privikavanja,a koriste pelene kao i mi!user posted image

E pa tako kazi, da se razumemo user posted image Znaci ponekad vsi nuzdu na nosu user posted image
Stvarno sam zbunjena tim pojmovima kad neko kaze odvikli se od pelena na 11 meseci, a citala sam takve komentare user posted image


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:38:09   
Anoniman
Mama Veki, ja nisam Luku stavljala da piški na nošu, samo da kaki, jer sam znala kada će kakiti, ja stavim, on kaki, time skratimo tok razmazane kake po guzici, i to je bilo to. Ja nisam želela da mu skinem pelenu tada.

Jasno je da si se zbunila MamaVeki, jer bubulence jeste napisala da njeno dete od 8mog meseca ne nosi pelenu. Šta je mislila - to ne znam, ali znam šta je napisala. user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 406
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:45:01   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: Tash

Mama Veki, ja nisam Luku stavljala da piški na nošu, samo da kaki, jer sam znala kada će kakiti, ja stavim, on kaki, time skratimo tok razmazane kake po guzici, i to je bilo to. Ja nisam želela da mu skinem pelenu tada.



Ovo je u mom slucaju nemoguce zato sto kod nas nema pravila. Kaki nekad jednom, nekad tri puta i nikada u isto vreme. Jeste samo jedan period kakio bas USRED jela, sto me je mnogo nerviralo, ali sad vise to ne radi. user posted image U svakom slucaju cu sacekati.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:48:32   
Anoniman
user posted image Sa 11 meseci je zaista mnogo rano. 

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 408
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 13:55:16   
lesica
Evo mog iskustva zvanog nosa: Prvi put sam ponudila L nosu prosle godine preko leta i to samo ujutru posle budjenja i kakila je u nosu bez problema-prosto sam se resila na to jer je sled dogadjaja bio ovakav: budjenje,menjanje pelene,cista pelena=puna pelena. I to je bilo ok i trajalo je nekih mesec dana dok nismo otisli na odmor,e tamo je dobila tvrdu stolicu i nosa je otisla u zaborav negde do februara. Onda ju je L sama nasla i krenula da seda na nju obucena,pa smo je opet aktivirali za jutarnju bleju na nosi (iskreno mene je mrzelo da se ganjam sa njom i da ucimo da ide na nosu-jos nije bilo toplo a i meni je dotle bilo lakse) I onda sam se definitivno resila da pelene idu u zaborav pocetkom maja tj. 3.maja,i od tad kako sam je skinula u gace preko dana i za dnevno spavanje vise nisam vracala pelenu. Nocnu smo skinuli pocetkom juna. Prvih par dana bilo je pis-pis na sve strane,ali je jako brzo shvatila sta i kako. Jedino nam je jos uvek problem piskanje u gostima i na javnim mestima-tako da sam ja jedna od roditelja koji nose nosu u kesi (nece ni da pogleda onu prenosivu nosu)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 14:30:32   
Anoniman
Pisala sam vec na jednoj temi, da se ne ponavaljam previse - prestanite da uporedjujete svoje dete i tudju decu. Vi treba da budete srecni sto vam je dete zdravo i pravo, a da li ce kakiti i piskiti u nosu ili oko nose ili u pelenu ili iza vrata na perket - manje je vazno. Jeste da bi svaka mama volela da joj se dete istice ili barem uklapa u tamo neke razvojne mape- ali po koju cenu? I kuce nuci da sedne nakon sto ga 500x opale po zadnjici, pa ce i jedno maloljudsko bice nauciti bez takve torture, samo polako. Danas bar ne morate da perete pelene na ruke, u potoku kraj vodenice, relax super mame!

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 410
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 14:34:28   
Anoniman
A koliko je tvoje dete? 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 411
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 14:43:52   
Anoniman
3i po godine :) naucio je da ide na nosu s 2 i po, mozda malo jace. Probali smo i s godinu i s godinu i po i s dve i kad sam skontala da se dete plasi nose i da vristi od nje, opustila sam se. Draze mi je moje dete nego bilo kakav prosek.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 412
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 14:46:02   
Anoniman
Aj napravi Ticker KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 413
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 14:51:13   
Anoniman
Cim budem imala kad, odoh da budem vredna :) gotova pauza :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 414
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 15:34:37   
bubulence

IZVORNA PORUKA: vonavoj

mamaveki,i bubulence stavlja malu samo na nosu zbog privikavanja,a koriste pelene kao i mi!user posted image


nismo se razumele,sa 8 je krenula na nosu a sa nepunih godinu dana smo skinuli dnevnu, jedno vreme i nocnu pelenu. ali posto pije mnogo vode desi se da se upiski nocu pa smo tu pelenu ipak vratili. sada kada idemo negde ne duze vreme (3-4 sata) stavim joj pelenu i preko dana ali jer se desi i da se zaigra a i ne mogu da je stavim na nosu na sred bulevara... uglavnom se ipak vrati kuci suva

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 15:37:44   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Macaki

IZVORNA PORUKA: bubulence
vec sam engde pisala


user posted image

izvinjavam se, morala sam user posted image
interna sala user posted image




user posted image
user posted image user posted image znaci ne verujem da sam to napisala i da si bas ti videla user posted image user posted image , enko ejlo hihihihihi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 15:57:37   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ninicak

Pisala sam vec na jednoj temi, da se ne ponavaljam previse - prestanite da uporedjujete svoje dete i tudju decu. Vi treba da budete srecni sto vam je dete zdravo i pravo, a da li ce kakiti i piskiti u nosu ili oko nose ili u pelenu ili iza vrata na perket - manje je vazno. Jeste da bi svaka mama volela da joj se dete istice ili barem uklapa u tamo neke razvojne mape- ali po koju cenu? I kuce nuci da sedne nakon sto ga 500x opale po zadnjici, pa ce i jedno maloljudsko bice nauciti bez takve torture, samo polako. Danas bar ne morate da perete pelene na ruke, u potoku kraj vodenice, relax super mame!


Ja se slazem s tobom. Ne vidim poentu ubedjivanja oko optimalnog vremenskog momenta za predmet zvani nosa. Kako kome odgovara nek radi i kako koja smatra da treba nek radi. Big deal. Bitno da su ziva i zdrava deca i da redovno uriniraju i kake. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 16:25:49   
Yula
Nemam vremena sve da citam, ali ovo malo sto sam procitala posle mog posta me bas zapanjilo. Sada jos treba da ispadne kako je kudikamo bolje i zdravije da dete kaki i piski u pelenu nego u nosu, jer ce se istraumirati, a ismevaju se roditelji koji stavljaju decu na nosu ranije, svasta. Hajde od 6, 8 meseci je i meni prerano, ali od godinu dana mi je sasvim normalno i preporucljivo, ako beba nema otpor prema nosi. Mnogo mi je vise higijenski da mi se beba ukaki i upiski u nosu nego po sebi u pelenu. Sta tu ima da bude nejasno? Da ne pricam o hemiji od koje su napravljene te pelene i o tome koliko se decacima zagrevaju mosnice u njima.

A sta kazete o traumama kada pocnete vec uveliko svesno dete da stavljate na nosu i da mu skidate pelene, pa se ono ukaki i umaze, upiski? To nisu traume, zar ne, a trauma je polagano dete navikavati da se na nosi kaki i piski.

Internet je stvarno cudo.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Jagodica*)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 18:07:26   
Anoniman
Vidi, Yula, ocigledno je da je u vaspitanju prethodnih generacija neko negde debelo pogresio cim imamo takav kriminal i takvo dusevno stanje danas bez obzira na ekonomsku situaciju i zemlju.
Ako ce mu pomoci to sto ga necu prikivati na nosu pre nego sto napuni 2 i po godine, onda je to najmanje sto mogu da uradim. Ako je nekome trosak motivacija za prelazak na nosu, onda stvarno, ali stvarno ne znam zasto je taj neko radjao dete ako jednu tako banalnu stvar posmatra kao trosak uopsteuser posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 419
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 18:23:00   
Mama.Veki
Ja licno uopste ne mislim da je bolje da dete kaki i piski u pelenu nego u nosu. Sigurno je bolje u nosu, ma jos bolje pravo na wc solju, pa da ne moram da perem jos i nosu user posted image
I ja licno ne ismejavam mame koje stavljaju decu ranije nego sto cu ja, samo mi nije jasno kako? Evo bubulence kaze da su skroz skinuli dnevnu pelenu pre godinu dana? Molim te (pritom nisam uopste ironicna) kazi mi kako ti kaze da joj se piski i kaki? Jel ti pokaze nekako? user posted image
I isto tako ja ne smatram da moze dete da se istraumira od ranijeg stavljanja na nosu, osim naravno ako roditelj ne vrsi pritisak ili slicno, ja samo necu da ga stavljam zato sto meni licno nista ne znaci ako ne moze da razume sada i da pravi kako treba. Ja sam uvek za ili-ili. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 19:04:38   
bubulence
iz pocetka je pokazivala na nonu (zato se preporucuje da za vreme privikavanja uvek bude na vidnom mestu, pa je nama stajala u dnevnoj sobi pored ogradice) a sa godinu dana je govorila 'nono' i to je to. a i nije morala uvek da mi pokaze, navikla je da piski u nosu, tako da je verovatno ponekad trpela po malo jer cim je stavim na nosu ona piski. a stavljala sam je na svakih sat, najvise sat ipo

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 19:08:28   
bubulence

IZVORNA PORUKA: ninicak

. Ako je nekome trosak motivacija za prelazak na nosu, onda stvarno, ali stvarno ne znam zasto je taj neko radjao dete ako jednu tako banalnu stvar posmatra kao trosak uopsteuser posted image


meni finansije ni jednog trenutka nisu bile problem nego sam tako htela, i iako mogu da joj priustim po pakovanje pelena svaki dan i jos mnogo stvari koje vecina roditelja ne moze da priusti svojoj deci ovo gore napisano mi deluje jako ruzno i uvredljivo i za mene.
pelene nisu mali trosak, i sigurna sam da ima roditelja kojim je veliko olaksanje ukoliko ne moraju da ih kupuju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 19:41:02   
Yula

IZVORNA PORUKA: ninicak

Vidi, Yula, ocigledno je da je u vaspitanju prethodnih generacija neko negde debelo pogresio cim imamo takav kriminal i takvo dusevno stanje danas bez obzira na ekonomsku situaciju i zemlju.
Ako ce mu pomoci to sto ga necu prikivati na nosu pre nego sto napuni 2 i po godine, onda je to najmanje sto mogu da uradim. Ako je nekome trosak motivacija za prelazak na nosu, onda stvarno, ali stvarno ne znam zasto je taj neko radjao dete ako jednu tako banalnu stvar posmatra kao trosak uopsteuser posted image


E ako je zbog nose onda neka kake i piske u pelenu do punoletstva user posted image

Da li je moguce da neko misli da je sve ono sto je snaslo nas narod i uopste celu zapadnu civilizaciju povezano sa nosom i usranim pelenama? user posted image

A boldovano je tek za sok. Pa sta sada, ne treba da radjaju decu jer nemaju para da mu menjaju pelene dok on sam ne resi da ih skine? Da su tako razmisljali nasi preci ne bi bilo nas da sada ovde razglabamo o ovakvim banalnim stvarima kao sto je navikavanje deteta na nosu. Danasnji moderni roditelji od svega prave filozofiju i famu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 19:56:30   
Lu
Postoje mame koje uče djecu na tutu od rođenja, tzv. bebe bespelenaši, osluškujući njihove pokrete, postoje mame (kao ja) koje će pustiti dijete da samo skine pelenu, desilo se sa 2 god. i 8 mjeseci, odmah na šolju bez noćne pelene bez i jednih upiškanih gaćica.
Ko to može reći kad je pravo vrijeme?
Ne trebamo kritizirati jedni druge, niko ne zna ničije dijete, njegov razvoj, navike, osobine, tako da je uzaludna svaka rasprava.
Druga je stcar ako neko baš traži savjet i pomoć!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 19:59:53   
Lu
IZVORNA PORUKA: Yula


Da li je moguce da neko misli da je sve ono sto je snaslo nas narod i uopste celu zapadnu civilizaciju povezano sa nosom i usranim pelenama? user posted image


user posted image
Pa kad se više nema koga okrivljivati, zašto ne bi mogli i "us**** pelene.user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...
Vaspitačica iz vrtića mi je dala sjajan sa...
Njene reči su me podsetile na nešto važno – dok sam pokušavala da pronađem sebe kao roditelja, zaboravila sam jednu važn...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Фудбал.
Admin

За кога навијате на Еуру 2024?

Click Here