|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 16:37:49   
MicinaMama
eh pa boga mi ja sam preskocila tog fjorda jer moje dete on nije rodio pa da ga po njemu odgajam!user posted image
Ja sam svoju micu ispucala po zadnjici i pocela je da ide na nosu.Od tada joj nisam oblacila pelene,upiskila se par puta,opet sam vikala na nju i koji put pucnula po guzi. Nocu nisam je grdila ako se upiski i dete vise ne piski ni nocu.

Obozava tutu,obavi nuzdu i gotovo!Mozda cete reci da sam blesava,ali batine su pomogle i kod mene kada sam bila mala i kod druge dece,slaba je vajda od "lepog nacina".Ja sam to po starinjski.I neka sam ,ona je sada srecna bez pelena,voli tutu(draza od batinauser posted image ) i lakse i meni.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 19:44:20   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

Meni je draže dete no takmičenje ko će prvi da skine pelene... Pre bih sebi odsekla ruku no je digla na svoje dete sve i da nešto sve nešto veliko zgrši a ne zboj je*ene noše.

< Poruku je uredio gae_gr -- 14.11.2012 19:47:03 >

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 452
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 19:56:51   
gagilly
Da sumiram ovaj dan, piski pola i nosu pola u gacice, to sto mu pobegne jer nije jos skapirao da treba da me obavesti pre nego pocne da piski. No dobro, shvatice vremenom, pa i ako ne, ne mari, probacu opet za neki mesec. E al zato se desilo ono cega sam se pribojavala, za kakanje se umirio kobajagi nesto radi i sve u gace, cuti i trpi, nije mi ni reko. Bitno mi je da za sada zna sta se desava i svestan je tih radnji, a da ga tucem zbog toga nikada mi ne bi palo na pamet.

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 19:58:04   
Snelle
Jao MM, izvini, ali ja sam frapirana! Tući dete da bi sedelo na noši? Strašno! Daleko sam ja od idealne majke i grešim i ja, ali smatram da dete treba da koristi nošu onda kada je za to spremno, a ne kada ga mi na to primoramo. Možeš da se ljutiš na mene, ali ja bih tebe i roditelje koji rade tako kao ti rado izudarala.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:06:47   
ica82
Vidim da je tema aktivna, nase iskustvo, probali sa 7 meseci, nije hteo, sa 9 isto, sa 13 mu bilo zanimljivo da povremeno odsedi, sada (danas 14 meseci), svako jutro kaki u nosu, kak kaki i piski, stavljam ga cim ustane i posle dorucka, i cini mi se da kapira cemu nosa sluzi. Kad pocne da svira on tapse user posted image ,a piski u pelene i dalje, mada je to do mene, mrzi me sad kad krece zima na svaki sat da ga.stavljam na nosu. Ali zna gde stoji (u kupatilu), i kad mi pokaze da je hoce ja ga stavim :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:07:45   
Verolina
Bravo Ico za velikog decakauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:11:46   
gagilly
Snelleuser posted image micina mama nemoj se ljutiti, ali i ja smatram da je to nehumano. Evo sad sam mome stavila pelenu pred spavanje i ukakio se u nju za medalju, znaci trpeo je bez pelene. Videcu, ne znam da li da nastavim sa navikavanjem ili da sacekam neki mesec.

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:12:03   
zoća
iz ličnog iskustva mogu samo da kažem da decu ne treba forsirati po pitanju noše.Kao što su na različite načine i u različito vreme usvajali neke druge navike,to se dešava i sa odvikavanjem od pelena.Do treće godine još uvek jača sfinkter mišić kod kontrole mokrenja tako da opustite se.Pa i u školi se po neki prvačić upiškiuser posted image user posted image .Za početak neka noša bude u njihovom vidokrugu

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:12:23   
Ana RR
Bravo Ico user posted image user posted image

Mi smo odavno kupili nošu ali nismo uopšte pokušavali. Zanimljivo mu je da sedne na nju ali otprilike 3 sekunde to traje. Ne insistiram, ima vremena, naučiće svakako.

Slažem se sa Snelle, ne vidim poentu u batinama zbog noše user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:14:52   
vukosava

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

eh pa boga mi ja sam preskocila tog fjorda jer moje dete on nije rodio pa da ga po njemu odgajam!user posted image
Ja sam svoju micu ispucala po zadnjici i pocela je da ide na nosu.Od tada joj nisam oblacila pelene,upiskila se par puta,opet sam vikala na nju i koji put pucnula po guzi. Nocu nisam je grdila ako se upiski i dete vise ne piski ni nocu.

Obozava tutu,obavi nuzdu i gotovo!Mozda cete reci da sam blesava,ali batine su pomogle i kod mene kada sam bila mala i kod druge dece,slaba je vajda od "lepog nacina".Ja sam to po starinjski.I neka sam ,ona je sada srecna bez pelena,voli tutu(draza od batinauser posted image ) i lakse i meni.


Ako nece milom, onda mora silom.

Moja mala je istog uzrasta kao Mica ali vala ja je biti niti terati necu. Kad bude spremna sama da obavlja uzinu na nosi, obavljace. A ni vikanje ne upraznjavam. Ako je tako bilo kod mojih roditelja, ne znaci da ja mislim da je to ok.

Naravno, tvoje dete, tvoja stvar, raspali i vici koliko hoces.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:16:05   
zoća
nisam ni pokušavala kod Mihajla dete došlo i samo tražilo da za početak kaki u nošu,mama bi ga držala u pelenama do školeuser posted image user posted image

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:23:21   
MarijaBg
Ja sam se nadala da ce hteti kad vidi drugu decu u vrticu, ali ona i dalje pristaje da sedne samo obucena ili ako je skinem, sedne 3 sec i kaze: piskila, kakila i tapse user posted image Stavim je povremeno i na adapter na wc solju, kake sve igracke i lutke...
Sve mi se cini da je svega svesna, zadnjih mesec-dva je pocela da se krije kad kaki i posle nece da pere guzu, bezi po kuci... Ja pricam, pricam, ali je njoj sve to i dalje igra user posted image Sve mi se cini da cu uskoro imati 2 bebe u pelenama user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:33:20   
boba 11
para vrti gde burgija nece.Elem nisam placala za piskenjeuser posted image ,jednostavno prestala sam da radim i posto nije bilo viska para prestali smo da kupujemo pelene.Anastasija je imala oko 20 meseci i u roku od mesec dana prestala da piski i kaki u pelene.Jednostavno ima starijeg batu i ugledajuci se na njega htela je sve sama da radi,pa joj bilo zanimljivo da se skida i oblaci sama svakih 5-10 min i tako se navikla.A Aleksa je prestao sa 2.5 godine mislim da je to otprilike najbolje vreme za decake,devojcice mogu i ranije

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:35:00   
sarti
I mi smo krenuli u avanturu zvanu nosa. Kupili smo je zimus, ali sedela je 5 sekundi u vrh glave i nista. Na moru sam joj oblacila gacice u nadi da ce shvatiti da se upiskila i da ce mi reci, ali opet nista, isla je u mokrim gacama i nije reagovala. Sada je stavljam odmah ujutru nakon budjenja i ona piski u nosu i posle podnevnog spavanja isto. Nekad je stavim i preko dana i uhvatim je da piski. Da kaki nece u nosu, samo u pelenu. Do skole ce nauciti. Necu je forsirati, a kamoli biti.

Starija cerka je sa godinu dana prihvatila nosu i nikad se nije vise ukakila u pelenu.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:36:11   
cockic
ma ja sam Petra pustala bez pelene sve nebi li hteo na nosu nije bilo sanse.kaze kaki pelenu.ali eto uspelo je samo odjednom je poceo seo na nosu i kakio i od tad kaki.

ja sam svatila da se moje dete plasilo kake kad je vidi on kad je bila u peleni nije je nesto mogao videti ali zato u nosi da i mislim da je zato odbijao.ali prodje i to mada borisli smo se tacno od 2 rodjendana znaci 5 meseci je kod nas trajalo tj.priprema ali zato od kad je poceo sam uzme nosu kad mu se kaki ili piski i to je to user posted image

jos malo Lena pa krece na nosu cisto na navikavanje nadam se do jeseni sledece godine da ce da se odvikne i onauser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:37:12   
Anoniman
Ja sam rekla da neću kupovati nošu ppre punih 18 meseci pa sam porekla. Sa 15 je krenula u vrtić gde ih stavljaju na nošu. Tad sam rešila da kupim i da je povremeno stavim kod kuće tek da ne bi zamrzla vrtić. Tj moja logika je bila sledeća: ako bude imala velik otpor prema noši a na nošu je budu stavljali samo u vrtiću brzo će da poveže ta dva i da stvori otpor prema vrtiću. No, stavila sam je svega dva ili 3 puta, nikad nije bila zainteresovana da sedi, isti slučaj i u vrtiću. Vrtić je brzo zavolela, vaspitačica kaže da je dobra, ne plače, igra se, pleše, ljubi njih i decu ali na niošu neće ni mrtva pa je ni one ne prisiljavaju. Tako je noša sa mojim velikim olakšanjem otišla na prinudni odmor dok moja Žaba ne bude spremna da se sa njom uhvati u koštac.

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 466
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:40:07   
cockic
e mene zanima jer neko koristi one moderne pamucne pelene neznam da li ima tema o njima one sto nepropustaju i sto se peru naravno sad ima vise proizvodjaca meni za malog za noc bi mi znacile te a bogami i za lenu.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:44:09   
gagilly
sarti, a jel je ostavljas u gacicama ili je u peleni pa je samo nudis nosom? ja sam se malo demoralisala sa ovim kakanjem u pelenu, ipak ne bih da mi dete trpi da ne kaki. I ja mislim da se uplasio, preksinoc je trazio sam nosu da piski i slucajno je poceo i da kaki, iz momenta se zabezeknuo i sa cudjenjem gledao u nosu, kao, sta se to sad desilo. Mislila sam da je to dobar znak ali izgleda naprotiv, uplasio se. Mislim da cu ga drzati u peleni uz stalno nudjenje nosom, glavno mi je da je za ova dva dana bez pelene bar postao svestan obavljanja nuzde. Pa sad, sta bude.


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 20:54:01   
sarti
Stavljam joj pelenu.Isto je i ona pre neki dan pocela da kaki i prekinula je. Odmah je ustala sa nose. Stavila sam pelenu i posle pola sata se ukakila. Sta da joj radim. Necu silom da je teram, samo ce zamrzeti nosu. Bar hoce da piski i to je nesto.

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 21:07:18   
MicinaMama
hehe ne ljutim se,a po naj manje da sam se nesto uvredila.
Ali nikada nikoga ne treba osudjivati jer sutra vi mozete uraditi svom detetu nesto gore od bezazlenih batina po guzi.

A neke majke urade i goru stvar sto je meni katastrofa ali nikada nikome nista nisam rekla.

Moje dete ce sada na upis u skolu i nece je primiti ako koristi pelene.Tj pretskolsku.Znam i ja da nije dobro tuci dete i srce mi je otpalo,nisam je jako tukla naravno.Bolje i to nego da zaostane iz skole i da zaostaje sa znanjem.

A ja znam da sam jako brizna majka i svojoj deci dajem punu ljubav i sve sto imam.Tako da su te osude bezveze.

(odgovor članu sarti)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 22:45:55   
Anoniman
mi vec mesecima idemo na nosu.. nekada sam je ja stavljala kada smatram da treba: ujutru odmah po budjenju, pre spavanja, posle spavanja.. ali poslednjih nedelja je na nase odusevljenje pocela sama da trazi nosu! ujutru cim se probudi ode sama do kupatila, uzme nosu, ponese je u sobu i zove nas da dodjemo da sedimo sa njom. preko dana kad god joj se piski ili kaki isto to uradi ili se samo uhvati napred za pantalone, mi pitamo: ksenija, hoces da piskis, ona kaze da. user posted image ja sam prezadovoljna! user posted image
naravno, i dalje se desi da se upiski u pelenu, ako smo duze van kuce.. ali cesto se desava i da je pola dana potpuno suva.

< Poruku je uredio Macaki -- 14.11.2012 22:58:32 >

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 471
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 23:29:20   
MicinaMama
znam jedno sto je ziva istina.Kada detetu jednom skines pelenu vise nikada ih ne oblaci.Bolje ponesi rezervno odelo ako ides negde nego pelenu da stavljas.I stavi uvece na dusek zastitu i tutu pored kreveca da vidi ili u krevetac.

Da ne bude zabune ja sam micu samo prvi put istukla za kakenje u pelenu i onda sutradan kada se iskakila u tutu skinem je u gacice.Upiskila se u gace i ja sam joj rekla da ce biti mokra i necu da je presvucem.Naravno presvukla sam je posle 5min.Uvece je nisam grdila ako se upiski ali je pitam zasto je to uradila...i onda je potpuno prestala.Kazu ako radis malo pelene-malo gacice slaba je korist od toga,tj. ide sporije odvikavanje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.11.2012 0:37:07   
Ivanka 75
Meni bi bilo sve lako samo da hoće jednom da sedne na nošu... ali ona neće da sedne... a baš nešto ne bih da joj silom lomim noge da bi savila kolena.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.11.2012 8:51:45   
Snelle
Ivanka, moje dete isto nije bilo šanse da sedne na nošu, kao da se plašila. Ja sam je "naterala" tako što sam joj dala čokoladno mleko i pustila joj crtani i postavila na nošu kao da je stolica pa sedne da gleda crtać i pije čokoladno. Odmah je piškila i posle toga, kao da nikada nije imala strah od noše, tražila je svako malo. Bitno je i da joj pokažeš ako se upiškila ili ukakila šta je uradila.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.11.2012 9:10:09   
MarijaBg
Snelle, moje dete ne sedi nikad, ni kad gleda crtani user posted image Jede u hranilici i tamo poskakuje, vrpolji se...
Na nosu sedne, nema problema, ali 2 sec, u stanju je da sedne i ustane 100 puta i naravno nista ne radi. Sve moguce savete smo primenili, zasad bez uspeha. A vidim da zna sve i da je spremna, ali neceeeee

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Razbili ste živin toplomer!!!
Nije neobično da se dete poigra toplomerom, koji lako puca kada padne na tvrdu podlogu. Tu obično nastane panika ako se ...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Фудбал.
Admin

За кога навијате на Еуру 2024?

Click Here