|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:06:28   
Azra_
Da koristimo pamučne pelene i da ih peremo, mislim da bismo decu stavljali na nošu mnogo ranije. Ovako, uvek ima vremena. Sve češće viđam prizor da deca od 3-4 godine nose pelene i to mi je bljak... Verovatno treba strpljenja, zavisi od deteta. Drugaricina mala ima 9 meseci i kaki na nošu. Ne zna da kaže, ali ima neki red i tako je stavlja. Kad bude počela da priča i da razume , to će biti još samo jedan korak...i proces u potpunosti završen... Neću žuriti, ali da čekam 1,5 dana neću...pa kako nam bude...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:07:01   
red3lilu
Mi kući imamo 2 obične noše na koje Nidža nije nikada seo. Jednostavno nije hteo, i svaki put kada smo pokušali da ga sednemo na njih izbila je opšta histerija..
Inače smo počeli da ga učimo na wc šolju negde sa 10 meseci, kupili smo onu dasku za decu, jednu kući i po jednu kod svake babe da svuda može da je koristi... U vrtić je pošao sa 14 meseci i tamo su ih od prvog dana počeli učiti na nošu i jedino je u vrtiću pod moranje piškio i kakio u nju..

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:14:19   
Anoniman
mi smo dobili neku nosu koja izgleda kao auto. ne mogu da nadjem sliku na netu, ali K je bila velika, propadala je kroz nju. onda smo kupili najobicniju mogucu nosu. imamo takvu istu i kod babe i dede, iste je i boje, da se dete ne zbunjuje.
prodavacica u prodavici nas je upozorila da ne uzimamo nikako onu sto svira jer deca cim pocne da svira krenu da ustaju, vise nece da sede.

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 353
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:16:33   
Azra_
Da, to za muziku su i meni sugerisali. Ali ako noša kao noša odgovara, a ima muziku, samo se izvuku baterije...i nema muzike da ih zbunjuje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:23:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Azra_

Da koristimo pamučne pelene i da ih peremo, mislim da bismo decu stavljali na nošu mnogo ranije. Ovako, uvek ima vremena. Sve češće viđam prizor da deca od 3-4 godine nose pelene i to mi je bljak... Verovatno treba strpljenja, zavisi od deteta. Drugaricina mala ima 9 meseci i kaki na nošu. Ne zna da kaže, ali ima neki red i tako je stavlja. Kad bude počela da priča i da razume , to će biti još samo jedan korak...i proces u potpunosti završen... Neću žuriti, ali da čekam 1,5 dana neću...pa kako nam bude...



Mene samo zanima šta je poenta ovoga? Ok, dete kaki na nošu kad roditelj nabode da ga stavi u pravom trenutku, a dete nit ima pojma o čemu se radi niti može bez pelene. Šta je roditelj postigao time osim da se prepričava kako nejgova mala kaki na nošu od 9 meseci? Kad se krene u pravom trenutku ceo proces od prvog sedanja na nošu do skidanja pelene traje jako kratko, mesec dana ako i toliko. Čemu onda sva ta gimnastika pre toga? Uzgred, ne kažem da treba čekati da dete krene u školu da se skine pelena, po meni je optimalan petiod od 1,5 do 2,5 u zavisnosti od deteta i roditelja.

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 355
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:24:38   
Anck Su Nmaun
Da budem iskrena, mozda sam je jednom il dva puta stavila na nosu user posted image

Mislim da mi je bezveze da je ucim dok ne prohoda ? !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:27:26   
nela79

IZVORNA PORUKA: Azra_

Da koristimo pamučne pelene i da ih peremo, mislim da bismo decu stavljali na nošu mnogo ranije. Ovako, uvek ima vremena. Sve češće viđam prizor da deca od 3-4 godine nose pelene i to mi je bljak... Verovatno treba strpljenja, zavisi od deteta. Drugaricina mala ima 9 meseci i kaki na nošu. Ne zna da kaže, ali ima neki red i tako je stavlja. Kad bude počela da priča i da razume , to će biti još samo jedan korak...i proces u potpunosti završen... Neću žuriti, ali da čekam 1,5 dana neću...pa kako nam bude...


Azra vidjeces kako vrijeme leti. Kad dodje tih 1.5 god ti kad pogledas svoje dijete bice ti jos beba :)

Ja sam svog Vanju pocela odvikavati negdje sa 2 godine. A odvikavanje je potrajalo sve do jeseni ja mislim.
I ja sam znala kad on kaki. Prepoznala bi po izrazu lica. Ali kad god bi pokusla tad da ga stavim na nosu, on bi citav proces prekidao. Nebi bilo sanse da ga stavim da sjedne. Onda bi zadrzavao sve to u sebi i nebi kakio po dva dana. Uglavnom treci rodjendan nismo docekali sa pelenamauser posted image user posted image

Bitno je samo ne nervirati se. Ako je dijete normalno, sve ce to ici svojim tokom.

p.s. Moja mama je koristila platnene pelene za mene. I kaze da je mislila da cu skolu docekati u njima. Sta sve nije radila da me sjedne na nosu ali nije bilo sanse. user posted image
Eto Vanja je bolji od mene, a koristili smo mu jednokratne pelene. Svako dijete je prica za sebe .

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:28:15   
Anck Su Nmaun
Pa Gae slazem se.
A skoro mi jedna pametnica rece kako je decu odvikla od pelena sa godinu dana user posted image rekoh ma super, svaka tebi cast user posted image user posted image

Taru sam stavljala sa 11 meseci jer se ona plasila nose. Imala onu igracku napred pa je nije volela, posle je nisam ni stavljala redovno do nekih godinu i po, nego onako kad se setimo , sve iz razloga da zna sta je nosa, da se ne plasi.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:31:28   
tijatija
I meni je bezveze dok nebe sama rekla ili barem bila toliko svesna i pokazala,madaznam ja dosta njih sto su stavljali decu pre prvog rodjendana ili kad su napunile godine, desi se da se popiski ili ukaki ali nevidim svrhu kad posle toga mu opet stavlja pelenu. Iz mog iskustva kad skinete [elene nevracaj te vise , jer ce te dete samo da zbunite. Napominjem da nisu sva deca ista ali ja mislim da je pametno da se pocne oko 17+18meseci i da bude s proljeca.Meni se bas tako potrefilo da sam u maju skinula i jednoj i drugoj onda su imale oko 19-20 mes. I imali smo obicnu nosu, ali smo brzo presli da to obavljamo u veeeeeliki wc, jer tako mama i tata rade user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:37:32   
nela79
Sad cu ja nesto da izjavim za TV....user posted image

Mozda sam negdje to vec pisala al to mi je hit tako da moram i da ponovim . Moja svekrva tvrdi da je kcer odvikla od pelena sa 9 mjeseci. Kaze nije pricala al je znala da pokaze da joj se kaki ili piski. Ja na to uvijek kazem kako je ona radjala genijalce.

A mama moje komsinice kaze kako ju je odhranila sa 12 pamucnih pelena. Onda njena kci meni sapne..Slusaj kako je to moguce! :) A prica je ovakva: Ona bi dijete stavljala na peskir ili dekicu...posto cesto nije kakila po 7 dana , onda dijete tako vrteci se i igrajuci se isprazni crijeva. Kaze ja to sve operem i idemo dalje. Ja i njena kci se samo pogledamo. user posted image

Znaci sve se sede na to da mi ustedimo neku pelenu ako uhvatimo dijete koji put da kaki ili piski u nosu.... a da ono ima pojma sta je uradilo MA NEMA SANSE.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:38:38   
Anoniman
Ja imam problem i sa stavljenjem deteta na nošu kad vidim da se nateže. To mi je isto kao da ja sednem na wc šolju i neko me na pola tera da ustanem i pređem na drugu. Kad natezanje krene po meni je kasno za sedanje an nošu jer ne bih volela ni mene neko da iscima na pola posla pa neću ni detetu to raditi samo da bih se hvalila kako je ona pametna i napredna pa rano naučila da kaki na nošu.

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 361
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 13:40:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nela79

Sad cu ja nesto da izjavim za TV....user posted image

Mozda sam negdje to vec pisala al to mi je hit tako da moram i da ponovim . Moja svekrva tvrdi da je kcer odvikla od pelena sa 9 mjeseci. Kaze nije pricala al je znala da pokaze da joj se kaki ili piski. Ja na to uvijek kazem kako je ona radjala genijalce.

A mama moje komsinice kaze kako ju je odhranila sa 12 pamucnih pelena. Onda njena kci meni sapne..Slusaj kako je to moguce! :) A prica je ovakva: Ona bi dijete stavljala na peskir ili dekicu...posto cesto nije kakila po 7 dana , onda dijete tako vrteci se i igrajuci se isprazni crijeva. Kaze ja to sve operem i idemo dalje. Ja i njena kci se samo pogledamo. user posted image

Znaci sve se sede na to da mi ustedimo neku pelenu ako uhvatimo dijete koji put da kaki ili piski u nosu.... a da ono ima pojma sta je uradilo MA NEMA SANSE.



Kako nema pojma, ma sve zna i doktorat će da odbrani u predškolskom! user posted image To smo samo ti i ja ljubomorne jer smo glupu decu rodile.

< Poruku je uredio gae_gr -- 10.9.2012 13:41:21 >

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 362
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 14:07:15   
red3lilu
Meni keva kaže da sam ostavila pelene sa 8 meseci... jbt, a ni fakultet nisam završilauser posted image
Mislim da je realno da dete ostavi pelene negde između 18-24 meseca +- par meseci... ali takođe mislim da ih treba početi navikavati na nošu ili wc ranije... ja sam Nidžu pokušala sa nošom nuditi, kao što sam pisala sa 10 meseci, nije hteo, golom guzicom šanse nije bilo, u peleni još manje... Na wc šolju je sedao ali uglavnom ništa nismo postizaliuser posted image ...ali sam ga vežbala da postane svestan za šta to služi i da pokušam da ga priviknem za vrtić gde ga niko nije pitao jel hoće ili neće...
Duuugo je terbalo da se oslobodi i da počne da piški stojećki, desilo se par puta u šetnji na ulici ga uhvati, nije dete htelo da piški na ulici, užas jedan a do kuće treba 10-15 minuta, pa pozeleni dete dok ne stignemo kućiuser posted image ...e kad se oslobodio nema gde nije piškao, leti mu se osladilo pa piški u dvorištuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 14:38:26   
Anoniman
meni znaci da procitam iskustva mama koje su decu odvikle od pelene, kad god to bilo. ali mi se ne dopada teoretisanje na ovoj temi, od onih koji uopste i ne planiraju da stavljaju dete na nosu.

svaka mama zna sta je najboje za njeno dete i kada je pravo vreme.. samo rekoh da je nama pedijatar neurolog rekla da nakon godinu dana stavljamo dete na nosu i posticemo govor. sestrin mali je tek nakon treceg rodjendana skinuo pelenu, to ne da mi je preterano, nego bih se ja ozbiljno zabrinula na njenom mestu.

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 364
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 14:46:16   
nela79
M naravno macaki, ovdje mozemo da pricamo do prekosutra al sve zavisi od djeteta. Kazem ti Vanji smo skinuli pelenu sa otprilike 2.5 god. Odmah i dnevnu i nocnu.
Kcerka mog brata sigurno pola godine prije Vanje je pocela sama da trazi. Da je do mog brata i snahe ona bi pelenu nosila do skole. Kazem ti dnevnu skinula prije Vanje al je nocnu skinula evo prije par dana.

Tako da...opusteno. U skolu sa pelenom nece to je sigurno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 14:47:59   
Anoniman
Ovo nije tema kako nego kada, te s tim u vezi ne vidim kako može biti suvišna informacija zašto nije dobro preterano rano stavljati dete na nošu koja btw nije moje lično mišljenje nego savet neuropsihijatra i psihoterapeuta za dobrobit mentalnog zdravlja i stabilnosti moga deteta u budućnosti, ili možda o tome ne treba da mislimo??? Ili ne smemo da kažemo da nekog slučajno ne bi smarali? I dalje mislim da je put do pakla popločan dobrim namerama, često majčinim, jer da je moja mama znala najbolje kao što je mislila da zna najbolje šta je dobro za mene tj njeno dete meni sad ne bi ni trebao psihoterapeut.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 366
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 15:07:56   
Anoniman
ok, najbolje da i dalje svako slusa svog lekara. da mislim da ce mom detetu nosa u tolikoj meri naskoditi da ce joj jednog dana biti potreban psihijatar, naravno da je ne bih stavljala.
samo sam rekla da posecujem ovu temu jer me zanimaju konkretna iskustva mama koje decu privikavaju na nosu.

< Poruku je uredio Macaki -- 10.9.2012 15:19:25 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 367
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 17:02:42   
Azra_
Macaki i ja sam ovde kako bih čula iskustva iskusnijih mama, ali u poslednje vreme toga sve manje. Pretvorismo nošu u nauku. Kad-tad svako dete će izaći iz pelena, neko pre neko posle, možda će se neka mama dobronamerno pohvaliti, neka će se nervirati... Nadam se da će uskoro na temi biti više iskusnih mama ˝bez pelena˝ ili onih koje su u tom procesu od kojih ćemo moći da ulovimo neki dobar savet, a do tada svim mama želim puno strpljenja...i odjavljujem se sa teme do sledeće prilike...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 17:20:47   
Anoniman
Ja nisam neiskusna mama, moje dete je starije i od tvog i od macakinog i u problematici sam kada i kako noša malo duže od vas. Smatram da postoji važan razlog da je ne stavljam na nošu a to nikako nije ni neiskustvo, ni lenjost ni nedostatak deteta. Da li ne treba o tome da pišem samo zato što se ne slaže sa nečijim viđenjem? Ili mislite da to ne pripada ovoj temi? U tom slučaju molim da me uputite gde treba da pišem o razlozima protiv stavljanja na nošu pre 18 meseci!

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 369
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 18:25:03   
Jagodica*
Znaci narkomaniju, fobije, agresivnost i ostale poremecaje u aktivnostima i ponasanju mozemo da dugujemo defekaciji na nosi pre 18 meseci????????????
Kako je ovo frojdovski.user posted image
Dete cu prvi put staviti na nosu sa 8 meseci. Pomalo. I to navikavanje ce trajati oko dva meseca. Cisto da se malo druze. Onda cemo polako da radimo na koriscenju iste u prakticnom smislu. Ja gledala kako to rade iskusne mame pa cu i ja da probam. Jedna od njih je psihologuser posted image Tako da samo napred zene, ukoliko deca ne vriste ili ne beze pod sto ili imaju neke cudnije manifestacije u ponasanju.
I da, slazem se sa Azrom-da perete pamucne pelene Sigmund bi bio bacen u budzak.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 18:28:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jagodica*

Znaci narkomaniju, fobije, agresivnost i ostale poremecaje u aktivnostima i ponasanju mozemo da dugujemo defekaciji na nosi pre 18 meseci????????????



Molim te pokaži mi ko je ovo i gde napisao!

(odgovor članu Jagodica*)
  Direktna veza do poruke: 371
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 18:36:17   
bubulence
dajte ljudi, pa zar nosa moze da bude stetnija od upi*ane pelene??? zar ima ista zdravije nego da je dete suvo u iskuvanim pamucnim gacicama????
to sto neko prihvata misljenje samo koje mu odgovara je druga stvar, nemojte to mesati sa zdravljem deteta.
moje dete koristi nosu od 8 meseci i apsolutno joj nista ne fali, ona je jedno zdravo i srecno dete bez pelene

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 18:37:48   
Olga75
molim da se tema vrati na KADA privikavati dete na nosu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 18:39:49   
Jagodica*

IZVORNA PORUKA: gae_gr



jer dete nije fizički spremno to zna da preraste u frustraciju koja zna da zakuca dete u analnoj fazi i napravi psihološki problem ili čak čitav niz problema za čitav život.



Za razliku od tebe ja znam o cemu je tvoj psiholog pricao-to je Frojdovski pristup (jer da je do nedovrsene mijelinizacije ne bi postojala deca koja kake i piske na nosu pre 1.5 dana. Na dnevnu aktivnost mogu da uticu, ali ne i na nocnu-to je druga stvar) po kome sprecavanje voljne defekacije (u ovom slucaju u pelenu, zato sto je dete tako naviklo) moze da izazove niz psiholoskih poremecaja, cak i psihoze. Napominjem, da je Frojd zbog ovoga bio kritikovan od vecine svojih kolega.
Inace, kad si napisala psiholoski problem ili niz psiholoskih problema, trebalo je da znas na sta se to odnosi. Prvo skoci pa kazi hop.
Dakle, ja cu sa svojom bebom pokusati, pa kad se naviknemo.
I za sve nepoverljive mame, ima dece koja kake na nosu sa 8 meseci. Ima takve dece i blago njihovim mamama. Ja im se divim-i mamam i toj deci. Nadam se da ce moje uspeti bar sa godinu dana. Meni je moja mama sa 12 meseci skinula dnevnu pelenu u potpunosti (sem nocu naravno). Njoj takodje verujem u potpunosti. Decu treba ranije navikavati na nosu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Kada privikavati na nošu?
10.9.2012 18:40:36   
Jagodica*

IZVORNA PORUKA: bubulence

dajte ljudi, pa zar nosa moze da bude stetnija od upi*ane pelene??? zar ima ista zdravije nego da je dete suvo u iskuvanim pamucnim gacicama????
to sto neko prihvata misljenje samo koje mu odgovara je druga stvar, nemojte to mesati sa zdravljem deteta.
moje dete koristi nosu od 8 meseci i apsolutno joj nista ne fali, ona je jedno zdravo i srecno dete bez pelene

Bravo. Glas razuma.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Фудбал.
Admin

За кога навијате на Еуру 2024?

Click Here