|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:33:26   
Lilla
Cini mi se da su pelene dole skuplje nego ovdje, a to nikako ne kontam. Ovdje recimo paket pampersa oko 10 e, a rekose mi da je dole 15 e. Ja bih dala puno vise na racun za struju nego sto dajem za pelene.

Nego, mame, recite mi je li neka od vas probala Violetine i Becutan pelene i kakve su? Morat cu malo da precesljam temu i vidim sta je dole najbolje, bas mi se ne vuce odavde 3-4 paketa pelena.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:33:37   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ribizla

Jel neko koristio huggies od pocetka ? Ne znam kakve su manje , s ovim vecim brojevima sam jako zadovoljna pa bih sad od pocetka uzela njih ..


Meni se ne dopadaju, jednom sam kupilia trojku (kada smo menjali pelene i konačno bacili smrdljivi i odvratni pampers) i odmah se ojeo.

Koristimo libero a povremeno kupim chicco pelene i mogu vam reći da su baš, baš dobre.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:34:57   
tijatija
Zaboravila sam dodati nesto za pamucne pelene user posted image , samo izracunaj te koliko para ce te potrositi na struju, peglanje, prasak ,omeksivac,duplo ispiranje i malo ce ti biti jednom dnevno da ukljucujes masinu to znaci 5 sati neprekidnog rada , posto ih moras otkuvati. Spremi onda pare da uzmes masinu za susenje vesa ima kad se zaredja po dve nedelje kisa...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:35:31   
Modessty

IZVORNA PORUKA: peca

xexe secam se kad sam ja pricala da cu prvih mesec dana makar koristiti pamucne pelene, ali ta prica je jos u porodilistu pala u vodu, na kraju krajeva prvo sa cim ce ti se beba sresti je pampers, sem ako se ne poradjas kuci user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
podsetila si me na moju snajku koja je izričito tvrdila da će da koristi pamučne pelene user posted image A bile smo u isto vreme trudne i kad sma joj rekla da nema šanse da koristi obične pelene ona se naljuti takoreći na mene. Kad se beba rodila nije ni pomislila na pamučne pelene! user posted image Još je imala i carski pa n ije bilo šanse da non stop pere i pegla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:36:03   
Anoniman
chicco ima pelene ? nama su huggies odlicne , mi ih koristimo od 4ke , sad smo 4+ pa sam zato i pitala kakvi su ti manji brojevi , a sta ti se nije dopalo ?

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:36:34   
Lilla
Ja bas napisah iznad da bih dala puno vise za struju, ali rekoh mozda je dole drugacije user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:39:13   
tijatija
Ja sam probala violet, dobila sam ih kad sam se porodila prosli put u paketu, meni se nisu svidele... Jednom sam uzela i huggies ni one mi se nisu svidele bile su mi nekako papirne a da nepricam o njihovim vlaznim maramicama... Ma da opet napominjem da su stvarno drugacije ovde u CG nekogo kod vas

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:40:26   
Modessty
Probajte LUMPI koje prodaje merkator! Odlične su!!!! I deset puta bolje od pampersa i mnogih drugih!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:41:21   
Ana RR
Ne dopada mi se što su nekako papirnate, grube su mi a kad mu se guza ojela ja lepo spakovala to pakovanje i nisam ga više ni koristila.

Chicco su baš dobre, fine su, mekane, imaš ih samo u njihovim radnjama i cena je skroz ok. Pakovanja su po 20 kom a cena je 450 din. Libero su 1700din 56 kom tako da mi se isplati da povremeno promenim.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:42:09   
peca
Nikad cula za chicco pelene user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:42:34   
Anoniman
Izvini jos samo jedno pitanje , jel i ta trojka bila onako tanka naspram recimo pampersa ? user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:52:31   
Anoniman
Ja nisam mogla da dojim nego sam morala da izmuzem mleko pumpicom da dam detetu na flašicu. Svako izmuzavanje je trajalo po 45 minuta da ona prevremeno rođena i male težine pa se sama budila na 2 sata da jede. Što znači da sam od ta dva imala sat i 15 minuta da operem i sterilišem flašice, pumpicu i pribor, odspavam jer umorna mama nema mleka koje mi je nekako preče od pamučnih pelena za zdravlje deteta, nešto pojedem jer gladna mama opet nema mleka i uradim sve ostalo. E da sam još prala i peglala pelene verovatno bih se posle 2 nedelje bacila sa mosta... Ali ko može, široko mu polje!!! I ovako imam bar jednu mašinu veša svaki dan, više nego dosta pranja i peglanja, samo mi još pelene fale. A ne videh u čemu s pamučne toliko zdravije od jednokratnih...

Jpš da dodam da je Žaba dugo kakila po 10 do 12 puta dnevno a sad sa skoro godinu kaki 4 do 6 puta u toku dana, pa vi izračunajte koliko je to pelena, zapiranja, kuvanja, pa ja se iz g**ana ne bih vadila po čitave dane user posted image ...

< Poruku je uredio gae_gr -- 31.5.2012 11:54:34 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:20:36   
mlada_mama
Ja rekoh user posted image svakom svoje, hvala Bogu nisam spala na to da pored bebe i obaveza oko nje same, brinem oce li pelene biti ispeglane, bar tih dana u pocetku user posted image moja mama je imala masinu, a i baka, nzm jel to cudno ali imale su, i nije bitno koji prasak koristis, bitno je da se dobro ispere, i ne, ne treba mi masina za susenje vesa, a u kuci trenutno imam 3 muskarca, tako da itekako znam koliko mi struje dolazi zbog ,,paljenja masine,,... meni se jednokratne ne isplate, skupe su, i ne higijenske, MOJE MISLjENjE, ne znam sta i ko bi trebao da mi ga promjeni da bi nakon porodjaja pocela da trosim muzevu platu samo na jednokratne, neka hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:27:59   
Lilla
Nemoj da se ljutis, samo "pricamo", ne mislimo mi nista lose niti ti zelimo promijeniti misljenje, samo zelimo reci da se poslije porodjaja mnogo toga promijeni, a nekad i nase misljenje od ranije. Vidjet ces i sama. Zato nemoj da te cudi sto mame koriste jednokratne i sto ne djele tvoje sadasnje misljenje da bebama iskljucivo treba koristiti pamucne pelene user posted image Super sto ces imati pomoc, bice ti puno lakse.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:29:14   
MicinaMama
Hehehe sta bi ste rekle za ovo- ovde je paket pampers pelena od 58 pelena 21 euro

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:30:48   
mlada_mama
uopste se ne ljutim, ovi forumi i postoje da bi se razmjenjivala misljenja i iskustva, uglavnom, najbolje da sacekamo oktobar pa da vam javim kako i sta user posted image kad i ja budem imala iskustva user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:34:57   
tijatija

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Hehehe sta bi ste rekle za ovo- ovde je paket pampers pelena od 58 pelena 21 euro

Pa dobro a prosek plate user posted image , ovde je 16e

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:36:07   
tijatija

IZVORNA PORUKA: mlada_mama

uopste se ne ljutim, ovi forumi i postoje da bi se razmjenjivala misljenja i iskustva, uglavnom, najbolje da sacekamo oktobar pa da vam javim kako i sta user posted image kad i ja budem imala iskustva user posted image

Veruj mi da je najbolje, covek se iz iskustva uci user posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:36:49   
MicinaMama
MM svejedno ces u bolnici staviti pampers,mada to je stvarno nebitno koje ces pelene da koristis,neka je dete zivo i zdravo,a sebi ces stimati kako tebi vise odgovara....kao i svaka od nas.

Niti je jedna od nas pametnija sto koristi pampers niti koja koristi pamucne...Onako kako ko zeli neka i radi,koje koriste pampers placaju skuplje imanje se muce oko toga,a koje koriste pamucne manje placaju a vise se muce oko toga......

Neko zlo za neko dobro i obrnuto...

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:37:03   
purplish
Evo, ja sam prva 2 mjeseca koristila kombinaciju pamucnih i jednokratnih pelena. Odlucila sam se za pamucne jer mi je bilo zao staviti one plasticne na tako njeznu kozu kao sto je od novorodjenceta. E sada, mm je uglavnom tih prvih mjesec dana peglao pelene tako da mi to nije predstavljalo nikakav problem user posted image . Medjutim, navece smo uvijek stavljali jednokratne pelene iz razloga sto su se pamucne pokazale neprakticnim...ne bi covjek vjerovao da tako malo bice moze tako puno piskiti u toku noci user posted image .
Sto se tice izlaska iz kuce, mi smo bili napolju od 15. dana, tj. kada sam se ja oporavila od carskog i kada je bebici zarastao pupak. Prvo smo izlazili na 15-20 min, pa onda svakim danom sve duze. Kako smo produzavali boravke vani, tako smo i jednokratne vise koristili. Jednostavno!

< Poruku je uredio purplish -- 31.5.2012 13:38:58 >

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:44:59   
Lilla
Slazem se user posted image Nego, 21 e? To stvarno nije normalno, bez obzira na plate. Srecom ja stvarno nisam prinudjena da ekonomisem, i ne gledam koliko sta kosta kad je H u pitanju, ali kad pomislim na ljude koji zive dole i prezivljavaju sa nekih 400-500 e mjesecno, najezim se. Bezobrazluk stvarno. Ne bih da stajem nekome na muku ali ovdje su pelene skoro dzabe. Stalno u reklamama dolaze kuponi pa evo recimo prosle sedmice sam kupila paket pampersa koji inace kosta 109 kruna (oko 10 e) za samo 49 kruna. Jos primanja ovdje i dole nisu ni blizu. Moj brat ocekuje bebu u septembru pa me ova saznanja jos vise tangiraju.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:49:54   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ribizla

Izvini jos samo jedno pitanje , jel i ta trojka bila onako tanka naspram recimo pampersa ? user posted image


Hm.. ne bih znala, ne sećam se, davno beše user posted image

Peco, imaš u chicco radnjama, ja se zaista kunem u libero ali eto i one mi se jako dopadaju. Sad ih kombinujem, kad mi drugarica javi da ima libero po nabavnoj ceni onda kupim njih a u suprotnom chicco.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:51:21   
tijatija
To sto kazes stvarno su pelene nagrdjene ali i neophodne, ni ja negledam kad su deca u pitanju , evo mi smo vec 4 godine konstantno u pelenama jos minimum 2-3. Bio je period mozda od 5mes, dok se nisam sa trecom porodila da nismo kupovali ali veruj mi nista nismo primetili u budzetu da nam je veci jer uglavnom podje na neke druge stvari.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:53:24   
purplish
Pa dobro, znaju i ovdje biti akcije samo treba malo vise truda uloziti user posted image . Ja sam sa prvim djetetom isprva koristila Pampers, pa smo zatim presli na Babylove iz DM-a. Iako su Babylove povoljnije od Pampers-a nisam se za njih odlucila iz ekonomskih razloga -posto nam kupovanje pelena ne predstavlja toliki izdatak, nego su mi se Pampers na dodir cinile nekako vise "plasticne" u poredjenju sa Babylove.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:53:31   
Anoniman
Super Ana , bas cu uzeti jedno pakovanje da probam user posted image

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Beba rođena dva meseca nakon smrti mame
Naučna-fantastika? Čudo prirode? Čudo medicine? Ili jednostavno - čudo života?
Zašto je ova beba još uvek vezana za svoju...
Kao što možete da vidite na fotografiji, beba je još uvek vezana za svoju pupčanu vrpcu, koja je namotana tako da speluj...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here