|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pelene ...
30.5.2012 17:19:13   
mlada_mama
Moje misljenje je da malim bebama (bar 2mj) ne treba stavljati nista osim PAMUCNIH pelena koje su nama stavljale nase mame, em zbog kukova, ledja... em zbog toga sto je to ipak mala user posted image a pelene za jednokratnu upotrebu mislim da em su skupe, em ionako ne idem nigdje 2mj, pa mogu bebu presvuci kad god ocu da uvjek bude cista, i oprati ako treba 1 masinu dnevno i peglati ih, mislim da je to bolje, poslije vec moze pampers sa pamucnom, ko voli nek izvoli

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: Pelene ...
30.5.2012 17:40:06   
Anoniman
A što ne bi išla nigde 2 meseca?

(odgovor članu mlada_mama)
  Direktna veza do poruke: 1377
   RE: Pelene ...
30.5.2012 17:51:28   
mlada_mama
a ti si negde isla, mislim da tad i zena i beba trebaju da odmaraju, nisu dzabe babine 40 dana.,..

< Poruku je uredio mlada_mama -- 30.5.2012 17:52:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: Pelene ...
30.5.2012 17:56:13   
Anoniman
Nama je pedijatar na otpustu iz porodilišta rekao 2 dana u kući više nego dosta a posle tutanj na svež vazduh i tako smo i radili.

(odgovor članu mlada_mama)
  Direktna veza do poruke: 1379
   RE: Pelene ...
30.5.2012 17:59:51   
mlada_mama
pa da, sada pedijatri znaju bolje nego zene koje su odgajale djecu zivu i zdravu...
drzim se ja savjeta od onih koji imaju iskustvo, a znanje i papir su sada odvojene stvari nazalost...
na kraju ovo nije tema za to, ovde se pise o pelenama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: Pelene ...
30.5.2012 19:23:52   
Anoniman
Jel neko koristio huggies od pocetka ? Ne znam kakve su manje , s ovim vecim brojevima sam jako zadovoljna pa bih sad od pocetka uzela njih ..

(odgovor članu mlada_mama)
  Direktna veza do poruke: 1381
   RE: Pelene ...
30.5.2012 19:41:20   
vonavoj
mlada mama,ko je izmislio jednokratne pelene spomenik bi podigla!
kad se porodis i ako te snadje muka sa grudima,kao sto je mene,a budes sama,neces stizati ni da jedes,a kamoli da dnevno peres i peglas pelene...a veruj mi i pored jednokratnih probije pa se jedva peru pamucne,i to mora rucno,jer masine ne moze dobro da opere!

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: Pelene ...
30.5.2012 22:17:40   
Lilla
IZVORNA PORUKA: vonavoj

mlada mama,ko je izmislio jednokratne pelene spomenik bi podigla!
kad se porodis i ako te snadje muka sa grudima,kao sto je mene,a budes sama,neces stizati ni da jedes,a kamoli da dnevno peres i peglas pelene...a veruj mi i pored jednokratnih probije pa se jedva peru pamucne,i to mora rucno,jer masine ne moze dobro da opere!


Slazem se. Jednokratne pelene ruleZ. Meni jedna masina dnevno ne bi mogla naprati koliko bih vesa imala da sam samo pamucne koristila. I nisu to samo pelene, vec se mora prati i ostala garderoba, pa peglanje i cuda. Ne, hvala.

Zao mi je sto cu u off, ali moram da napisem. MM, stvarno neces nigdje izaci 2 mjeseca? Treba zeni par dana da malo dodje sebi, ne osporavam, ali 40? A znas zasto su nase bake tako radile? Jer im je to bio super izgovor da nista ne rade i budu sa bebom, to im je bila jedinstvena prilika da se izvuku i ne obavljaju poslove oko stoke i zemlje. Ja licno nisam cekala ni dana, ali dobro, svako radi kako mu najbolje odgovara :)


< Poruku je uredio Lilla -- 30.5.2012 22:20:07 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1383
   RE: Pelene ...
31.5.2012 1:55:56   
crazymama
i ja sam danas otisla kod mame, a tek u ponedeljak punimo 40 dana, ne mogu bre vise da dzudzim ukuci :))

danas sam isprobala puffies pelene, mogu vam reci da sam zadovoljna... za razliku od evy baby u kojima mi je dete dva puta bilo mokro skroz, cak je i krevet bio vlazan posle 3 sata spavanja... za sada su mi super baby love (mada su malo deblje, a ide leto) i puffies... pampers i evy babu jok.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1384
   RE: Pelene ...
31.5.2012 8:13:06   
vonavoj
crazy, probaj i Lumpi iz ROdica,meni su super!user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1385
   RE: Pelene ...
31.5.2012 9:28:29   
crazymama
hocu, posto smo jos u potrazi za idealnim za nas :)

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: Pelene ...
31.5.2012 9:50:16   
mlada_mama
svakom svoje, ja ne kazem da cu da lezim i kukam 40 dana, al se drzim savjeta ljudi sa iskustvom, kao sto rekoh, a naravno da necu biti sama, ko je sam kad se porodi, hvala Bogu imam muza, majku, brata, oca, kume, sestre,... ma da ne znam sta cu od pomoci, a najmanji je problem prati i peglati ves, ako je za zdravlje djeteta, onda cu sve!!!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: Pelene ...
31.5.2012 10:40:01   
Lilla
Kad malo bolje razmislim i nismo u off-u jer pricamo o pelenama, tako da cu da odgovorim user posted image Ma dobro, to je tvoj izbor i nemojd a pomislis da pokusavam da te odgovorim, promjenim ti misljenje ili ti dokazem da nisi u pravu, daleko od toga, ali meni je cudno kad cujem da zene u danasnje vrijeme ne izlaze iz kuce 2 mjeseca pa sam eto prokomentarisala.
Mada, to je danas i nemoguce jer se ipak mora izaci kad se djeca nose na kontrole a njih je malo vise u prvom periodu, a kad izadjes tad svejedno je da li ces izaci opet ili ne. Sto se pranja pelena tice, meni je mama bila ovdje kad sam se porodila prva dva mjeseca i stvarno mi je sve pomagala ali i pored toga sam bila koma prvo vrijeme. Nespavanje i cuda, jos da sam morala i gomile pelena da perem i peglam, mislim da bih senula. Zato i jesam veliki pobornik jednokratnih. A sto se tice zdravlja, nisam primjetila neku razliku. Kad pogledam moje roditelje, i tu generaciju koja je odrastala u pamucnim, i ovu malo mladju koja je odrastala u jednokratnim, moram reci da ne vidim bas neku razliku u zdravlju pa mi to pada u vodu. I njihove guze su se ojedale kao sto se ojedaju danasnje.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: Pelene ...
31.5.2012 10:47:22   
peca
Mi smo se odmah nasli u ljubavi sa pampersom, a probali smo i babylove koje su ok skroz, ali sto rece CM debele su, i jos neke ne znam koje, i vratili smo se na pampers user posted image Sad smo dobili te pufies, pa cemo da vidimo kakve su one user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: Pelene ...
31.5.2012 10:48:46   
MicinaMama
Ribizla ja sam koristila Mici huggies,bile su mi odlicne pelene i nebi ih nikada promenila da mi nisu pocele pucati uvece,jer moja Mica je znala upiskiti toliko pelenu preko noci da explodira...heheh

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: Pelene ...
31.5.2012 10:54:43   
cockic
pufies i hugis mi nisu nesto najbolji mi je beli pampers za petra koristi onaj
aktiv beby a on je uzasan jedva cekam da mu ih skroz izbacim sad
na leto moram kako umem i znamuser posted image user posted image

beli pampers jer ima one rupice pa mi deluje da stvarno dise koza a one sve ko karton
pa se ona meni jednom malko ojela na guzi tj tackice joj izasle konkretno od pufiesa.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:03:05   
Anoniman
user posted image MM , hvala

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 1392
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:18:28   
mlada_mama
naravno, svako radi kako mu je lakse i draze, na kraju, ne treba mi veci razlog od cijene jednokratnih pelena, pa bi radije ustedila na njima bar prvih mjeseci user posted image ko ima viska para, nek kupuje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:19:36   
MicinaMama
Ja vec 8 meseci koristim pampers (mi kazemo zeleni) i koristicu ga uvek,on je nekako naj bolji.Bar mojoj upisulji heheh.Dole u Srbiji i bosni ima i drugih marki koje su dobre a nisu skupe.Ovde jedino sto imas su huggies i pampers kao marke,a sve ostalo su pelene od marketa.Bar koliko sam ja videla.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:21:41   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ribizla

user posted image MM , hvala


MicinaMama , ovo sam tebi odgovorila , da ne bude zabune user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1395
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:25:02   
MicinaMama
Mlada mama super ako vec imas volje za pamucnim pelenama,jesu zdravije...ali ima jedna mana a to je da se beba brze ojeda jer pamucne pelene ne cuvaju suhocu.Moraces cesce da ih menjas.Pamucne pelene zahtevaju vise muke,ali super ako ti to nije problem.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:29:12   
tijatija
Ja glasam za pampers, svo troje sam podigla iskljucivo u njima probala sam par ali nisu mi odgovarele, e sad... kad sam bila u Srbiji pre par dana kupila sam jedno malo paklo pampersa, ljudi moji necete mi verovati koja je to razlika a dete mi se odma ojelo jos dan danas joj po malo crvena guza. Definitivno pampers i CG i pampers u Sr, barem koji sam ja koristila, nije isti . Ovde ni nema neki izbor pelena svega 3-4 vrste...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:31:25   
cockic
mlada mama ja samo da dodam ne kazem da su jednokratne pele zdrave
ali i ta hemija sa kojom se peru te pamucne pelene isto nije kao pre jedino ako nemas
neki prasak za pranje iz vremena nasih baka.

ja uvek za dosta stvari kazem kako su nase mame,bake ali sto bi se ja vracala
sad u 21 veku u vreme moje babe.onda bi trebala da ih peres rucno jer masine tad nije
bilouser posted image
nisam promoter jednokratnih pelena nego samo sebi se trudim da olaksam ja sa
doje dece ne znam gde udaram a masina mi radi kao u perionici jos da njoj
perem pamucne pelene ne bi je gasila.
a novac svakako ode ili na prasak i struju ili na te jednokratne pelene.
meni sigiurno do 8000 din ode na pelene ali sta cu.

ponavljam ne reklamiram ja jedokratne pelene znam da nisu ni one zdrave ali boze moj povrce voce...
isto nije vise zdravo jer je prskano svime i svacim pa moramo jesti   user posted image
ja malo skrenu sa teme user posted image

mlada mama tebi svaka cast to je lepo sa tvoje strane ali koliko znam ima
tema o pamucnim pelenama user posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:31:54   
peca
xexe secam se kad sam ja pricala da cu prvih mesec dana makar koristiti pamucne pelene, ali ta prica je jos u porodilistu pala u vodu, na kraju krajeva prvo sa cim ce ti se beba sresti je pampers, sem ako se ne poradjas kuci user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: Pelene ...
31.5.2012 11:33:14   
Modessty
ma najbolji nam je bio Lumpi. Rade ga italijani za merkator. Pampers u Srbiji je užasan! Dešavalo nam se vrlo često da izađe onaj gel, one kuglice. Užas jedan. A i nije uopšte jeftin. U početku dok je beba mala kao i ne osetiš. A kad treba da kupiš peticu ili šesticu da ti se smuči život! Malli broj komada u pakovanju a kvalitet nikakav pa ga više i trošiš

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
Cvećka: Moja porođajna priča
Prva VTO i to uspešna, doktor na UZ vidi dve mrvice, našoj sreći nema kraja! Naravno, kao kod svake trudnoće, velike bri...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here