|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:56:15   
Ana RR
Probaj, stvarno su fine. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Pelene ...
31.5.2012 13:58:22   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lilla

Slazem se user posted image Nego, 21 e? To stvarno nije normalno, bez obzira na plate. Srecom ja stvarno nisam prinudjena da ekonomisem, i ne gledam koliko sta kosta kad je H u pitanju, ali kad pomislim na ljude koji zive dole i prezivljavaju sa nekih 400-500 e mjesecno, najezim se. Bezobrazluk stvarno. Ne bih da stajem nekome na muku ali ovdje su pelene skoro dzabe. Stalno u reklamama dolaze kuponi pa evo recimo prosle sedmice sam kupila paket pampersa koji inace kosta 109 kruna (oko 10 e) za samo 49 kruna. Jos primanja ovdje i dole nisu ni blizu. Moj brat ocekuje bebu u septembru pa me ova saznanja jos vise tangiraju.


Moja plata se srozala do 255 evra... Isto toliko prima i mm user posted image

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Pelene ...
31.5.2012 14:01:17   
isidora88
mi smo ponovo poceli da koristimo lumpi,ok su mi i tanke su jako u odnosu na druge pelene sto je super jer ipak dolazi letouser posted image
pufies nam poslednjih dana prosustaju,jedva cekam da ih potrosim,inace one su mi super samo mateja jako puno vode pije uvece pa mu bude prepuna pelena i zato propusti.huggies su mi super samo sto nemam u blizini gde da ih kupim pa kad naletim na njih negde uzmem ih a do tad cu koristiti lumpi

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Pelene ...
31.5.2012 14:34:41   
Lilla
Gae user posted image A djeciji doplatak u Bosni je 30 Km, taman za jedno pakovanje. Stvarno strasno. Moram da kazem, kako god to da zvuci, da mi ovdje po zapadu jos uvijek kontamo "hej, pa dole je to za dzabe", jer je stvarno tako bilo prije par godina u odnosu na ovdje. A sad eto obrnuto. Drzava nam je otisla u p.m.

Nista, mislim da cu da ponesem paket ili 2 odavde, u zavisnoti koliko prostora budemo imali, a kad nestane trazit cemo dole neke koje nam nece propustati a to stvarno nije jednostavno, ovdje nam jedino odgovara pampers babydryuser posted image

< Poruku je uredio Lilla -- 31.5.2012 14:35:36 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Pelene ...
31.5.2012 14:36:01   
mlada_mama
purplish, o tome ja pricam, naravno da necu nocu stavljati one kad ce da se napune za cas, a po danu vala mogu da ga presvlacim do mile volje, dok je bebac mali, to se isplati, tacno tako sam i ja to zamislila user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Pelene ...
31.5.2012 14:40:42   
Modessty

IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Lilla

Slazem se user posted image Nego, 21 e? To stvarno nije normalno, bez obzira na plate. Srecom ja stvarno nisam prinudjena da ekonomisem, i ne gledam koliko sta kosta kad je H u pitanju, ali kad pomislim na ljude koji zive dole i prezivljavaju sa nekih 400-500 e mjesecno, najezim se. Bezobrazluk stvarno. Ne bih da stajem nekome na muku ali ovdje su pelene skoro dzabe. Stalno u reklamama dolaze kuponi pa evo recimo prosle sedmice sam kupila paket pampersa koji inace kosta 109 kruna (oko 10 e) za samo 49 kruna. Jos primanja ovdje i dole nisu ni blizu. Moj brat ocekuje bebu u septembru pa me ova saznanja jos vise tangiraju.


Moja plata se srozala do 255 evra... Isto toliko prima i mm user posted image


i to je super user posted image
moja je plata sada oko 205 eur! A radim u državnoj firmi (fakultet) i još hoće i da nam smanjuju. Naravno da nemamo pravo na dečiji dodatak jer radimo oboje i nismo skroz na minimalcu. Mm ima oko 300eur. Minimalac je po novom 20000din što je oko 173eur
Pakovanje Pampersa je 1600 ili 1900din. pa sad računajte! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Pelene ...
31.5.2012 14:53:13   
Anoniman
Mod, tu smo, ukupna su na primanja ista... S tim da smo mm i ja u istoj privatnoj firmi pa mi plata kasni (i meni i mm) sad već 4 meseca a doprinosi nam nisu uplaćivani godinu i po. user posted image I naravno da državu to ne interesuje te nemamo prava na dečiji ili bilo koji drugi dodatak...

Elem da se vrnem na temu, Lilla, najbolje od Pampersa ovde je beli pampers ali je on još skuplji, no za toliko vama bar neće biti problem da kupite jedan paket da se pokrijete kad potrošite zalihe pa do povratka...

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Pelene ...
31.5.2012 15:05:23   
Jeca.V
Mi koristimo beli Pampers premium care 2 i prezadovoljna sam!I za prvo dete sam koristila pampers obican pa nikad nismo imali problema.Sto vi devojke ne gotivite pampers,zbog cene ili je nesto drugo u pitanju?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Pelene ...
31.5.2012 15:10:50   
Ana RR
Libero pelene koje mi koristimo su skuplje od pampersa, nije cena u pitanju već to što užasno smrde i većina doktora ih ne preporučuje. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Pelene ...
31.5.2012 15:27:22   
cockic
ja nisam sigurna da je jeftinije koristiti pamucne ali kako neko rece ko voli nek
izvoli.
ja drugacije ramisljam dovoljno se raspadam i bez pranja prvo rucno tih ukakanih
jos samo to da radim prsla bi skroz.

ne znam da li MM ima vec decu ali videce da ne moze sve da se postigne ni sa
jednom bebom a pogotovo ko ima vise dece.ili samo ja ne mogu,ali ja kazem
da ne mogu niti bi razmisljala o tome da koristim pamucne.

ja sam ih koristila kao beba i konstantno sam imala e-coli kao i dan danas dodje
pa lekici pa je nema i tako u krug.
a i mama mi rece da sam konstantno bila ojedena do krvi em od e-coli em
sto si u tim pelenama konstantno mokar i naravno ces se ojesti.

tako da je sve jedno koje pelene koristio od bakterija i ojeda da pobegnes ne mozes.

jedino ako beba ne bude u gacicama od rodjenja onda nema ni ojeda
ni bakterija user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Pelene ...
31.5.2012 15:39:43   
mlada_mama
sve je individualno, ja nisam bila ojedena, koristili su pamucne + menli (ili kako vec, one preko pamucnih da ne prodje) i mazali me tonama kreme, ne znaci da ce moje djete tako, ali vrijedi pokusati, na kraju protivnik sam toga sto u bolnicama rade, zena se porodi a oni traze pampers, a za 2mj ce na kontroli reci: bebi losi kukovi, a zna se da se treba povijati pamucnim da se beba formira jer je sve jos krhko... onda smo mi ,,mlade mame,, neiskusne i nemamo od koga da ucimo, a oni nas uce pogresno!!!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Pelene ...
31.5.2012 15:40:16   
mlada_mama
i da, nemam djece, imam 21 godinu i prva mi je trudnoca user posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Pelene ...
31.5.2012 15:47:16   
Jeca.V
Libero je sa cenom slican sa belim pampersom zato sto u libero ima 82 ili 86,a u pampersu 72kom. pricam za dvojku,ali to nije preterano bitno.Anci jel bi mi rekla nesto ukratko o tim pelenama da ne citam puno u nazad,ima mnogouser posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Pelene ...
31.5.2012 15:49:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mlada_mama

sve je individualno, ja nisam bila ojedena, koristili su pamucne + menli (ili kako vec, one preko pamucnih da ne prodje) i mazali me tonama kreme, ne znaci da ce moje djete tako, ali vrijedi pokusati, na kraju protivnik sam toga sto u bolnicama rade, zena se porodi a oni traze pampers, a za 2mj ce na kontroli reci: bebi losi kukovi, a zna se da se treba povijati pamucnim da se beba formira jer je sve jos krhko... onda smo mi ,,mlade mame,, neiskusne i nemamo od koga da ucimo, a oni nas uce pogresno!!!


Ima tema o širokom povoju. Nema te pelene koja će da sredi kukove ako postoji urođeni problem - to se rešava drugačije. Nigde van Srbije se ne koristi široki povoj pa ne ide ceo svet iščašenih kukova! Tone kreme su pogubnije za bebinu kožu od jednokratnih pelena jer zatvaraju pore i tek kroz to koža ne može da diše.

(odgovor članu mlada_mama)
  Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Pelene ...
31.5.2012 16:31:53   
peca

IZVORNA PORUKA: mlada_mama

Ja rekoh user posted image svakom svoje, hvala Bogu nisam spala na to da pored bebe i obaveza oko nje same, brinem oce li pelene biti ispeglane,


user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:10:51   
mlada_mama
nzm sta znaci ovaj user posted image smajli, mozes rijecima da kazes?

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:20:30   
mlada_mama
ipak napustam ovu temu, jer vidim da su ovde svi ,,revoltirani,, na mene jer sam za PAMUCNE PELENE, a ne znam sta je tu lose, ako neko drugi nije za to, nemora da znaci da ne valjaju. Meni je licno zao sto sve vise danasnjih zena i majki ide ka ,,modernizaciji,, i zaboravljamo stare dobre nacine koji vrijede zauvjek... opet ponavljam, da sam stvarno razocarana...
pozdrav

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:27:05   
purplish
E ispade da su pamucne najvece zlo user posted image . Ne znam sto govorite mladoj_mami u fazonu vidjeces kad rodis. Mislim bezveze mi je sada navoditi samo negativne strane pamucnih pelena, kao i blatiti jednokratne. Obje imaju svoje dobre i lose strane. Evo, i moje dijete je ljeti, kada je vruce, obavezno dobijalo osip na guzi u jednokratnim pelenama. I nisu zato krive jednokratne, nego jednostavno ima osjetljivu kozu i gotovo. Otkad smo se odvikli od pelena vise nemamo te probleme user posted image . Kao sto sam rekla, koristila sam pamucne u kombinaciji sa jednokratnim i nisam se pokajala, niti sam finansijski propala sto sam platila struju i vodu koju sam dodatno koristila za pranje pelena. Neka svako ko zeli proba i jednu i drugu vrstu pelena, i izabere, nema potrebe da se ubjedjujemo sada koje su bolje. Svako zna najbolje za sebe user posted image .

Gae, slazem se s tobom po pitanju sirokog povijanja. Ispade da jedino mi ovdje na Balkanu imamo nakaradne kukove.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:35:07   
cockic
mlada mama user posted image  user posted image

ja sam samo rekla svoje misljenje kao i ti svoje zato forum i postoji,
mozda ce nego i tvoj savet za pamucne pelene da prihvati pa da koristi.

ono na temu bakterija i ojeda je dokaz da za to nisu jednokratne pelene krive
ojed se desava svakako ne znam bebu da ga jednom nije imala da li pamucna
da li jednokratna.

poz za tebe svakako user posted image

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:36:20   
Anoniman
Ja nisam protiv bilo čega, posebno ne pamučnih pelena, ali sam protiv donošenja odluka, pa makar i pravih sa pogrešnom informcijama kao što je ta da će pamučne pelene uticati na razvoj kukova. Divim se mamama koje imaju snage da zapiraju, peru i kuvaju, ja nisam imala, niti ću imati sa drugim. Mislim da je takođe pogrešno devojci posleporođajni period i održavanje pamučnih pelena opisivati kao romansiranu pričicu jer nije sve ni tako lako. Mnoge smo se i sa olakšicama tipa jednokratne pelene namičile. Jedino što mi je zametalo je kometnar "da ona nije spala na to da pegla pelene", mnoge žene " su spale" iz raznih razloga, to ni njih ni njihove porodice ne čini manje bitnim i dobrim.

(odgovor članu purplish)
  Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:39:19   
peca
Mlada mama, samo sam svoje reci izrazila slikom,, ne znam sta ti nije tu jasno ? user posted image Malo mi je ta tvoja recenica....da kazem ostavila utisak user posted image

Cockic evo nama se dupe nijednom dosad nije ojelo, kao i bilo sta dole, imamo puna tri meseca, koristimo zeleni pampers user posted image

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:47:03   
purplish
Cockic, ma sve OK zato sam i navela primjer moje djevojcice user posted image . Necemo se valjda potuci zbog pelena user posted image .

Gae, stvarno se ne mogu sjetiti ko je ovdje pricao romansiranu pricu o pamucnim pelenama user posted image . Ja sam samo navela iz svog iskustva da ne mora svako iskustvo biti lose sa pamucnim pelenama. Na kraju krajeva, koristila sam te pelena mjesec-dva ne dve godine kao jednokratne pa sam lako izdrzala. Takodje, nisam imala problema s dojenjem kao sto si ti, da jesam, mozda i ne bih imala vremena za pamucne. Zavisi dosta i od okolnosti.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:51:30   
mlada_mama
gae_gr ako nisi cula da pamucne pelene pomazu kod pravilnog formiranja kukova kod malih beba to je tvoj nedostatak, ja ne kazem da je lako, al da SMATRAM da je zdravije jeste, prakticnije NIJE, i izvinjavam se svima koje sam uvrijedila tom recenicom da nisam spala da peglam pelene, ali to je moja realnost, i jos jednom stvarno ne razumijem kako neko moze da tvrdi da se ne isplati koristiti pamucne pelene + struja + voda, ajte malo stavite na papir a ne iznosite POGRESNE INFORMACIJE!

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:59:07   
Anoniman
Nije ovde niko pisao romansirane priče, ali ih je mlada mama negde čula ili pročitala. Ili bar tako zamislila period posle porođaja.

Mlada mamo, ne napadam ja tebe, ako uspeš da izguraš svoju želju do kraja biće mi drago. Samo nauka je u međuvremenu dolazala da pelene nemaju veze sa kukovima, tako da nije problem u mojoj neobaveštenosti. Želim ti od sveg srca da bar približno prođeš posle porođaja kao što si zamislila i da imaš dovoljno snage, volje i vremena za sve od pamučnih pelena pa do trenutaka samo za sebe...

(odgovor članu mlada_mama)
  Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Pelene ...
31.5.2012 17:59:32   
Olga75
molim vas da se ne prepucavate


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Cvećka: Moja porođajna priča
Prva VTO i to uspešna, doktor na UZ vidi dve mrvice, našoj sreći nema kraja! Naravno, kao kod svake trudnoće, velike bri...



Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here