|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 14:22:56   
Maraj
Hval drage. Uradila sam kako je rekla mk. Skuvala sam ga. Sad cekam da se skuva sargarepa , pa da dodam tikvicu. To ce danas klopati. Jutros je jeo sljivu isto kao M bebilule

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 16:33:54   
Maraj
Ja stvarno ne znam sta pogrešno radim.... skuvala sam proso kako je mk rekla posebno skuvala sargarepu i tikvicu. Povrce izbledela i sjedinila sa prosom. L je pojeo mozda 5 kasikica.... sta je problem.... da l mu smetaju gromuljice od prosa , da l sam trebala i njega izblendirati.... uh... bas se smorih... ne jede mi povrce k'o voce

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 16:48:25   
mama krava
Maraj...pa puti ga da se navikne na ukus. Normalno je da su mu čudni novi ukusi i teksture. Okušaj sutra ponovo da mu daš. Imaš da kupiš i griz od prosa.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 18:16:48   
bebilule
Sljiva prosla vise nego odlicno. Nije trepnuo!
Maraj, otkud znam, nemoj ga siliti i daj mu malo vremena. Sta si do sada dala od voca? Ja bananu ne smijem jos, bas me strah da ce poluditi za njom, jer vidim koliko uziva u slatkastom.

Nego ja imam problem sa kolicinom koju on pojede. Za uzinu ladno spuca eto tu malu teglicu od 125 g, a za rucak moze i mnogo vise. Koja bi to gramaza bila ok, onako okvirno? Ne znam smijem li mu davati onoliko koliko on hoce...user posted image Da, danas punimo pet mjeseci.

< Poruku je uredio bebilule -- 19.3.2016 18:21:29 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 19:09:35   
Maraj
Bebi dala sam januku i sljivu. Kupila sam hipp krusku.
Pa ja sve mislila , da l sam trebala proso da izblendiram il da bude vodenije..otkud znam
bas je malo jeo a pomesala sam sa tikvicom i sargarepom.
Mk sa cim jos mogu da mu dam proso. (Ja kupila i kinou , eto , sto samambiciozna....)

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 20:45:32   
adulence
Maraj a sto nisi izble3ndala i proso?ja tako radim...bebilule meni r pojede izmedju 150-200g po obroku...mi smo probali kelerabu.

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 21:01:32   
Maraj
Adulence , zar sam trebala user posted image
ovo je majke mi nauka , kako hraniti bebu....

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2016 22:31:34   
adulence
Pa nisi morala,ali ako si do sada sve blendala,onda si i to trebala...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 9:12:16   
adulence
Dobar dan,Relji se upravo kuva jabuka i izgnjecicu bananu,da poklopa vockice,a za rucak,hmmm,bice keleraba posto sam je juce uvela,tikvice i pirinac...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 9:54:02   
suzi kju
Dobro jutro i ovde.
Mi za uzinu šljivu još danas a kuva nam se karfiol krompir i šargarepa. To ćemo još dan dva pa ćemo piletinu a odmah potom i kelerabu.
A kad se vratim u Bg avokado user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 14:35:00   
bebilule
Lijepo ja kazem keleraba, a meni se Jess smije user posted image

Mi za uzinu imali jabuku, a za rucak brokoli. Uvela sam ga jer vise ne mogu davati djetetu mrkvu, krompir i tikvu user posted image . Valjda ce biti ok. Prokuhala sam ga jednom i prosula tu vodu.

Ado, tvoj R jede 200 g, ali je dosta stariji od M. Cini mi se mjesec i po. Ne znam smijem li mu davati toliko za rucak. Malo me to brine. Danas sam mu dala mozda 150 g pa cu vidjeti.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 15:16:21   
suzi kju
Naš karfiol Nije prošao sjajno user posted image kad vide kašičicu obraduju se i zinu a onda se mršte, al kontam ipak je to nov ukus pa mozda zato, videćemo sutra.
Koja kombinacija sa karfiolom se vama mame najbolje pokazala?
Ja danas spremala sa krompirom i malo šargarepe i eto tako je prošlo, ne sjajno.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 17:57:35   
IvanaSK RR
Probaj karfiol i samu sargarepu. Ili karfiol i bundevu (ako ste uveli).

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 18:02:55   
Maraj
Ja planiram bundevu da uvedem. Kupila mi mama jutros. S cime bundevu da kombinujem? Planiram da je isecem na kockice pa u zamrzivač. Po potrebi da vadim male paketice. Mogu tako sa bundevom?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 18:34:32   
jess021
Mi smo danas jeli bundevu sa malo pirincane kase, sve je pojela.
Bebilule, duboko se izvinjavam sto sam sumLJala u tvoj sud da povrce mesas sa Milupomuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 19:40:17   
bebilule
Ja ti kazem mijesaj pa je kasnije odvikavaj user posted image . Salu na stranu, lakse je cim uvedes vise namirnica. Sad su mi pahuljice super za uvodjenje nove namirnice.
Maraj, ja sam tri dana pravila bundevu kao glavno jelo. Ostatak sam zeledila i sada imam obicaj ubaciti po nekoliko kockica, zavisi sta pravim.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 21:25:33   
adulence
Bebii pa i nije mi jos nemamo ni punih 6...

< Poruku je uredio adulence -- 20.3.2016 21:26:07 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 21:51:22   
Maraj
Bebi to sam i uradila. Napravila sam male paketice sa bundevom i zaledila ih. Ostavila sam samo malo za sutra za probu. Mislila sam da mu dam sa jabukom za uzinu

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2016 22:09:23   
bebilule
Ado, tek sad vidim tiker, nesto me bacilo da je Relja vec presisao sest.
Maraj, to Suzi radi, daje bundevu uz voce. Tako cu i ja dok mi se prosiri izbor jela za rucak user posted image .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.3.2016 10:04:57   
Maraj
Probali bundevu. Super ne prosla. L voli jabuke a ja imam domace. Pojeo je 2 jabuke i malo bundeve sam ubacila u njih.
sad mi se kuva piletina , pa u toj supici kuvam sargarepu , tikvicu i dodacu proso. Vrtim sve isto za rucak. Smucice mu se user posted image samo menjam proso i krompir
adulence kako dajes kinou tj sa cim , i da li i nju potapas vece pre pa kuvas ujutru?

I , da li kombinujete zitarice i meso (da znam kad krenem da uvodim meso ) npr proso /pirinac i piletinu?

< Poruku je uredio Maraj -- 21.3.2016 10:12:23 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.3.2016 11:14:25   
adulence
Jos uvek mu nisam dala kinou,ali sam Ivi najcesce davala sa bananom,u vecini slucajeva sa vocem...
Ja cekam da se R probudi pa da jede krusku/kajsiju,a za rucak cemo videti jos sta ce....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.3.2016 14:11:10   
bebilule
Adulence, koliko ti puta R dnevno sisa? Je li izbacio nocni obrok? Pitam jer kada uvedem jos jedan obrok ispade da ce mi M imati samo tri, maksimalno cetiri flasice dnevno.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.3.2016 15:32:34   
bebilule
Joj opet ja. Brokoli i riza. Nisam dobro procijenila i rizu nisam mogla lijepo izblendati. Puno gromuljica. On vristi, gladan i spava mu se. Odvadim pola, dodam malo pahuljica i jeo je. Dodje mi da napravim sama brasno od rize user posted image .

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.3.2016 15:44:13   
amelia
Bebilule ja sam mu juce dala pirinac i nije jeo morala sam ga izblendati.izblendala sam izgledalo je kao pirincane pahuljice i posle ok jeo. No da napomenem da od kad je bio bolestan jedva jede da mu ne dam ne bi ni trazio samo siku hoce. ne znam sta da radim jedva dnevno pojede 150 gr. A prvo nam je samo jedan obrok bio skoro toliko. Ja bih trebala da se selim u drugu temu od 6-9 meseci ali necu sacekacemo vas jer i onako nismo uveli nista posebno samo vrtimo iste namirnice. Nego sad za veceru trebam da mu spremim pilece meso ali pitanje kako krompir i meso ne jede mu se, da pomesam krompir tikvicu sargarepu i meso mozda bude ovako ukusnije? Probala sam i samo meso ali je nikakvo suho ni ja ga nebih mogla jesti.

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.3.2016 15:54:36   
bebilule
Amelija, jeo je in rizu vise puta. Ali danas je nisam lijepo skuhala. A mislim da je i do rize. Kada ovu spremam nama ostanu cijela zrna, nikada se ne slijepi. Za meso ti ne mogu pomoci jer ga nisam uvela, ali da sam na tvom mjestu stavila bih malo mrkvice.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here