|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 16:14:58   
Maraj
Kupih hipp kasice. Bundeva i krompir i bundeva i jabuka
Na ovoj sa krompirom pise da se zagreva tako sto se teglica potopi u topluvodu a na ovoj sa jabukom ne pise
Da l to znaci da se ove sa lovrcem povrćem zagrevaju , a sa vocem ne?

Ja danas skuvala pirinac u pilecem bujonu i šargarepu i tikvicu , pa sve u mikser

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 18:53:23   
adulence
dobar dan zene...mi danas bili na kontroli dobili zeleno svetlo za palentu,jogurt,kiselo mleko,ali polako videcu jos kad cu,da napuni prvo 6.meseci pa cemo lako,rekao mi je dr da mogu i da mu uvedem drugi obrok kada budem zelela.sve u svemu lagano,suzi onog voca kojeg nema sada ja kupujem kasice,mislim zao mi da jede samo jabuku i bananu,mada ja sam kupila lepe kruzke pre neki dan,mekane ,zrele,mi smo pored toga probali i sljivu ,breskvu...danas sam mu za rucak spremala brokoli,tikvicu i sargaraepu

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 22:09:22   
suzi kju
Danas je baš mm bio u aksi i kupio breskvu, kajsiju, krušku i šljivu, pročitala sam da to smeju, pa sam htela da spoznaju i nove ukuse pa ću im dati sutra da probaju nešto od toga.
Ada i mi smo dobili isto tako zeleno svetlo za te stvari ali polako ne zurim nigde.

Jesi uvela pirinač uz povrće, ja jesam i bas lepo ručkaju,dopada im se...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 22:48:37   
janajana

IZVORNA PORUKA: Maraj

Kupih hipp kasice. Bundeva i krompir i bundeva i jabuka
Na ovoj sa krompirom pise da se zagreva tako sto se teglica potopi u topluvodu a na ovoj sa jabukom ne pise [/guote]
Mozes i ne moras da grejes. Ja M nisam ni jednu kupovnu podgrevala, jedino ako joj podelim one vece kasice, pa polovinu stavim u frizider pa pre davanja naravno podgrejem.

Hvala vam na odgovoru za avokado user posted image Danas nisam nasla da ga kupim pa ce sacekati neki drugi dan

A sad je vreme da se stvarno selim u drugu temu u kojoj izgleda niko ne pise user posted image

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 7:46:39   
adulence
Jesam suzi,jede i pirinac koji uzimas?
Ja bas ne zurim mislim da je mnogo rano za mlecne proizvode,kad napuni 6 pa cu da razmisljam...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 7:49:21   
Maraj
Adulence jesi li uvela R bananu

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 9:37:01   
adulence
jesam maraj...
od voca smo uveli,jabuku,krusku,bananu,sljivu,breskvu,a evo jutros i marelicu,tj.upravo je ojeo vocnu kasu sa marelicom(kajsija).
od povrca:sargarepa,krompir,bundeva,brokoli,tikvice,moram jos nesto
meso:piletina
ulje:repice i maslinovo uyvek u rucku.

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 9:49:22   
suzi kju
Ada uzela sam neki organski italijanski pirinač, baš je lep, brzo se skuva, i čudan u smislu da je nekuvan žut a kad se skuva beo.
Isto smo povrće uvele, e ja od voća jabuku i bananu, muz je juče kupio šljivu breskvu i krušku pa ćemo to ovih dana.

Ada meso skuvas pa ispasiraš sa povrćem? Hoće lepo da se usitni?
Ja sam mislila da uvedem još recimo karfiol ili ne znam šta bih od povrća pa onda meso, ne znam zašto al tako sam nešto planirala.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 9:59:21   
adulence
da,da super se isitni,mada ja nikada nisam ni ivi ni relji pravila 100 posto glatke kase,ali recimo 95%su glatke,sa malim gromuljicama,ali bas malim,i kad mu dam on kao zvace,ne znam sta i sa cim,ali deluje kao da zvace,meni je iva sa 9 meseci na moru kada smo bili ozbiljne komade jela,a znam da neka deca nece ni da liznu nista sto nije skroz pasirano,ne znam da li ce mi i on tako jesti,ali bar pokusavam isto sto sam i sa Ivkom radila.

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 10:31:43   
suzi kju
Ja recimo trećinu povrća viljuškom usitnim a ostatak u blender, već nam je doktorka spomenula da ne treba davati skroz glatku kašu jer neće razviti sposobnost žvakanja.
"žvaću" mi najbolje bananu, tada su mi mnogo smešne neamjuuni zubić a kao žvaćkaju nešto user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 11:21:23   
bebilule
Uvjerila sam se za to zvakanje hrane. Mama svom sinu prvencu pasirala do ne znam ja koje godine. U hranila ga ona da ne bi isprljao nesto. Sada ima 18, ona mu sipa hranu u tanjir, cisti ribu...a kaze da do sedme godine nije znao dobro da zvace. Gusio se.
Mi cemo danas probati tikvicu. A sto se tice rize ne znam sta da radim. Kuhala sam mu neku obicnu bijelu. Sad sam gledala u marketu, sve mi sumnjive, ne nadjoh nista.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 11:33:29   
emicaa
T se do godine gadila kad osjeti komadić u ustima,jel je hljeb ali sve drugo sam joj mirala pasirati,onda je probala pečenje i više joj nije smetalo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 11:46:33   
Maraj
Suzi , adulence , kako bananu , samo da je izgnjecum jer da? Ja planiram jos par dana jabuku , pa cu sljivu (kupila sam kasicu) pa bi onda mozda bananu

suzi , mozes npr jos cveklu od povrca. Ja planiram da je kupum , skuvam pa na komadice u zamrzivač
Neko je pisao ja mislim von , mozda i neko drugi ,pobrkala sam , da tako skladisti cveklu. Mislim da moze i sa jabukom,krompirom i sa šargarepom da se kombinuje


< Poruku je uredio Maraj -- 15.3.2016 11:51:15 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 11:51:00   
suzi kju
Samo viljuškom, ja sam danas bananu i kuvanu jabuku i isto tako samo viljuškom i sad su poručkale.

Ada koju bi sledeću povrćku uvela?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 11:53:19   
Maraj
Hvala suzi. Nekad se osetim ko user posted image sa pitanjima , al sta cu , bolje da pitam kad je L u pitanju nego da pogresim ko sa jabukom

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 11:59:48   
Sanjica26 RR
Maraj i Suzi pogledajte inboxuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 12:05:45   
bebilule
Ej Suzi, po koliko im dajes voca za uzinu? Nemoj mi u gramima, vec napisi koliko si im dala jabuke i banane user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 12:12:59   
suzi kju
Haha bebi ja sam luda malo pa sve merim, ne obraćajte pažnju na meneuser posted image
Jedna jabuka i 2/3 banane za njih dve, ostalo im je po malo.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 12:13:55   
Maraj
Jao bebi ti si sou program. Prvom prilikom kad budemo putovali ka Visegradu , ima da ti se javim da iskafenisemo pored mosta user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 12:14:15   
suzi kju
Sanjice nema ništa user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 13:29:53   
bebilule
O Maraj molim te, cim te put nanese. Ovdje sam odsjecena od svijeta i nekad imam osjecaj da sam stara kao na Drini cuprija user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 13:54:09   
adulence
Jaoo vi ste sou....ja sam Relji davala za uzinu po malo voca eto tek da jede i voce,ali on gospodin zeli jos,jutros je pojeo teglu marelice od 190gr.
Inace kad mu spremam jednu jabuku i pola kruske pojede i deluje da hoce jos ali eto ja toliko spremim...ahahah
Suzi nemam pojma,mozda karfiol,i uvescu paskanat...

< Poruku je uredio adulence -- 15.3.2016 13:56:41 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 14:13:44   
bebilule
Ado zato i pitam. Ako M dam pola jabuke mislim da ce nastati haos. Ja danas skuhala jedan poveci krompir i posla pola tikvice. Ma reko stavicu cijelu pa cu ono sto ostane ubaciti nama u rucak. Mislim ono sto ostane.... Da zna da lize, polizao bi onu zdjelu user posted image

Ej, hocete li ubacivati kelerabu sad?

< Poruku je uredio bebilule -- 15.3.2016 14:14:35 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 21:18:48   
jess021
Odakle ti keleraba pala na pamet???user posted image To mi dodje egzotika kao i avokadouser posted image
E danas mi u knjizari kazu da nema da se kupi knjiga Od prvog obroka do prve skolske uzine, kazu autorka nije zainteresovana za stampanje novog tiraza??!!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.3.2016 21:23:22   
Sanjica26 RR
Jess i ja sam je trazila tu knjigu kad smo krenuli sa uvodjenjem. Znam da postoji broj mobilnog na netu preko koga mozes da narucis. Probaj tako. Mada, i ona knjizica koju sam ti poslala je super.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here