|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:32:59   
Trcosava
Jel mogu ja da pitam nešto? Zašto detetu dajete da jede ono što niko u kući ne jede?user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:36:38   
GagaT
Aha, ok. Ja ne znam samo gledam da nije meso, mleko, jaja, celer, spanac ili blitva i porodica kupusa.
Ostalo cu joj sve polako davati. Ja ne znam kako vase bebe i da li je to ok ali ja se secam kad je moj brat bio beba ja sam imala 16god i secam se kako smo ga hranili. Secam se da smo mu kuvali pilecu dzigu sa sargarepom npr.

Svako misli razlicito ali ja kontam dok je dete zadovoljno praticu njen tempo.

Puss

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:43:09   
wivern

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Jel mogu ja da pitam nešto? Zašto detetu dajete da jede ono što niko u kući ne jede?user posted image



Ja sam morala i moram i dalje to da radim je ne jedem povrce niti ista kuvano user posted image
A ni supe ni corbe

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:45:49   
Maraj
Trco , pricale zene unazad da je zdravo dok se ne uvede gluten.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:46:02   
Trcosava
Džigerica je inače dobar izvor beže gvožđa (ne jedem, ne znam). Ali - postoji razlika od onog perioda kada smo mi bili ''mali'' i ovog sada. Pored toga što je džigerica hranljiva, ona valjda prerađuje i sve ''otrove'' kojima hrane kokoške i zbog tog razloga je i ja izbegavam, tj mislim da mi starije dete nije probalo džigericu.

Ok bi bilo da se kupi domaće pile, da znate čime je hranjeno i onda je i ta džiga ok.

Gago, ovo nije tebi namenjeno, generalno govorim. Ne znam ni koliko ti bebac ima meseci user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:47:08   
amelia

Ja sam probala da mu uvedem curece meso no kako je bolestan nista ne jede sve mi ispljuvao vani i place jede samo vocne kase

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:49:44   
jess021

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Jel mogu ja da pitam nešto? Zašto detetu dajete da jede ono što niko u kući ne jede?user posted image

A zasto ne?
Ako je npr. avokado veoma zdrav ne vidim razlog zasto ga ne davala bebi iako ga ja nikad nisam jela. Pogotovo u prvim mesecima nemlecne ishrane kad su ograniceni sa izborom namirnica.
Za dzigericu se slazem, ni ja je ne jedem iz tih razloga.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:50:46   
amelia

IZVORNA PORUKA: wivern RR


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Jel mogu ja da pitam nešto? Zašto detetu dajete da jede ono što niko u kući ne jede?user posted image



Ja sam morala i moram i dalje to da radim je ne jedem povrce niti ista kuvano user posted image
A ni supe ni corbe

Od cega zivis wiv jos ako navedes da ne jedes slatkise user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 18:02:47   
Sanjalicaaa
Mi u kući jedemo i proso i kinou i čia semenke. Ništa ne bih spremala deci što i mi ne jedemo. Nisam neki ljubitelj nekih corbastih jela ali ih i spremam i jedem. Želim da nauče sve da jedu i da ne izvoljevaju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 18:28:52   
bebilule

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Jel mogu ja da pitam nešto? Zašto detetu dajete da jede ono što niko u kući ne jede?user posted image


Kako ne jedem, odrasla na kinou...kao se vec kaze. A avokado namjeravam zasaditi u basti. Samo cekam proljece user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 18:54:05   
Trcosava
Nije se odnosilo na određenu namirnicu nego uopšteno. Kod mene je situacija takva da ja ne jedem meso, mm jede meso, ali slabije povrće i voće. Dok ja na istom mogu da živim. Ali oboje jedemo po nešto. Postoji sam par namirnica koje ne konzumiramo a to su ribe i morski plodovi. I to što jedemo je užasno skupo i onda ne kupujemo. Još on i hoće da proba (ok jede lignje recimo) ali ja sam kategorična. Evo Luki sam skoro dala one fish fingers, čisto da vidim da li će jesti (bez poha, mada je pečeno u rerni, dakle ne na ulju - ali ono je svakako predpečeno). Jeo je.

I sad koja je meni poenta da detetu dajem da proba ribu, ako je neće jesti narednih godinu dana (recimo)
Ili - niko od ukućana ne jede avokado, a detetu davati? Ne govorim o onome što ''niste jeli'' već o onome što ''ne jedete''

Wiki, ti si posebna priča. user posted image

Hoću da kažem da deca sve, ali SVE vuku iz kuće. Od vaspitanja pa do jela. Tako da ne vidim poentu davati da proba pa da više nikad ne jede.
Ja sam povukla na tatu, pa 90% stvri ne jedem.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 19:07:15   
Ana RR
Trco, ne slažem se sa tobom. Iako ti nešto ne jedeš, dete ne treba uskraćivati. Pogotovo ako je riba u pitanju jer riba je zdrava i treba je često jesti. Detetu treba stvoriti zdrave navike jer kasno je posle ispravljati. Kupiš samo za decu i njima spremiš. Ja nisam volela spanać, grašak, boraniju... sve to jedem sada jer ni jednog trenutka pred Markom nisam rekla da ja to ne volim.

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.3.2016 19:10:45 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 19:55:28   
Trcosava
Misliš za jedno dete? user posted image Ana ne jede NIŠTA!!!! I jede sve suprotno od mene. Tj sve ono što jede mm. Ona hoće isto lignje, te štapiće... Ali mi je van pameti da kupim ne znam sad nešto jedno sao za Luku. Ja jedem i pastrmku i lososa i tunu (iz konzerve koju Luki neću da dajem). I pastrmka i losos je ovde skup.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 20:21:37   
bebilule
Sad ozbiljno, necu se vise saliti user posted image . Ja stvarno jedem sve, meso, povrce, voce, mlijecne proizvode, ribu... Mm jede meso user posted image . Ne jede ribu, a ni piletinu. Pa ja sebi posebno spremim ribu, ne samo zato sto je volim, vec sto mislim da mi i treba. Nije mi mrsko. Trco, mislim da bi trebalo bar par puta mjesecno, ako nista onda oslic. Ja cu M raznovrsno da kuham, bez obzira sta mi jedemo. Po toj logici, kad smo mi bez rucka, a desi se naravno, i on je bez rucka.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 20:28:44   
Trcosava
odosmo debelo u ot, tako da ću ti odgovoriti u razgovorima mama user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 20:38:52   
Ana RR
Pa dobro, kupiš malo sveže ribe, isečeš na komade i zamrzneš pa vadiš po potrebi. Ja izbegavam te fish fingers, tu najmanje ribe ima.
Ne znam, ja nikad nisam tako razmišljala, kupovala sam sve i jeo je bukvalno sve, nebitno da li ja volim ili ne.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 21:08:01   
jess021
Bebilule, pa kako ne znas, pise se quinoauser posted image

Ne davati detetu nesto novo zato sto roditelji ne jedu bi znacilo da bar do 10. godine nista novo nece probati, ako sve ide iz kuce.
Apsolutno se slazem sa Anom i Bebilule.

< Poruku je uredio jess021 -- 12.3.2016 21:09:14 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 11:19:16   
Maraj
Lose nam prosao sok od jabuke od jutros. Ja mu razredila. Pola voda , pola sok i mrva zutog secera. Odma je ispljunuo. Ne za sta da radim, da l sutra da je kuvam

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 11:38:45   
IvanaSK RR
A zašto uopšte mora da pije sok?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 14:47:32   
jess021
I ja L necu davati sokice, ne vidim potrebu za njima.
Mame, pogledajte ovde

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 16:40:46   
suzi kju
Mame imam pitanje, spremamo se za put krajem nedelje, koliko dugo sme da mi stoji kaša koju ja napravim, recimo krompir šargarepa tikvica maslac?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 16:54:31   
Maraj
Suzi super si to pitala , i mene to zanima.

nego rodjaka mi rece da se bebama ne daje sveze voce , osim banane , trebala sam da ispecem ili skuvam jabuku , a ja sve mislila da je bolje ovako , da mu dam cedjenu

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 17:03:10   
Ana RR
Maraj, ti napravi nauku od hrane za bebe user posted image što ne kupiš neku knjigu o tome, biće ti mnogo lakše? Imaš super knjigu Od prvog obroka do školske užine, već sam pisala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 17:13:28   
wivern
IZVORNA PORUKA: amelia

Od cega zivis wiv jos ako navedes da ne jedes slatkise user posted image

I ne jedem user posted image
Testa, meso, salate user posted image


IZVORNA PORUKA: Maraj
nego rodjaka mi rece da se bebama ne daje sveze voce , osim banane , trebala sam da ispecem ili skuvam jabuku



A zasto se ne daje, koja je teorija?

< Poruku je uredio wivern RR -- 13.3.2016 17:17:51 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 17:49:39   
jess021
Mislim da je bebama voce koje nije termicki obradjeno teze za varenje.
Maraj, otkud da si mu dala svezu jabuku?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here