|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 17:56:23   
Maraj
Jess otlud znam , jednostavno mi pade na pamet da danas proba malo sokica a sutra/prekosutra kuvana. Kad danas saznah da bebe mogu "zivu" samo bananu , zbog valjda vocne kiseline, kaze mi rodjaka da hoce da povracaju od te kiseline.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 18:42:18   
bebilule
Maraj, ja sam jabuku vec davala. Samo je skuham. Danas je jeo bas nju sa rizom. Sokove isto nisam davala, niti cu jos dugo. Jesce povrce i voce, a piti vodu i caj.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 20:51:41   
janajana
Mi smo vec za drugu temu 6-9 meseci, ali me zanima ko je davao avokado kako je spremao posto hocu da joj ovih dana dam da proba, ali ne znam da li se kuva ili ne

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 21:02:09   
jess021
Jano, pogledaj u receptima sto sam postavila link na prethodnoj strani. Ja mislim da se ne kuva, vec samo izgnjeci.
I da, jedno pitanje, naravnouser posted image
Mame, kad uvedete voce, jel ono ide bas kao obrok ili kao uzina. Nesto bi volela da povrce, a kasnije meso i sl. bude obrok, a voce uzina.

< Poruku je uredio jess021 -- 13.3.2016 21:03:19 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 21:14:33   
janajana
Ja sam joj davala posle obroka kao uzinu

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 21:16:51   
Sanjica26 RR
Maraj svo voce se jedno vreme kuva sem banane. Nisam davala devojcicima sokice dok su bile bebe.

Jess jeste voce za uzinu, ali to ces da prebacis lad budes uvela uzinu. Koliko si uvela obroka?

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 13.3.2016 21:19:02 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 21:42:37   
jess021
Sanjice, samo jedan.
Posle nekih 10-14 dana, nakon povrca, sam planirala voce, ali kao uzinu, pa da pomerim vreme izmedju tog mleka oko 9h i tog obroka u vidu povrca, oko 11h da bude uzina, pa oko 13h rucak, jel to ok?

< Poruku je uredio jess021 -- 13.3.2016 21:43:17 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 22:01:48   
Sanjica26 RR
Mozes tako. Kod mene je bilo tako da sam deci za dorucak voce. Kad sam uvela vise obroka onda sam za dorucak ukinula voce. Prebacila sam ga za uzinu. Mislim da je to bilo kad sam uvela mlecne proizvode. Znaci kasnije. Ali mozes ti kako zelis.Videces u hodu kako ces obroke da organizujes. Desavace se da ne bude kako si isplanirala, ali to ne brini. user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 22:26:07   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: janajana

Mi smo vec za drugu temu 6-9 meseci, ali me zanima ko je davao avokado kako je spremao posto hocu da joj ovih dana dam da proba, ali ne znam da li se kuva ili ne


Samo se izgnječi, bitno je da je mekan i zreo. Nama je najčešće bio užina u kombinaciji sa bananom, ali spremala sam mu i sa piletinom, povrćem.. puno kombinacija.

Jess, nama je voće uvek bilo za užinu, tako je i sada. Mešala sam i sa žitaricama.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 22:43:34   
suzi kju
A meni niko ne odgovori na pitanje koliko dugo pravljena kašica sme da stoji na nekoj sobnoj temperaturi ili kako već da je čuvam, krajem nedelje putujemo pa da znam da li da pravim kašu i usput ih nahranim ili im dam mleko ako je tako sigurnije?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 22:49:30   
IvanaSK RR
Meni je stajala po par sati, dva, tri, mozda i duze koliko se sećam.
Zašto ne probas kupovnu kasicu?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.3.2016 23:26:45   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: suzi kju

A meni niko ne odgovori na pitanje koliko dugo pravljena kašica sme da stoji na nekoj sobnoj temperaturi ili kako već da je čuvam, krajem nedelje putujemo pa da znam da li da pravim kašu i usput ih nahranim ili im dam mleko ako je tako sigurnije?


Suzi, kada skuvaš kašicu i izblendaš je, onako vruću je sipaj u vruće sterilisane teglice, čvrsto zatvori i mogu tako ceo dan da stoje, i do sutra im ništa neće biti.

Ja sam ih pakovala u termo torbicu da zadrže toplotu.

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.3.2016 23:27:57 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 7:36:45   
suzi kju
Hvala lepo n a odgovoru user posted image pretpostavljala sam da moze tako ali bolje da pitam. Mogu i da kupim ali bih radije da nastavim da im dajem ove "moje"

I još nešto, tu teglicu koja se od vruće kaše hermetički zatvorila, da li smem da je stavim u toplu vodu da se zagrejš ako se skroz ohladi??

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 10:00:11   
Sanjalicaaa
Ja sam za putovanja kupovala gotove kasice. Nekako mi je bilo sigurnije. A kad bismo izasli iz kuce ovde po gradu skuvala bih i stavila u teglicu pa u onaj termos od stiropora.
Mozes ih slobodno zagrejati u vrucoj vodi.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 10:07:25   
suzi kju
Te kupovne mi jesu solucija za put, nisam im dosad kupula nijednu, mogu da kupim za put, to je najmanji problem ali ako već mogu ove što jasno spremim radije bih njih.
Videću još...
Hvalaaa user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 10:09:51   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: janajana

Mi smo vec za drugu temu 6-9 meseci, ali me zanima ko je davao avokado kako je spremao posto hocu da joj ovih dana dam da proba, ali ne znam da li se kuva ili ne

Ako se avokado termički obradi (bilo kuvanjem ili pečenjem) hoće da bude gorak pa se stoga daje svež. Možeš da ga izblendaš pa dodaš banani (recimo)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 11:05:17   
Maraj
Suzi , ako ti stoji kasica na sobnoj temperaturi mislim da je ne moras (sa sve teglicom) potapati u toplu vodu. Ni ove kupovne se ne zagrevaju , zar ne. Mozda lupam , samo razmisljam tako....

nego mi danas probali kuvanu jabuku. Prvo je bio nepoverljiv , pa kad se "zalaufao" ...pojeo bi sve da sam mu dala. Bas mu se svidela.

nego , mame , koliko ne mlecnih obroka dajete deci ukljucujuci i voce tj vocne uzine

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 11:12:57   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Hvala lepo n a odgovoru user posted image pretpostavljala sam da moze tako ali bolje da pitam. Mogu i da kupim ali bih radije da nastavim da im dajem ove "moje"

I još nešto, tu teglicu koja se od vruće kaše hermetički zatvorila, da li smem da je stavim u toplu vodu da se zagrejš ako se skroz ohladi??


Možeš naravno malo da zagreješ.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 11:16:20   
Maraj
Eto , a ja mislila ne mora user posted image
Definitivno cu uzeti onaj vodic za roditelje , tj ishranu beba

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 12:28:30   
IvanaSK RR
Maraj, ne mora, ali i moze. Kako ko misli. Nikada nisam podgrevala, ni kupovne, ni domaće koje odstoje na sobnoj temperaturi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 12:39:07   
Animsaj9
maraj taj vodic za ishranu beba gde si gledala da kupis? ja vas polako citam u ovoj temi jos koji mesec pa cu vam se pridruziti

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 13:35:20   
bebilule
Mi danas mrkvu i krompir. Mislila sam da uzimam stapni mikser, ali mi Boschov sjecko super odradi posao. Mislim da i Ada njega koristi. Bila sam ubijedjena da ce samo razmazati po ivicama, ali bas lijepo ispasira.

Maraj, mi imamo jedan nemlijecni obrok. Za sada jede povrce, a od voca sam spremala samo jabuku. Uskoro cu uvesti i krusku. Jos malo pa cu to voce prebaciti za uzinu. Cekam da uvedem jos povrca, supicu, mozda meso...vidjecu jos.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 15:04:53   
suzi kju
Mi imamo jedan nemlečni obrok i jednu voćnu uzinu.
Trebalo bi da uvedem koš eventualno karfiol i piletinu pa ćemo da kombinujemo.
A od voća mi se ne kupuju kruške sada, nikakve su, plastične pa ih neću uzimati. Ali da bi probale krušku kupiću im gotovu kašu kruške.
Šta još od voća smeju, znam da bi smela kajsija, breskva ali toga sada nema...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 15:08:03   
branki*
od voca sam uvela u tom periodu jabuku,krusku,breskvu,kajsiju,sljivu i bananu.uzimala sam kupovne za pocetak,bilo mi lakse,sem banane.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.3.2016 16:07:53   
Maraj
Animsaj ima da se naruci . Evo je prva epizoda]Гледајте „Prva epizoda Kuvara za bebe, Vodic za roditelje,d…“ на YouTube-у Prva epizoda Kuvara za bebe, Vodic za roditelje,d…: OVDE

< Poruku je uredio wivern RR -- 14.3.2016 18:17:23 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...
Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here