|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 10:43:09   
emicaa
Gago koliko imate vi mjeseci?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 10:46:04   
Maraj

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Maraj, zašto ne kuvaš sve zajedno?

To mi i mama rekla pa sad ubacih sargarepu i krompir a tikvicu cu posebno.
imala sam u zamrzivaču pakovanje domace piletine , pa sam ceo paket stavila (2bataka , 2 karabataka , jos nesto , ne znam sta je user posted image svekrva pakovala)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 11:05:05   
jess021
Ja sam resila problem, ju hu!
Mislim da mi je lakse bilo odabrati ime za dete, nego ovo oko ishraneuser posted image
Ja cu, za to prvo isprobavanje, davati Hippove kasice. Ne zato sto me mrzi da spremam sama, vec sto pise da su organske, sto bi ja na pijaci bas tesko mogla naci. Nadam se da je to ok, nemojte me sad opet pokolebati.
Cula sam da su i DM-ove kasice organske, zna li neko?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 11:33:59   
branki*
NE znam za DM,Jess,Ali da bi se nesto prodavalo kao organsko,onda negde na deklaraciji Mora da iPad da je organik.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 11:35:11   
vonavoj
Jess,babylove kasice su super!!!
Inace,odmah cu te pokolebati,nemoj davati kupovne,jer one imaju pojacivace ukusa (ispravite me,ako se drugacije zove),ali kad se skuva samo krompir nije istog ukusa kao kupovna..onda ti nece prihvatiti kad budes kuvala..bar sam ja tako razmisljalauser posted image user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 12:14:19   
Maraj
Jess i hipp ad mleka imaju deklaraciju da su organska. Zato sam ja uzimala njihovo ad mleko. Verujem da su i kasice , al moraju imsti neki konzervans u sebi. Ja sam kupila teglicu šljive kad krenemo da imam. Planiram je odma losle jabuke

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 12:18:02   
jess021
E pa mi smo probali sargarepu, nije bila bas odusevljena, ali je pojela 4-5 kascica.
Maraj, ma otkud da ima konzervans??? Pa hermeticki je zatvoreno. Mora se iskoristiti u roku od dva dana, sto je meni pokzatelj da nema konzervansa.
Sad sam citala, pise da nema soli, dodatnih aroma, glutena i sredstava za zgusnjavanje. Sastav, sargarepa i voda, spremano na pari.
E sad, jos pitanja.
Danas smo jeli par kasicica sargarepe, a posle sam joj dala pirinac+kukuruz. Sutra cu malo vise saragrepe, jel to znaci d atreci dan moze ceo obrok biti sargarepa?
Kad krenem sa novom povrckom, npr. krompirom, da li isto tako par kasicica, pa Milupa ili..?
Ja mozda postavljam i ista pitanja i stvarno se osecam kao idiot sto svasta nesto pitam, ali moramuser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 11.3.2016 12:24:40 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 12:21:01   
Ana RR
Moj Marko nikako nije voleo tu kupovnu kašicu samo od šargarepe, kakve je face pravio samo kad se setim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 12:31:04   
adulence
E auper sto bar paskanat i persun smeju,a celer cemo cekati,to su mi bas mirisne povrcke ,a i zdrave pa eto malo da obogatimo...mi malopre pojeli krusku i jabuku,malac sada spava...a ja smisljam sta cu mu za rucak...
Jess meni su definitivno najukusnije hippove i uvek kad relja nede ako mu ostane,a Iva nije tu ja omazem vocne kasice...ahahah i babylove su super,ja volim i frutekove slatke . ..

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 13:37:40   
IvanaSK RR
Jess, treci dan moze ta namirnica da bude obrok. I da, mozeš par kašičica pa onda tu kukuruznu.
Moj sin je jeo i kupovne i pravljene. Najvise je voleo kupovne sa mesom.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 13:41:13   
bebilule
Mi opet pravili tikvu, i sutra cemo. Poguzija sve pojela. Jos ladno konta kada pocnem praviti pa mlatara rukicama, zove, ceka...
E ne znam sta dalje. Probao je mrkvu, krompir, jabuku, tikvu... Mozda jos da probam grasak iki tikvicu? Mislila sam karfiol ali necu ako nadima. Ionako se danima mucio sa stomakom.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 13:47:01   
IvanaSK RR
Mozes tikvicu.Brokoli i karfiol samo prokuvaj u dve, tri vode.
Ja sam grašak uvela kasnije.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 13:58:31   
Sanjalicaaa
Evo i nas u ovoj temi. Moram da se vratim da iscitam sta ste sve pisale. Dr nas je danas savetovala da vec pocnemo sa pirincanom kasom jer je malo dodao, a dohranu nece. Po meni je jos rano za uvodjenje hrane, ali sta sad.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 15:03:46   
bebilule
E Sanjalice nacitaces se. Mi smo ovdje pravo zakuvale user posted image .
I ja sam krenula ranije jer su nas dva doktora tako savjetovala. Pa hajde...

Ok, necu grasak, nadjoh da ne treba. Skontacu vec nesto. Ma pasulj sa suhim rebrima user posted image

< Poruku je uredio bebilule -- 11.3.2016 15:06:36 >

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 15:15:19   
Sanjalicaaa
Bebilule, sreca te mi treba samo da se podsetim user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 15:27:12   
milicicak

IZVORNA PORUKA: mama krava

Ne znam da li znate da je celer veom aveliki alergen! Ako čitate deklaracije (kao ja user posted image ) uvek se navodi ako u nekom proizvodu ima celera, odnosno podebljano je.

Ja bih sa celerom sačekala, a peršun i paškanat možeš da stavljaš, možeš i crni luk da kuvaš u supici sa mesom, a njega može i da pojede uz mesance. Lako se ispasira i daje slatkast ukus hrani.

Milkica, moja sestra po citanju deklaracija user posted image da celer jr cest i potentan alergen sa njim bi trebalo sacekati.
A sto se konzervanasa tice, vecina kupovnih kasica ima limunsku kiselinu koja sluzi kao konzervans

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 16:03:37   
Maraj
Jess pa otkud znam , nešto ima u kupovinim kasama cim dugo stoje. Mislim nemam ja nista protiv njih , da znas. Bas vidoh danas da je hipp izbacio novu kasu od bele sargarepe.
Bebilile , jesi li planirata cveklu? Mozes nju . Mi smo probali sargarepu , krompir i tikvicu , danas sve to u supici pilecoj. Posle cu jabuku , sljivu (kasicu kupovnu) , bundevu. Za dalje videcu. Planiram da kupim proso i ovas.

Suzi jesi li spremala ovas? Kako ?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 19:19:03   
GagaT

IZVORNA PORUKA: Maraj

Gago kako dajes ovsenu kasu? Mom L jeste sada tvrdja stolica , nije vise samo na mleku pa mu stolica ima oblik creva.


Cao, izvini tek sad stizm da odgovorim.
Spremam joj gotovu -kupovnu koja je obogacena gvozdjem pa mozda zbog toga je malo cvrsca stolica.
Inace ako hoces ti mozes i domacu ali ona nema gvozdja. Natopis pahuljice ovsa u vodu da malo odstoje tipa 5-7min a zatim kuvas na sporetu dok se nezgusne ILI u mikro-talasnu na 2-3minna najjacu jacinu.

Emica mi imamo 4,5meseca.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 19:32:27   
GagaT
Lepa je ovo tema puna nadahnuca i energije. Mi smo danas probali borovnicu sa jabukom- kupovna kasa + ovsena kasa prepodne a popodne banana.
Ja pokusavam da joj dam voce prepodne jer mislim da se vocni secer bolje apsorbuje nego poslepodne, (mozda gresim)
A poslepodne da joj dam neku povrckicu.
Sta znam kako kad. Samo se ustrucavam da joj dajem previse razlicitih namirnica u jednom danu. To sam dobila preporuku od doktorice jer ukoliko dodje do neke reakcije da znas od cega je, sta si davala.


(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 19:57:22   
Maraj
U gago vi ste probali i bsnanu i borovnicu. Pa super. Ne znsm , jer sme to bobicasto voce? Mi jos nismo probali voce
Za par dana cemo jabuku

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 21:36:43   
vonavoj
Nisam znala da je celer alergen..jos mi drugarica kaze da joj se sin osuo po guzi,jeo celer,krompir i junetinu..reko ma nije moguce..ali eto..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.3.2016 21:42:06   
Maraj
I ja prvi put cujem to za celer. Nije lose znati.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 0:10:10   
Sanjica26 RR
Gago izvini sto pitam sto si tako rano uvela OVAs?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 16:05:46   
GagaT
Pa zato sto smo tako dobili preporuku od dr. A i nakutiji od te ovsene kase pise da je za bebe od 4meseca. Isto tako borovnica je u komb.sa jabukom u teglici na kojoj pise " od 4 meseca".
Sanjice 26 Ne moras da se izvinjavas 😊

Mi smo danas probali brokoli, nije bas odusevljena ali rucka. Nakon pola sata od mixanog brokolija bila je gladna i dobila kasu.
Inace normalno je podnela borovnicu jedino promena je sto joj je stolica bila tamna.

Sta znam ovde preporucuju da beba proba prvo po kasicicu svih tih vockica i povrckica ali moja draga sve otvara usta da dobije jos i mislim dajoj Ad mleko vise ne znaci tako kao kasica ili neko voce ili povrce. Ja sam zvala dr.pre par dana i rekla da mi je beba veoma zainteresovana za hranu i da li da joj dajem kolicine koje ona zeli. Na sta mi je sa odusevljenjem rekla da joj dam koliko hoce.
Eto


Maraj nisam razumela... Niste nikako probali nikakvo voce ili? Zasto?
Za celer... Isto i ovde na svim proizvodima pise na deklaraciji ako proiz.sadrzi jaja, glute, celer, mleko, to su najuobicajenije alergije ovde.

Ja ne bih jos kravlje mleko jer ovde ima 1000 razlicitih proizvodjaca.


< Poruku je uredio GagaT -- 12.3.2016 16:17:50 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.3.2016 17:20:48   
Maraj
Gago prvo smo uveli zitarice -pirinac i kukuruz. Posle povrce - sargarepu , krompir , tikvicu. Sad planiram da predjem ma voce.

kupih danas u dm-u proso i kinou. Bice valjda ok. Ni ja nikad nisam to jela

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here