|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 19:05:33   
veselicaa
Bas cudno da nece krompir i sargarepu,moje su to obozavale a i tog povrca uvek ima pa je lako spremiti ga.Kako si joj spremala mozda da promenis nacin pripreme?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 19:34:20   
daca77
Veselice, kako da promenim nacin pripreme?! Obarim povrce, ispasiram, dodam svoje mleko i to je to...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 19:48:19   
veselicaa
Daco gledam tiker tvoja beba ima 5 meseci pa ne znam tacno sta sme,jer sam ja moje hranila tek od 6.Moje su volela kada je malo zacinjeno,obicno sam kuvala crni luk pa ga vadila kada sam pasirala a kasnije sam stavljala i pomalo soli.Kazu da bebe i cimet vole ali opet ne znam da li to sme tako rano.Ja nisam stavljala mleko vec onu vodu u kojoj se povrce kuvalo

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 22:56:20   
Štetica
Daco pokusaj da skuvas na pari krompir i sargarepu. Iseci na tanje kriske,stavi u cedaljku ili djevdjir na neku serpu sa vodom i poklopi. Ja tako spremam jer mi je to bas mala kolicina da bi ukljucila aparat za kuvanje na pari. I meni je krompir koji se kuva u vodi bljutav od te vode pa verujem da je i njima.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 11:08:17   
mika79
Daco ni Mihajlo nije hteo u početku da jede, ja sam išla dalje sa isprobavanjem, možda da joj daš bundevu, ili da pomešaš sa pirinčanim pahuljicama ako to voli. Inače ste super napredovali.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 13:36:00   
daca77
Miko, danas je jela bundevu, koju sam imala u zamrzivacu i vidim da joj se bas dopala, a gde i ne bi, kada je strasno slatka. Definitivno voli sladunjave stvari...a sada pa nije sezona bundeva, tako da ce morati da zavoli tikvice user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 13:47:06   
Kata90
mi smo probali razne kasice,kajsiju,krusku,jabuka i visnja(mesano),breska i pirinac(mesano) i sokiceuser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 16:28:27   
wivern
Daco ni moj nije ocaran ni krompirom ni sargarepom, ali ce sigurno jesti kad budem pocela da ih kombinujem. Ovo sad racunam kao isprobavanje ukusa user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 19:37:45   
wivern
E zene jedno pitanjce, moj se M odvaljuje od milupinih kasica pa me interesuje koliko mogu da mu dam. On sad pojede 4 kasike i nekada trazi jos, jel to ok?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 20:05:45   
Katarina20
Mame, sa koliko meseci ste poceli da dajete bebama kravlje mleko ? user posted image

_____________________________

Tvrdi previše dugo da si u pravu, i bićeš kriv.
Maksim Gorki

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 20:14:36   
veselicaa
Katarina ja pre godinu dana nisam,pravila sam im kasice sa adaptiranim mlekom.Posle godinu dana su jele hranu koja u sebi sadrzi mleko(kao na primer pita,palacinke,kolaci neki,torte) ali da su pile bas kravlje mleko u casi ili flasici,nisu.Dojila sam stariju 16,5 a mladju 23 meseci i nije bilo potrebe da piju drugo mleko.Pedijatri ne preporucuju kravlje pre dve godine i ja sam se pridrzavala toga.

(odgovor članu Katarina20)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 20:17:51   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: wivern

E zene jedno pitanjce, moj se M odvaljuje od milupinih kasica pa me interesuje koliko mogu da mu dam. On sad pojede 4 kasike i nekada trazi jos, jel to ok?

Wiv sve zavisi koliko ga dugo vec hranis.Pocinje se sa malom kolicinom pa se postepeno dodaje.I moje su oboooozavale te Milupine kasice,Stasa je samo njih htela da jede.Sve po svojoj proceni,svaki dan mu daj sve vise a ja sam mojima posle recimo nedelju dana davala koliko zele i nije bilo problema.
Inace divna ti je slika user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 20:47:41   
wivern
IZVORNA PORUKA: veselica

Inace divna ti je slika [


Hihihii hvala user posted image
Pa jedemo od 1.5, meni samo frka da mu ne pretovarim stomacic jer je alav user posted image
Katarina mislim da se ne daje do prve godine

< Poruku je uredio wivern -- 14.5.2015 20:48:26 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 20:51:15   
veselicaa
Samo neka krka on,ne verujem da bas moze da se prejede,barem ove moje nisu,uvek je bio problem naterati ih da pojedu jos.Odlicno da ima takav apetit,a jel trazi da sisa posle obroka?Znam da si pricala da ces mozda morati da prekines dojenje zbog lekova ali nisam ispratila da li i dalje dojis?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 21:04:21   
branki*
Kravlje ne preporucuju pre prve godine da se pije cisto,a kroz kasice tips cokolino I slicno oko 9,10 meseci.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 21:27:48   
little_one

IZVORNA PORUKA: branki RR

Kravlje ne preporucuju pre prve godine da se pije cisto,a kroz kasice tips cokolino I slicno oko 9,10 meseci.


A cisto informativno, koja je razlika izmedju cistog mlijeka i mlijeka pomijesanog u kasice?

Kravlje mlijeko ne prije godine jer je jak alergen i njegovi proteini su jako tesko probavljivi za bebin stomak. Ali mlijecni proizvodi kao sto su sir, jogurt, kefir su odlicna zamjena u svim kasicama nakon 8/9 mjeseca.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.5.2015 22:01:43   
wivern

IZVORNA PORUKA: veselica

Samo neka krka on,ne verujem da bas moze da se prejede,barem ove moje nisu,uvek je bio problem naterati ih da pojedu jos.Odlicno da ima takav apetit,a jel trazi da sisa posle obroka?Znam da si pricala da ces mozda morati da prekines dojenje zbog lekova ali nisam ispratila da li i dalje dojis?

Veselice on i sisa posle toga user posted image Imala sam jedan dan pauzu sa dojenjem pa me je spasila New Mom, moji lekovi su kompatibilni sa dojenjem.
Sad mu umesto sikenja prvo ponudim vodice da pije, jer mi jos uvek odbija vodu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.5.2015 8:17:01   
branki*
Ja Sam se povela onim sto pise na kutiji cokolina,a to je da se daje nakon 9.meseca I pravi se sa mlekom.moj sin ga je tako I unosio,to je jedini oblik,jer kravlje mleko nikada nije pio,niti pije.
Mada,IMA I tema o kravljem mleku☺

< Poruku je uredio branki RR -- 15.5.2015 8:58:45 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.5.2015 13:26:48   
wivern
Mi danas prvi put jedemo meskouser posted image . Posto nece ni krompir ni sargarepu dr je rekla da slobodno uvedemo mesko i da mesamo sa povrcem. Pre podne da uvedemo sveze voce i to je to.
Bas me zanima kako ce jesti ovo user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.5.2015 12:45:41   
daca77
Wiv, kako vam ide ruckanje? user posted image
Moja sinoc nije htela kasu od pirincanog brasna sa dodatkom mog mleka...vristi kao da je deremo...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.5.2015 16:34:49   
wivern
Nikako user posted image
Danas nije hteo ni jabuku jutros, a sad ni meso i tikvicu user posted image
Samo kase hoce, bare nesto user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.5.2015 20:46:01   
daca77
A joj...Wiv...pa ovi nasi da se udruzeuser posted image
Moja beba jedino voli brokoli, prosto mi neverovatno, jer ga ni ja nisam jela do rpe par god. I sada mesam brokoli sa drugim povrcem.
A sada je upravo vristala, jer sam joj dala Hipp pirincane pahuljice...vidim da sadrze duplo manje secera od Milupe i zato joj se nesvidjauser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.5.2015 21:56:56   
vonavoj
Na mojim milupa kasicama pise bez secera...bas cubda slikam..na nemackon su,iz muleranu Hr.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.5.2015 22:48:23   
wivern
Von i ja sam gledala moje, isto su bez secera a kupila sam ih kod nas.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.5.2015 7:59:41   
daca77
Kako ne sadrzi secer?user posted image U sastavu gde je navedena energetska vrednost, kolicina proteina itd...stoji ugljeni hidrati 72, od toga seceri 39 u 100gr, odnosno 18 po porciji. Hipp pirincane pahuljice sadrze po porciji 9,6gr.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here