|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 14:21:59   
serpica
Kato da nije rano za plazmu? Mnogo je mali,sa glutenom treba biti oprezan,ako lepo siska zasto forsirati,ja ovo dobronamerno,ne zameri.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 14:26:28   
Kata90
a malo mu dam,a i bas je jak pa se ne bojim.....a i sisa jos poreduser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 15:54:13   
Sanjica26 RR
Kato rano je za plazmu bez obzira sto ti je beba jaka kao sto kazes. I ne daje se na flasicu. Ovo su dobrinamerni saveti. Nemoj molim te da zameris. Sve postepeno treba davati.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 16:18:36   
mila83
Slazem se sa Sanjicom i Serpicom. Nemoj da se ljutis,ali i meni je to prerano za keks,tj.gluten,Moj sin je imao oko 9 kg sa 6 meseci,pa sam ipak cekala da napuni 8 meseci za gluten.i isto je bio na majcinom mleku,ali sam uvela druge stvari koje bebe smeju,nista nije birao,moze se zasititi sa drugom hranom,imas bas lep i zdraviji izbor od keksa. A posle,navalite na plazmu. i ja je volim dan danas user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 16:20:56   
mila83
I ako do sada nije imao reakciju na gluten,ne znaci da je ne moze dobiti.Alergija ne mora da se ispolji sa prvim kontaktom kada proba namirnicu,moze i iz 100.og puta,bas sam citala o tome.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 7:48:45   
daca77
Mi nesto nismo napredovale po pitanju prihvatanja hrane. Moja beba sizi kad vidi da svi jedu oko nje,a ona nista...a kad joj dam pire od krompira ili kombinacije sa tikvicom, sargarepom, vidim da nije odusevljena. Za sada jedino obozava Milupine zitarice... voce ne smem da uvodim, dok ne prihvati svo ovo povrce...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 9:53:38   
vonavoj
Daco,ne cekaj...uvodi voce,prihvatice i povrce.pogotovo kad dodas i meso.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 14:14:57   
mila83
Slazem se sa Vonavoj, ja sam naizmenicno uvodila voce i povrce i nisam imala problema ,kod svo troje...prihvatili su lepo i povrce i voce,ako ide teze povrce kombinuj ih za pocetak. Moze voce i da dominira u kasici, pa postepeno smanjujes kolicinu voca, da bi se tako navikla na ukus povrca koji je u kasici.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 14:17:26   
mama krava
Ma, naravno, daj joj voće!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 14:28:48   
daca77
Danas sam joj dala kupljenu kasicu od krompira i bundeve i nista...jako malo je pojela, uglavnom je ispljuvala. A onda sednem ja da rucam i ona samo skakuce u kolicima i govori Mam...i odbroja mi tako dete zalogaje do kraja...
Samo je prve nedelje lepo jela, cak nam ni portikla nije bila potrebna-sve proguta...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 14:32:13   
mila83
a da nisu zubici u pitanju ? Jel gura rucice puno u usta,kao i sve sto dohvati ? Pljuvacka?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 14:47:34   
daca77
Mila, ona gura ruke od 3.meseca i sve mislili zubi, a ono nista...sada narocito to radi...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 14:52:50   
mila83
Onda je mozda to,tegobe pocinju i po mesec dva ranije,ima perioda kada su manje ili vise intenzivne.S obzirom da je lepo pocela da rucka, i jos i gleda kako vi jedete,a sada se pojacale tegobe...ako su joj jos i desni natecene,stvarno nema veze sta joj nudis,odbijace.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 15:24:33   
Mariya
A mozda nije gladna baš tad kada je hraniš. Moja jeste veća ali i njoj se dešava da neće da jede, onda je ostavim na miru i probam za pola sata-sat i tad obično sve pojede. I slobodno joj uvodi voće.
Kato, plazma i mleko nikako nije hrana za bbu od 4,5 meseca, ma koliko jaka bila. Imaš na netu gomilu tablica ishrane sa redosledom uvođenja namirnica i taj redosled postoji sa razlogom. Možda mu neće biti ništa, a možda bude burno reagovao na nešto zato što si ga pre vremena hranila nečim što nije njegov uzrast. MM je atopičan, Lu je reagovala na neke namirnice, zato sam ja pažljiva sa tim, sve po PS-uuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 6.5.2015 15:31:28 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.5.2015 17:25:23   
Kata90
Hvala na savetima,opet svako zna svoje....citala sam po netu bas o plazmi i neke zene su za a neke i ne,pa sad to sve zavisi ko kako gleda na to.....
danas je dobio pire krompir i sargarepu,i bas je lepo jeouser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 12:55:29   
daca77
Sta da radim? Moja beba definitivno nece povrce...apsolutno joj se nista ne svidja-ni krompir, ni sargarepa, ni tikvicauser posted image
Proslo je vec 15 dana kako vrtim ovo povrce i mix i nista...danas je pocela zestoko da place nakon 2.kasicice.user posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 13:01:31   
Misha i Ljisha
posoli? napravi pauzu, kreni sa vocem i zitnim kasicama pa onda opet probaj povrce. jos ste mali ima vremena

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 13:23:11   
daca77
MLJ, pirincane pahuljica obozava, ali ne moze pojesti punu porciju ni njih, samo 2sup.kas.
Danas idemo u savetovaliste i vakcinu pa cu videti sta ce mi dr reci.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 14:38:36   
Štetica
Evo i nas u ovoj temi. Pre 7dana sam mu uvela Milupa zitarice,nije odusevljen,napravim polovinu obroka(2kasike zitarica i 65ml vode) veci deo zavrsi na portikli,pljuje ih. Juce je prvi put dobio pire,koji sam razredila sa mojim mlekom i jeo je lepo,danas isto pire je pojeo lepo i zalio sa vodom,e videcemo popodne kako ce biti sa zitaricama. E da u subotu smo bili u gostima i dobio je Humana zitarice da proba,ista prica kao i sa ovim Milupa.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 14:42:55   
Štetica
Daco meni je dr rekla da mogu u pire od povrca da stavim parcence butera,ne vece od 5grama i da razredim to sa mlekom koje beba koristi(ja izmuzem pumpicom 20-30ml).


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 14:43:25   
wivern
Moj milupine obozava, pojede 2-3 supene kasike i posle toga ga stavim da siki.
Ja zadovoljna, pire malo mrljavimo ali ocekujem bolje stanje sa sargarepom to cemo sutra.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 15:49:03   
daca77
Stetice, i ja obavezno izmuzem i sipam malo svog mleka i bude bas pravi pire, ali jednostavno nece...samo pravi neku kis.facu kao odrasli, kao da hoce da kaze-pih kako je uzasno...
Ne znam kako daje nateram, ali mislim da tu ne postoji nacin...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 16:28:48   
mama krava
Daco, verovatno si prerano krenula sa uvodjenjem hrane, tj bebac nije spreman. Napravi pauzu, npr 10ak dana pa pokušaj opet.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 18:17:32   
vonavoj
Daco,kreni na voce. Moja je povecala dozu milupe i sad jede punu meru! Probala je breskvu,marakuju,piletinu..i tikbicu najmanje voliuser posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.5.2015 19:01:45   
daca77
Upravo se vratili iz savetovalista i dr je cudno sto nece krompir i sargarepu da jede, jer kaze to sve bebe vole. Predlozila da uvedem brokoli i karfiol, sto mi je malo nelogicno, ali ajde...inace je za mesec i par dana napredovala 1kg-ako im je vaga tacna...

< Poruku je uredio daca77 -- 13.5.2015 19:05:15 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here