|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 0:09:40   
Azra_

IZVORNA PORUKA: daca77

Wiv, nije nesto zabavno, ali nama su bili preporucili da u 4.mesecu krenem, zbog povracanja, sto sam ja odbila i odlozila za 5. Ali, ne zna da guta...uplasi se kad joj napunim usta guscim sadrzajem...i dalje hoce da kasica bude redja, malo gusca od mleka.


Daco, kada smo mi krenuli na kašičicu, to je bio šou. Nije nikako spavao, pa sam pomislila ako će takav cirkus i za jelo biti, odmah da se obesim. Po pitanju jela je bilo potrebno samo vreme da se privikne. Dete je bilo gladno, htelo da jede, ali pošto ne zna za drugo osim da guta, bio je ljut. Hteo da guta, da se to ne prekida, da mu kašičica bude stalno u ustima. Plače pa se zagrcne, pa dok ga dovedem u red... Sreća, u to vreme se moja mama zadesila sa nama, pa ga ja hranim, a ona skakuće oko njega, peva, samo da mu skrene pažnju. To je potrajalo oko mesec dana. Onda sam shvatila, da ako mu je vreme za jelo u 12 npr.da krenemo oko 11:30h, jer mu treba više vremena da pojede, a i kada nije baš baš gladan, onda je smireniji i ne žuri. Treba vremena, da se naviknu... Samo hrabro!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 8:36:15   
daca77
Azra, nama super ide...pu pu da ne ureknem...
Trebalo nam je nedelju dana da savladamo tehniku gutanja, ali ja sam prezadovoljna...samo ovako neka nastavi, jer ona mi uopste ne pljuje hranu i ne zamazuje se...u poredjenju sa povracanjem, ovo je super...obrisem je malo oko usta i to je to...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 8:40:18   
daca77
IZVORNA PORUKA: Ana13


Daco,jel dajes Nadji posle kasice da sisa? Meni je dr rekla da joj nudim da sisa sve dok ne pojede kasicu za punu teglicu (manju) i drzi je 3,5-4h.Kad bude pojela celu teglicu,onda ukidam podoj za taj obrok.Nina mrljavi dok jede i ako ima neku zanimaciju,nece da otvori usta,tako da nece skoro da dodje do pune teglice.

Ana, prve nedelje sam je dojila nakon pahuljica, ali je ona posle odmah povracala...sada praktikujem da napravim pauzu nakon zitarica i da joj lepo slegnu,ali je drze max 1h. Za sada jede do 2kasike Milupinih mlecnih pahuljica.
A za ovu merku od jedne teglice nisam znalauser posted image
A sto se tice vode, ne znam koliko da joj dajem...ona ne zna da pije iz flasice i onda kasicicom, ali problem je sto i ona ne zna koliko joj je dovoljnouser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 30.4.2015 8:43:54 >

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 16:22:28   
mila83
Daco,i meni je mera ona manja teglica za kasicu.mi smo poceli sa punih pet meseci,sad smo usli par dana u osmi.Retko kada pojede punu teglicu,obicno pojede malo vise od pola,onda ide moje mleko na flasicu(iz zdrav.razloga nije sisala) Mozes pored krompira,sargarepe i tikvice, slobodno da joj uvedes karfiol,brokulu,bundevu,mladi luk(onaj beli deo,ubacis kad kuvas) domacu cveklu,spanac. od zitarica moze i proso,bude jako lepo sa vocem za dorucak !kombinuj sa onim sto ide.Ja pomesam i voce sa milupinim pahuljicama,to bas voli !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 16:56:43   
vonavoj
Sokice joj ne dajem..a moja pjede teglicu i evo sad sisa posle sat vremena..nema pravila!

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 17:03:55   
mila83
Ma da,jedu kako kad.I moja ne pije sokice uopste,ni domace ni razblazene kupovne ,necu ni da forsiram.Ima vremena :) a kada i pojede celu teglicu manju,isto posle sat do dva pije mleko, ne moze je to drzati tri sata.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 21:18:07   
Kata90
danas smo probali naretko griz iz flasice,bas mu se svidja........nisam smela puno dati,malo je toga popio pa siso i sad spava ko topuser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.4.2015 23:13:36   
little_one

IZVORNA PORUKA: Kata90

danas smo probali naretko griz iz flasice,bas mu se svidja........nisam smela puno dati,malo je toga popio pa siso i sad spava ko topuser posted image



Da nije malo rano za uvodjenje glutena?

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.5.2015 9:04:07   
mila83

IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: Kata90

danas smo probali naretko griz iz flasice,bas mu se svidja........nisam smela puno dati,malo je toga popio pa siso i sad spava ko topuser posted image



Da nije malo rano za uvodjenje glutena?


To sam i ja pomislila, ja cekam osam meseci da napunimo, tako sam i sa prvo dvoje. Jedino ako nije u pitanju proseni ili pirincani griz....onda moze jer te zitarice ne sadrze gluten.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.5.2015 17:18:54   
vonavoj
J je danas jela palentu,prvi put...sa jabukom,super je prosla!
I proso mogu,jel tako? Kako ga kuvam?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.5.2015 17:28:23   
mila83
Da,da, mozes i proso,kao i pirinac. Ja proso stavim na sat dva u vodu da odstoji malo(neki kazu da ne treba,neki da treba,ti kako hoces) i kuvam dok se ne rascveta,slicno zitu.Treba u razmeri 2,5 solje vode na solju prosa.To ti je puno za bebu, ja kuvam dve tri kasike prosa sa casom vode. Odlicna kombinacija sa vocem za dorucak.jabuka,kruska,banana...a proso je odlican izvor gvozdja.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.5.2015 20:43:10   
daca77
Moja beba se nesto nije odusevila pire krompirom...ne znam razlog?user posted image ...ili je mozda cekala cevape...user posted image
Sutra sledi tikvica,a krajem nedelje i voce...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.5.2015 22:10:13   
mila83
Daco,ni moja beba ne voli cist pire krompir.Meni cesto i ispadne onako malo lepljiv jer joj blendiram, a tako se unisti prirodni skrob,razgradi se pa bude takav.Sve joj se razvlaci po ustima.Mozda je i kod tebe tako ili joj ti mozda spremas na drugi nacin,gnjecis viljuskom? Ja uglavnom sa krompirom kombinujem ostalo povrce koje smo uveli. Tikvicu jako voli,bice to i kod vas ok. Pa kombinacija tikvica i sargarepa, nekad u to i pirinac,jabuka..bude super.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.5.2015 8:07:58   
daca77
Mila, ja gnjecila viljuskom krompir i nije uopste leppljivo...jos sipam i malo svog mleka i bas bude lep pire krompiruser posted image
Polako, sada isprobavamo raznorazne ukuse, pa se nadam da ce kasnije lepo ruckati...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.5.2015 8:16:43   
mila83
Da,znam da kada ga gnjecis ispadne lep,user posted image ali moja beba nece tako,nego joj blendiram.Onda joj nikad ne dajem cist krompir,uvek nesto uz njega. Mi smo stariji malo,pa smo poceli i sa mesom. Ma ima da uzivas, u istrazivanju ukusa koje voli tvoja beba user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.5.2015 18:16:31   
vonavoj
Hvwla mila!
Inace,ovde u Hr sam nasla Milupa kasice od 500g za 530din..a kod nas je 250g 450din...moracu da nakupujem za veceru.. I ima raznih,veci izbor nego kod nas!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.5.2015 19:01:39   
mila83
Ja te Milupine kasice i skuplje placam od 450 dinara ! Dobro si mi rekla,ja sam blizu HR granice, mozda i kupim negde ! Inace,te pahuljice kombinujem nekada sa vocem za dorucak,bude lepo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.5.2015 19:52:49   
wivern
Mi smo danas probali milupinu pirincanu kasicu, onako gladni kao lav user posted image
I dopala mu se, mljackao je jadnicak, lizao kasicicu, i vrlo sam zadovoljna koliko je progutao. Kako misic palaca jezickom da mu nesto ne promakne, show jeuser posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.5.2015 20:18:28   
mila83
Joj mogu da zamislim ! Ti momenti su jedni od najlepsih i najsladjih,i brzo prodju...Tako je i moj sin, kao da se rodio sa kasikom u ustima, brzo je prihvatio kasice,cak imam i snimak kako jede prvi put :) mogla sam odmah da merim sa teglicom , a ne na kasicice ! Svako dete je prica za sebe.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.5.2015 1:46:36   
vonavoj
U muleru ih ima!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.5.2015 21:04:17   
Mariya
IZVORNA PORUKA: daca77
A sto se tice vode, ne znam koliko da joj dajem...ona ne zna da pije iz flasice i onda kasicicom, ali problem je sto i ona ne zna koliko joj je dovoljnouser posted image


Daco, moja isto voli da pije vodu na kašikuuser posted image Ako neće da pije iz flašice, probaj da joj daš čašu sa kljunom/piskom, možda hoće tako da pije. A što se tiče količine, moja je veća od tvoje ali pije max. 100ml vode za ceo dan. Najčešće oko 50-70ml. Ima 3 čvrsta obroka i 6 podoja. A jede pola teglice za ručak, voćnu smaže skoro celu i malo više od pola za večeru. I ona je super prihvatila kašiku, ja sam čekala da napuni 5,5 meseci i tad mi se činila spremna za klopicu. I nisam pogrešilauser posted image

A hrana za bebe je kod nas bezobrazno skupa!! Kad je Lu bila beba i kašice i pahuljice sam uzimala u Mađarskoj pa ću i sad. Sve bude jeftinije i po 100 din. po kutiji/teglici.

Kato, rano ti je za pšenični griz, valjda mu nisi taj dalauser posted image pa još iz flašice...

< Poruku je uredio Mariya -- 4.5.2015 21:09:02 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 13:26:15   
vonavoj
J je danas smazala celu teglicu breskva-pirinac,190g..user posted image prvi put je jela,i samo zijala..mislila sam samp malo da proba,aliode sve!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 13:38:59   
mika79
user posted image Von ona baš lepo ruckauser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 14:13:15   
mila83
Super Von ! user posted image Sta bi ti,da dete samo probauser posted image i moja Teodora je cini mi se najbrze prihvatila breskvu od svih namirnica,pored tikvice.I volimo tu kombinaciju breskva pirinac bas!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.5.2015 14:16:18   
Kata90
mi jako volimo mlevenu plazmu sa mlekomuser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here