|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 11:34:36   
daca77
Degu, Von, ne smem koliko hoce, jer ona nikada nije znala koliko joj je dosta...bar sada na pocetku da krenemo sa manjom kolicinom...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 11:37:24   
vonavoj
Znace,znace..doduse moja je starija krenula sa kasicama,pa ima granicu..ali evo i sad jede,pojede celu bananu i mora malo da sisauser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 11:39:20   
degu
daco salim se ja,polako nek isprobava za sad nove ukuse,to je sasvim dovoljno :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 13:21:32   
Modessty
daco zna ona odlično koliko joj je dosta. ALi još je mala pa nema potrebe da uvodite kašice brzo. sSamo polako i po malo. Bolje je da sisa nego da jede kašice. Ima vremena i z akašice i za banane! user posted image

Što kaže Von, kad imaš iskustvo onda više ne gledaš koliko kašičica ili koju količinu spremaš. Nego sve onako opušteno i po osećaju user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 14:35:09   
daca77
Mod, evo dokaza da nema pojmauser posted image :
Pre mesec dana krenem ja 3 dana za redom da pijem po 1tabl.Fitolat-a dnevno. N. danima pre toga samo bljuckala, povracanje je bilo prestalo. Odjednom ona krene da povraca povecu kolicinu sadrzaja...nosimo je spravno i samo pljusti po podu, levo i desno od nas. Cela mokra, 1000 puta presvlacenje i situacija pocela da me zabrinjava. Razmisljala sta bi to moglo biti i onda mi sine da je verovatno veca kolicina mleka od Fitolata, a beba shvatila da treba do poslednje kapi da izvuce i eto problema. Prestanem sa uzimanjem leka i za jedan-2dana, sve se vratilo i svelo samo na bljuckanje.
Toliko o tome da oni znaju koliko im je dosta.user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 14:40:41   
Modessty
Videćeš kad krene da pljuje klopu user posted image
Dacika samo lagano i sad kad krene lepo vreme što više šetnje user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 14:45:32   
daca77
Mod, samo da stane ovo bljuvanje vise...posle ce biti sve lakse...
Zao mi je sto ni ja,a ni beba(mada ona obozava da sisa) nismo uzivale u dojenju...laktaciju smo lepo uspostavile, ali pusti Reflux nam je sve upropastio...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 15:52:17   
Maslacak15
daj joj dok oce koliko oce vrsnjakinjo, ima vremena za linijuuser posted image Evo ja sam imala dva mala bumbara, videla si sama slike i klipove, imali su po 10 kila sa 6 meseci bez preterivanja. Pa su vec do rodjendana imali samo 11 i 12 kila. Puzanje i hodanje su cudo. Sad muku mucim da se jede , narocito sa starijim. Jedva ima 16 kila sa 3 godine i 4 meseca. Mladji ima 13,5 kila sa pune dve godine. Ne kazem da su anoreksicni, ok su, ali su daleko od toga da budu buckasti a bili su XXL kad su bili kao Nadja. to nije nikakvo merilo. Uvek imaj u vidu kakvi se sve procesi desavaju kod nje, intenzivnog razvoja i rasta i sazrevanja. Ne kazem da treba da je tovis ali pusti misli o liniji. Pozdravljam teuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 21:45:09   
vonavoj
Tikvica neslavno prosla...samo je pljuvala i zgrozavala seuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.4.2015 21:53:58   
Kata90
No i ja sam probala kuvani krompir i sargarepu.....jadan nije znao sta ga snaslo.....i facu kakvu je sloziouser posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.4.2015 6:28:07   
branki*

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Tikvica neslavno prosla...samo je pljuvala i zgrozavala seuser posted image

von,znam da si iskusna mama,jesi dala samo tikvicu ili u kombinaciji sa sargarepom i krompirom?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.4.2015 11:26:05   
daca77
Danas bas nismo bile raspolozene za pirinc.pahuljice...kao da je htela da mi kaze-aman, ima li nesto drugo, ili cu 3 dana zaredom da ti jedem ovo?user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.4.2015 11:34:06   
wivern
Ja i dalje samo citam vasa iskustva i pripremam se. Jos nisam odlucila da li da pocnem sama da brljam ili da kupim. Za sada sigurno znam da cu mu praviti sa ad mlekom user posted image od mene dosta

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.4.2015 11:38:35   
daca77
Wiv, nije nesto zabavno, ali nama su bili preporucili da u 4.mesecu krenem, zbog povracanja, sto sam ja odbila i odlozila za 5. Ali, ne zna da guta...uplasi se kad joj napunim usta guscim sadrzajem...i dalje hoce da kasica bude redja, malo gusca od mleka.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.4.2015 11:55:56   
wivern
Daco ja sam i citala da u pocetku kasica treba da bude redja. Ma polako, za sve treba vremena, pocece da rucka ne brini.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.4.2015 14:37:21   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Tikvica neslavno prosla...samo je pljuvala i zgrozavala seuser posted image

von,znam da si iskusna mama,jesi dala samo tikvicu ili u kombinaciji sa sargarepom i krompirom?

branki,za sada dajem sve odvojeno,da uci ukuse..danas je vec bolje prosla tikvica..mada joj bas razredi stolicu,a od banane joj se stvrdneuser posted image
Sutra pravim mix! Sad moze krompir,sargarepa ili sargarepa/tikvica!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.4.2015 12:49:03   
daca77
Nama je danas 2.dan na kukuruz.pirincan.pahuljicama i N se bas dopadajuuser posted image
Ne znam da li sled.nedelje da krenem sa sargarepom i krompiromuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.4.2015 13:30:55   
vonavoj
Slobodno.. Prebaci pahuljice za veceru,a ujutru isprobavas nove ukuse..tako sam ja.
Inace,ubacih joj i meso juce,velika jeuser posted image sa drugim detetom je opustenije..a velika je vec!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.4.2015 16:39:03   
daca77
Danas krenule s' povrcem, tj.sargarepom i super smo prihvatile...sada smo se najele pirincanih pahuljica, ali mi je nejasno zasto je ne drze sitom bar malo...jedva je izdrzala 40min.nakon toga da ne sisa.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.4.2015 17:24:35   
branki*
daco,kako si joj davala sargarepu?jesi mesala sa vodom ili mlekom?je l joj stolica ista nakon uvodjenja cvrste hrane?
pirincane pahuljice joj sad dajes koliko hoce ili kako?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.4.2015 17:41:10   
vonavoj
Daco i moja sisa jako brzo posle klope..to je normalno..
Branki,ja pasiram sargarepu sa vodom u kojoj se kuvala..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.4.2015 19:58:07   
daca77
Branki, sargarepu sam mesala sa vodom i mlekom koje sam malo izmuzla...pahuljice je danas jela koliko je htela, ali je zato dusu ispovracala, jer je vristala kao luda i morala sam je dojiti nekih 40 min.nakon pahuljica. A sto se tice stolice, sada se javljaju gromuljice...doduse, nema je vec 2 dana...
Von, moja definitivno ne zna koliko joj je dosta...ko sta radi, ona samo povraca...user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 26.4.2015 19:59:18 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.4.2015 15:32:32   
daca77
Danas smo probale i krpompir i on je bolje prosao od sargarepe...rekoh mm da sam napravila savrsen krompir pire, pa mogu da mu ostavim malouser posted image
Sledece nedelje cemo uvesti tikvicu i ja vise ne znam sta od povrca mozemo probati...ostaje voce...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.4.2015 17:37:46   
vonavoj
Predji na voce.user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.4.2015 23:54:24   
Ana13
Mi smo uveli sargarepicu,krompir,tikvicu,paskanat,karfiol i sve je ok proslo.Pojede od dve kasicice do pola teglice (to mi je merka),ali voce nece ni da lizne.Kidise na kasicu i cim oseti da je vocka,odmah se namrsti i zatvori ustasca.Ma nema sanse da joj uvalim. Probala sam bananu,jabuku i sljivu.Davala sam joj i domace i hipove kasice,ali nece,pa nece.
Meso ide sa punih 6,jel tako?
Vodu mi mnogo lepo pije,dok sokic od jabuke i sargarepe nije htela. Kad joj dam da pomirise moju kafu ili pivo,svom snagom pokusava da uskoci u solju/flasu,ali kad sam joj juce prvi put ponudila sokic,samo je pomirisala i napravila neku gadljivu facu.Nije htela ni da ga proba.Mada sokice nemam nameru ni da je ucim da pije,nego rekoh da vidim hoce li neka vocka tako da nam se provuce,ali jok.
Daco,jel dajes Nadji posle kasice da sisa? Meni je dr rekla da joj nudim da sisa sve dok ne pojede kasicu za punu teglicu (manju) i drzi je 3,5-4h.Kad bude pojela celu teglicu,onda ukidam podoj za taj obrok.Nina mrljavi dok jede i ako ima neku zanimaciju,nece da otvori usta,tako da nece skoro da dodje do pune teglice.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here