|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:06:34   
Anoniman
Ukratko , da je tesko , tesko je ali nisu vas spojile salvete da bi vas ovako nesto razdvojilo user posted image ipak si ti jos `sveza` i ne trpis nista , emocije su ti divlje , on se verujem samo sklanja od svega i ceka da se opet vratis , a vratices se , to je sigurno , pitanje je vremena i strpljenja user posted image
ne mogu puno da pisem o tome , jer me slicno ceka user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:11:18   
Verus
on je sinoc u afektu rekao nesto sto je bas ruzno zvucalo, i nije ispalo "kako treba", ali u smislu da smo eto imali decu, i ja sam se od tada pretvorila u "ovo". Eto, valjda majcinstvo ne probudi uvek ono najlepse u nama, u nekim (meni) se probude i ruzne strane licnosti. Netrpeljiva sam jako, ne samo prema mm i nego i prema mami, prema svima oko sebe. Ipak, 3 godine ovakvog tempa mi je previse. I onda jos Oli sa njegovim mukicama kao slag na tortu, a sa njim sam jedino i divna, cak i helena trpi zbog mene...Moram naci nacin da se saberem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:11:32   
MicinaMama
Meni je Milica bas fino dete,ne pravi mnogo problema...dete kao dete i ne ocekujem da bude kao bubica.Sada neznam kava ce biti ova nasa druga curica.Malo mi muz drpi sadasnju situaciju jer ja imam tezu trudnoci i sve me boli,da izvinete ne smemo ni da imamo odnoce zbog mojih kontrakcija..uvece me sve uhvati i umor i bol i sve kada on dodje kuci,vidim na njemu da mu je bas zao sto sam ga tako reci zapostavila.Ali od danas cu i to da popravim.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:15:04   
marince1

IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: magnetic

Kod nas je ista situacija,ali sam trenutno u fazi da mi je dosta da u sebi trazim krivca.


takodje.... ne želim više da ja imam razumevanja za druge...nek oni malo razumeju mene

i ovde da se potpisem!
Razocarana sam,to je sve sto osecam za njega.A kad bude stiglo i drugo dete...user posted image

Verus vidis koliko nas je u istom problemu,mora se to resiti.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:16:28   
Anoniman
Verus , nemoj da pamtis to sto ti prica , i ti pricas kojestarije a ne mislis nekad ni slicno tome .
Ne znam kako je kad imas dvoje tako malih ali sam ubedjena da je to veoma tesko i stresno pogotovo sto jedno od dece ima problem . TU nema krivca , ni tm ni ti niste krivi , to je prosto deo zivota koji nas jaca i koji nam kasnije daje dokaze da mozemo mnogo kad smo zajedno user posted image
jbg , nemam savet koji bi ti odmah pomogao , osim da pocnes sa jogom , pomaze i s mlekom i sa zivcima user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:19:42   
mihi
Verka ja sam uvek na strani žena zato što znam da većina muškaraca gleda da se izvuče iz te priče dvoje male dece, posao, kuća, obaveze.....Uvek se setim reči moje mame koja je večno bila sama sa nas dve (tata je putovao, lov, ribolov, preferans) ja sam vas dve rodila i moram sve da učinim za Vas on ako hoće dobro ako neće njegova stvar. Ali ja se teško mirim sa tim jer to su i njegova deca. Evo gledam mog muža ni na Skajpu me pažljivo ne sluša (obično čekira mail) a ja imam Luku koji polaže maturu, malog koji se nešto raskilavio bio bolestan 2x za 15 dana imam ženu koja isto gleda da se izvuče i moju mamu koju mi je žao da maltretiram ali ona mi baš pomaže. A gde sam tu ja moje želje, potrebe, odmor. JUče ugovaram s njim datum za more i kažem 30. jul tek on e nemoj tad je Olimpijada, ja p......im i kažem mu nećeš ni ići s nama ostani i gledaj olimpijadu (nije video decu 6 meseci).user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:23:55   
MicinaMama
Ma kod mene nece biti ni per ni sest uzmem i obadve ih izdegenjacim i u sobu user posted image .Nema kod mene mnogo izvoljevanja...a i sto se tice mm zna mi on sesti na vrh glave ali ga usutkam,imam srecu sto i on zeli da mi pomogne oko kucanskih poslova jer ja sam sada fakticki nesposobna.Uh mi jedno drugome kazemo i sto mislimo i ne mislimo ali opet nakon 5 min kao da se nista nije desilo.Normalno je se posvadjati ali treba se znati i pomiriti,a za to postoji razgovor.Ja svoga puskom teram da razgovaramo ali mora,nema puno durenja i praviti se vazan i ponosan,nemamo mi sada za to vremena.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:26:13   
Verus
Ovo je moj problem-sto me grize savest da odem negde i ne budem sa njima.
IZVORNA PORUKA: Modessty

Moraš da nadješ "ispusni ventil". Neznam gde i kako. Da znam i ja bi to praktikovala user posted image Ovako samo se sve skuplja.
Iskreno rečeno lakše mi je da nigde ne idem nego da me posle drma osećaj krivice kako sam ostavila dete kad nisam na poslu. Sreća pa je i mm prijatnije i bolje da provedemo vreme sa Danilom nego sami negde van


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:28:16   
Anoniman
Blesava si , pa zasto te grize savest , neces ici da cuvas drugu decu , to bi jedino moglo njih da potrese user posted image izvini sto se salim , mozda ti nista nije smesno

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:31:32   
Jeca*
to se resava tako sto ces jednom da stisnes zube i da izadjes, a onda ces videti da ti je prijalo i da je kod kuce, Bogu hvala, sve u najboljem redu
opet, Verus, mali ti je bebac jos, polako, doci ce sve na svoje
svi smo mi prosli, rekla bih, pa cak i sa jednim detetom, kroz slicne krize. Tesko je....a ja definitivno ni sad nisam zadovoljna kolicinom i kvalitetom slobodnih trenutaka sa muzem, ali sta je tu je, bice bolje..samo pricajte, posadi ga, reci sta te muci, nemojte izgubiti komunikaciju, za to uvek nadjite vreme

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:34:44   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ovo je moj problem-sto me grize savest da odem negde i ne budem sa njima.


Potpuno te razumem.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:34:53   
mihi
Evo ja sada još uvek sedim na fakultetu, kuckam se s Vama, pijem kafu i uživam u miru i tišini....... Da skupim energiju za kuću i decu. Ne možemo napolje pada kiša, Luka ima časove......

< Poruku je uredio mihi -- 22.5.2012 14:35:24 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:37:28   
Okica sljokica
Verus ,sigurno ce i to proci. Ali moras nesto za sebe da uradis... Prvo ,npr da prestanes da sazaljevas i sebe i mamu koja ti pomaze. Ne znam kako stojis finansijski ali ako mozes bar za neki period da unajmis zenu koja bi ti pomogla oko dece ili bar samo jednog deteta mislim da bi te manje grizla savest i da pi pocela da "hvatas " vreme za sebe. Govorim ti iz sopstvenog iskustva ,jer dok su mi babe pomagale (zive one meni bile 100god) ja sam se nesto jako nervirala i zbog njih i kojecega... Onada sam lepo zaposlila jednu devojku i ona mi pomaze ..ja sam bila i u teretanu krenula i isla gde sam htela povremeno ona bi bila tu i mirna bosna.Dobro sad sam opet trudna pa sam uglavnom kod kuce ali mi i dalje pomaze oko deteta . Imam zenu koja 1 nedeljno sredjuje tao da smo i to resili.Dobro,ta zena je dolazila jos dok smo oboje radili tj dok nismo imali decu. Nemoj me shvatiti pogresno,daleko od toga da smo milioneri ali resili smo da sada tako bude zbog mira u kuci i naseg odnosa. Babe svakako dolaze,uskacu kad treba ali mi smo svoja drzava i tako nam je lepse. Zelim ti da maleni sto pre preraste refluks jer verujem da te to najvise i brine user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:39:39   
Jeca*
Verus, ja sad idem 3x nedeljno na trening, kad zatreba idem kod kozmeticara, frizera. pritom radim ko crnac i provodim na poslu vise vremena nego sto bih zelela. A opet, sa Lukom provodim kvalitetno vreme. Kad smo zajedno gledam da ga odvedem negde na rucak, u set_nju, da se nesto igramo. Vaspitacica mi je rekla da nije vazno koliko vremena provodimo sa decom, nego kako provodimo...kaze mnogi roditelji su kod kuce po ceo dan pa i ne vide dete i nemaju vremena i volje da se igraju sa njim. I u pravu je. Ne mislim da sam sebicna majka time sto sam posle 4 godine naucila da treba da imam i koji minut za sebe, jer kad se vratim kuci muzu i detetu ja imam vise energije za njih. Samo mi je dan kratak....user posted image

i da dodam, mi nemamo nikakvu pomoc..nego se mm i ja sami organizujemo. Ali kad je on na kosarci luka i ja se druzimo, a kad sam ja na treningu ili negde vec momci se igraju, voze bajs...Luka ne oseca da jedan roditelj nije sa njim jer ga onaj drugi ispunjava u tom trenutku. Polako...organizovacete se, samo kazem, komunicirajte! mislim zaista da je to najvaznije

< Poruku je uredio Jeca* -- 22.5.2012 14:41:40 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:42:01   
Anoniman
Jeco , svaka ti je na mestu

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:48:01   
Snelle
IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ovo je moj problem-sto me grize savest da odem negde i ne budem sa njima.


Potpuno te razumem.user posted image


Mislila sam da sam jedina "nenormalna" mama, koja se ovako oseća. Ja sam van kuće od 7 do 17:30, nekad i duže  strašno mi je žao što sam sa svojim detetom samo dva-tri sata dnevno. Onda vikend kada sam kod kuće posmatram kao period za nadoknadu propuštenog i tada sve zapostavljam zarad deteta.  I kako sad ja to "njeno" vreme da potrošim na sebe? Ne mogu, i to je definitivno najveći problem. Dok mm nema uopšte taj problem, on će opušteno posle posla odmoriti, otići na seminar u inostranstvo, i neće biti kod kuće ceo vikend. Ja njega ne razumem, ali očigledno je da očevi funkcionišu po potpuno drugačijem principu.
Mislim da ono što je magnetic napisala može samo da produbi problem. Istina je da smo za sve krivi podjednako i mi i naši muževi. Mi zato što oko svega preterujemo i tražimo dlaku u jajetu, a oni što sve to previše opušteno prihvataju. Dakle, svako vuče u svoju krajnost i tu je srž problema. Treba puno pričati, pričati i pričati. Nije važno da li ćete se 5 puta posvađati, ako ćete šesti put odlučiti da želite da rešite problem. Ja sam od svađa jako umorna i više nemam ni snage ni volje za time. Odlučila sam da malo iskuliram sa svojim nerazumevanjem mm i sa zanovetanjem i verujte mi život mi je mnogo lakši. Znam da zvuči teško iskulirati i biti priseban, ali morate da probate, jer ma koliko naši muževi nam izašli u susret, nikad nam neće biti po volji i uvek će nam nešto kod njih smetati, jer muž jeste glava kuće, ali žena je ta koja okreće glavu na stranu na koju ona hoće user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 22.5.2012 14:50:36 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:50:09   
Okica sljokica
Da u sustini ne bitno je koliko vremena vec kako ga provodite. A zadovoljna mama moze sigurno mnogo kvalitetnije da se posveti detetu ..tako da ,navijam za tebe i za sve nas dauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 14:54:55   
minavb
Subota-obzirom da je mm-u poprilično gadno na poslu u poslednje vreme, i ja to dobro znam, pustila sam ga da se naspava ko čovek. Sačekali ga da ustane pa otišli na Taš, kupili doručak, igrali se sa Vanjom, stavili ga da spava, ja oterala i mm-a na spavanje i spremila ručak za Vanju. NAhranila Vanju i pustila mm-a da još malo spava, onda ih spakovala i poslala u park sa sveki (taman da je izbegnem) a ja otišla kod manikira. Našli se u parku posle toga, prošetali, išli na Kalemegdan (videli Dunjuuser posted image ) kupili večeru i naćose za fudbal, zvali druga da dođe, mm otišao po pivo... uspavali Vanju i gledali fudbal sa drugaom.
Nedelja-opet ga pustila da se naspava, videli se sa drugaricama na Tašu, posle Vanjinog spavanja otišli kod sveki na ručak, prošetali i pošto sam ja bila crknuta od spremanja ručka za radne dane, mm ga je uveče zabavljao do kupanja i okupao, a ja sam čitala nešto za posao pa smo se uveče češkali i pretresali političku situaciju.
Ovako nešto pre godinu i po nije bilo moguće, pa ni pre godinu. Vanja je bljuvao, ja sam bila naelektrisana, mm takođe i uglavnom smo se izbegavali.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 15:55:18   
Verus
mislim da ovo ima veze sa tim sto radim, i inace provdim malo vremena sa njima. Pretproslu subotu smo mm i ja izasli, i bilo mi je lepo, ali sam non stop mislila na decu...

btw: hvala vam na komunikaciji u vezi ovoga, znaci punouser posted image
IZVORNA PORUKA: ribizla

Blesava si , pa zasto te grize savest , neces ici da cuvas drugu decu , to bi jedino moglo njih da potrese user posted image izvini sto se salim , mozda ti nista nije smesno


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 16:04:57   
Verus
Sve si u pravu Jeco-mene samo u svemu tome opet, brine to sto nemam gde da uguram vreme sa mm, kako god da okrenem neko ili nesto pati...a opet mozda sam ja luda-eto, on kaze idi u teretanu, izadji sa drugaricama, a ja ne znam kad to sve da odradim...eto, totalni sam luzer po tom pitanju, a na kraju svi placaju cenu mojom zivcanoscu.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 17:31:09   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Snelle


Mislila sam da sam jedina "nenormalna" mama, koja se ovako oseća. Ja sam van kuće od 7 do 17:30, nekad i duže  strašno mi je žao što sam sa svojim detetom samo dva-tri sata dnevno. Onda vikend kada sam kod kuće posmatram kao period za nadoknadu propuštenog i tada sve zapostavljam zarad deteta.  I kako sad ja to "njeno" vreme da potrošim na sebe? Ne mogu, i to je definitivno najveći problem..


Nisi jedina. Koleginice po tom pitanju.

Samo sto je moj muz sa nasim detetom vise nego ja (u dnevnom, budnom stanju).

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Brak i dvoje male dece
22.5.2012 22:17:48   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Kako ste se vi svi drugi skontali sa mm?  Kako nadjete vreme jedno za drugo?  u okviru kuce?  Kako uspevate da ne zakerate muzevima???  Ja sam postala totalna bitch i ne znam kako to da promenim.  Ako ne budem, zaista nece biti dobro....


previse se uvrezilo misljenje da zena treba da bude mazga u cijoj je obavezi da tegli za sve i koja je svima nesto duzna. onog trena kad tresnes rukom o sto i saopstis familiji da nisi niciji rob, vratices svo svoje slobodno vreme, plus ces dobiti postovanje koje neke zene iz preterane brige i ljubavi zauvek izgube i od svojih najblizih, jer u njima njihova deca i muz podsvesnu uvek vide samo sluskinju. mozemo mi da negiramo to do sutra, ali to je istina.

ps. tebi sam verka detaljno uputstvo poslala u pp, ovde bi me razapeli da sam nastavila user posted image

< Poruku je uredio jelena038 -- 22.5.2012 22:22:51 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Brak i dvoje male dece
23.5.2012 13:34:53   
ana77
IZVORNA PORUKA: Okica sljokica

Verus ,sigurno ce i to proci. Ali moras nesto za sebe da uradis... Prvo ,npr da prestanes da sazaljevas i sebe i mamu koja ti pomaze. Ne znam kako stojis finansijski ali ako mozes bar za neki period da unajmis zenu koja bi ti pomogla oko dece ili bar samo jednog deteta mislim da bi te manje grizla savest i da pi pocela da "hvatas " vreme za sebe. Govorim ti iz sopstvenog iskustva ,jer dok su mi babe pomagale (zive one meni bile 100god) ja sam se nesto jako nervirala i zbog njih i kojecega... Onada sam lepo zaposlila jednu devojku i ona mi pomaze ..ja sam bila i u teretanu krenula i isla gde sam htela povremeno ona bi bila tu i mirna bosna.Dobro sad sam opet trudna pa sam uglavnom kod kuce ali mi i dalje pomaze oko deteta . Imam zenu koja 1 nedeljno sredjuje tao da smo i to resili.Dobro,ta zena je dolazila jos dok smo oboje radili tj dok nismo imali decu. Nemoj me shvatiti pogresno,daleko od toga da smo milioneri ali resili smo da sada tako bude zbog mira u kuci i naseg odnosa. Babe svakako dolaze,uskacu kad treba ali mi smo svoja drzava i tako nam je lepse. Zelim ti da maleni sto pre preraste refluks jer verujem da te to najvise i brine user posted image


Mislim da je ovo resenje. Meni isto dete cuvaju mama i svekar na smenu - dok jos nisam bila na bolovanju i stalno sam imala neku grizu savesti - ne bukvalno, nista oni ne kazu - nego kao da ih sto manje opteretim. Sad trenutno (nadam se trenutno) nisam u finansijskoj situaciji da bilo koga platim, muz mi ne radi, pa nema ni smisla kad smo oboje kod kuce ali cim finansijski se oporavimo stvarno mislim da je najbolje resenje imati placenu pomoc, a babe i dede, ko voli, nek izvoli. Ipak su oni vec u godinama i nije im uvek do toga :)!

(odgovor članu Okica sljokica)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Brak i dvoje male dece
20.8.2012 0:06:24   
nenuska12
Najbolje je poslati decu u vrtic

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Brak i dvoje male dece
20.8.2012 8:38:57   
Brand new mama
Ma,po meni je najbolje rijesenje poslati muza u vrtic(mog bi u internatskog tipa).

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu nenuska12)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here