|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:04:43   
Anoniman
Pre neki dan sam poslala sms drugarici sa kojom se neko vreme nisam čula. Naime, čule smo se, ali sve nešto u letu, kratko.

Ona ima dve ćerke, jedna je kao Luka, 3,5 godine, a mala je par meseci.

Ona zvuči užasno nesrećno.

Rekla sam joj da sam trudna, a ona je rekla "Čestitam, nek ti je živo i zdravo, ali ja te žalim... " (naravno, ima sms i nastavak, ali nije bitan, trenutno).

Kaže da joj je užasno teško, da kada imaš dvoje tako male dece moraš imati pomoć ili si luda žena. Da sa mužem jedva komunicira, uglavnom muž sa starijim detetom u sobi, a ona u drugoj sobi sa bebom.
Kaže, sve žene oko nje koje imaju dvoje male dece su isto nesrećne kao ona...

Bila sam zatečena, jer ja ne vidim na RR da su žene sa dvoje male dece nesrećne. Niti to primećujem kod ljudi oko mene koji imaju dvoje sitne dece.
Naravno da ne cvetaju ruže svaki dan, ali, nije baš ni kolaps.

Kakva su vaša iskustva? Jel to istina? Kakva su iskustva vaših poznanika?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:23:54   
Anoniman
Recimo, prošle nedelje mi je bila drugarica koja je dovela svog sina od 3,5, ćerku od 6 meseci i sestrinu ćerku od 7 godina. Stigla je nasmejana, činjenica, malo je kasnila, ali kasnila je uvek, i dok dece nije imala. user posted image Site smo se napričale, beba je puzala po krevetu, glodala igračke, baš su stigli sa zimovanja par dana pre toga...

Dan kasnije mi je bila drugarica koja ima ćerku od 5-6 god (nisam sigurna) i bebu od 5 meseci. Isto je stigla nasmejana, isto malo kasnila. user posted image Beba leškarila na krevetu, glodala glodalice, a ona mi je, između ostalog, ispričala kako joj se muž kompletno promenio na bolje od kada je rodila i drugo, kako je postao privrženiji deci, bla bla.

I onda me ova drugarica dotuče sms-om... i sada ja kontam... ko je ovde lud? Od čega to bre zavisi?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:28:03   
Didy
Draga, ja imam samo jedno dete, ali kuma ima dete od 2 godine i bebu od 6 meseci i deluju mi savrseno srećni. Pored toga, ona nema nikoga u blizini (ni mamu, ni svekrvu) da joj pomogne bilo šta. Druže se, socijalizuju isto kao i kad su imali jedno dete. Mislim da je sve stvar organizacije. A mnogo zavisi i od osobe. Ne brini se, sve će to funkcionisati. Sve, u stvari, dolazi iz glave.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:29:33   
dunja RR
Od karaktera, živaca, para ( kod nekih, kod mene ne, ja sam pozitiva i sa parama i bez, iako nemam decu, ali uvek sam takva bila pa sam sigurna da se to neće promeniti ni kada budem ako Bog dobila decu, ostala sam ok pored mnogih loših stvari koje su mi desile, samo lepih se sećam, a deca su lepa).......user posted image

< Poruku je uredio dunja -- 19.1.2010 23:34:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:30:15   
Anoniman
Pa i ja mislim da dolazi iz glave.

Ja sam nekako o svemu tome razmišljala još pre nego što sam ostala trudna, odnosno, kada sam odlučila da bismo mogli drugo... i zaključila da će mi sa drugim biti lakše. Možda sam luda, ali ja mislim da hoće.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:42:24   
Didy
Ako zaista želite oboje drugo dete, biće vam super, jer to je ono pravo.
Biće i lakše i teže (i ja u poslednje vreme razmišljam o ovoj temiuser posted image ). Lakše jer već imaš iskustva (što kažu-na prvom detetu se učiš, osim ako nisi na rr-uuser posted image ), a teže jer možda sad već imaš manje strpljenja (neke moje drugarice tako kažu), više obaveza, više godina... Opet, nekima bude lakše jer znaju šta ih čeka. Opet, i to je lutrija. Svako je dete priča za sebe - možda drugo dete bude mnogo razdražljivije, nervoznije, zahtevnije...
U svakom slučaju, ne opterećuj se. Ja opet pazim čiju priču slušam. Obično kukaju da im je teško oni što su čitav život sve dobijali servirano na tacni, nisu se sami mučili ni oko čega i onda se nađu u situaciji kad se od njih očekuje bar malo odgovornosti, jer im mame i dalje spremaju stan i kuvaju ručak. Svako je priča za sebe i svako zna svoje prioritete. Otkako se Stefan rodio, postalo je nemoguće da mi svaka stvar bude na svom mestu i ja se time više uopšte ne opterećujem. Važnije mi je da kvalitetno provedemo vreme, da prošetamo zajedno posle podne kad smo svi na okupu ili da odemo da se družimo negde gde isto ima male dece... Jednostavno moraš prihvatiti činjenicu da se život menja kad dođu deca (ili dvoje) i prilagoditi život tome da vam svima bude dobro.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:46:13   
natty
jel mogu da komentarisu i oni sa troje sitne decice? salim se naravno sve zavisi od osobe, organizacije i ocekivanja. ja isto nemam nikog blizu da pomaze ali ne zalim se muz i ja se dopunjujemo sve zajedno radimo po kuci i oko dece i ja uopste nisam nesrecna cak stavise. naravno ima dana kad bi ih svo 4 poslala na mesec ali obozavam svoju decu i da sam malo mladja verovatno bih jos jedno rodilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:49:24   
Anoniman
Svaka ti čast natty, sada sam ti gledala tickere.

A jel smem da pitam koliko godina imaš?

(odgovor članu natty)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:49:57   
gina
Tasho, kao što znaš ja ih imam troje (trenutno user posted image ), od toga dve žabe od deset meseci i nikada nisam zbog toga bila nesrećna niti nezadovoljna. Naprotiv, jako sam srećna i umorna.
Neko kaže da s godinama sve ide teže i da svi mi imamo manje živaca. Bliznakinje sam rodila sa 37 godina, sina sa 28 i ne primećujem da sam živčanija iako imam više godina, obaveza a i njih dve su mnogo aktivnije i zahtevnije bebe od sina.
To je sve stvar pojedinaca i stvar organizacije! Nama niko ne pomaže oko dece, sve radimo samo muž i ja.
Eto ja se trudim čak i da stižem na vreme na ugovorene sastanke ili druženja (kao što rekoh, trudim, ali ne uspeva uvek user posted image user posted image )

< Poruku je uredio gina -- 19.1.2010 23:50:57 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:52:59   
Anoniman
Da... valjda je ovaj pozitivan duh na RR, i druženje sa dve drugarice sa više dece neposredno pred taj sms, ustvari pojačalo u meni taj osećaj nesreće kod te drugarice. Jednostavno, nisam očekivala, nisam bial pripremljena.

Jeste, ona je sada dobila i posao koji čeka već godinama i prihvatila ga, i svašta nešto, ali mislim da nema veze sa tim.

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:56:33   
natty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Svaka ti čast natty, sada sam ti gledala tickere.

A jel smem da pitam koliko godina imaš?


naravno 34user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:57:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: natty


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Svaka ti čast natty, sada sam ti gledala tickere.

A jel smem da pitam koliko godina imaš?


naravno 34user posted image


Taman blizance u 37oj, kao Gina. user posted image

(odgovor članu natty)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Brak i dvoje male dece
19.1.2010 23:59:05   
natty
ha ha ajde prvo vi sto imate 1 i 2 radite na natalitetu ja sam se potrudilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 0:01:17   
gina
IZVORNA PORUKA: natty

ha ha ajde prvo vi sto imate 1 i 2 radite na natalitetu ja sam se potrudilauser posted image


....user posted image ... ali uvek ti ima prostora za još koje ako se "zalomi"

Daće nam Vlada Republike Srbije orden user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu natty)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 0:01:31   
Anoniman
Hvala vam ženice na lepim rečima. user posted image

Odoh da gledam CSI.

Laku noć.

(odgovor članu natty)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 0:05:35   
natty

IZVORNA PORUKA: gina

IZVORNA PORUKA: natty

ha ha ajde prvo vi sto imate 1 i 2 radite na natalitetu ja sam se potrudilauser posted image


....user posted image ... ali uvek ti ima prostora za još koje ako se "zalomi"

Daće nam Vlada Republike Srbije orden user posted image user posted image user posted image

da da dace nam orden bolje da su izglasali onaj zakon sto su predlagali za 4 dece u penzijuuser posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 0:08:11   
gagana83
IZVORNA PORUKA: natty


IZVORNA PORUKA: gina

IZVORNA PORUKA: natty

ha ha ajde prvo vi sto imate 1 i 2 radite na natalitetu ja sam se potrudilauser posted image


....user posted image ... ali uvek ti ima prostora za još koje ako se "zalomi"

Daće nam Vlada Republike Srbije orden user posted image user posted image user posted image

da da dace nam orden bolje da su izglasali onaj zakon sto su predlagali za 4 dece u penzijuuser posted image

Uh, odmah bih rodila jos 3user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu natty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 0:59:48   
Dora
Dobro, evo sad jednog više nego iskrenog kontraša.
Slažem se s tim da sve zavisi od pozitivnog duha žene koja rađa, podiže, radi po kući i gleda da zadovolji i muža i decu i okolinu. Ja često i nisam baš pozitivna i osećam se kao zatočenik u sopstvenoj koži. U stvari, više ne, ali dok su deca bila manja da.
Drugo sam rodila dok je prvo bilo još uvek beba. S mužem sam imala čudnu komunikaciju gde sam ja bila taj neshvaćeni negativac koji je gunđao i bio ljubomoran što on radi, što izlazi iz kuće i viđa ljude u nekojopuštenoj atmosferi. I mada je on činio sve da meni bude dobro, da se krećemo, noćno buđenje, večito ljuljanje i mrcvarenje s decom dovelo je do toga da sam na sex gledala kao na sređivanje kuhinje pred spavanje. Aj da i to završim. Kad sam počela i ja da radim, da izlazim, da ostavljam decu, da noću spavam...da imam vremena za sebe i njega bez stresa i panike...sve se promenilo.
Nekako, da li sam se privikla na to sve ili sam prošla ono najteže ne znam. Ne volim tenziju, a s decom sam često bila pod stresom. Volim ih više od svega i uvek sam se trudila oko njih, ali čini mi se da nekad to nije išlo, da se nije primećivalo.
Nisam umela ranije da se organizujem i činilo mi se da ništa ne zavisi od mene. Sad sam to naučila i eto...krenulo je samo od sebe. Strah me da ću opet upasti u taj začarani krug, ali poučena sopstvenim iskustvom trudiću se da ovaj put to odradim na najbolji način.
Toliko od mene.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 8:02:16   
Anoniman
Ja cu se oglasiti iako imam samo jedno.
Mislim da bih se tako osecala, kao tvoja drugarica, kada bih sada, ili u bliskoj buducnosti rodila jos jedno dete.
Znam da necu biti pogresno shvacena, i cesto kukam kako je Nesa nemiran, ali zene, on je sve gori i gori.
Kad je bio mali stalno sam govorila, ovakvih mogu da rodim deset, i stvarno je bio divna beba, do nekih 6-7 meseci.
Znam da cete misliti da preterujem, i da su sva deca takva, ali ja pouzdano znam da je ovo vanserijski. Kao da ima pundravce u dupetu, ne znam vise sta cu sa njim, place mi se svako vece kad ga uspavam i shvatim da cu imati 2-3 sata slobodno, jer ne znam sta cu pre da uradim. I na kraju batalim i spremanje i pranje kose, i sednem za kompuser posted image
Meni treba pola sata da mu promenim pelenu. Za to vreme dok je golisav, dok mi bezi po krevetu, svaki ili svaki drugi dan (ne preterujem) mi se ispiski po kompletnoj posteljini, ukljucujuci i jastukei pokrivace. Pomislicete da sam sama kriva, mozda i jesam, ali ne vidim kako mogu biti, bar za takve stvari. I ne mogu na silu, jer se toliko koprca da ni mm i ja zajedno ne mozemo da ga zadrzimo nekad.
On nikad ne sedi. Kada jede, treba mi pola sata i trikovi koji su normalnim ljudima nezamislivi da ga stavim u stolici, gde sedi po 15-20 minuta, kao sada, dok jede.SVO ostalo vreme hoda i trci, bezi po kuci, baca stvari, ali ne zlobno...onako slatko, da mu nista ne mozes.
Nisam nesrecna...nisam ni mnogo umorna, ali mi nisu sve ovce na broju. A da sad treba da rodim jos jedno dete...preduzela sam SVE mere da do toga ne dodje, jer ne bih to izdrzala.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 9:02:50   
viking
Evo ja nemam decu, ali "drznuću" se da prokomentarišem...
Prvo što sam primetila jeste da je razlika u godinama nedju decom tvojih drugarica koje su "srećne" mame ipak značajno veća nego kod ove drugarice koja je nesrećna. Nije isto kad ti prvo dete ima 7 i tri godine. Osim toga, mislim da to veoma zavisi i od toga kakva su deca. Ima onih koje stvarno ne osetiš, ima i onih koji su malo življi a ima i onih koji prosto isisaju svu energiju iz tebe.
Mislim da nesreća tvoje drugarice ipak ne dolazi samo iz činjenice da ima dvoje male dece, ima tu sigurno još faktora koji joj onemogućavaju da se izbori sa situacijom na uspešniji način. Realno, ona može da bude nesrećna i zato što misli da nije dovoljno dobra mama jer ne stiže da uradi sve što želi, ni za njih ni za sebe...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 9:12:22   
Dora
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja cu se oglasiti iako imam samo jedno.
Mislim da bih se tako osecala, kao tvoja drugarica, kada bih sada, ili u bliskoj buducnosti rodila jos jedno dete.
Znam da necu biti pogresno shvacena, i cesto kukam kako je Nesa nemiran, ali zene, on je sve gori i gori.
Kad je bio mali stalno sam govorila, ovakvih mogu da rodim deset, i stvarno je bio divna beba, do nekih 6-7 meseci.
Znam da cete misliti da preterujem, i da su sva deca takva, ali ja pouzdano znam da je ovo vanserijski. Kao da ima pundravce u dupetu, ne znam vise sta cu sa njim, place mi se svako vece kad ga uspavam i shvatim da cu imati 2-3 sata slobodno, jer ne znam sta cu pre da uradim. I na kraju batalim i spremanje i pranje kose, i sednem za kompuser posted image
Meni treba pola sata da mu promenim pelenu. Za to vreme dok je golisav, dok mi bezi po krevetu, svaki ili svaki drugi dan (ne preterujem) mi se ispiski po kompletnoj posteljini, ukljucujuci i jastukei pokrivace. Pomislicete da sam sama kriva, mozda i jesam, ali ne vidim kako mogu biti, bar za takve stvari. I ne mogu na silu, jer se toliko koprca da ni mm i ja zajedno ne mozemo da ga zadrzimo nekad.
On nikad ne sedi. Kada jede, treba mi pola sata i trikovi koji su normalnim ljudima nezamislivi da ga stavim u stolici, gde sedi po 15-20 minuta, kao sada, dok jede.SVO ostalo vreme hoda i trci, bezi po kuci, baca stvari, ali ne zlobno...onako slatko, da mu nista ne mozes.
Nisam nesrecna...nisam ni mnogo umorna, ali mi nisu sve ovce na broju. A da sad treba da rodim jos jedno dete...preduzela sam SVE mere da do toga ne dodje, jer ne bih to izdrzala.


user posted image Ovaj deo sam preskočila ali potpisujem. To je možda razlog tolike haotičnosti. Meni je Luka non stop visio oko vrata a Balša bio jako nemiran. Obojicu sam dobrih 10 meseci uspavljivala po sat vremena na rukama, prvo jednog a onda drugog. To me dovodilo do ludila i psihičkog i fizičkog umora, svi oko mene znaju da sam sve probala ali ništa nije pomoglo dok god im nije dunulo da je vreme da sami počnu da se uspavljuju. A da ne spominjem to da su se noću budili jedan za drugim po nekoliko puta, a dok oni spavaju ja sam bila u polu snu na iglama kad će se ponovo jedan od njih probuditi. I onda nek me neko pita što sam bila izgubljena!? Niko nije morao da pita, svi su znali ali nisu mogli nikako da mi pomognu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 9:15:21   
Dora
I da dodam da su kod moje mame kad ja nisam tamo spavali uvek po celu noć uz minimalno vreme za uspavlivanje uveče. Takvi su bili moji dečaci kao bebe i u isto vreme su odrasli iako je razlika 1god. i 10 meseci. Sad su dobra deca (ovaj mlađi i dalje nemoguć, ali naspram onog kakvi su bili, sad su super.) i moj brak naravno da je bolji i opušteniji...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 9:16:23   
Dora
IZVORNA PORUKA: viking

Evo ja nemam decu, ali "drznuću" se da prokomentarišem...
Prvo što sam primetila jeste da je razlika u godinama nedju decom tvojih drugarica koje su "srećne" mame ipak značajno veća nego kod ove drugarice koja je nesrećna. Nije isto kad ti prvo dete ima 7 i tri godine. Osim toga, mislim da to veoma zavisi i od toga kakva su deca. Ima onih koje stvarno ne osetiš, ima i onih koji su malo življi a ima i onih koji prosto isisaju svu energiju iz tebe.
Mislim da nesreća tvoje drugarice ipak ne dolazi samo iz činjenice da ima dvoje male dece, ima tu sigurno još faktora koji joj onemogućavaju da se izbori sa situacijom na uspešniji način. Realno, ona može da bude nesrećna i zato što misli da nije dovoljno dobra mama jer ne stiže da uradi sve što želi, ni za njih ni za sebe...


I ovo potpisujemuser posted image
Koliko sam se samo puta pitala da li sam dobra mama i činilo mi se da sam daleko od toga. Ne možete ni da zamislite kakav je osećaj kad se to zapitaš. Neka muka u grudima, bol...to je baš tužno. Ništa ti tu ne može pomoći ni muž ni njegova volja...dok se sama ne izboriš i savladaš taj glas koji ti kljuca da ne valja ovo i ono...Tek sad vidim da drugačije i bolje ne bih nikad mogla i srećna sam zbog toga.


< Poruku je uredio Dora -- 20.1.2010 9:19:20 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 9:16:34   
Anoniman
A logično je draga da ne možeš biti svaki dan raspoložen, sretan, nasmijan, itd ... bez obzira imaš li ili nemaš djecu.
Mene nekad uhvati takva huja da bi ih podavila, a volim ih beskrajno...sve su mi u mom životu.
Da je teško teško je ...da ti treba živaca treba i to konjskih... medjutim brzo rastu, pa onda bježe od nas , zatvaraju se u svoju sobu, imaju svoj svijet

i zbog toga što će brzo porasti ja smirim tu svoju nervozu...huju i uživam u svim "divnim" nestašlucima, nije mi bitno više što su igračke na sve strane, bitno je da je samo čisto, a što su razbacali, pa neka su ...

A muž ko muž ...brak i dvoje male djece ... hm... tu ne znam šta bih ti rekla ... sve dođe na svoje

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Brak i dvoje male dece
20.1.2010 9:45:11   
Lu
Tasha to je jedan slučaj nesretne žene i ne mora da znači da ti ona nije prešutjela neke druge razloge njene "nesreće",ja ne vjerujem da dvoje male djece mogu da budu razlog za patnju,neraspoloženje itd,mislim na konstantno takvo stanje.
To je stvar psihičkog stanja,život sa partnerom prije djece,nerazriješene stvari sa samim sobom.
Neke žene su nesretne u braku i dok nemaju djece,neke su nesretne dok imaju jedno dijete(mislim osjećaju se opterećeno, muž ne pomaže,nigdje ne izlaze...luda kuća)
Nemoj se obazirati na takve slučajeve,ti i tm ste svjesni situacije i ne dozvoli da te uznemiravaju ovakve gluposti.
Djeca NE SMIJU biti razlog patnje,naprotiv!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here