|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brak i dvoje male dece
9.10.2011 21:14:15   
Anck Su Nmaun
Stigoh i ja dovde user posted image

I kako cu i sta cu vise ni sama ne znam, mama mi je trenutno tu, ali ja i pored njene pomoci uvece padam mrtva umorna ( a po kuci sve ona radi)
sreca bebce spava lepo nocu, mada su poceli grcici,pa se bar odmorim nocu sto je naj bitnije!

Kako zene?? Kako stizete i  da sredite kucu i da budete posvecene deci!
Tara krenula u vrtic, tako da cu valjda pre podne mozda nesto i stici da uradima ( jer je bebana dobrica), ali sta kad su obe tu?

Sinoc nam je NPR. bila zuuuurkaaaaaaaa!!!! Tara spava pa se budi jer je zaradila neki kasalj pa ne moze da iskaslje pa joj smeta, pa se probudi placuci, a ova malena sa grcicima....e sad zamislite hor! Pa malo trcim u jednu sobu..pa malo u drugu user posted image

Preko dana Taca bi samo mazila seku, a znate kako su mala deca nezna user posted image ..pa stalno moram da strazarim!

Uff tako me strah od onog dana kad mami istekne godisnji i ja budem morala da ostajem sama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Brak i dvoje male dece
9.10.2011 21:26:53   
JMPM
Eh, ja ne bih znala tu da te posavetujem. A da je lako, nije sigurno. Nije lako ni zamisliti a ne u stvarnom zivotu. Ne sumnjam ja u tebe da ces naci rezim i ritam koji tebi odgovara, samo treba malo vremena da se uhodate user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Brak i dvoje male dece
9.10.2011 22:37:08   
mama76
Anck, sta da ti kazem nije lako ali se sve uskladi.Razlika izmedju mojih je 15 mjeseci,ispocetka nista nisam stizala,ali poslije sam se nekako uhodala,jos ako imas nekog da ih ponekad pripazi makar na sat samo da mozak odmoris bice super.Rucak kuvaj pa zamrzavaj za vanredne situacije,peglaj saaamo bas nepohodno i gledaj da ipak odmoris se nekad naustrb sredjivanja kuce.Eto tako sam ja prezivjela,te godine.Poslije sve ide lakse vjeruj mi.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Brak i dvoje male dece
9.10.2011 22:45:04   
Crvenkapa85
ASN kod nas je slicna situacija...moja  mama radi tako da slabo navraca al se vidjamo vikendom,kada maja ide kod njih....kod kuce mm radi po ceo dan...svekar pitaj Boga gde skita,ja sama,Maja ide u vrtic,i dok je ona tamo ja poradim po kuci,nekad se izlezavam,pa me lepo zabole i za ves i za sudove a i rucak...pa imam i ja dusu...i ja sam u pocetku bila mrtva umorna,legala sa Majom u 21h u krevet,budjenje,hranjenje,cedjenje koje me je izludjivalo....ustanem ujutru umorna....
a kad je Maja bolesna,pomozi Boze.....sva sreca pa Mihajlo nocu ne sljivi nikoga a ni ona njega ne cuje kad spava....sve ce to doci na svoje...uhodaces se al znaj da trebas napraviti sebi vremena za odmor,meni je cak prijalo da zbrisem od kuce samo da poplacam racune user posted image

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Brak i dvoje male dece
9.10.2011 22:46:53   
snješka

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun



Kako zene?? Kako stizete i  da sredite kucu i da budete posvecene deci!
Tara krenula u vrtic, tako da cu valjda pre podne mozda nesto i stici da uradima ( jer je bebana dobrica), ali sta kad su obe tu?




Ja se posvećujem djeci nauštrb sređene kuće. Brišem prašinu, usisavam, ali sad da radim generalke stalno, ne radim. Suđe perem kad spavaju, isto tako i čistim kupatilo. Uglavnom se stigne, važno je samo organizovati se.
Nekako smatram da je mnogo bitnije posvetiti se djeci. Ostalo se stigne kasnije, a djeca rastu pa se ne može "kasnije" ni igrati niti maziti s njima.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Brak i dvoje male dece
9.10.2011 23:30:24   
Anoniman
Ja sam uzela spremačicu koja 1x nedeljno za 800din sredi stan. Sudove trpam u mašinu za sudove, perem i peglam kad stignem.
Što bebana bude starija, biće lakše. Sad ti je najteže, ne brini unapred, videćeš, nije strašno. user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Brak i dvoje male dece
10.10.2011 10:45:21   
Anoniman
Anck pa ti imas dve devojcice user posted image user posted image diiivno
Prvih nekoliko meseci sam nocu radila sve , doduse nisam uopste spavala , md je nocu cuvao bebu , uzimao kad se probudi i slicno a ja sam sredjivala sebe i kucu , kuvala sam svaki drugi dan , kolaci i slicno jednom nedeljno , uglavnom vikendom kad je njegovo visocanstvo kuci .. Kuca nikad nije sredjena sa dvoje dece , cista jeste ali haos od stvari, igracaka , knjiga i ostalog je stalno u prici . Na to se samo naviknes i gotovo . Tek skoro smo uzeli masinu za susenje samo da ne bih peglala jer mi je to oduzimalo najvise vremena . Drugo ne znam sta bih ti rekla , prozori se peru kad se stigne , kad neko dodje u goste na primer user posted image Kapiram da je tebi sa dva malena deteta dosta teze nego meni ali izdrzaces , uzivaj u njima dok su mali user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Brak i dvoje male dece
10.10.2011 10:57:25   
mihi
Tasha gde si našla spreemačicu za 800 din, koliko je to sati, po cenama u Bgd-u to je 3 sata, jer je sat 300 din a za tri sata nema šanse da sredi ništa, bar kod mene i ako ja uredno sredjujem igračke, knjige, usisam ponekad. Zar je tolika razlika izmedju NS i Bgd-auser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Brak i dvoje male dece
10.10.2011 15:37:36   
ivaj
mihi,toga nema kod nas u Bg,veruj miuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Brak i dvoje male dece
10.10.2011 19:50:18   
Anck Su Nmaun
Zene hvala na savetima user posted image
Eto danas sam mislila da cu poludeti, pokupim Taru iz vrtica nece ziva u auto placeeee i placeee nece u svoje sediste, na kraju je stavim na suvozacevo ( jer nam je blizu kuca)  i opet vriska...jeeedva smo do kuce stigli uz vriiistanje po kolima!

Posle podne je odvela do Dr da je pogleda zbog kaslja, cekali 2 sata, pa na inhalaciji opet vristanje i bacanje ( zamislite to inhaliranje)
Opet  plakanje do kuce a po gradu guuuzvaaaaa nevidjena auta miliion,, ja u guzvi ona nazad iz sedista vristi i place ...a ja zurim kuci bebu da nadojim....
Dosla kuci i doslo mi da PUKNEM!

A jos razmisljam da li da uzmem spremacicu na par sati ili bebisiterku....ili mozda neku zenu da moze da upadne i za jedno i drugo?



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 10.10.2011 19:53:21 >

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Brak i dvoje male dece
10.10.2011 22:29:50   
Anoniman
mihi, nije tema, pa samo kratko: jeste 3 sata, i ona sve poradi. Usisa, obriše prašinu, oriba kuhinju i kupatilo. Ja zadovoljna! 

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Brak i dvoje male dece
10.10.2011 22:38:54   
isidora88
tash mislim da ce mi uskoro biti potreban kontakt te zeneuser posted image
mrzim da sredjujem,bas bi mi trebalo jednom nedeljno generalka a ja ostalim danima da samo odrzavam,ovako se slomih,nikad ne stignem da sve sredim komplet nego uvek nesto trpi,odavno ne peglam osim nesto odece za napolje,ali uvek ima nesto da se radi i to me uzasno nervira,ako je i sve cisto,onda treba da se sloze plakari itd.
eto ja se izjadah a jos nemam dvoje deceuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Brak i dvoje male dece
10.10.2011 22:41:06   
Anoniman
Pa kad budeš imala dvoje dece nećeš se mlatiti sa preslaganjem plakara, gledaćeš samo da bude dovoljno nabijeno da vrata mogu da se zatvore. user posted image
ps. Spremačica je puuuuuna!

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Brak i dvoje male dece
24.10.2011 16:00:39   
majicica
Mama76, i sve ostale koje imate decu sa malom razlikom, i mojima ce biti 16 meseci, zanima me kako su izgledali ti prvi dani kod kuce, beba stigne, a starije nema ni godinu i po? user posted image Bas razmisljam o tome kako da se organizujemo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 11:44:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun



A jos razmisljam da li da uzmem spremacicu na par sati ili bebisiterku....ili mozda neku zenu da moze da upadne i za jedno i drugo?



Ja bih ovako ..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 13:14:19   
Verus
I mene isto ovo zanimauser posted image   Sa tim, da nema baba deda servis, tetka teca i sl.  Samo mama i tata.  Tata koji ce imati prvu nedelju slobodnu, a mama prvih 8.  Dajte primere kako ste, sta i sl.  Osobito me zanima kako izgleda vece: Uspavljivanje, kupanje, sta radi mama, sta tata itd.
IZVORNA PORUKA: majicica

Mama76, i sve ostale koje imate decu sa malom razlikom, i mojima ce biti 16 meseci, zanima me kako su izgledali ti prvi dani kod kuce, beba stigne, a starije nema ni godinu i po? user posted image Bas razmisljam o tome kako da se organizujemo...

(odgovor članu majicica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 13:24:44   
lanajelena
Verus ziv se covek na sve navikne user posted image ...mm je preuzeo svu brigu oko starijeg deteta a ja oko mladjeg i to je to,nema tu bas neke matematike,meni je jedini bio problem oko spremanja stana...za hranjenje,kupanje dodje na isto imao jedno ili petoro dece user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 13:56:38   
nela79
Sad kad sam zavrsila faks stvarno se pitam gdje sam ja uspjevala da uguram to malo vremena za ucenje u toku dana. user posted image
A sad sve moze da se postigne. Daleko od toga da mi je kuca pod konac, ma nije ni blizu toga, al bas me briga user posted image
Bitno mi je da za njih dvojicu imam spreman rucak i da je pod usisan jer Matija vec pocinje da puzi a ostalo...sutra cu user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 15:07:28   
Leki 77
Kod nas je 2god i 4 meseca razlika. Stariji je nezamislivo dobro prihvatio mladjeg brata, te problema te vrste do sada nismo imali. Imam dadilju koja starijeg pazi 4h dnevno. Sada joj sve cešće i mladjeg ostavljam na 1-2h te se ja malo proluftiram. Imam ženu koja jednom nedeljno sredjuje stan. Ja svakodnevno kuvam, završavam neke zaostale poslove kada mali zaspe i bavim se tekućim održavanjem stana (pražnjenje/punjenje mašina i sl. Usisivač ne uzimam u ruke, dakle žena jednom nedeljno sredjuje stan, a ja mrvice samo pokupim onim malim ručnim). Kada suprug dodje sa posla, što je oko 19h, ruča (tj. večera ručak), pa kupa prvo mladjeg, a onda starijeg. Onda se on posvećuje starijem, a ja uspavljujem mladjeg. Sve ide manje-više uigrano, bez problema. Ne znam kako bih izdržala sama po ceo dan sa obojicom. Što se mora, mora se, ali bez pomoći bi bilo mnogo teško. Ovako, sve funkcioniše dobro. Naš brak ne trpi, to je sigurno, jer ja imam ventil: dadilju i posao. Da toga nema, bilo bi čupavo.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 16:00:01   
Verus
Hajde da vam napisem sta ja kontam pa me vi ispravljajteuser posted image

1. Puno puta cujem bas to: "tata starije, ja mladje", i mnogi su posle zazalili jer su izgubili tu bliskost sa prvim detetom-ne da je nema, ali su naravno blizi drugom, sa kojim su vise bili (pricam o deci sa malom razlikom u godinama-mesecima). 

2. Odlucila sam da ne dizem toliku frku oko dojenja: svako drugo ili trece vece cu ispumpati i dati mm da mu da flasicu, i da ga on stavi na spavanje, a ja cu Helenicu, tako da cemo oboje rotirati obaveze oko oba deteta. 

3. Kupaje me ne brine toliko, ili cemo ih kupati u isto vreme: helena se kupa u koritu u kadi, a imam drugo korito, koje sam koristila kad je ona bila jako mala, i to sam drzala na lavabou u kupatilu, tako da mozemo svi 4 u isto vremeuser posted image

4. Pomoc nemamo: znaci necu imati luksuz dadilje, baba ili sl varijanti-znaci nas dvoje i njih dvoje.  Mama mi verovatno dolazi, ali tek kad bebac bude 2 meseca star, do tada, sve sama. 

5. Planiram vec duze vreme da uzmem zenu par puta mesecno da ocisti,  ali smo mm i ja odlucili da za sada sami odradimo generalku 2 x mesecno, toliko mozemo-sa tim da ja brisem prasinu i radim lagane stvari a on usisava i sl. teze, i da tu lovu ustedimo (ovde to nije tako povoljno). 

E sad, da li cu da uzmem nekoga da cisti kad on stigne, to cu da vidim, sve u svoje vreme.

Drugarica ima kuvar za recepte koji se lepo zamrzavaju, tako da planiram cim polozim magistraturu ovog meseca, da se u decembru, tamo krajem meseca, bacim na kuvanje i zamrzavanje jela, tako da imamo sta da klopamo bar nekoliko nedelja, a ostala jela cemo narucivati, tako da ne mislimo o kuvanju neko vreme.


(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 16:29:37   
Leki 77
1. Ne slažem se. Mora i tata da se malo druži sa detetom. Identičan raspored je bio i pre porodjaja. Njih dvojica se igraju kao vršnjaci, ja to ne mogu. Ne zanimaju me sklapanja brodova/vozova/djubretaraca, vožnje helikoptera i sl. Ja sam po ceo dan sa njim, a kada bi bio sa tatom, ako ne uveče? Napolju se naravno, igra sa tatom, jer sigurno ja neću igrati fudbal sa njim. Ono što smo radili pre, radimo i po stizanju bate. Pazila sam da se ništa ne promeni.
2. Mene bi stvarno mrzelo da se izmlazam. Uspavljujem ih ja (skoro uvek) obojicu. Prvo malog (zaspe sisajući), pa velikog. Šanse nema da ležu u isto vreme. Mali zaspe izmedju 7 i 9h, a veliki oko 10.30h.
3. Ne kupamo ih istovremeno. Obojica obožavaju da se kupaju, a stariji se brćka svakodnevno po pola sata u kadi. Slažem se da to nije problem.
4. Ovo za zamrzavanje jela je (po meni) odlična ideja. A ima i doata jela koje se ekstra lako spremaju, pa mislim da kuvanje nije problem ni inače.
Ja mislim da ćeš se odlično snaći. Prednost (verovatno jedina) ranog povratka na posao je upravo izbegavanje upadanja u kolotečinu, a ona neće nastupiti za ta (ni) dva meseca koliko ćeš sama biti sa klincima. Još ako Helena ide u vrtić, tek tada neće biti problem.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 17:23:58   
Verus
Super Leki.  Pa ja bas kazem to pod br. 1: da i mi planiramo da rotiramo, da ne bude uvek samo jedan roditelj sa detetom, a u stvari, kad se vratim na posao, oboje cemo biti sa njima popodne/uvece, pa bas zato kontam da ne menjamo puno toga, bilo bi mi jako zao da ja vise ne provodim vreme sa Helenicom, pa da se ona oseti zapostavljenomuser posted image

Necu se izmlazati bar 6 nedelje dok malo ne uspostavimo mleko, a posle moram na poslu, pa bas kontam zato da cu onda vec imati izmlazano, pa nek onda mm nekad da njemu uvece flasicu i stavi ga da spava, a ja cu Helenici da citam i da stavim nju...

Odkud znam, valjda cemo se snaci, ali nista to covek ne moze da planira tacno dok ga sve to ne baci u masinuuser posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 17:38:07   
lanajelena
pod 1. se ne slazem jer se to odvajanje izmedju mene i L odnosilo samo na kupanje i na odvodjenje u vrtic,svo ostalo vreme smo provodile zajedno i mislim da smo bas ucvrstile nas odnos nakon tog vremena user posted image  


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Brak i dvoje male dece
3.11.2011 23:14:17   
Anoniman
Većinu stvari se slažem sa Leki, sem što ja sama kupam klince jer mm radi. Nekada ih kupam zajedno (ali sada je već Marko velik), a nekada jednog po jednog. U svakom slučaju prvo Marka završavam, i onda on sedi u kolicima na vratima wc-a dok završim sa Lukom.
Uveče se Luki čitaju priče. Uglavnom se to dešava nakon što je Marko već zaspao, tako da ustvari Luka bira dal će mm da čita ili ja.

Dok je Marko bio baš mali, stavljala sam ga na veš mašinu dok okupam Luku. Znam, hrabro s moje strane, mogao bi pasti, ali on je toliko čvrsto spavao uvek tu, da nisam brinula.

A to, Verus, što pričaš da ne bi volela da se Helena oseća zapostavljeno, o tome se pisalo ovde KLIK

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Brak i dvoje male dece
5.12.2011 13:01:58   
tijatija
Ja sam majka troje male dece ( 3, 2god. i bebe od 11 dana) super funcionisemo sve je stvar organizacije, zelje i volje i sve mi se cini svaki put kad dodje jos jedna beba da mi mm poklanja vise neznosti i paznje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here