|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.6.2012 21:31:15   
ishler
Macaki
to su bas tuzne vesti,ali nije kraj sveta(za nju trenutno jeste),ali kod nas je to ko dobar dan.user posted image
Lepo sto ste se veselile,inace ja ne slusam narodnjake pa ne pustam ni beki volela bih da vidim kako bi na njih reagovala jer po ceo dan peva i voli muziku.Kad god me neko pozove tel,kazu jao kako pevauser posted image
Macaki mislim da po malo uvodis sebi namirnice pa da vidis reakciju...

Tash
cekamo kako je proslouser posted image
Yula
Super za torte,i ja sam planirala jednu za goste i jednu beki,zao mi je da ne jede i da nas gleda.Moj muz hoce dobos,a ja ne jedem nesto torte pa neka bira.user posted image
Inace mi smo se prehladili,pocela je sinoc da kaslje i curi joj nos kao iz cesme,pa smo danas bili kod lekara dobila je antibiotik,sada strepim od temperatureuser posted image
Inace i pored sve muke njene danas je raspolozena bila cak je napravila sama nekoliko koraka pridrzavajuci se za moju ruku.user posted image
Cekam da je ovo prodje pa nameravam da joj dam tresnje...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.6.2012 21:37:40   
Anoniman
Macaki, ni ja se ne bih javljala na tel Svi te pitaju isto, svima pričaš isto, a muka ti je od svega. user posted image

Ishler user posted image za korake!

Moja deca vole tehno najviše. user posted image

Piletina prolazi super, mislim da ću se zabavljati sa njom više od 3 dana iz prostog razloga što baš i nemam pojma šta bih dalje. user posted image

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 277
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.6.2012 21:38:37   
Anoniman
Apropo čorbice... Kažem ja da deca ne znaju šta je so, ali i tek kako znaju da ono što im guramo u usta nema ukusa i da je bljutavo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 278
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.6.2012 22:02:37   
ishler
Ja nisam nikada davala do juce mrvicu,po malo da se navikava
Super za piletinu,prodje jos jedna namirnica,i meni se smucilo smisljanje
A sama pomisao na citruse,jagodicasto voce i jaja vrti mi seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.6.2012 22:34:07   
Anoniman
Ali mico, ako malo posliš vodu u kojoj se povrće i meso kuva, to realno nije slano, ali je mnogo finijeg ukusa nego kad to ne uradiš.

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 280
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 0:04:40   
Anoniman
ja sipam odmah malo soli i malo ulja u vodu u kojoj kuvam povrce. pa bolje da spremim da lici na nesto pa da jede, nego da bacam buckurise. iskreno, ni ja to ne bih jela. user posted image
isli smo predodne do manastira na vencanje, skuvali se, beka je bila sva crvena kao rak. ali je bila dobra. posle smo bili kuci, rucali i cekali da se ona probudi, pa otisli u restoran. bili smo 20-ak min, nisam ocekivala toliko glasnu muziku, pa smo je ipak odveli kod babe i dede (kod mojih). posle pola sata vidim ja 3 propustena poziva na telefonu, pozovem mamu i cujem K kako histericno place. kaze mama odmah dodjite, ja ne mogu da je smirim, place vec 10 minuta bez prestanka. zvala nas je jos jednom dok smo bili u putu, opet cujem K kako urla.. mi ispred zgrade, cujem nju kako place na drugom spratu. jos je oni izneli na terasu, ona nas videla.. pa kad smo usli u ulaz vidi opet smo negde nestali, pa udari ponovo u plakanje. ajoooooj user posted image naravno, ja sam ostala sa njom, tata nas dovezao kasnije da je spakujem da spava, a mm se vratio da nam osvetla obraz kod kumova, evo ga tek sad dodje.

ja na svadbi uradila po feti i kackavalju. sutra kupujem jogurt za sebe, a pavlaku za beku. drzite nam fige.

< Poruku je uredio Macaki -- 4.6.2012 0:06:57 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 281
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 7:30:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

De si Zille? user posted image Vidim te!


user posted image Svratim ponekad da vas iščitam, da se družim sa vama iz ilegale :-)
Kod nas ništa novo, sve je kako je i bilo. Jedina je novina što sam progutala svoj ponos i otišla u Opštinu da tražim novčanu pomoć za kupovinu Allernove. Krajem meseca je sednica pa će odlučivati. Bilo me je sramota, a sad više nije. Pa majku mu, zar mi svi nemamo zdravstveni problem, tj.naša deca, i najmanje što naša država i Opština može da učini je da da neku finansijsku pomoć. Mislim, razvijenije države daju to mleko na recept, zar ne? Elem, javiću vam kako smo prošli user posted image Ja se večito nešto bunim user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 8:06:56   
MOCICA
Bravo Zille. U crnoj gori deca dobijaju alernovu na recept pa zasto ne bi i nasa?


< Poruku je uredio MOCICA -- 4.6.2012 8:16:12 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 12:08:56   
MOCICA
Nego koje pirincane pahuljice preporucate da dam bebi kao pocetne. Nama su potrebne neke bez mleka. Do sada sam jj uvela pirinac, jabuka i kompir ali sam sve obustavila jer mi se davi pa sad trazim neke pahuljice da sipam u mloje mleko ili alernovu.

Zille nego sta nego se buni, ja bi i da pisemo peticiju, odrase nas i to rodjena drzava. Zamisli kad je Alernova kod nas 22 eura a u Madjarskoj 12. Zaradjuju na nasoj muci. Ajmo da se udruzimo pa nek je daju na recept!!!

< Poruku je uredio MOCICA -- 4.6.2012 12:11:29 >

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 13:53:00   
Anoniman
ja predlazem rizolino ili babyking, i jedne i druge su bez mleka.

jele smo jutros pavlaku, dete odusevljeno. mazala sam joj na integralni hleb koji sama mesim i davala, pojela je prilicno. onda sam primetila da joj se njen ekcemcic na bradici zacrz veneo, kao i usnice, pa sam prestala i umila je. posle 5 min nicega nije bilo, kao i uvek. onda sam odlucila da njoj ne dajem, ali da ja pocnem da jedem mlecno. moram da ubacim malo proteina, radi svog zdravlja. a nisam nikada primecivala da je njoj smetalo kada sam jela, ni u smislu da su se ekcemi povlacili ili pojavljivali. ona inace nikakvih promena u stolici nema, uvek kaki isto. malo cu da iskuliram doktora, da pokusam sama da lecim i sebe i dete...

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 285
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 19:28:09   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MOCICA

Zille nego sta nego se buni, ja bi i da pisemo peticiju, odrase nas i to rodjena drzava. Zamisli kad je Alernova kod nas 22 eura a u Madjarskoj 12. Zaradjuju na nasoj muci. Ajmo da se udruzimo pa nek je daju na recept!!!


Ja sam za. Raspitaću se baš ovih dana kako to ide. A da nas deru,to je bruka!

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 21:39:00   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: Macaki

ja predlazem rizolino ili babyking, i jedne i druge su bez mleka.




Koje su ukusnije?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 22:32:22   
ishler
Ja sam pocela sa milupinim bez ad mleka.Super prihvatilauser posted image

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 23:10:50   
Anoniman
nismo probali milupine bez ad..

od ovih koje sam navela su ukusnije babyking, prelepe su! imaju teksturu kao kada se skuva griz, a prelepo mirisu na vanilu. mm obavezno pojedemo sve sto bebi ostane. user posted image a slabo sta ostane, jer se i njoj dopadaju. user posted image user posted image

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 23:15:58   
Anoniman
Macaki user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 290
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 23:25:25   
Anoniman
Nama je danas treci dan piletine, trebala bih je smatrati uvedenom, ali cu jos koji dan da postepeno povecavam dozu.
Sutra dolaze majstori da izbijaju prozore, ceo stan nam je u najlonima, kao da se zastiti od prasine, videcemo koliko ce da odradi stvar, stavicu vam sutra slikicu da vidite nasu Zonu sumraka. :)
Uzeh neke jecmene pahuljice danas kod bake, pise da mogu sadrzati tragove soje i kikirikija.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 291
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2012 23:26:40   
Yula
Pozdrav cure!

Samo da prijavim da smo uveli svinjetinu. Od sutra krecem sa plazma keksom i to samo iz razloga sto zelim da za rodjendan jede plazma tortu, pa da ne bude da je do tada nije probao, a i ima soje u njoj... Moram da ga navikavam da jede sam, to ce mi biti zadatak nardnih dana. Za sada jede bez problema hleb, bananu, jabuku, nekada i breskvu. Dinju nije rad jer je dosta socna a samim tim i ljigava u ruci.

Evo spiska namirnica koje zelim da uvedem, ali ih necu uvoditi ovim redom vec kako mi tog trenutka budu pri ruci:

*piletina
*curetina
*pirinac
*beli luk
*cimet
*persun
*celer
*lubenica
*pomorandza
*mandarina
*med
*tim ( zacin, mislim da je to kdo nas majcina dusica )
*origano
*visnje
*fenuj ( ne znam da li to ima kod nas, postavicu jednom prlikom sliku )
*kupus
*zelena salata
.......................

Mislim da ce prva namirnica posle rodjendana biti pirinac! Drzite mi palceve da uspem da ga naucim da jede sve sam sto rukama, sto kasikom ili viljuskom. Dajem sebi i njemu rok od mesec dana da to uvezbamo, bebac mi je mnogo dobar djak i nije zadrt pa se nadam iuspehu. Trebala sma i ranije da pocnem,a li mi bilo bzvz da prlja i sebe i sve oko sebe, a to mi je grska. Nadam se da nije kasno, sta vi mislite?


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 5:01:46   
Verus
Trece jutro pirincane kasice (2 kk sa oko 20ml mog mleka) i sve superuser posted image Danas nije nijednom povratio, ne znam da li ima veze ili ne, ali je bio divan dan za sve nasuser posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 8:24:33   
Anoniman
Nadam se da nije kasno, sta vi mislite?


Kasno za šta? Nikada neće naučiti da jede sam? user posted image Ne budali!


Danas nije nijednom povratio, ne znam da li ima veze ili ne, ali je bio divan dan za sve nas


user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 294
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 9:40:05   
MOCICA
Ja dok sam iscitavala temu sam naletela na komentare koje šu dobre,a da postoje neke što nista ne valjaju i sad kad mi treba naravno ne mogu da nadjem!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 22:45:31   
Anoniman
Danas je bio četvrti dan piletine, definitivno je uvedena.
Sutra krećem trešnje, a posle njih sirće ili beli luk.

Promenili smo prozore, nije bilo mnogo krša i spremanja jer smo sve dobro zaštitili, ustvar, samo je trebalo usisati, obristi podove i vratiti nameštaj.

Luka je ima predstavu u vrtiću, bilo je super, bila je i na srpskom i na engleskom. user posted image Time se lagano završava školska godina, naravno, idu u vrtić i tokom raspusta ako žele, a od septembra je moj stariji sin PREDŠKOLAC! user posted image

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 296
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 22:46:17   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MOCICA

Ja dok sam iscitavala temu sam naletela na komentare koje šu dobre,a da postoje neke što nista ne valjaju i sad kad mi treba naravno ne mogu da nadjem!

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 297
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 22:50:56   
Snelle
Tasho, mislila je na pirinčane pahuljice user posted image
Mocice, moje dete je imalo alergiju, i ja sam joj davala Milupine BEZ mleka, nije imala nikakvih negativnih reakcija.

Tasho, vidim da napredujete, drago mi je zbog vas user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 22:54:07   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Snelle

Tasho, mislila je na pirinčane pahuljice user posted image




AAAAAAAAAA user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 299
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2012 23:32:54   
Anoniman
zenetino user posted image

snelle user posted image

tash, super za piletinu user posted image i super za prozore!! user posted image davaj slicke!

yula, ma gde kasno, uzivaj! user posted image mogu da zmailim kako mu je samo znimljivo da jede sam!

moja beba je prosle noci krkljala, probudila se sa 37.4, slinava i znojava ... sveki i ja je danas vodile kod dr. ona nas poslala kod orl, sumnjivo joj bilo jedno uvce, pa kao da proverimo. naletesmo na neku sacuvaj Boze... user posted image niti je sta zanima sta joj ja govorim, jos hoce da se svadja sa mnom.
zamislite, kaze anemicna sluznica nosa. ja rekoh mislili smo da je anemicna, pa smo bili kod hematologa, tamo su joj bili super rezultati, dr nije nista ukljucio, samo je rekao da pojacamo ishranu i da dodjemo za mesec dana. a ona me gleda u neverici, kao pa jel proslo tih mesec dana. kao da hoce da mi kaze idite pa cete da vidite da vam je dete anemicno. u ta ta.
onda opet poce.. sluznica moze biti ovakva od anemije ili alergije. e pa kad me vec vuces za jezik, onda.. ja joj ispricam da je dete alergicno, kad ce ona meni: a ko joj je to utvrdio, a sto vi to meni pricate, recite pedijatru, to s ene leci do dve godine, ja vise nemam nista da vam kazem. user posted image sreca njena sto sam bila sa sveki, a ona je smirena zena, pa sam i ja iskulirala, inace bih joj nabila pesnicu u usta. jos je ispalo kako ja nju kudim jer ne radi dobro svoj posao, nego je ispravljam. rekla je nesto kao: vi mesate hiruske i internisticke stvari. doslo mi da kazem molim??? user posted image mislim, sta je uopste pominjala anemiju i alergiju, kad to nije njen fax, zar je mislila da cu da cutim kao kip.
uglavnom, naskrabala je nesto, ja sam zgrabila papir i krenula da izadjem, a ona me joj na vratima spopala da sledece nedelje na kontrolu ne dolazimo pred kraj smene. aaa u tom grmu lezi zec, a zato si ti takva kucka, mamicu ti tvoju. user posted image ovo je bre beba od 10 meseci i ima da je primis kad bilo, sta me briga sto ti je kraj smene. odlepila sam.
posle sam se vratila do nase dr, sveki me cekala sa K u parku.. dobili smo sinacilin sirup 7 dana i operil kapi 5 dana,a pa na kontrolu. u cetvrtak je vodimo na kontrolu kod fizijatra, da pokusam da produzim porodiljsko jos 3 meseca, ako bude moglo...
uglavnom, ziva sam precrkla da joj nesto ne bude od antibiotika, ali hvala Bogu sve je proslo ok.

isla sam i ja popodne na jedan detaljniji pregled koji jednog naseg vrsnog strucnjaka i super je sve. cekam jos neke rezultate da mi stignu, ali se nadam da ce to sve biti ok. onda sam u povratku svratila kod frizera da se castim, posle sto godina.

posle one pavlake juce, nista joj nisam vise uvodila. danas sam joj dala malo slaninice sa hlebom za veceru, odusevila se. ali je malo nakon toga pocela da kasljuca, kasljucala je bar 3-4 minuta bez prestanka. uplasila sam se pa joj nisam dalje davala slaninu. da li je moguce da joj je to smetalo? ne znam da to nije previse za njen stomak, niti kada deca smeju da jedu te masne stvari.

sta mislite da krenemo sutra sa paprikom? od kada se ona uvodi? ja ne znam sta bih joj dalje uvodila... nemam ideje.
predlozi??


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here