Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2024
Danu media d.o.o. Beograd
Tokom prethodnih mesec dana puno vas je učestvovalo u BULARDI NAGRADNOM KONKURSU, hvala vam na tako lepom odzivu!
Učestvuj u nagradnoj anketi na Ringeraja.rs i osvoji BULARDI nagrade. Pročitaj koja su pravila za učestvovanje!
Poučena ličnim iskustvom od prošle godine, pogađate već - napamet mi više pasti neće da bilo gde krenemo bez uzimanja probiotika, bar 10-ak dana pred put, i naravno sve vreme dok smo na odmoru.
Antibiotici nisu pametni lekovi, pa osim dejstva na one loše, mogu delovati i na tzv. ”dobre” bakterije u crevima, pa njihova upotreba može narušiti normalnu crevnu floru, koju je potrebno sačuvati i/ili obnoviti upotrebom adekvatnih probiotskih preparata.
Antibiotici neselektivno uništavaju kako loše, tako i dobre, probiotske bakterije u našim crevima. To dovodi do narušavanja efekta barijere, slabljenja imuniteta i promene ravnoteže u digestivnom traktu.
Pogledajte sadržaj paketića za trudnice i pročitajte kako postati srećni dobitnik jednog od njih.
Sa dr Miodragom Krstićem, iz Kliničkog centra Srbije, profesorom gastroenterologije i hepatologije na Medicinskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu i predsednikom udruženja gastroenterologa Srbije, razgovarali smo o primeni antibiotika, njihovom značaju, ali i brojnim neželjenim efektima.
Probiotici su danas veoma aktuelna tema i među stručnom i među opštom javnošću. Ono što je ključno jeste da nisu svi probiotski preparati isti i da je važno izabrati pravi, jer probiotici imaju mnogo benefita po naše zdravlje.
Prof. dr Radoje Doder, Načelnik Klinike za gastroenteroloiju i hepatologiju VMA navodi: Dugotrajna nekritična primena antibiotika u našoj zemlji, po čemu smo na žalost na drugom mestu u Evropi, dovela je do razvoja rezistencije. Zbog toga danas i neke banalne bolesti, poput upale grla, moramo lečiti jakim antibioticima treće ili četvrte generacije.
Antibiotike treba uzimati isključivo pod kontrolom lekara. Osobama koje uzimaju antibiotike preporučuje se ishrana bogata vlaknima, ali i korišćenje probiotskih preparata, jer je dokazano da probiotici, u više od 65 odsto slučajeva, sprečavaju nastanak antibiotskog proliva.
За дојиље.
пеперутка16
Мало чудно питање, али ме занима: да ли су дојиље пробале своје млеко?