Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune njihovu dušu, više od bilo čega drugog.
Putnička dijareja može početi naglo tokom putovanja ili ubrzo nakon što se vratite kući. Ona obično kratko traje i do potpunog oporavka dolazi u roku od nedelju dana.
Poučena ličnim iskustvom od prošle godine, pogađate već - napamet mi više pasti neće da bilo gde krenemo bez uzimanja probiotika, bar 10-ak dana pred put, i naravno sve vreme dok smo na odmoru.
Postoji jednostavno rešenje za čišćenje, lečenje i opšte jačanje otpornosti organizma, koje će vam omogućiti da uživate u letu, odmoru i putovanjima sa porodicom, bez brige i neželjenih tegoba.
Znamo da će nam svaki lekar uz antibiotike neizostavno prepisati i adekvatan probiotski preparat. Zašto je tako, objašnjava nam Doc. dr sc. Nevena Ivanović.
Putnička dijareja je najpredvidljivija bolest povezana sa putovanjem. Karakterišu je učestale tečne stolice praćene mučninom, povraćanjem, grčevima u stomaku, groznicom, ali nekad i pojavom krvi u stolici.
Probiotici su danas veoma aktuelna tema i među stručnom i među opštom javnošću. Ono što je ključno jeste da nisu svi probiotski preparati isti i da je važno izabrati pravi, jer probiotici imaju mnogo benefita po naše zdravlje.
Prof. dr Radoje Doder, Načelnik Klinike za gastroenteroloiju i hepatologiju VMA navodi: Dugotrajna nekritična primena antibiotika u našoj zemlji, po čemu smo na žalost na drugom mestu u Evropi, dovela je do razvoja rezistencije. Zbog toga danas i neke banalne bolesti, poput upale grla, moramo lečiti jakim antibioticima treće ili četvrte generacije.
U letnjem periodu su česte infekcije zbog bakterija, virusa, gljivica, parazita. Uzrok dijereje mogu biti prljave ruke, neoprano voće i povrće, zagađena voda za piće
Antibiotike treba uzimati isključivo pod kontrolom lekara. Osobama koje uzimaju antibiotike preporučuje se ishrana bogata vlaknima, ali i korišćenje probiotskih preparata, jer je dokazano da probiotici, u više od 65 odsto slučajeva, sprečavaju nastanak antibiotskog proliva.
Бррррр....
пеперутка16
Да ли сте се икада сусрели са нечим непознатим на било који начин, са било чим натприродним нама људима?! Духови, ђаво, шејтане.....