|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
28.7.2015 21:18:13   
vocicana
Cim ga uradim, ako je sve u redu, postavljam slicicu, pa vas vucem jakoooooo za nosice, ima da uspe. Moramo jos malo da sacekam, pa cemo videti. Nikada u zivotu nisam opustenija bila, zato mi se I ne zuri. Boze da mi je neko pricao da cu prvo jednu od najvaznijih stvari u zivotu podeliti sa ovoliko drugarica, ne bi verovala, ali tako je dobro ovo ovde, tako sam srecna da vas imam. Svima dajem jedan ogromnisticki

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
28.7.2015 21:19:01   
vocicana
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
28.7.2015 23:13:49   
AnaAna1
E svaka ti cast kad si tako opustena sad i kad ne trcis u apoteku po testic, ima tu mozda neceg user posted image
Kad ti se vraca muz? user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 8:44:08   
ivannna
http://www.dodaj.rs/f/12/tO/3TdPV01T/chartgraphmodule.png

probaj sad,mislim da sam ga sad popravila

ceo put do posla se zezam da ga ubacim sa mobilnog i nece da mi kopira link,onda sam ga unela rucno ali nemam neke velike zagrade na tastaturi pa ne moze da izadje da ga odmah vidite

mislim da mi je ovaj mesec ciklus skroz poblenavio,i graf je stavio isprekidanu crtu jer ni njemu nije sve jasno,nista se ne poklapa...mozda je ovaj ciklus anovulatoran i to se desava ...

< Poruku je uredio ivannna -- 29.7.2015 9:00:34 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 8:55:30   
AnaAna1
Meni pise "Željena stran ne obstaja!" kad otvorim ovaj link

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 9:05:03   
Ivanka 75
Ivanna, haoticna ti je temperatura, ide gore dole ceo ciklus, zato je isprekudana linija.
A ni lh trakice nisu pozitivne, mozda da izbrises minuse za lh trakice, mozda ce tada biti puna.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 9:26:08   
ivannna
user posted image

Ovaj mesec sam se razbolela i imala sam temperaturu 37,7 koju sam izbacila iz grafa pa je mozda i to razlog brljavog grafa...

A od jutros osecam pritisak u stomaku kao pred ciklus...nikad mi nije bilo ovako cudno,ko zna mozda je tek danas ovulacija,bicemo vredni pa cemo videti za koji dan o cemu se radilo

ivanka bas cu probati da izbrisem minuse da vidim da li cu ga dodatno zbuniti user posted image

< Poruku je uredio ivannna -- 29.7.2015 9:29:26 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 9:28:31   
vocicana
Ivaniceeee, sada sam ga pogledala, ovaj pad of prekjuce I rast 28- of bi trebalo da oznacv ovulaciju. Jeste 20 DC, ali nema veze, to se pomera. Ivanka ti je lepo rekla, izbrisi -sa lh tracica, mislim da je ovul od juce. Hajde maco drzim user posted image , navijam.
Moja je jutros 37,2

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 9:30:16   
vocicana
Ivanna danas obavezno !!!!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 9:33:22   
vocicana
Od jutros mi je BT 37,2, ne idem ja u apoteku ni slucajno, cekam, samo polako.
Mm je tu, dosao je pre dve nedelje ali za tri opet ide. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 9:54:40   
ivannna
obrisala sam sve - i necete verovati kad mi je obelezio ovulaciju-----11dc a dan pre sam bila na godisnjem pregledu i na ultrazvuku i dr mi je rekla da je folikul 14mm tako da nema sanse da je sledeceg dana pukao jer je isuvise mali,meni pucaju na oko 20mm i ovulacija mi je oko 19,20dc sto bi vocicana bilo kao sto si i ti rekla,vracam sve one - nazad

vocicana duso pa ti si vec trudnica user posted image kako se osecas od jutros?

mene nesto stomak zeza.osecam pritisak kao pred ciklus ili ovulaciju...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 10:52:14   
vocicana
Bravo duso. Samo budi vredna, none gore uz zid I videces. Ja sam dobro, nista ne osecam osim grudi koje su xxl velicine I venica na areoli koje su svakog jutra izrazenije.
Sledece nedelje testic, pa ga stavljam da ga I zvanicno obelodanim.
Hvala ti mnogo na podrsci. Eto prvi put sam merila temperaturu I desilo se, ali samo sticaj srecnih okolnosti. Moj folikul je pukao kada je bio skoro 22mm.
Hajde da me obradujes, za tebe I jos jednu forumasicu mi je posebno stalo da skacem od srece!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 12:38:59   
AnaAna1
Ivannna, ma samo opusteno, meri jos par dana pa ce ti se jasnije pokazati kad jos malo odmakne temperatura :)

Vocicana, neces valjda cekati da ti muz ode a da mu ne kazes? user posted image Aaaaaaaa kako mozes da cutis a svi simptomi su tuuu user posted image ja nebi izdrzala ehehehe user posted image

Ja ne dizem noge uza zid, nego samo lezim pola sata. Jel stvarno moze da ima uticaja to izvodjenje akrobacija? user posted image user posted image

Sto se temperature tice kod mene i dalje 37.1, 37,0 i to je to, ne mrda, a danas je 16.dc. Mora da se pomakne do nedelje jer u ponedeljak mm ide na put i nece biti tu 10ak dana user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 14:08:28   
vocicana
Vidi ne znam da li to ima veze, msm na akrobacijeuser posted image , ali trebalo me je videti ovih dana, kako sve bude...ja po automatizmu dizem nogeuser posted image . verovatno ima neki promil udela, oni plivaju dobro, odmah se zapute gde treba, ne sumnjam uopste, samo to se zove utvrdjivanje gradiva, ali nije lose, ono, za svaki slucaj.
Ajmo vrednice moje!!!!
Ma kakvi da cekam, to je taman sledece nedelje, da ga obradujem, isplanirala sam nacin, mm ce dobiti pismo sa testom kada ga budem uradila. A pismo mu pise nasa bebica, pa da vidimo reakciju.
Bas nas je jedan prijatelj sreo, zali se mm i ja na izvesne probleme, kaze on, svasta sam cuo, ali da neko pogine od sexa, to jos nisam. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
29.7.2015 14:10:31   
vocicana
Pomaci ce se, bebe planira da se ugnjezdi tu pre nego sto isprati tatu...user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
30.7.2015 7:09:40   
AnaAna1
Kod mene postaje doooosadnoooouser posted image

Hehehe vocicana bas mi se svidja ta ideja sa pismom sa testicem user posted image

user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
30.7.2015 8:16:32   
vocicana
Znas ono, testic cu zalepiti na papir, jako sam intetesantno sastavila tekst, bas cu detaljnije da ti napisem kako sam ga srocila, ali sve ce mu biti jasno kada procita vec drugi red. I on je vec u rebusu zasto se nista do sada nije desilo, smatrao je da ce brzo I kako sve da ide. Ja sam se bas puno nervirala, pisala sam o time. Ali ovog puta, nisam se vise kidala, shvatila sam da moramo da sacekamo, to nije muzicka zelja vec dete. Doci ce ... Sve sam odradila od analiza, sve je u redu, zasto onda ne bi bilo?
Nadam se da je sada stvarno sve ok, da cemo u ponedeljak skakati od srece. Tada radim drugu smenu, uvece ce mu stici pismo kada I ja sa posla dodjem.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
30.7.2015 8:18:04   
vocicana
Objavljuj graf svaki jutro, sto li ne skoci m...u mu? Hajde meri pa cemo videti. Za sada cu citati. Aluuser posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
31.7.2015 9:21:37   
AnaAna1
E bas si super smislila iznenadjenje, bas jedva cekam da cujem reakciju user posted image

Kod mene i jutros isto, 36.2. Ne znam sto ne skace ali sad me vec brine. Lh nivo skoci 13.dana a temperatura ne. Plasim se da nish nesto hormoni prolupali... vec sledece nedelje idem da uzmem uput da proverim to sve kad mi bude 3.dan sledeceg ciklusa... i da vidim da mi zakazi folikulometriju za sleseci ciklus, pa da uporedim sve to...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
31.7.2015 9:57:33   
ivannna
vocicana-jedva cekam nedelju! vec cu biti na moru ali cu morati da posetim ovu temu samo zbog tebe,nesto mi krcka u stomaku,kako ti izdrzavas majke ti?

anaana1-kad sam bila na godisnjem pregledu dr mi je rekla da merenje temperature i nije bas pouzdana,e sad kome verovati,idi na fertility i probaj da nadjes u njihovoj galeriji ciklus slican tvome,vidi kakvi su ishodi,da li je to ok

po mom misljenju trebalo je barem malo da se mrdne ta temperatura,stalno je skoro isto,a ranije kad si merila da li je bilo drugacijih temp? evo sta kaze fertility-"Whether or not you are pregnant, progesterone, the hormone responsible for raising your temperature after ovulation, generally peaks in the middle of your luteal phase "

kod mene i dalje isto,cudan mi je skroz ovaj ciklus,ali mogao bi malo da se odlozi cisto da se prvih dana iskupam sa mojom malom cicom a posle u nove pobede,ako stignem ubacicu graf

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
31.7.2015 10:01:39   
vocicana
Obavezno da proveris sta se desava sa folikulima. Mozda ti ovul malo okasni ovog meseca, nemoj da mislis da ce te zaobici. Uslikacu testic i tekst kada mu budem dala, pa cu postaviti ovde. Moram da sacekam.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
31.7.2015 10:07:20   
vocicana
Ivannice lepotice, posto sam morala glavnoj sestribda kazem da sumnjam na trudnocu, jutros, ipak cu testic ujutru da uradim, jer moram da joj javim zbog promene rasporeda i mog radnog mesta. Inace, presvlacim se u prostoriji gde je rentgen za grudno, uniforma mi je potpuno ozracena, pa cemo videti sta je i kako. I meni krcka,user posted image ja sada znam sigurno da jeste, a niko od najvaznijih iz okruzenja jos ni ne sumnja. Sada ja jedva cekam da im javim, ali zbog posla pomeram dan ranije testic. Razumes Ivannice, mnogo sam tesko podnela svaki negativan test, svi pisu o tome, ali stvarno sam otisla u aut sa zivcima u martu, veci poraz cini mi se da nisam u zivotu dozivela. Tada sam se zaklela da test pre kasnjenja necu uraditi, sada smo i prekasneliuser posted image ,

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
31.7.2015 11:36:55   
ivannna
evo jos malo teorije-
Before ovulation, during your follicular phase, basal temperatures are relatively low. After ovulation, your basal body temperature rises sufficiently that you can see the difference between your pre-ovulation and post-ovulation temperatures when they are plotted on a graph.
A fertility chart that shows ovulation detected by BBT will have a BIPHASIC pattern. This means that it will show lower temperatures before ovulation, a rise (thermal shift), and then higher temperatures after ovulation. Ovulation usually occurs on the last day of lower temperatures.
Your BBT corresponds to the heat-inducing hormone progesterone. This is the only sign that that you can observe on your own that can confirm that ovulation actually happened. All the other signs only tell you that ovulation may be approaching.
Before ovulation, there is only a small amount of progesterone present in your body and your basal body temperatures (your resting temperatures) are in the lower range. After ovulation, when there is increased progesterone secreted from the corpus luteum, temperatures become elevated.
The rise in temperature is usually about 0.4 degrees Fahrenheit or 0.2 degrees Celsius, but the rise may be as slight as 0.2 degrees Fahrenheit or 0.1 degrees Celsius or even less in some cases. The actual temperatures are less important than noting a biphasic pattern showing two levels of temperatures.


vocicana-jedva cekam da postavis slicicu! user posted image

< Poruku je uredio ivannna -- 31.7.2015 11:42:22 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
31.7.2015 14:04:12   
AnaAna1
Hvala na tekstu ivana :) ma rasla mi je zadnja 2 meseca, ovo mi je 3.da merim, s tim sto mi se kod 1.merenja poklopile lh trakice i O i taj ciklus je trajao 29.dana. E kod drugog merenja se nisu poklopili uopste i taj ciiklus je trajao 37 dana. Malo je problem sto meni ciklusi variraju od 28-36 dana pa ne mogu tacno da znam kad ce biti. Samo se nadam da ovog meseca nece da se oduzi toliko jer se nikad 2 za redom ne oduze na preko 32 dana, jer mm u ponedeljak ide sluzbeno na 2 nedelje :( a u ponedeljak je 21.dc.

Vocicana kada onda konacno radis test, u nedelju? :)

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
31.7.2015 14:08:47   
vocicana
Moramo sutra, zbog posla, niti mi je da otvaram bolovanje, niti mi je da radim. Ne znam sta cu.. Naravno da prvo overim test, pa da se javim gl sestri, da se dogovorimo sta cemo dalje.
U svakoj slucaju, stoji da cu vam slicicu postaviti odmah ujutru.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Strpljen - Spasen
Zell

Posle koliko meseci, godina pokusavanja ste uspesno ostale u drugom stanju?

0-3 meseca (48%)

3-6 meseci (10%)

6-12 meseci (8%)

1-2 godine (10%)

2-4 godine (10%)

vise od 4 godine (14%)


Ukupan broj glasova: 115

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here