|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.2.2016 14:49:32   
suzi kju
Adulence ja se trudim da im uvedem obrok, taj jedan, i poručkaju one nekih 100gr kaše, n ekad manje, nekad više. Ali nakon dva sata su gladne. Msm meni je to super, bitnl da prihvataju hranu. Koliko pojede Relja? Koliko bi inače trebale bebe uzrasta pet meseci, da poručkaju kaše?

Mame, da li dodajete mrvicu soli, nekog ulja, maslinovo ili ulje repice?
Ručkaju već nekoliko dana krompir i šargarepu, juče sam im dala jabuku. Kako sada sve to da kombinujem? Predlog neki?

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.2.2016 19:04:27   
Maraj
Suzi ja gledala one gotove kase. Ima kasa od šargarepe i jabuke user posted image pa probaj to.

nama danas 4.dan. L pojeo punu ciniju tj napravila sam mu jednu kasiku pirincane kase. Prvi put je pojeo sve. Onda sam mu dala 2-3 kasikice vode , al on se upistao i trazio da sisa , tako da je onda i sisao. user posted image
sutra cu mu napraviti kasiku i po kase pa mozda prekosutra probamo kukuruznu kasu

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.2.2016 19:27:11   
IvanaSK RR
Za so, mislim da je rano. Malo maslinovog ulja može.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.2.2016 20:41:38   
Valerie
moja jos nije bas spremna, zbunjena je i izbacuje jezikom. juce pojela malo pirincane sa mojim mlekom, danas sam joj sipala unutra i malo vode jer nece da pije, bas se grozi, i to joj se nije bas dopalo... pa valjda nije zedna sta da joj radim, sutra se vracamo samo na mleko i pirincane. mislim da su one sa kukuruzom milupine ukusnije, pa cemo to uskoro. uzela sam i neku humana, pirincano-kukuruzne sa jabukom bez mleka, pa cemo i to...
za so je rano, maslinovo moze, ali i ne mora jos... od repice nismo nikad koristili, jel neko davao bebi? vidim da na kutiji pahuljica to preporucuju user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.2.2016 20:42:28   
Ana RR
Suzi, za so nema potrebe a masl. ulje sam ja dosta rano uvela.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.2.2016 21:06:04   
suzi kju
Mama mi je tu pa pričamo i hrani za bebe i ona baš spomenu da je ona nama stavljala po mrvicu soli. Znam da se ne preporučuje do godinu dana kao, zbog bubrega, ali eto da pitam vas za mišljenje.
A ulje od repice je dobro za razvoj moždanih i nervnih ćelija, planiram da kupim to sutra, prekosutra.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.2.2016 21:26:50   
milicicak
Suzi, rano je za so. Ja sam uvela kalijumovu kad je mini buba imala oko 9 meseci.
Mozes maslinovo ulje par kapi u slane kasice, za ulje od repice ne znam, nisam ga uvodila. Samo prvo proveri kad preporucuju da se uvede deci.
Mozes da im uvedes tikvicu i bundevu, onda je lakse da kombinujes. Tikvica, sargarepa i krompir sa par kapi maslinovog ulja, super kombinacija

< Poruku je uredio milicicak -- 27.2.2016 21:30:26 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.2.2016 12:20:39   
bebilule
Mi silom prilika pocesmo sa rizinim pahuljicama. Kontam mozda mu riza pomogne sa ovim prolivom. Prvi put je bilo nidje veze. Onda sam skontala da mu je gusto. Imam one nemlijecne Bio Milupine. Omjer je 7 kasika na 210 ml mlijeka. Stavim jednu kasiku na 30 ml i bude gusto. Pa sam juce i danas malo vise mlijeka dodala i pun pogodak. Pojeo je. Ne znam kakve su druge, ali kod ovih mrvica vise pahuljica totalno mijenja stanje. Odmah se jako zgusne i postane neke zvakaste teksture.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.2.2016 16:02:22   
Valerie
i meni se cini. prvo budu guste, a vremenom, sve redje, na kraju kao da je samo mleko. a posle 10 min se tako sasusi na cinijici, moram da struzem. ali npr. nestle su bas "parfimisane", i obicne sa kukuruzom mirisu na vanilu, sto bas i nije za bebe. tako da ce milupa biti medju glavnom hranom... danas isto izbacivala jezikom, na jedvite jade pojela mozda 5 kasicica.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.2.2016 17:37:15   
Maraj
Bebi ove sa vodom nisu takve. Fine su teksture i ne zgusnu se.

imam pitanje.
danas nam je 5.dan pirincane kase. Pojeo je kasiku i po danas (supenu) . E sad bi da predjem na kukuruznu. Kako je pravim i kako mu dajem? On je sad imao bukvalno obrok ove pirincane kasice , a sad kako uvodim ovu kukuruznu? Jer samo da proba? Onda mi nema jedan ne mlecni obrok? Ili da mu napravim i pirincanu?
Nije mi jasno to kad uvodim sledecu namirnicu , ispada da mu dajem samo da lizne taj novi ukus ,a prethodni dan je imao ceo obrok

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.2.2016 18:19:17   
IvanaSK RR
Ja sam davala da proba novi ukus i onda ostatak obroka sa namirnicom koju vec jede.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.2.2016 20:09:08   
Maraj
Aha. Hvala Ivana. Ovo mi cudno bilo...al sad mi je jasnije. Nista ja mu onda sutra dajem da proba kukuruznu kasu (u sebi ima i pirincanu) i ostatak obroka mu dajem cisto pirincanu kasu . Skapirala user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.2.2016 20:40:39   
IvanaSK RR
Tako sam ja radila, jer kao sto kazes, nista nisam dobijala ako samo lizne novu kasu, a vec je imao obrok neke kasice.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 8:30:00   
jess021
Evo i mene ovde.
Planiram da krenemo sa nemlecnom ishranom sa punih 5 meseci.
Juce smo dobili Milupinu zitarice sa pirincem i kukuruzom, jel mozemo krenuti sa njima ili prvo samo pirincane?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 8:44:31   
suzi kju
Jess dobro nam došla user posted image
Trebalo bi prvo samo sa pirinčanom kašom samo, a posle toga pirinač i kukuruz. Ja sam bar tako.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 8:44:33   
milicicak
Bolje prvo samo pirincane ili samo kukuruzne.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 8:54:22   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jess021

Evo i mene ovde.
Planiram da krenemo sa nemlecnom ishranom sa punih 5 meseci.
Juce smo dobili Milupinu zitarice sa pirincem i kukuruzom, jel mozemo krenuti sa njima ili prvo samo pirincane?

Ja sam davala palentu prvo. Ali one žitarice koje se daju od 6. mseca ni jednu nisam posebno (a u poaketu ide 6 ili 8 mešanih pa ti vidi)



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 9:48:48   
jess021
Hvala zene!
Trco, ovo su od 4+.
Onda cemo kupiti prvo pirinac, pa krecemo za koji dan.
Bicu dosadna sa pitanjima, ali sta da radimuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 9:51:13   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: milicicak

Bolje prvo samo pirincane ili samo kukuruzne.


Slažem se.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 10:09:44   
GagaT
Moja lepotica je prvo dobila mixanu bananu. to joj se jako svidelo. Juce je dobila kupovnu ovsenu kasicu (http://www.semperbarnmat.se/produkter/4-manader/havregrot-mild-naturell) koja sadrzi slatku pavlaku, suncokretovo ulje i ulje repice. Ona je obogacena gvozdjem i vitaminima i mineralima. Moje dete krene odmah sa malom porcijicom. ne po kasikicu. Pije vodu nakon obroka ali ne tako odusevljena.

Mi smo dobili odobrenje da joj dajemo povrce i voce mixano kao kasice i da joj dajemo kuvane domace kasice ali isto tako nam je naglaseno da one ne sadrze toliko potrebnih materija kao kupovne.

Ja cu joj dati od svega po malo pa cu videti koje voli najvise.

Caoo

< Poruku je uredio GagaT -- 29.2.2016 10:15:35 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.2.2016 16:36:55   
Maraj
L danas probao Milupinu kasu od kukuruza tj to je ona kombinacija pirinac i kukuruz. Bas mu se svidela da mu nisam dala samo da proba vec mu napravila kasiku i po. Mislim da je mogao jos al smo stali . Sutra cu mu napraviti viseuser posted image

gago vi prvo bananu probali? Kako je beba reagovala? Jesi li dala cistu bananu bez žitarica?

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.3.2016 22:11:06   
janajana
Mi smo odavno poceli sa pirincanim (tj mojojm greskom uzela sam Hipp-ovu pirincano kukuruznu kao prvu) i kukuruznim kasama. Posle tri nedelje od toga sam uvela povrce, kako ide vec krompir, sargarepa, tikvice, bundeva, mukstna tikva, brokoli... a posle dve nedelja od pocetka povrca pocela je sa vocem jabuka, banana i danas prvi put breskva. Dr mi rekla pirincane 3 nedelje, pa povrce 2 nedelje i onda se uvodi voce.
Ja M nisam prekidala sa kad jede, i nisam joj davala samo prvo samo da lizne, nisam to ni radila sa D Tri dana jednu, tri dana drugu namirnicu itd. Hvala Bogu ni na jednu namirnicu nije odreagovala.
Koliko vama deca imaju obroka nemlecnih? Ja sada dajem povrce za rucak, voce kao uzina

Sad sam nasla na netu da treba da ima i tri nemlecna obroka.

Odojče uzrasta pet i po meseci
rano jutro
podoj ili mlečna formula
doručak
žitarice sa voćem, ili podoj, ili formula
ručak
pire od povrća
kasno popodne
voćni sok ili pire od voća
večera
žitarice, ili podoj, ili formula
pre spavanja
podoj ili formula


< Poruku je uredio janajana -- 1.3.2016 22:27:49 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.3.2016 23:11:32   
superm
Da se pridružim klubuuser posted image
U subotu i nedelju probali smo pirinčanu Milupinu kašicu. Juče i danas jabuku. I sutra ću joj dati jabuku a onda prelazim na ...recimo šargarepu pa onda mogu da ih dam zajedno.
Dosta njanjavo ide, izgleda da joj je moje mlekce najdražeuser posted image nigde ne žurimo, idemo opušteno.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.3.2016 23:34:41   
amelia
Janajana meni sve ovo izgleda mnogo, previse ne mogu ni ja sve to da pojedem user posted image salim se
Moj sin imao je do sada jedan obrok od skoro 100 g skoro ima 6 meseci sad cemo da uvedemo i drugi obrok sa 6 meseca.

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.3.2016 23:42:44   
superm
Amelia, negde si pisala da si zabrinuta zbog težine svog deteta. Ne zaboravi da sa 6 meseci dete treba da udvostruči porođajnu težinu. Tvoj je koliko sam uspela da primetim i malo premašio. Opušteno!

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here