|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.2.2016 22:09:19   
amelia
Mi smo uveli bananu dobro je proslo ali cni mise da mu je tvrda stolica i bas se napinje da kaki jadnicakuser posted image sad neznam sta dalje videla sam u marketu neke kasice od sira pise da moze od 4 meseca htela sam da uzmem ali sam se predomislila htela sam da pitam vas kad ste uveli sir jogurt?user posted image

< Poruku je uredio amelia -- 16.2.2016 22:10:40 >


_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.2.2016 22:19:07   
IvanaSK RR
Mi nismo pre sestog meseca (otprilike oko sedmog smo uveli). Nešto mi rano sa četiri.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.2.2016 22:26:05   
amelia
Ivana moj beban ima skoro 5 ipo meseci ali ako je tako sacekacu nema zurbeuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.2.2016 22:35:31   
IvanaSK RR
Da, videh na tickeru :) . Ali meni je rano to sto pise sa cetiri meseca.
Moj sin je u tom periodu (sa pet ipo), otprilike, jeo pirincane, kukuruzne kasice, banane, jabuke, krompir, sargarepu, brokoli.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 2:02:50   
amelia
I mi smo skoro sve to do sada probali i keks bez glutena. Red bi bilo da mu uvedem brokoli kako si mu ti pripremala brokoli?

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 7:51:12   
bebilule
Ej zene, danas saljem mm u nabavku, a to znaci da ga moram dobro "pripremiti" kako se ne bi vratio kuci sa kornfleksom user posted image . Cijeli sam grad obisla...mislim grad! Nigdje nema milupinih rizinih pahuljica, pa ce on danas kupiti u Uzicu. Koje kupujete, jesu li to one na kojima pise Bio Rice, zelena kutija? Ima li ih neki lanac trznih, apoteke, sta li vec? Koliko vidim, njih bas nema na svakom koraku. Hipove i Lino imaju, ali Milupu slabo.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 8:06:10   
Trcosava
Bebi, a zašto milupine baš moraš?

Postoj neki poseban razlog ili? Ja sam kupovala koje sam stigla, odnosno na koje sam imala popust u DM-u user posted image

Amelia, banana hoće da zatvori. Pogotovo ako nije ona skroz zrela. Saćekaj malo sa bananom, pa probaj opet.
Za sir je još rano (po mojem mišljenju). Sir, jogurt, kiselo mleko i sl sam dala negde oko 7 meseca čini mi se.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 17.2.2016 8:08:49 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 8:09:28   
bebilule
Ma otkud znam Trco, zacrtala sam iz nekog razloga Milupu user posted image . Lino mi se ne kupuje, o Hippu su nesto lose pricali, a ovdje gdje zivim imaju samo to. Ne pitaj me, i dm mi je predalekooooo.
E sinoc se sokirah. Pise mi cura koja je sa mnom bila u porodilistu. Kaze bebi daje domace mlijeko i sokove, i jos dodaje da mu daje i sok od narandze. Ejjj, jbt seljacku politiku. Neko joj rekao da je bolje domace mlijeko od praska, kako ona zove adaptirana mlijeka. I njeno dijete jos od tri mjeseca pije kravlje. Pa jos citrusi... Naravno, krije od pedijatra. Pa reko kad vec krijes znas da nije ok, adaptirano se zove tako jer je adaptirano!!!

< Poruku je uredio bebilule -- 17.2.2016 8:14:30 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 8:30:05   
Trcosava
Eh Bebi, raznih nas ima. Znam i slučajeve gde su detetu davali ćevape, slaninu i sarmu oko 4-5 meseca. Tako da....

Za pahuljice, onda ne znam šta da ti kažem. Neke milupine su sa mlekom adaptiranim neke ne. Kažem, ja kupujem koje stignem. Znam da sam jednomuzela i te, pa ga zatvorile. Ili je to bila mešavina girz/kukuruz. user posted image

Da li ćeš bio ili ne -mislim da je samo tvoja odluka. Po meni je svejedno.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 10:08:48   
Maraj
Bebi ja sam kupila Milupu u dm-u. E sad boja kutije....moja je crvenkasta kutija. Kako sam shvatila ta crvenkasta se priprema sa vodom (jer u sebi vec sadrzi mleko) , a zelena kutija se priprema sa mlekom (tvojim ili ad)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 10:20:02   
suzi kju
I ja sam uzela milupa, moja doktorka pedijatar reče da se na humaninu javilo par nekih reakcija.
Juče su probale ovu sa kukuruzom i sviđa im se user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 16:24:47   
IvanaSK RR
Brokoli sam kuvala vrlo kratko, brzo se skuva i mesala sa krompirom, pirincanom kasom...
Karfiol takođe ali sam njega mesala i sa sargarepom i sa tikvicom...
Mozes i bundevu uvesti.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 17:33:08   
amelia
Trco mozda je imao zatvor zato sto je 3 dana za redom jeo bananu. Sad kad smo je uveli jesce normalno.
Ivana i bundevu smo uveli breskvu isto. Probacu ovih dana da mu pripremim brokoli. Inace ni meni se ne uvode tako rano te mlecne proizvode ali kad sam videla kasicu za cetiri meseca nas sam se zacudila. A nego kad ste uveli meso pilece telece sa koliko meseci? Nama dr rekla od 6m nesto mi ranouser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 17:49:48   
IvanaSK RR
Ja sam, mislim pred kraj sestog meseca pocela sa piletinom.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 18:10:06   
amelia
Kako si je pripremala i sa sta si je mesala ? Kako glupo pitam i samo pitam iuser posted image

< Poruku je uredio amelia -- 17.2.2016 18:11:38 >


_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 18:29:08   
IvanaSK RR
Uzmem parcence belog mesa, skuvam. E onda sam mesala, pravila sam meso i krompir,meso i šargarepu, pa kad sam uvela pavlaku, mesala sa pavlakom....
Bitno je samo da ne dajes dve nove namirnice odjednom, a mesas, kuvas, spremas kako god hoces.
Zaboravih, stavljala sam i par kapi maslinovog ulja. I mesala meso i sa pirincanim kasama.
A supicu sam spremala tako što stavim parce mesa, sargarepu, malo celera, nekad i krompir da se kuva. Pa sam posle sve to mesala i davala kao kasicu, a i davala kao supu, na kasikicu, jer je nama bilo leto u to vreme i tečnost je znacila.

< Poruku je uredio IvanaSK -- 17.2.2016 18:40:33 >

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 19:03:35   
amelia
Hvala ivana i meni je dr rekla da mu u povrce turim nekoliko kapi maslinovog ulja. Videcemo kad napuni 6 meseci dali cemo da papimo piletinu user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 19:20:13   
IvanaSK RR
Hoce, hoce. Slobodno mozes krenuti sa sest ipo. Nema na čemu.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 19:50:02   
Maraj
Ja porucila od svekrve da mi kupi domaće belo
Naseckacu ga na sitne kockice pa u zamrzivač. Vadim kockice i kuvam sa povrćem. Mislim da ce to biti ok

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 19:53:17   
IvanaSK RR
Tako sam i ja. Parce za jedan obrok stavim u kesicu, pa u zamrzivač.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 20:46:43   
Valerie
IZVORNA PORUKA: Maraj

Valerie zasto da sacekate? Neki posebni razlog?


nemam pojma, tako je rekla. nisam pominjala da smo par puta probali malo pirincanu. kaze - sve znate, pa polako user posted image ni meni se ne zuri, mnogo je lakse samo dojenje nego priprema kasica, mrljavljenje user posted image


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Tako sam i ja. Parce za jedan obrok stavim u kesicu, pa u zamrzivač.


haha, ja sam stedela kesice - stavim parcence pa zavrnem krug, pa jos jedno, pa jos jedno user posted image al nisam pirocanka

< Poruku je uredio Valerie -- 17.2.2016 20:49:39 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.2.2016 21:15:11   
IvanaSK RR
Hahaha, Valerie, sigurno nisi? :)

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.2.2016 9:36:17   
kokolom
Mame treba mi pomoc. U gostima sam u Nisu i ne znam gde da nadjem batat (slatki krompir) da kupim. Da li neko zna gde ga ima?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.2.2016 10:52:56   
suzi kju
Haha nasmeja me Valeri user posted image
Naš prvi krompirić se kuva, videćemo da li će da im se svidi...

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.2.2016 12:13:03   
branki*
samo da kazem da i ja kao i valeri,jedna kesa,pa uvrcemuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here