|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:09:19   
Sanchy
Da mi je to resenje ne bih vas vise nista ni pitala...ovako mozda je neko prokljuvio koje su najprirodnije ...a na temi bezpelenasi od rodjenja sam postavila jedan link o jednokratnim pelenama koji svakakuser posted image o treba procitati...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:12:17   
Anoniman
user posted image uzmi pamucne
i neces ih drzati prljave u korpi nego u lavoru/kadici/kadi da omekane, pa kad nakupis idu na pranje ili peres na ruke. sretno s oba. jos se secam muka moje majke kada je prala bratove pelene one nesretne '90, em nema praska em kad ima zacementira masinu, pa potapaj u lavore pa peri domacim sapunom, pa peri opet pa onda u masinu .. a susenje - bilo ih je svuda po kuci!
inace, deciju kaku nisam uspela da skinem ako nije iskuvavano, ne znam da li je to do moje masine ili svima tako.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:16:42   
Ana RR
Pamučne pelene bi trebalo uvek iskuvavati, nema šanse da je oprano na 40 ili 60 stepeni.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:17:29   
isidora88
tesko da su ijedne jednokratne pelene prirodne kad se sve prave od vestackih materijala,ako hoces mozes da pamucnu pelenu iseces na cetiri dela i da stavis npr.pampers i na nju jednu traku pamucne pelene i to ti je najbolja opcija,ja sam to radila kad mom sinu izadje osip a te trake posle otkuvas.(ja ih prvo potopim u lavor i pospem praskom,i posle ubacim u masinu)

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:17:46   
Anoniman
Ma nema šanse da se skine bez otkuvavanja, okakane bodiće otkuvam u mašini pa kad se ne skine kuvam u loncu na šporetu i ribam peraćim sapunom. A oni će šarene pelene na 40 da operu, važi, al na Sirijusu, ovde jok!

A žto se "prirodnih" jednokratnih pelena tiče, to nema. Suština tih pelena je upijanje a toga bez hemije i gelova nema.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:18:34   
Druid
Sanchy, postoje Babylove Alana pelene. Nemaju moć upijanja kao ove plastične, gelaste i slično, ali su biorazgradive i jednokratne. Mozda da razmisliš o njima? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:21:19   
Sanchy
Svaka sugestija dobro dosla ,tih babylove predpostavljam u Dm-u ima?

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:21:59   
Anoniman
e to, ja belo iskuvavam po default-u, ali bodici su mi problem! nemam za celu (ma ni pola) masine da iskuvam pa unda ubacim taj saren-presaren, uputim tihu molivu bilo kom bogu koji trenutno slusa i pritisnem play.
za sad sam se izvlacila (kuc-kuc-kuc)

(odgovor članu Druid)
  Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:23:48   
madre
ja sam na kraju kupila libero pelene. nisu lose... ali ne upijaju ni blizu kao pampers premium care. kad mu je skinem uvek je pomalo mokar, sto se nije desavalo sa pampersom. kao i kad dodirnem libero pelenu posle koriscenja uvek je vlazna, dok je pampers suv osim u slucaju da je prepunjena.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:23:49   
Druid
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Svaka sugestija dobro dosla ,tih babylove predpostavljam u Dm-u ima?


Da, tamo ih ima.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:28:28   
Trcosava
Ja koristim Lumpi, Pampers sam prestala da koristim od kada sam počela da nalazim gel iz pampersa po guzi i ribidžonu. NEma gela, kad se upiški ne izgleda kao da ima tona kake u peleni.... ne propuštaju kao pampers....

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Pelene ...
29.3.2012 22:33:38   
mama kukunka
retko otkuvavam ves, perem na 30 ili 60 , ali imam ono neko dugme na masini koje znaci''ves ce istati potopljen u vodi dok vi ne odlucite da nastavite pranje''..i tako uglavnom skinem mrlje od kake..ako slucajno nesto ostane-vratim ga da se opere sa sledecom turom vesa..ali retko ostane

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Pelene ...
29.3.2012 23:00:21   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ja koristim Lumpi, Pampers sam prestala da koristim od kada sam počela da nalazim gel iz pampersa po guzi i ribidžonu. NEma gela, kad se upiški ne izgleda kao da ima tona kake u peleni.... ne propuštaju kao pampers....

ja sam mislila da se to samo nama desava..i to pelena jedinica i to ne piski puno..sta li je kada je veca beba...i ne znam od cega zavisi..

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Pelene ...
29.3.2012 23:15:31   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: smeskicTB

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ja koristim Lumpi, Pampers sam prestala da koristim od kada sam počela da nalazim gel iz pampersa po guzi i ribidžonu. NEma gela, kad se upiški ne izgleda kao da ima tona kake u peleni.... ne propuštaju kao pampers....

ja sam mislila da se to samo nama desava..i to pelena jedinica i to ne piski puno..sta li je kada je veca beba...i ne znam od cega zavisi..



zaboravila sam da naglasim da se gel pojavio kad smo došli do broja 3, do tad onaj premium pampers nije imao gel, savetovala sam i moju drugaricu i skrenula joj pažnju kad bude prelazila na 3. pampers - i isto je bilo. Ona je isto koristila premium.

Sa Lumpi mi nemamo problem. Alimoje dete je već velikouser posted image

tek sad sam skontala da je ovo forum za novorođenče user posted image koji sam tupson


< Poruku je uredio Trcosava -- 29.3.2012 23:16:37 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Pelene ...
30.3.2012 9:01:31   
Anoniman
Kada sam sa Markom bila u bolnici zbog ekcema i alergije, rekli su mi da pređemo na Huggies, jer su pamučne.
E, sad, fino, možda je taj sloj do kože pamuk, ali svakako ispod tog sloja ima neke kuglice, pomažu upijanje verovatno, dakle, ima neke hemije.
Ono što definitivno mogu da pohvalim i ono što bih odabrala za svoje novorođenče da sada treba da se porodim, jeste Huggies 1. DIVNE SU! user posted image   Sasvim su drugačije od većih veličina.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Pelene ...
30.3.2012 9:35:12   
Anoniman
Jutros je Neveni toliko bila puna pelena da se bodi otkopčao. Da je imala bilo koje pelene osim Pampersa bila bi skroz mokra. Je* ga, smrdele ne smrdele, svašta sam probala i u svemu je bila mokra i crvena, osim u Pampersu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Pelene ...
30.3.2012 11:32:03   
Lilla
Slazem se Gae. Probala sam i ja druge pelene upravo zbog toga sto Pampers ima neprijatni miris cak i kad su tek izvadjene iz paketa, ali sam malo rovila po njihovoj stranici i procitala odgovore na pitanja roditelja, pa sam sad malo mrinija. Vratili smo se na Baby dry jer su nam najbolje. Active fit nam ne odgovaraju.

One zele loptice koje se nekad mogu pronaci na guzi bebe su tu da bi upijale urin i oni iz Pampersa garantuju da ni na jedan nacin nije stetan za bebu jer su tako pokazala ispitivanja. Kazu jos i da se desi da taj "zele" napusti pelenu jedino ako je pelena mnogo mokra. Inace, taj materijal nije zelatinast kada je pelena suha, vise je kao secer. Eto, za mame koje se brinu da bi te "kuglice" mogle biti stetne.

Sto se mirisa tice, to sam posebno trazila jer me bas interesovalo zasto se toliko osjecaju.

Kopiram sa njihove stranice (nazalost na svedskom)


-Det har Pampers New Baby, Pampers Baby Dry och Pampers Active Fit. Det hudvårdande yskiktet innehåller en liten mängd petrolatumbaserad (vaselinbaserad) formula (mindre än 0,3 g per blöja) som bidrar till att ytterligare skydda huden i blöjregionen-

Ove iznad pomenute pelene imaju sloj koji stiti bebinu kozu od osipa i slicno i sadrzi malu kolicinu petrolat formule, tipa vazelin, i vrlo vjerovatno da odatle potice miris pelena.


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Pelene ...
30.3.2012 11:37:06   
slavica.
isidoraaaaaa jel si kupila Chicco? user posted image
ja cekam,bas me zanimaju utisci!

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Pelene ...
30.3.2012 13:21:45   
bea83
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ako neko zna da ja vise ne lunjam po internetu ,da li postoje uopste pelene jednokratne bez izbeljivaca ,da nisu parfimisane i da nemaju onaj gel kao sto ima pampers?Za puffies vise nisam sigurna...dakle bar donekle sa smanjenom kolicinom hemije?


U pufifes nema gela sigurno a nisu ni parfimisane, pričam iz iskustva pošto ih koristimo, a za izbeljivač nemam pojma. Ali babylove su definitivno prirodnije, takodje nisu parfimisane (ali one mirišu na pamuk a puffies na nešto neodredjeno, ne baš lepo) niti imaju gel, opet nemam pojma za izbeljivač. Jedina mana (mada meni ne smeta) je što su malo punije, pa još kad ih beba napuni to bude baš poprilično ali ne propuštaju ništa

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Pelene ...
30.3.2012 13:25:23   
Sanchy
Hvala Bea definitivno cu ih pogledati u Dm...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Pelene ...
30.3.2012 13:26:59   
minna
Mi se uvek na kraju vratimo Pampersu. Propustale su mu sve pelene, dok je bio manji ali Pampers najmanje. Sad se ponekad desi da propusti nocu, ali preko dana je ok. Sve druge koje sam kupovala sam samo jedva cekala da potrosim pakovanje da ih se resim. Baby Love, Puffies jos nekako ali Huggis su bile katastrofa, na kraju sam ih bacila, kao i vlazne maramice koje su se cepale.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Pelene ...
30.3.2012 13:48:22   
madre
IZVORNA PORUKA: minna

Mi se uvek na kraju vratimo Pampersu.

i mi istouser posted image trudim se stvarno da nadjem bolje, ali nema...
takodje, uvek sam jedva cekala da potrosim to probno pakovanje novih pelenauser posted image


< Poruku je uredio madre -- 30.3.2012 13:49:46 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Pelene ...
30.3.2012 14:36:11   
gracia
Videh u dm-u babylove newborn pelene, 28kom 450 din, ali ih nisam uzela... generalno, volim njihove proizvode, ali se u pelene ne razumem user posted image mada (zasad) mislim da cu samo u prvo vreme koristiti jednokratne, a onda cemo preci na one pamucne krojene kao jednokratne...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Pelene ...
30.3.2012 14:43:25   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: gracia

Videh u dm-u babylove newborn pelene, 28kom 450 din, ali ih nisam uzela... generalno, volim njihove proizvode, ali se u pelene ne razumem user posted image mada (zasad) mislim da cu samo u prvo vreme koristiti jednokratne, a onda cemo preci na one pamucne krojene kao jednokratne...


zbunila si me, gledam pa mi ije jasno kada sam ja pisala ovaj post user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Pelene ...
30.3.2012 14:46:12   
gracia
o, koleginice zvoncice! user posted image i ja se zbunih

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Повратак на посао након породиљског одсуства.
Admin

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here