|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 9:58:01   
bebilule
Maraj, ja sam vec rekla da dajem cijeli obrok nove namirnice, pa se onda zadrzavam na njoj. Nemam pojma, mozda to i nije ok ali me mrzi davati po kasikicu.
Mi danas isto kao i juce, jabuka i pirincane.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 10:01:29   
superm
Jacdanas spremam šargarepu po prvi put. Skuvaću je sa jabukom i dodaću malo pirinčanih pahuljica da bude gušća kašica.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 10:06:37   
Maraj
Super suzi.
e a vidim svi spominjete brokoli , a karfiol jer neko daje?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 10:09:42   
IvanaSK RR
Maraj, slobodno mozes i karfiol.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 11:56:59   
suzi kju
Bundeva nije prošla baš sjajno, sutra ću da je pomešam s jabukom.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 13:07:32   
superm
Dakle...opet ista priča. Izgleda da M ne želi ništa drugo osim mog mlekca. Malo pojede kašice koju joj dam, nervozna ja i odmah traži da je podojimuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 13:13:27   
suzi kju
Ja sam im davala prvih dana kad je vreme za mleko, ti sam videla da grešim. One su navikle na flašicu, da non stop imaju mleka u ustima, a ovo je nešto skroz novo, pa sam ja počela da im dajem kad nisu baš gladne dok ne prihvate kašičicu, jer su isto tako plakale. Sad je već druga priča, lepo ručkaju. Probaj i ti tako.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 13:21:41   
superm
Probala sam sve varijante ali joj je definitivno rano. Sa dečacima sam krenula kasnije i nije bilo ovakvih problema.
Stariji sa 6 i po, mlađi sa 6

< Poruku je uredio superm -- 4.3.2016 13:22:37 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 13:39:27   
bebilule
I ja imam isto iskustvo kao i Suzi. Davala sam u vrijeme jela i nije bilo uspjesno. Onda sam pocela kada nije puno gladan. Sad se izgleda navikao na kasice i jede kad ogladni. Maloprije je bio gladan, spucao opet cijelu jabuku sa dvije kasike pirincanih. Posto bi to meni bilo dosta, nisam nudila flasicu user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 16:36:04   
amelia
Ja sam davala odmah celi obrok to jest koliko zeli i kad sam uvodila namirnice. Maraj ja sam vec uvela karfiol dobro je jeo mada mu se vise svidja kombinacija karfiol i krompir. Suzi ni kod nas bundeva nije dobro proslo jer nema nikakaf ukus pa sam mu pomesala sa pirincanim pahuljicama tako je jeo ali nije bio odusevljen.
Ne davajte bebi cvrstu hranu kad je gladna prvo joj dajte mlekce ali ne toliko da se bas zasiti tako bolje prihvate hranu barem smo mi tako jer kad su gladne Nervozne su, placu jer traze svoju poznatu hranu mleko i ne uspeju da izgustiraju kako valja. Mi smo danas rucali jabuku sa pirincanim pahuljicama. Danas cemo uvesti i veceru user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 20:12:02   
Maraj
Mozda niste kupile slatku bundevu.... ja nelad uzmem onu koja nike slatka pa bas bude bljutava.
bebi tebi M bas lepo rucki user posted image

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 20:28:35   
adulence
Relja je juce tako lepo jeo onu babylove kasicu jabuka i banana,da ga ja nisam prekinula kapiram da bi celu pojeo ,ali ipak mislim da mu je mnogo,jer babylove velike su cini mi se 250g.

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 21:06:14   
Trcosava
Nikad ni jednom nisam davala mleko pa čvrst obrok. U vreme kada će biti užina/ručak/doručak (u zavisnosti od toga šta planirate prvo da uvodite, tj koji obrok mislite da bude prvi) sam davala kašice i nikad nije bilo problema.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 21:13:31   
eca89
Takodje, slazem sa sa Trcom, onda vam nece kasice htjeti.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 21:30:28   
suzi kju
Ko je pisao da daje mleko pa čvrst obrok? Čitam unazad i ne pročitah touser posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 22:29:28   
Sanjica26 RR
Suzi Amelia je pisala na ovoj strani. Ni jednom ni drugom detetu nisam prvo davala mleko, pa cvrstu hranu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 23:01:16   
Maraj
Mislim da je amelija mislila na pocetku kada se uvodi ne mlecna hrana. Zbog superm cini mi se kojoj dete "odbija sve sem mleka". Sad koliko vidim amelia ima ne mlecan obrok.
Ja sam danas u pirincanu kasu dodala malo sargarepice. Sutra cu vise da stavim

vidis adulence, nisam znala da baby love ima svoje kasice

< Poruku je uredio Maraj -- 4.3.2016 23:03:44 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:09:49   
Maraj
Juce je L probao prvo povrce - sargarepu. Uvece je kakio i videla se sargarepa u peleni. Kako vi gnjecite povrce (kad se jos daju male kolicine - za probu , pa ne mogu stapnim mikserom) , jer viljuskom? Ja gnjecila viljuskom i sve gledam da l sam ok ispasirala

< Poruku je uredio Maraj -- 5.3.2016 10:10:22 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:17:57   
suzi kju
Ja pripremim malo više nego što će da pojedu, pa stavim u blender.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:30:41   
amelia
Mame nisam mislila da davate bebi prvo mleko pa hranu uvek stalno nego kod bebe koje jos uvek nisu prihvatili hranu koje ne gutaju. Kod nas je bilo tako kad bih bio bas gladan nismo mogli nista da probamo plakao je i odbijao kasicicu trazio je da sisa i onda kad mu dam nasiki se ali ne previse onda po malo po malo hrana i prihvatio je. Sad jedemo ko veliki zna vec sta ga ceka stalno me gleda sta radim kad mu pravim blendam zna da to njemu pravim i gleda me i smije se i jedva ceka da proba user posted image maraj ja meljem u blenderu sve sa viljuskom nije mi sigurno uvek mi ostanu grudvice.

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:32:37   
jess021
Evo i mene zvanicno u ovoj temi!
Danas L ima punih 5 meseci i krecemo sa pirncanom kasicom, javljam kako je proslo.
E sad, vidim da se retko kad slozimo oko ishraneuser posted image
Ono sto mene zbunjuje je to da neko rano uvodi kafriol i brokoli, a to je povrce koje nadima, pa mi bas nije jasno zasto se to daje bebama tako rano?
Maraj, meni su rekli da je najbolje sa stapnim mikserom u dubokoj casi. To je za blender mala kolicina, pa samo razbaca po onoj posudi.
E da, posto ne znam koliko ce pojesti, ja cu spremiti i mleko da joj ponudim nakon pirinca, mislim da sam citala da neko daje mleko nakon sat vremena. Po meni to nije resenje jer taman krenu da vare jenu hranu, a daje im se druga.


< Poruku je uredio jess021 -- 5.3.2016 10:34:15 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:33:54   
branki*
brokoli je ok,cini mi se,ide rano,odmah posle krompira,sargarepe i tikvice,bar sam ja tako,a karfiol sam kasnije,bas kao zbog tog nadimanja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:35:47   
jess021
Branki, hvala!
Jos jedno pitanje, da li flasiranu vodu prokuvavate ili samo ugrejete?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:39:17   
eca89
Jess, ja sam sve kuham na obicnoj vodi, a flasiranu joj dajem da pije

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:40:50   
Trcosava
Flaširanu vodu sam samo uvek zagrevala, nikad prokuvavala.

Brokoli ne nadima toliko, tj ne svakog. Mene ne nadima ni brokoli ni karfiol, ali umirem od buranije, pa makar i mlade. Ne nadima me ni pasulj. Sve je zavisno od osobe do osobe. PRobaš karfiol, pa ako vidiš da mu smeta, odložiš za kasnije.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here