|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 8:07:33   
adulence
Jutro mame ja stvarno ne stizem na rr,ali evo ugrabila sam malo vremena...
Suzi relja pojede oko 150g znam jer je to malo manje od one kupovne teglice od 190g...
Inace do sada smo probali:
Pirinac
Kukuruz
Sargarepa
Tikvica
Krompir
Brokoli
Bundeva
Muska.tikva
Jabuka
Breskva
Sljiva(samo sokic)
A juce smo probali i piletinu.
Inace kad daje sokic sipam 50:50voda/sok
I za sada imamo samo taj jedan nemlecni obrok

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 9:44:21   
amelia
IZVORNA PORUKA: superm

Amelia, negde si pisala da si zabrinuta zbog težine svog deteta. Ne zaboravi da sa 6 meseci dete treba da udvostruči porođajnu težinu. Tvoj je koliko sam uspela da primetim i malo premašio. Opušteno!

Superm ma nisam ja zabrinuta zbog tezine sa 6 m mi je ok sto ima 7,600 nego meni se cini da je jako malo napredovao naspram drugih meseci 100 gr. Je jako malo za mesec dana zar ne? Moguce i da je nesto pogresno izmerila dr.
Adulenceuser posted image vi ste nas prestigli mi ovih dana cemo piletinu. Nego kako si mu dala prvi put samo piletinu ili sa nekom kombinacijom od uvedenih namirnica?

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 9:58:37   
Maraj
Kako merite grame koje dete pojede? Ja razmutim kasiku dve kukuruzne kase u ciniji i L to pojede. Pojma nemam koliko je to u gramima

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 10:06:29   
amelia
Maraj ma to tije odprilike ja nekad napunim teglicu onu kupovnu kad pojede pa premestim hranu koju sam spremila u teglicu prosto da odprilike znam koliko je pojeo a imam i posudicu sto sam mu kupila, jest da je to u ml ne u gr ali slicno je.

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 11:38:20   
adulence
user posted image upravo tako amelia sipam u teglicu od kupovne i onda znam otpr ...inace piletinu sam mu dala sa tikvicom jer je ona onako vodena a pileci file je meni suv pa taman...
Pokusavam da se setim kada moze da se da kinoa amarant,sve sam to Ivi spremala,ali uopste ne znam kada...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 18:29:41   
suzi kju
Ja izmerim na vagici user posted image
Kad smem bundevu?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 18:36:33   
milicicak
Suzi, mozes sas. Bundeva moze medju prvim namirnicama

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 18:39:09   
suzi kju
Tako sam i mislila i kupila danas al da proverim za svaki slučaj, hvala...
Isto je skuvam izblendam i to je to?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 18:47:04   
milicicak
Da. A mozes i da je ispeces, bude ukusnija :)

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 19:37:23   
Maraj
Imam pitanje

probali smo pirincanu i kukuruznu kasu. Sutra bi mu dala sargarepu. Kako mu je dajem? Da li cistu , skuvanu i izfnjecenu il da je mesam s necim npr pirincanom lasom? Kako ste vi davale?

I sta je to muskantna tikva? Ja znam za bundevu i tikvicu al sta vam je ovo?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 19:50:45   
bebilule
Nikako da vam podnesem izvjestaj, ne stizem.
Bili smo kod djecijeg gastroenterologa radi onog proliva i sad rijetkih i cestih stolica. I ona je, kao i nas pedijatar, insistirala na uvodjenju hrane. Do sada je probao pirincane i pirincano-kukuruzne pahuljice, mrkvu i evo danas jabuku. Na jabuci je isto ona insistirala kako bi se regulisala crijevna flora.
Mrkvu i jabuku sam davala pomijesanu sa pirincanim pahuljicama. Ne znam zasto, tako ja odlucila user posted image .
Danas sam dala cak dva obroka, iako mislim da mu je to mozda puno pa da nastavim sa jednim. Sto se tice gramaze, nemam pojma koliko je to. Jutros je pojeo 4 kasike pahuljica, a popodne sam napravila jednu manju jabuku sa kasikom i po pahiljuca.
E sad, to je poprilicno i ja imam jednu nedoumicu. Ne mogu mu dati mlijeko ni posle sat jer nije gladan logicno. Zbog toga mi je mnogo da mu dajem dva nemlijecna obroka. Ako bi sutra.ostali na jednom da li je u redu da mu taj jedan izbaci jednu flasicu?
I da, ja se ne mogu drzati onog nova namirnica prvo kasika, pa dvije, tri...vec odmah dam cijeli obrok i planiram ostati na novoj namirnici nekoliko dana. Valjda je to ok.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 19:51:18   
suzi kju
Maraj prvi dan daješ samu namirnicu, ja uvek gledam da dam kad ne budu mnogo gladne jer kad su gladne plaču, hoće još, a ne umeju još uvek lepo da ručkaju pa sš nerviraju i plaču, tako bar moje mačkice rade i uvek im kašu dajem kad nisu mnogo gladne, jer ne mogu ni da postignem da im dajem obema, a one hoće kašičicu za kašičicom i tako.
A muskatna tikva je slično kao bundeva, različitog oblika i različitog sastava. Duguljasta je.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 19:55:23   
IvanaSK RR
Maraj, uglavnom daju samu namirnicu, ali ja sam dosta puta i mesala sa, na primer, pirincanom kasom.
Bebilule, ponudi mu mleko posle obroka, i to je to. Mozes da izbacis flasicu ako nece.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 20:00:44   
Maraj
Ok hvala devojke user posted image

bebi , mozda ti je puno sad dva obroka da ima. Ja L za sad dam oko podneva taj ne mlecni. Sledeci mu je oko 15h tj kad ogladni i tad sisa.
I meni je dr rekla da dam L sok od šargarepe i od jabuke zbog redje stolice

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 20:09:12   
bebilule
I ja cu od sutra jedan obrok oko podne. Ako ne bude htio flasicu posle, izbacicemo tu jednu. Jabukunje danas slistio za cas. Nisam htjela da je dajem samu vec sam dodala pirincanih.... To mi dodje kao neka osnova user posted image .

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 20:44:01   
adulence
Bebilule moj savet ako ti on pojede po obroku toliko koliko si napisala ne treba ni da mu nudis flasicu,to je ipak super gramaza,da mu ne preopteretis stomak i mi smo taj jedan podoj izbacili u vreme rucka...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 20:55:45   
bebilule
Ado, gdje si bona?!
Ni ja danas nisam nudila jer je bas dosta pojeo. Mislim da je tek skontao da je hrana u pitanju user posted image . Do sada je mrljavio, danas nije gurao jezikom i bas je lijepo gutao.

E suzi, i ja sam prvo davala kada nije puno gladan, jer je na pocetku vristao - trazi da jede a dobije kasicicu necega user posted image . Danas sam mu ipak dala kada je ogladnio jer nekako hocu da uvedem obrok. Kod tebe dvije bebare, razumijem koji je to haos.

I da, sad tek vidim sta znaci prljanje stvari. Pa sve ce da mi bude u flekama. Flasica je divota. Ovako u po zalogaja gurne prste u usta, pa ako ne uhvatim ruku odmah to razmaze po sebi. Onda pred kraj pocne da se zajuser posted image , pjeva sa punim ustima i ta hrana tako leti po sobi...onda kihne i tkt user posted image

< Poruku je uredio bebilule -- 3.3.2016 21:02:56 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 20:58:48   
suzi kju
Ja mojima ne nudim flašicu više, samo malo vode ako hoće (a uglavnom neće)
Moje obožavaju jabuku, pa mljackaju, pa rukicama mrdaju, nogicama, jedva čekaju da im dam još user posted image
A kad brokoli smem?

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 21:02:55   
adulence
Bebiii,evE me ne stizem bas puno pored njih dvoje...
Suzi,smes i brokoli...mi danas probali bananu...
Inace ja sam danas bukvalno morala da se sakrijem od R kad sam rucala,posto je hteo da iskoci iz lezaljke kad je video da jedem...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 21:09:18   
bebilule
Suzi user posted image

user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 21:39:50   
suzi kju
Hahhahaha joj videla sam već tu sliku na fb, uskoro će i to da se desi user posted image user posted image

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2016 23:24:10   
amelia
Mi smo danas probali pilece meso sa ad mlekom da ga pocastim za punih 6 meseca dobro je proslo jeo je. Od sutra uvodimo dva obroka po preporuci dr videcemo kako ce ici..

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 9:46:39   
superm
Jacdanas spremam šargarepu po prvi put. Skuvaću je sa jabukom i dodaću malo pirinčanih pahuljica da bude gušća kašica.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 9:50:09   
Maraj
E superm i mi cemo danas sargarepicu user posted image
to ce nam biti prvo povrce. Samo smo probali kukuruznu i pirincanu kasu.
koliko ces dati sargarepice? Jer samo da proba ili obrok ceo?
I ja mislila da malo stavim u pirincanu kasu a da sutra stavim vise sargarepe u pirincanu

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2016 9:53:57   
suzi kju
Ja sam dala samo šargarepu, i ona je barena slatkasta i baš su lepo ručkale.
Danas dajem bundevu za užinu. Ručak krompir šargarepa sa ad mlekom.
A probale su krompir, šargarepu, jabuku, tikvice i danas bundeva na redu, pa brokoli prekosutra...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here