|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 7:53:11   
mika79
Queen user posted image šta ste sve uveli? Jel daješ pirinčane i kukuruzne kašice uveče?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 11:10:14   
QueenJ
Uveli smo: od povrća-šargarepa, krompir, karfiol, tikvica, brokoli; voće-jabuka, banana, bundeva, breskva(jedina kupovna koju sam joj do sad dala) i milupine pirinčane i kukuruzne.
Te milupine sam joj prvo uvela pre podne, da vidim kako reaguje, pa prebacila za uveče. Kada sam počela da joj uvodim ostale namirnice, nisam joj davala i žitarice, da joj ne opteretim previše stomak. Još uvek joj ne dajem uveče, to ću kada se privikne na ova 2 nemlečna obroka, pa vremenom i treći, žitarice. Valjda sam ja to dobro zamislila... user posted image
Kako vi napredujete?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 11:15:24   
dijana1*
Queen ja svaki dan pravim sveze kasice tj. sada vec rucak. Moza sam 4-5 puta ostavila kuvano meso u frizideru da prenoci za drugi dan ali bez povrca pa onda samo skuvam sveze povrce. Kuci sam po ceo dan pa mi nije tesko da skuvam sveze.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 11:36:57   
QueenJ
Slažem se, nego da znam, ako nekad budem u trci-frci, da ne pogrešim. Hvala user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 11:45:47   
dijana1*
Meso slobodno ostavi user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 11:56:01   
QueenJ
Još nismo uveli meso. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 12:17:06   
mika79
Queen mi smo počeli sa pirinčanim (ne sviđaju mu se, verovatno zato što je mm kupio Hipp koje se prave sa mlekom) i pirinčano kukuruzne (one mu se sviđaju) prvo sam davala ujutru pa sam prebacila uveče. A ujutru smo krenuli sa krompirom i tikvicom po tri dana uvodim samo jednu namirnicu, posle tikvice šargarepu planiram.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 12:26:21   
QueenJ
Slično radimo. user posted image Isto sam joj prvo uvela žitarice, pa povrće, pa na kraju voće. Isto smo se u početku igrali sa tim pirinčanim dok nije naučila da lepo zine, prihvati, ne gura jezikom. Nisam je silila, znala je da uzme kašičicu-dve i neće više. 20 dana smo, čini mi se, samo pirinčane isprobavali. E, onda je savladala, pa polako redno. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.1.2015 17:57:59   
ishler
Mi pocinjemo ovih dana sa jabukom,pa povrce.....jabuka samo da ne bi imala zatvor.Inace nameravam da sve kuvam,necu davati pahuljice,zbog loseg iskustva sa starijom cerkom.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.1.2015 13:56:08   
QueenJ
Pročitala sam negde da smem da joj dam avokado i kupila sam jedan (190 din). user posted image Dakle, smem li da joj dam? user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.1.2015 15:05:51   
mama krava
Naravno!

Avokado je sjajan kao bebeća hrana! Kao prvo jer je zdrav I hranljiv, a kao drugo user posted image bebe ga rado jedu jer je neutralnog uskusa, tj nit slano nit slatko.

Kada daješ avokado, nemoj stavljati drugu masnoću u hranu jer je on veoma bogat mastima (zovu ga puter iz Amazonije).

Takodje, je bitno da bude zreo, tj da meso bude mekano, onako da možeš da ga bez muke nagrebeš kašičicom. Avokado kupuješ kada je mekan onako da ti prst lagano upada u koru i da se onda ta kora vrati u prvobitni položaj (nadam se da me razumeš user posted image ). Ako nije zero, drži ga par dana medju drugim voćem i on će sazreti! A, ako ga ne upotrebiš celog, drži ga u kesi u frižideru, pa ako pocrni, pre sledeće upotrebe samo odstrani taj pocrneli deo.

< Poruku je uredio mama krava -- 30.1.2015 15:09:19 >

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.1.2015 15:10:33   
mama krava
Nešto sam zabrljala, pa sam putila dve poruke...molim admine da izbrišu drugu...tnxuser posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.1.2015 15:16:36   
Olga75
sredjeno , nema sekiracije user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.1.2015 16:55:56   
ishler
Zvanicno se pridruzujemo temi...
Poceli smo sa jabukicom,i svidja joj se,samo mljacka....
Za koji dan ide pirinac.....
Videcemo dalje....

< Poruku je uredio ishler -- 30.1.2015 17:00:36 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.1.2015 21:36:22   
QueenJ
Jasno kao dan! 😃 Hvala!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.1.2015 21:47:17   
Mariya
Mame jeste li probale ovo http://www.bebe-nestle.rs/novo-sinlac-zitne-pahuljice/v/1415
Ja joj jos mesec dana sigurno necu uvoditi cvrstu hranu, ali bas bih probala ovo, ovaj rogac kao prva bebina namirnica mi je interesantanuser posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.1.2015 21:51:28   
serpica
Ja sam probala svojevremeno,odlican je,moja preporukauser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.2.2015 13:10:34   
QueenJ
Da se zvanično odjavimo odavde. user posted image Odosmo u matorije. user posted image Nedostajaćete. Hvala na savetima! Vidimo se! user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.2.2015 20:12:36   
ishler
Mi smo uveli pirinac,jabuku,tikvicu sargarepu,krompir.....sada dolaze na red bundeva,kukuruzno brasno,meso,gluten i voce....Pu,pu od pocetka rucka lepo kao da odavno jede,ne pljuje.Dajem joj koliko hoce,a planiram da kada uvedem meso formiram rucak....

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.2.2015 9:10:54   
mika79
user posted image ishler za lepo ruckanje. Mihajlo nije neka izjelica, mislim da je njemu dosadno da jede, do sada smo probali slano za par dana planiram da krenem sa slatkim prvo jabuku pa krušku. Valjda će mu se svideti više od slanog.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.2.2015 13:12:35   
mika79
Danas nam je drugi dan kruške izgleda da mu se sviđauser posted image lepo je ručkao, nisam morala da ga animiram da otvori ustauser posted image kad bi tako jeo i ostalo.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2015 22:11:20   
QueenJ
Ja došla da vas obiđem, vidim kako napredujete, treba li savet. user posted image A vi ništa?! Nema vas.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.3.2015 23:32:56   
ivaMark
Mi imamo fore jos dva dana na ovoj temi user posted image
Poceli smo juce sa pirincanim pahuljicama mlecnim, nema sanse da ja izvucem svoje mlekce za kasu... Mali nije odusevljen... Videcemo narednih dana kako ce ici. Sve mi se cini da je on od onih koji vole da cokaju najvise.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2015 8:01:41   
mila83
Evo i mi se prijavljujemo u ovu temu.T ima 5,5 meseci,poceli smo sa kuvanom jabukom,sargarepom i tikvicom...Za sada sam zadovoljna njenim ruckanjem user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2015 14:20:18   
QueenJ
user posted image Vi tek stigli u temu, a još malo treba i da se upišete u 6-9m user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here