|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.1.2015 21:47:01   
mama krava
Ja mislim da to nije u redu! Ali svaka majka ce odluciti sama za svoje dete kako ce.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.1.2015 21:51:24   
QueenJ
I ja mislim da sa kravljim ne treba žuriti. A plazma? Sa majčinim ili ad mlekom? To me najviše buni.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.1.2015 21:59:15   
little_one

IZVORNA PORUKA: QueenJ

I ja mislim da sa kravljim ne treba žuriti. A plazma? Sa majčinim ili ad mlekom? To me najviše buni.


Mene najvise buni to sto je u pitanju plazma? Sta ima toliko dobro u toj plazmi da je svi guraju djetetu prije i voca i povrca i zitarica cijelog zrna? To stvarno ne razumijem.

Ako je do spavanja, moja starija je spavala citavu noc od treceg mjeseca a plazmu probala tek iza prvog rodjendana, a ovoj mladjoj mozes dati sta oces nece spavati citavu noc. Al radije bih da se budi i svakih 15 minuta nocu nego da joj guram plazmu u mlijeko.

Kravlje necu ni da komentarisem, jednostavno ne ide, ne ide da se opterecuje bebina probava sa tako necim tesko svarljivim kao sto su proteini kravljeg mlijeka.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.1.2015 22:06:14   
QueenJ
Moja je baš obrnuto. Do 3. otprilike spavala celu noć, sad više ne. Pa brinem da nije gladna. Za plazmu pitam uprao zbog sitosti.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.1.2015 22:20:26   
little_one
A mozda su zubici? Mozda je i skok u razvoju? Mozda beba se budi jer pocinje da bolje dozivljava svijet oko sebe? Mozda joj fali mama? Kako svi odmah misle da su im djeca gladna?

Uglavnom da ne idem u off, ja licno nikad ne bih dala plazmu. Kad se uvodi plazma, automatski se uvodi soja, mislim i mlijeko, med, gluten, a da ne spominjem raznorazne konzervanse i aditive.

Ako je beba gladna, ona to veoma jasno trazi, i kad trazi da joj se mlijeko, jer vjerovali ili ne, mlijeko je sigurno kaloricnije i hranjivije od bilo kog obroka koji se ponudi u zamjenu. Jer za bebe do godinu dana, mlijeko je hrana a sve ostalo je dohrana.

< Poruku je uredio little_one -- 1.1.2015 22:21:39 >

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.1.2015 22:29:19   
QueenJ
Sličnog sam mišljenja, zato sam i pitala, možda ja ne rezonujem ispravno. user posted image Slažem se oko svega, osim da je do 1. godine mleko sve. Do 6. meseca svakako jeste, ali smatram da od tada rastu potrebe deteta koje se mogu zadovoljiti žitaricama, voćem i povrćem. Mleko, naravno, ostaje osnovna namirnica. Majčino najbolje.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.1.2015 8:09:43   
ivaMark
Sto napisa MK: neka radi svako kako hoce, moja J je cokala do sestog, sa pet meseci i 25dana smo poceli sa pirincanim. Negde oko 7.meseca na 8. je izgubila na kilazi i stalno se budila nocu da coka..imala je tada samo dorucak i rucak kao formirane obroke, odmah sam joj uvela veceru i jednu uzinu, spavala je normalno i pocela da dobija grame :)

Queen, koliko beba tvoje poznanice ima meseci? Mozda je gladna a moze da bude i sve ovo sto je LO napisala, mozda mu je samo vruce...

Ova moja cimerka prica juce kako je njena mama nahranila bebu od pet, skoro sest meseci grizom, mlekom i keksom i supom...sve u jednom danu. Ostala sam bez reci.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.1.2015 10:37:24   
QueenJ
On će uskoro 7 mes, a sve je to počela da mu uvodi sa pet. I ja sam napravila peh sa vodicom od supice i bila ovde grđena. user posted image I naslušala sam se svega, npr. SARMA sa 6-7 meseci!!! user posted image user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.1.2015 11:50:45   
Mala Elena
Ua za sarmu i supuuser posted image , km moze da prodje ako dete nije osetljivo na laktozu , kazein itd. Tj ako nema problema sa gasovima. Ili gresim !?

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.1.2015 11:15:48   
QueenJ
E. je lepo prihvatila pirinčane pahuljice, šargarepu, tikvicu, krompir i razne mešavine pomenutog povrća. Kupila sam bundevu (ili tikvu) user posted image i zamrzla, da imam. Sad treba to da joj spremim. Već sam negde pisala da ja to ne volim i da nemam pojma kako ću joj to uvesti. Jer mama mora sve prva da proba, a ako ostane, da smaže. Šteta da se baci. user posted image
Kašica joj je nekad dovoljna, a nekad završimo podojem. Kako ona hoće. Baš sam zadovoljna kako je prihvatila.
Može li naredna namirnica da bude karfiol? Mislim, nije rano? I ja ga obožavam! user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.1.2015 23:30:36   
QueenJ
Ima li još koga na ovoj temi?! user posted image
Ovako, mi smo prihvatili sve planirano povrće (šargarepa, krompir, tikvica, karfiol). I bundevu. To je voće ili povrće? user posted image Juče je jabuku kilala, a danas pojela celu.
user posted image
Etooo

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.1.2015 10:20:34   
lilipolip
Ma vi ste super, sad ce vockice da tamani :)

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.1.2015 11:25:12   
mika79
Mame treba mi pomoć juče smo bili u Razvojnom savetovalištu i dr je predložila uvođenje pirinčanih pahuljica uveče jer je napredovanje na donjoj granici i budi se u toku noći na sat vremena i hoće da sisa. Kod našeg pedijatra idemo tek 30-tog i tada bi trebalo da pričamo o uvođenju nemlečne ishrane. Mene zanima da li je neko krenuo sa pirinčanim pahuljicama uveče, kada ste davali pre kupanja ili posle?

(odgovor članu lilipolip)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.1.2015 11:30:55   
mama krava
Nemoj da dajes odmah uvece!!!

Prvo 3 dana dajes ujutru ili u prepodnevnim casovima, pa kada lepo prihvati onda tek dajes uvece!

Ali sacekaj jos tih 15ak dana pa idite kod vaseg pedijatra, da vidis sta on ima da kaze!

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.1.2015 11:34:02   
QueenJ
Slažem se da nove namirnice treba uvoditi u pre podnevnim časovima.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.1.2015 13:22:59   
mika79
I ja sam mislila da krenem ujutru prvo da dajem a dr kaže da pirinčane pahuljice uglavnom deca lepo prihvataju i da najmanje imaju problema. Ona je mislila da samo pirinčane uvedem uveče a sve ostalo prvo ujutru.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.1.2015 13:31:48   
New Mom
Moj Kolja je povraćao na te pirinačne pahuljice, tako da nije to tako jednostavno. One su dosta teške. Pogotovo ako odabereš one koje već imaju AD u sebi.
A to da će čvrsta hrana pomoći da prespavaju noć, to je utopija. Plus, moji klinci koji su recimo dobijali oko 1kg mesečno samo sisanjem, dobijali su oko 200g kad smo krenuli sa čvrstom hranom.

Ja bih ti pre predložila da produžite trajanje podoja, da ne menjate često dojku (u okviru 2-3 sata uvek nuditi istu) ne bi li beba pokupila više tzv. zadnjeg mleka.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.1.2015 13:51:01   
mika79
New mom hvala i ja mislim da će se on buditi bez obzira na pahuljice, pokušaću da dajem samo jednu dojku, do sada sam davala obe jer se on uspava na jednoj pa kad ga premestim na drugu on još malo nastavi.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.1.2015 10:27:57   
degu
Što se tiče spavanja slažem se sa NM, meni se T budi svakih sat vremena i traži da sisa, isto preko kg napredovala mesečno. Preko dana je mleko drži i 3 i po sata, posle kašice je gladna za sat i po. Mleko je mnogo kaloričnije i iskreno ja mislim da njihov sistem za varenje nije dovoljno razvijen da uopšte koriste materije iz čvrste hrane do 6. meseci, tj ne mogu da svare pa to samo prođe kroz njih. Samo ti sačekaj još malo bar dok ne odete kod vašeg pedijatra.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.1.2015 21:44:08   
Mariya

IZVORNA PORUKA: ivaMark
Ova moja cimerka prica juce kako je njena mama nahranila bebu od pet, skoro sest meseci grizom, mlekom i keksom i supom...sve u jednom danu. Ostala sam bez reci.


user posted image user posted image user posted image

Meni svekrva prica kako je srela zenicu koja se porodla nedelju dana pre mene pa joj se pohvalila kako ona njenu bebu od 3. meseca vec hrani jabukom i keksomuser posted image user posted image ej, kako me nervira to kad mamice umesto da se malo raspitaju i informisu, slusaju pametne savete pametnih zena, najcesce mama, tetki i baba kako beba treba da jede plazmu i mleko i meso i supu, obaveyno slanu!!sa 4 meseca, pa jos padaju u nesvest kad cuju da moje dete sa 6 meseci sisauser posted image user posted image
Inace ni meni nije jasna zasto beba mora da jede plazmu?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.1.2015 8:43:47   
mika79
Degu ne bih ja razmišljala o uvođenju bez obzira na spavanje da je lepo napredovao ali on je za mesec dana dodao 300 gr. dr kaže da je to na donjoj granici. Verovatno ću samo uvesti pirinčanu kašu do odlaska kod dr. pa ću se sa njim dogovoriti, mada on preporučuje da se krene sa sokićima i voćem pa tek onda povrće, a ja bih krenula prvo sa povrćem, Nisam pametna pokušala sam da mu dam AD ali on neće, dajem mu češće da sisa preko dana ali on kad nije gladan neće lepo da jede povuče dva-tri puta i okrene glavu.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.1.2015 16:22:14   
degu
Miko mislim da ti pirinčana kaša neće pomoći oko napredovanja al znam da nećeš biti mirna ako ne probaš, radi prema svom osećaju user posted image al opet kažem mislim da je mleko kaloričnije i bolje ga beba iskoristi. Nemoj ga toliko forsirati tokom dana, pusti ga da traži i da onda jede dobro, tokom noći kad traži na sat, dva daj jednu dojku 2 puta pa drugu da dođe do zadnjeg mleka. Nek vuče jednu dojku dokle god hoće, probaj i sa kompresijama dojki da produžiš podoj na jednoj dojci. Što se tiče napredovanja ima tu i genetike, nisu sva deca ista.


IZVORNA PORUKA: Mariya

Inace ni meni nije jasna zasto beba mora da jede plazmu?


Ni meni user posted image a to je prvo što mame daju već sa 3 meseca, malo u mleko, da bolje spava user posted image i to je prvo što mi je svekrva rekla, kao sad će početi malo plazmice i jabuke, e reko neće. Kao šta fali to joj je super obrok. Reko ne treba njoj nikakvog keksa prvih godinu dana. To je bilo pre nego što sam znala za alergiju, tek sad joj ne treba.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.1.2015 15:51:21   
ishler
Mi krecemo za 15 dana sa uvodjenjem polako dopunske hrane,interesuje me da li je neko davao kuvano kukuruzno brasno sa vodom,ali ne palentu?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.1.2015 22:54:33   
QueenJ
Ja lično nisam, tj. nisam još. Ima na temi, čitala sam, prošvrljaj malo. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.1.2015 23:25:33   
QueenJ
E, ovako, juče smo prvi put imali 2 nemlečna obroka, voće (jabuka i banana) kao pre podnevnu i povrće (šargarepa, karfiol, krompir, tikica) kao po podnevnu užinu. Lepo je prihvatila. Danas je imalo malo gasova, ništa strašno i lepo je kakila. Dala sam joj iste kombinacije u približno isto vreme. Češće je sikila. Mislim da je skok u razvoju...
Imam nedoumicu. Volela bih da joj što češće dajem sveže kašice, ali kaka je situacija sa frižiderom-za sutradan? Čisto da budem upućena. Znam da krompir ne treba podgrevati.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here