|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.12.2014 19:33:40   
little_one
Pirinac zatvara, i sve nove namirnice se daju prije podne zbog mogucih reakcija. Dobro je pripaziti na namirnice koje otvaraju i zatvaraju. Pirinac je od onih koje zatvaraju. S cim si ih dala?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.12.2014 19:41:30   
pari
Davala sam mlečne pirinčane pahuljice...
Dr mi rekla da počnem sa tim...
Da sačekam još malo pa da probam sa nekim povrćem?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.12.2014 20:02:35   
mama krava
Posto ga ti, koliko sam skapirala, dojis, moze biti i da mu adaptirano mleko u tim kasam pravi probavne probleme. Mozda nije problem u pirincu. Probaj da sama skuvas i ispasiras pirinac, sto i nije problem kada se raskuva, pa da mu tako das.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.12.2014 20:07:36   
pari
Da,ja ga samo dojim...
Samo skuvam malo pirinča i ispasiram?
I sam pirinač malo zatvara...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.12.2014 20:12:06   
mama krava
Pa, pirinac zatvara, ali ne bi trebalo da pravi stomacne probleme, tj da ga muci stomak zbog toga, ali...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.12.2014 20:46:20   
Misha i Ljisha
i sad upadam ja i moja D sa svim njenim stomacnim tegobamauser posted image . Moja D nista nije podnosila od tih kupovnih kasica, milupu smo prvo probali ali vrlo brzo i izbacili, i sad retko jede pirinac jer cim jede nesto problematicno eto nama zatvora. Od kupovnih kasica je imala zatvore jer sve mahom sadrze pirinac (najjeftiniji sastojak im je pirinac i sargarepa koja je moju D zatvarala takodje), a da ne pricam o nesnosljivim gasovima koje je imala od SVIH kupovnih kasica. Eto takvo dete sta da se radi. Sve sam pravila ja. I naravno uvek i naizmecno nesto sto otvara pa nesto sto zatvara(jer ipak je morala probati sve jel?) i tako u krug. Secam se 45 min nije mogla da iskaki i te muke plakanja i stenjanja a i ja plakala sa njom.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.12.2014 8:29:41   
pari
Šta si joj pravila?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.12.2014 14:45:45   
imperial
I mi imamo problem sa zatvorom kad jedemo ne mlecnu hranu,ali resimo problem sa kompotom od sljiva ili sa maolo slatkog caja od kamilice :)

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.12.2014 14:49:53   
Ana13
da se ja upisem na vreme u ovu temu.Sad imam vremena, pa da proucim sta ide i kako.Trebace nam za nekoliko meseci user posted image

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.12.2014 21:25:51   
ishler
Sa starijom cerkom sam pocela da uvodim sa 4,5meseca do tada je samo sisala,ali delovala je zainteresovano za hranu pa smo poceli nije bilo problema sem na pocetku malo sa zatvorom,mislim da sam prilicno dobro tada sve organizovala jer je super prihvatila hranu i od uvek dobro jede,nikada nista nije odbijala.Cak su se ljudi cudili koliko jede a nikada nije bila debela.Videcemo sada sa mladom ,ima 3 meseca tako da za otprilike 1,5 m krecemo napravicu samo male izmene sve ostalo cu isto videcemo kakva ce ona biti.Inace krecemo sa povrcem,pa meso,pa gluten,pa voce.Stim da cu ubaciti jedino jabuku na pocetku da ne bi bilo zatvora,i uvodimo u vreme rucka oko 13h jer uvodimo prvo povrce.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.12.2014 22:44:00   
pari
Koje povrće lrećeš?
Nećeš pirinčame i kukuruzne pahuljice?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 1:57:25   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: pari

Šta si joj pravila?

ja sam svaku namirnicu odvojeno, znaci sam krompir, samu tikvicu, sam brokoli, samu jabuku (koja joj je takodje pravila problem imala je gasove od jabuka i zatvor-neku decu otvara a neku zatvara) i tako sve solo. A sisala je naravno punom parom kao da i ne jedeuser posted image , nakon sestog sam krenula da kombinujem namirnice, pa po malko da uvodim meso i gluten i tako smo poceli. Nikad inace nije bila ljubitelj cokolina i cudesa, a secam se da mi je tako falilo da joj ne moram spremati bar jedan obrok na dan ali kod moje nista nije moglo brzinskiuser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 9:14:36   
ishler
Ja sam isto pocinjala sa pirincanim pahuljicama,krompirom,sargarepom,tikvicom,sve uvodila po 4 dana,a tek posle 5-6namirnica mesala,moju bebu je otvarala jabuka a to mi je tada savetovao gastroenterolog ali sokic od te jabuke,samo kada ima zatvor tj kada se muci,a inace nas najbolji gastro Radlovic,mi je savetovao da dajem bananu jer je idealno voce i za zatvor i za proliv,njoj se stvarno regulisala stolica od banane to je bilo posle 6 meseca.Inace dete mi nije probalo slatko do 1 godine(bukvalno)kao ni sokove,ni grickalice.Posle prvog rodjendana po neki caj i limunadu bez secera,sada sa 3,5pojede ponekada slatko,a grickalice uopste ne voli.Mnogi su me kritikovali zbog toga ali mislim da je naucila da jede tako bas zato sto nije jela prazne kalorije vec je imala normalne obroke.I sada cemo tako,videcemo kako ce kod beke ici..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 20:30:06   
dunja RR
Mi već tri dana jedemo milupine pirinčane pahuljice sa mlekom (inače sutra punimo 6 meseci), do sada je uglavnom sisao, i imao po neku dohranu (Bebelac).

Kao prvo, nije mi baš jasno koja gustina pahuljica treba da bude, zapelo na samom početku user posted image . Piše na kutiji oko4 kašike i 130 ml prokuvane vode. Ali kolikoe 4 kašike? Kada stavim njegove 4 kašičice to bude jako retko. Pa sam dodala još pahuljica da bude gušće, otprilike malo ređe od pire krompira.
Prvi dan je uglavnom pljuckao, juče mao manje, danas je malko bolje. Juče dva puta kakio, danas još nije.

Da li moram sledeće da uvodim kukuruzne (nisam ih našla ovde u kraju)?

Posle toga da idem sa povrćem? Krompir, šargarepa, tikvica, tim redom, sve po 4 dana? Pa posle da mešam ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 20:36:51   
Torbica
Dunja, na pocetku redje, dok nauci na teksturu. I to napravis jednu/dve velike kasike, pa lako ces smutiti jos u hodu ako zeli, da ne bacas, pogotovo u samom startu. Refleksno pljuckaju jer su navikli da dok piju guraju jezik napred. Nista neuobicajeno. Ja sam po 3 dana uvodila nove namirnice. Prostom matematikom - prvi dan dve kasicice, drugi dan pola teglice, treci dan cela od 125 ml. Savetuje se da novo probaju samo, mada se nisam strogo drzala toga, mesala sam. Npr, u vec uveden krompir, dodam dve kasicice novog povrca, sutra pola/pola, treci dan koliko zeli. Probam samo dati to novo, pa procenim, dodam/oduzmem u zavisnosti kako prihvata, u hodu sam resavala.
Kukuruzne sledece, skuvaj palentu, pa sam onda proso. user posted image
I da, u sve sam dodavala svoje mlekce, po malo, samo u voce nisam. I sve su prihvatali, nesto radije nesto ne, ali generalno nisam imala problema.

< Poruku je uredio Torbica -- 12.12.2014 20:39:48 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 20:45:20   
Didy
Ja sam oboma uvela prvo te milupine pirinčane. Ako praviš po receptu, budu baš retke, ali ja sam tako pravila prvih dana, nekako mi se činilo da su tako retke lakše prihvatili, to mi je došlo kao malo gušće mleko i kako su prihvatali, tako sam ja povećavala gustinu dok se nisu lepo naučili da pojedu makar polovinu obroka. Tek onda sam počela s povrćem kad su naučili da klopaju. Ne sećam se sad tačno, ali recimo da smo se 2-3 nedelje igrali i učili da jedemo.
Sledeće sam im uvela mešavinu milupinih pirinčano-kukuruznih pahuljica. Pirinčane znaju da zatvore, pa sam im radije davala ove što imaju u sebi i kukuruzne.
Stefanu se sećam da sam posle pahuljica dala krompir pomešan s ad mlekom i malo pahuljica, da bi osetio poznati ukus, a sutradan samo krompir. I kad sam uvodila novo povrće, mešala sam sa starim. Skuvam krompir i malo šargarepe, pa sutradan povećam količinu šargarepe, smanjim krompira, pa na kraju dam samo šargarepu. I tako sam sve novo uvodila. Tripovala sam se da će lakše prihvatiti nešto novo ako ima i starih ukusa. I jabuku sam uvela pomešanu sa šargarepom, a i inače sam im posle često davala tu kombinaciju za užinu. Možeš i bundevu kad počneš s povrćem, ona je baš hranljiva i ima slatkast ukus. Da ti ne prođe dok ne dođe na red, moji su je obožavali.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 20:47:36   
dunja RR

Hvala Torbi!

Jel nije problem što sam malo gušće sada u početku? Mislim nije skrpz gusto, ali nije ni retko.

Da prvo sledeće skuvam običnu palentu, kao što nama kuvam, isto tako?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 20:50:38   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Didy

Možeš i bundevu kad počneš s povrćem, ona je baš hranljiva i ima slatkast ukus. Da ti ne prođe dok ne dođe na red, moji su je obožavali.



Odlično, mnogo mi je sada jasnije, hvala vam!

Inače imam jednu giganstku bundevu u sobi (hladnoj, koju ne grejemo), donela mi Lesica iz svoje bašte :)


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 21:00:54   
Didy
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da prvo sledeće skuvam običnu palentu, kao što nama kuvam, isto tako?


Neće hteti palentu zbog teksture, prekrupna je za bebeći ukus odmah na početku, ja sam je blendirala. A onda sam skontala da mogu skuvati i kukuruzno brašno, razmutiš brašno u malo vode, pa zakuvaš, ali nemoj gusto. Ja sam nekad u to dodavala malo ad mleha (dodam prah kad je već skuvano i dobro promešam), a posle sam dodavala kiselo mleko i to su obožavali. Ako uspeš pronaći milupine pirinčano-kukuruzne, mislim da će njih najlakše prihvatiti. 
Bundeva može dugo da stoji na hladnom, biće mu odlična uskoro kad dođe na red.
Nema veze što si gušće mutila pahuljice, moj stav je prosto da će ih lakše prihvatiti ređe, ništa drugo.
Torbi, pisale smo sve skoro isto u isto vreme. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 21:59:17   
doktorkakristal
nema veze ako je gusca ja se nisam pridrzavala tog recepta pozadi vec mesala i ubacivala dok ne bude gusto,za palentu se slazem nece je prihvatiti na pocetku zato uzmi neke kupovne imas od drugih proizvodjaca

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.12.2014 23:39:11   
Torbica
Didy user posted image
Moji su hteli retku palentu s tim da sam ja po staroj školi uvodila žitarice,posle voća i povrća,verovatno im zato nije bio problem,dotad su apsolvirali gutanje. Dunja,zaboravih taj bitan detalj,sorry!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.12.2014 21:00:08   
dunja RR

Hvala drage moje!
Danas smo napunili 6 meseci pa napuštam ovu temu user posted image

Da napišem još ovde, da je danas super ručkao pirinčane pahuljice, imali smo goste ceo dan, i u gužvici je baš lepo ručkao, sve pojeo. Sutra ću još malo gušće pirinčane pahuljice, pa ću u ponedeljak kukuruzne ako ih nađem do tada.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.12.2014 21:48:54   
moja ciklama
user posted image user posted image user posted image Savo!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.12.2014 20:15:40   
QueenJ
Mi smo se 15-20 dana igrali sa pirinčanim milupinim kašicama. Prvo sam spremala 1/4 propisane količine (dakle 1 kašika pahuljica i oko 40ml vode). Prvo sam spremala ređe, dok nije lepo prihvatila. Kasnije smo povećavali i količinu i gustinu. Pre neki dan sam joj dala krompir. Nije oduševljena, čak je imala i nagon na povraćanje. Nisam je silila. Danas joj spremila malo šargarepice, jako joj se dopala, sve je pojela, htela i još. Ali smo završili obrok dojenjem. user posted image Sutra ću joj opet dati, malo veću količinu. A kasnije ću joj sa šargarepom "uvaliti" i krompir. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.1.2015 21:35:43   
QueenJ
Razgovaram malo pre sa poznanicom. Ima dečaka, 2 meseca stariji od E, ali je dosta sitan, jer je rođen početkom 9. meseca.
Ona doji, ali misli da joj se mleko smanjuje, jer je maleni pre spavao celu noć,a od skoro je počeo da se budi (isto kao i E). Ona mu je još od 3,5. meseca počela da uvodi kašice. Sa punih 5 počela je da mu daje svašta, čak i 2/3 mleko sa plazmom, kao obrok pred poslednji podoj i kaže da joj od tada opet spava celu noć. Kakvo je vaše mišljenje o tome? user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here