|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 20:10:01   
minavb
Yulo sto se nerviras? Postoje sasvim lepo opisane, razvojne faze odrastanja po Frojdu. Ako se ne prodju kako treba, to ostavlja posledice na razvoj licnosti. Pisali smo tome i ja stvarno mislim da je dete otac coveka. Jos ne koristimo nosu jer prosto nije spreman, a bije da nismo probali.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 20:22:38   
Yula
Otkud ti ideja Mina da se nerviram, bas me zanima? Ni malo se nisam iznervirala jer apsolutno nemam razloga, stavise, slatko sam se nasmejala.

De mi ti kazi kakve ce posledice ostaviti na moje dete to sto u par navrata dnevno odsedi na nosi, pri tom se konstantno igra, gleda crtace ili spotice decijih pesmica i usput pokusava da ih peva, znaci uopste se ne buni sto je na njoj?


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 20:33:19   
minavb
Ako si se nasmejala, stavi smajlija.
Elem, nisam napisala da ce tvoje dete biti isfrustrirano zbog toga sto ga stavljas na nosu. Napisala sam da, ako dete nije spremno, moze da ostavi posledice. Takodje sam napisala da smo probali pre mesec dana, pa nije islo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 21:12:06   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: bubulence

iz pocetka je pokazivala na nonu (zato se preporucuje da za vreme privikavanja uvek bude na vidnom mestu, pa je nama stajala u dnevnoj sobi pored ogradice) a sa godinu dana je govorila 'nono' i to je to. a i nije morala uvek da mi pokaze, navikla je da piski u nosu, tako da je verovatno ponekad trpela po malo jer cim je stavim na nosu ona piski. a stavljala sam je na svakih sat, najvise sat ipo

Bubulence, onda super, drago mi je sto ste uspeli. user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 21:42:14   
Jagodica*

IZVORNA PORUKA: Yula

kakve ce posledice ostaviti na moje dete to sto u par navrata dnevno odsedi na nosi, pri tom se konstantno igra, gleda crtace ili spotice decijih pesmica i usput pokusava da ih peva, znaci uopste se ne buni sto je na njoj?


Nikakve. Ako se ne plasi, nema nikakvih problema. Pusti one sto tumace Frojda, a nemaju pojma koliko su neke njegove teorije nebulozne i preterane.
Frojd je takodje rekao da su sve devojcice u trecoj godini zivota zaljubljene u oceve i mrze majke, sa ocevima zele seksualni odnos, pa zato vole da guraju kolica sa lutkama jer osecaju da su tako kao njihove majke koje imaju sexualni odnos sa ocevima. Mislim, ne moram da ti pricam na kakvo negodovanje kognitivista je naisao, a kognitivisti su jedini u razvojnoj psihologiji koje ja postujem. Teroija podsvesti koju je Frojd tumacio je skakljiva, a njegova tumacenja cesto preterana.
Tako da, ako ti dete sedi lepo na noni, samo napred, nemas cega da se plasis.
Ako pak nisi sigurna u posledice po mentalno zdravlje tvoga deteta, mozes da upitas psihologa, ne coveka druge struke koji tumaci psihologiju, pa ce ti i sam psiholog reci da se na frojdovizam ne osvrces. Lep pozdrav.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 22:23:34   
Yula
Hvala obema na odgovoru user posted image .

Azra, izvini, ne odgovorih ti, ja imam ovu nosu:

http://www.aubert.com/toilette/pot-bebe-beaba,fr,2748561.html

Ne mogu preko explorera da postavim lep link, ne daje mi tu opciju.

Kako god, izabrala sam bas ovu jer mi se dopada to sto ima onaj unutrasnji deo koji se prazni pa ne moram svaki put da perem celu nosu, veoma je zahvalna. Cvrsta je, ne savija se i dole je oblozena sa gumom, pa ne klizi. Ima falinku to sto je mom bebcu pomala, odnosno, resa mu cesto ispada napolje pa zna da se upîski po podu! E sad, ne znam da li je ona bas mala ili je moje dete ***** user posted image

Tu sto svira, ciju sliku si postavila, sam kupila drugaricinom sinu za 2. rodjus i on je sa njom skinuo pelenu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Jagodica*)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Kada privikavati na nošu?
11.9.2012 23:38:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula
Azra, izvini, ne odgovorih ti, ja imam ovu nosu:


ti?? user posted image user posted image

bubi, bravo za emicu! user posted image ljubi je tetka maca u pametnu glavicu.

i ja se cudim sto verujete u frojdovske teorije. user posted image mislila sam da je to odavno prevazidjeno.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 432
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 0:20:28   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Macaki

IZVORNA PORUKA: Yula
Azra, izvini, ne odgovorih ti, ja imam ovu nosu:


ti?? user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
macakiuser posted image user posted image
bubulence,user posted image user posted image za rano ostavljanje pelena,nisam dobro razumela!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 1:56:44   
Mariya
Ja dodjoh da vidim da li ima nekih pametnih saveta a ovde prepucavanje..
moje dete nece da sedi na nosi,cim je vidi ona se igra sa njom,prevrne je,nosi...tako da necu da je forsiram..kad bude veca i svesna toga da piski i naravno da kontrolise to,ucicu je odmah da koristi wcuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 13:21:07   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula


A boldovano je tek za sok. Pa sta sada, ne treba da radjaju decu jer nemaju para da mu menjaju pelene dok on sam ne resi da ih skine? Da su tako razmisljali nasi preci ne bi bilo nas da sada ovde razglabamo o ovakvim banalnim stvarima kao sto je navikavanje deteta na nosu. Danasnji moderni roditelji od svega prave filozofiju i famu.

Da. Grozim se roditelja koji stede na deci - jel stedite i na svojim uloscima isto tako?
A srecom, ne prave svi roditelji filozofiju i famu, samo oni koji zele da se obrazuju i da uporede misljenja, ostali ionako znaju da su samo oni u pravu....

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 435
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 13:21:56   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Mariya

Ja dodjoh da vidim da li ima nekih pametnih saveta a ovde prepucavanje..
moje dete nece da sedi na nosi,cim je vidi ona se igra sa njom,prevrne je,nosi...tako da necu da je forsiram..kad bude veca i svesna toga da piski i naravno da kontrolise to,ucicu je odmah da koristi wcuser posted image

Nije prepucavanje nego ubedjivanje
user posted image


(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 436
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 13:26:16   
lanajelena
Ja sam moju decu stavljala na nosu to leto kada su napunili preko dve godine,nisam htela ni sebe ni njih da opterecujem ranije,tad su vec znali da kazu i skidanje je trajalo svega nekoliko danauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 18:14:34   
Yula

IZVORNA PORUKA: ninicak


IZVORNA PORUKA: Yula


A boldovano je tek za sok. Pa sta sada, ne treba da radjaju decu jer nemaju para da mu menjaju pelene dok on sam ne resi da ih skine? Da su tako razmisljali nasi preci ne bi bilo nas da sada ovde razglabamo o ovakvim banalnim stvarima kao sto je navikavanje deteta na nosu. Danasnji moderni roditelji od svega prave filozofiju i famu.

Da. Grozim se roditelja koji stede na deci - jel stedite i na svojim uloscima isto tako?
A srecom, ne prave svi roditelji filozofiju i famu, samo oni koji zele da se obrazuju i da uporede misljenja, ostali ionako znaju da su samo oni u pravu....



Pa tako je, neki smo dosli da razmenimo i uporedimo misljenja, dok su neki dosli da se groze. Da necu mozda sada tebi ovde da izlazem soj bankovni racun da bi ti skapirala da nije sve u novcu? Dete se navikava na nosu iz razloga da bi bilo samostalnije, da bi zdravije zivelo, da bi sticalo neke navike na vreme. Niko to ne mora da radi, mozete pustiti dete da kaki u pelene i do 10 godina sto se mene tice, nemam nista protiv, ali ja zelim moje dete da navikavam da se vrsenje nuzde radi ili na nosi ili na wc solji jer on uopste nema problem sa nosom, rado sedi na njoj. Da mu nosa smeta uopste ga ne bih forsirala, jer zamisli, imam para da mu kupujem pelene, i sada bih verovatno trebalo time da se ovde dicim, zar ne, posto je kod nas novac postao glavno merilo vrednosti.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 18:20:40   
Yula
Zaboravih da dodam, da nemam novca, svakako da bih gledala da stedim na pelenama i koristila bih platnene, kao sto rade ljudi koji imaju bebe a nemaju novca. Pa, nije sramota nemati, sramota je ukrasti, biti gramziv i iskompleksiran sto nemas. A takodje je sramota biti sebican pa ne roditi dete jer ne zelis da mu peres us*** pelene, ako vec ne mozes da kupis kratkotrajne.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 18:23:14   
minavb
Ajde budite dobre ringeraje ko sto jeste, pa se nemojte svadjati. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Kada privikavati na nošu?
12.9.2012 19:10:23   
NadaR
Djevojke,molim vas bez svađe! user posted image
Nemojte da zaključavamo temuuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 14:49:00   
gagilly
Mi smo juce krenuli u ovu avanturu. Konacno se oslobodio svog revolta prema nosi, u zadnje vreme se cesto popiski dok sedi pa rekoh, ajde da probamo bez pelena. Dakle, drugi dan bez pelene i rezultat je sasvim zadovoljavajuci, rado sedi na nosi, nekad "pravi baricu" kako on kaze a nekad ne. I obavezno me obavesti cim pocne da piski, dok je bio u peleni to je radio refleksno a evo za jedan dan je skapirao sta se desava i uvek kaze "piski dete" :) jedini problem mu je tajming, jer kaze da piski i trazi nosu kad vec pocne, pa je vise puta pustio u gacice ( napracu se vesa, znam). Ne znam kako da mu pomognem da skonta da mora malo da se stisne i da zatrazi nosu pre nego sto zapravo pocne da piski, ali pretpostavljam da treba vremena.. Za sada sam zadovoljna, nudim ga cesto, ne piski mi po kuci pa da moram da ribam nego samo malo gacice skvasi dok stigne do nose. E, da, i videcemo kakanje kako ce da protekne, juce nije kakio, mislim da je trpeo, ali danas ce sigurno, celo jutro prduckauser posted image . Nadam se da smo na dobrom putu, sad cu malo da iscitam unazad sta ste pisale .

< Poruku je uredio gagilly -- 14.11.2012 14:50:09 >


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 14:55:25   
Anoniman
Tek vam je drugi dan, i super je što je skapirao da piški. Probaj da kada počne da piški da kažeš nešto tipa "Brzo, brzo na nošu!", možda energičnost (ali ne grubost) u tvom glasu prekine mlaz, pa dovrši u nošu. 

(odgovor članu gagilly)
  Direktna veza do poruke: 443
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 14:57:10   
Ivanka 75
A šta ja da radim jadna user posted image
Moje dete neće ni na nošu ni na šolju user posted image
Niko je nije forsirao, jednostavno neće pa neće da sedne, samo kaže neeee noša user posted image

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 14:59:40   
Anoniman
Ne smem da ti napišem, neko će da me tuži socijalnoj službi.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 445
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 15:03:17   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Tash

Ne smem da ti napišem, neko će da me tuži socijalnoj službi.


Htela ja to što misliš al mi žao user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 15:03:50   
gagilly
Da, upravo to se i desava. Motrim ga konsantno, i cim on kaze "piski dete" ( sa sve onim blentavim izrazom lica)user posted image ja mu kazem brzo nosku nemoj u gacice i on se prekine, pa posle ne moze da se ispiski odmah. Onda pola sata gledamo nodija dok ne zavrsi :) i da, obavezno dobije veliki aplauz, krem bananicu i nosimo zajedno nosu da prospemo baricu i pustimo vodu, to mu je najinteresantnije:) videcemo, nadam se da uspemo za neku nedelju, izuzetno je razuman i brzo kapira, samo da ga ne uhvati opet "necu nosu" ludilo.

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 15:07:53   
gagilly
Ivanka, tako je i moje dete, i nisam ga nikada ni terala ni dirala, ali kazem odjednom je taj revolt prestao pa sam resila da pokusam u ovo nedoba za odvikavanje od pelena:) srecom, nije jos jaka zima, inace nisam ni imala u planu pre sledeceg leta da skidamo. Kod njih se nikad ne zna kako ce da im cune.

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 15:15:09   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: gagilly

Ivanka, tako je i moje dete, i nisam ga nikada ni terala ni dirala, ali kazem odjednom je taj revolt prestao pa sam resila da pokusam u ovo nedoba za odvikavanje od pelena:) srecom, nije jos jaka zima, inace nisam ni imala u planu pre sledeceg leta da skidamo. Kod njih se nikad ne zna kako ce da im cune.


Meni je ona lepo išla na nošu dok nisam počela da radim, tu se sve poremetilo. Malo duže nošenje pelene nekoliko dana, ne stavljanje na nošu na vreme ili ne uopšte i gotovo, kraj.
Ma neka je, kad bude htela i to će rešiti.

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.11.2012 15:21:41   
cockic
meni je sin tek sa 2god i 5 meseca naucio ali svako vece kad legnemo da spava on prica imena drugara iz vrtica i kaze i oni kake nosu jer je njemu celo leto bio problem da sedne na nosu da kaki da piski je hteo ali da kaki nema sanse i odjednom je krenuo na nosu i sam trazi ne moram da ga podsecam ni za piskanje ni za kakanje user posted image

ali ima nocu pelenu i dalje zbog piskanja jer pije velike kolicine vode,jos ja i mm kao necemo mu vise uzimati bocicu na slamcicu za noc i uzme mu obicnu bocicu rose i sad mu zanimljivo i samo se naliva preko dana ja mislim da pije na silu jer je i bucka po ustima.nocu se neki put budi par gutljaja i to je to ali mora da imam pored kreveta bocicu.zato leni nema nista ni voda dudu nekoristi ni ona tako da ona mora na suvo da se uspavauser posted image bez pomagala

ja malo napisa tekst za vise tema ali nekako mi je povezanouser posted image nosa,voda,piskanje

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...
Vaspitačica iz vrtića mi je dala sjajan sa...
Njene reči su me podsetile na nešto važno – dok sam pokušavala da pronađem sebe kao roditelja, zaboravila sam jednu važn...



Anketa

Фудбал.
Admin

За кога навијате на Еуру 2024?

Click Here