|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pelene ...
31.5.2012 18:07:02   
mlada_mama
mislim da sam svoje misljenje rekla i potvrdila sama sebi, sto mi je bitno, a svako najbolje zna svoje mogucnosti i zelje, tako da... o tome se ne da raspravljati. Ja nisam radjala, ne znam sta je to porodjaj i period poslije porodjaja i jedva cekam da saznam, mislim da sam za svoje godine jako dobro upucena sta me (otprilike) ceka, ali sve to zavisi od stanja zene nakon porodjaja, tako da se nadam da cu dobro proci, da cu uspjeti da nadjem vremena za sve, a najvise za bebu, i da necu proci kao neke zene, koje, cini se, kao da su zamrzile taj poslije porodjajni period...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Pelene ...
31.5.2012 21:44:16   
red3lilu
Jel mogu ja nešto da izjavim za TV? user posted image
hehehe, zakuvale, kao što samo žene znaju, da je jutro sad bi skuvala kaficu i čekala razvoj događaja user posted image
U prvoj trudnoći sam bila entuzijasta želela sam svojoj bebi najbolje i najzdravije, a u tim trenucima su po mom mišljenju to bile platnene pelene, u kojima sam i ja odrasla... Maleni se rodio u julu mesecu, pelene su pripremljene, babica došla i prepovila ga ni ne sećam se koliko pelena, pa švedske pa bodi pa pantalonice, dok mi se dete nije pretvorilo u loptu user posted image samo nožice i ručice virile... Simpatično, ubeđujem sebe korisno, kao manje bakterija i sl... U široki zbog kukova nisam verovala, ali za dobrobit protiv upala i ostalog sam nameravala da nastavim platnene da koristim...e onda je beban počeo da kaka 10-12 puta dnevno, jel, koliko sisanja toliko i kakanja, tako su mene naučili, pa kad nije kakio onda je piškio, kad nije ni to radio mučili smo se da sikimo.... pelene, da bi bile lepe i bele i čiste sam morala da tretiram nekim izbeljivačem, pa da perem i iskuvavam, pa da peglam... kad god ih skineš sa deteta ono mokro...guza mokra...
Ovog puta sam kao gledala one neke pamučne u obliku pampersa, lepe i šarene, kao eko i ne znam ni ja šta...hhahahah, peru se na 40 stepeni ??!!user posted image ... o ceni neću da diskutujem, ne pokriva mi plata...
opredeliću se za neke jednokratne, ključna je pravilna higijena deteta u pelenskoj regiji i to je ono što je bitno, pa bilo se koristile jednokratne ili platnene pelene...

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Pelene ...
31.5.2012 22:09:37   
maya78
AJj i ja da nesto izjavim sto rece Red user posted image . Red ne peru se na 40 nego na 60. Dacu ti strane sajtove sa diskusijama strucnim lekarskim i ostalim gde se navodi da je 60 stepeni dovoljno da se ubiju sve bakterije. Znaci nije potrebno otkuvavanje.
Sto se tice da li platnene ili jednokratne to sve zavisi od osobe do osobe. Ja licno smatram da posao od 10 minuta koliko treba da ih stavim u masinu a pre toga samo da isperem uloske iznad vode nije mnogo i nesto sto ne mogu da odvojim. U ostalom MM je izjavio da ce on da ih ispere uloske i ubaci u masinu na kraju dana ako ja ne mogu pa u ostalom i njegovo je dete. Jer stvarno toliko ti treba. Presvuces bebu kao i sa jednokratnim sve isto imas drikere umesto da bacis u kantu ti pelenu bacis u masinu i to je sve bez peglanja, otkuvavanja itd. Postoje mame koje zbog obaveza posla dece itd kombinuju i jedne i druge sve je stvar stava, volje i organizovanosti. Sad sta je zdravije i to zavisi od stava i nacina razmisljanja. Po meni ne moze ni jedan gel koji upija toliko tecnosti kao u jednokratnoj da bude bolji od prirodnih pelena. Da li ce to steti bebi ili ne to isto od mnogih faktora zavisi. Osetljivosti bebe , koze bebe itd... Moj stav je da vredi probati nije neka muka kao u vreme nasih mama i baka a opet je prirodno.
Sto se tice cene racunala sam i izracunala da za paket koji sam ja kupila pamucnih posle 4 meseca deteta mi je sve gratis. To znaci da u pocetku ulozis neki novac koji i nije nesto veliki i to je to. Ti moras pa moras da das velikiiiiiii novac na kraju pelenastva za brdo jednokratnih samo ih ne dajes odmah. Aja sam odmah ulozila dostaaaaaaa manje. Imam i tu strucnu racunicu Red ako te interesuje koliko das za jednokratne na kraju pelenastva a koliko za pamucne sa sve strujom, vodom praskom itd velika je razlika. Jos ti pamucne ostaju i za drugo dete user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Pelene ...
31.5.2012 23:14:05   
red3lilu
One što sam ja gledala se stvarno peru na 40C nisam izmislila. E sad, vidim da si ti u jednom diivnom gradu (ahhh nostalgije...) a ja na severu Bačke. Voda iz mog komšiluka je puna rđe jer su vodovi postavljeni posle II sv. rata. Meni je problem i svaki put čaram i vračam da mi bela majica bude bela, a kamoli iz ukakane plene da izvučem fleku. Dalje, 10-12 promenjenih pelena * 10 min za odapiranje je 120 minuta raspoerđenih u toku čitavog dana, ako ostavim da se ne može svakako jedna po jedna oprati nego moram čekati da se napuni mašina dobijam punu kofu natopljenih pelena... Dalje, dok se jedna tura suši, što će mi npr. na leto biti izvodljivo drugu turu koristim, ali ubrzo dolazi zima... Dakle trebaće mi za novorođenče 30 takvih pelena, onako u slobodnoj proceni. Ne znam kakve su veličine tih pelena ali cenim pošto će beba rasti trebaće mi veće veličine, možda manje komada ali do npr 2ge godine dete poraste dosta pa će mi trebati više komada raznih veličina. Cena pelena koje sam ja gledala po komadu su cca 13e. Dalje nisam računala jer je moja plata trenutno 180 e jer sam na 65% bolovanja i definitivno se dalje ne uklapam u matematiku... I dalje ne poričem da nije korisno, ako nije problem pošalji ti meni linkove i računicu, moguće da sam negde omanula... a ako se računica ukaže izvodljivom i povoljnom ko što kažeš imam nešto u šteku pa ću se skrpiti

(odgovor članu maya78)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Pelene ...
1.6.2012 0:07:19   
maya78
Za vodu nisam specijalista te ti tu ne znam sta reci. Znam da ti uvece treba za svih 10 pelena cirka 10-15 minuta jer se samo protrlja ne i da se pere pere trlja ili sta ti ja znam i to samo ulozak cisto da se skine kaka i tako to . Dalje nisam rekla da ti ne znas sta govoris za tih 40 stepeni nego da se pelene uglavnom te moderne peru na 60 stepeni. Ne nzam ja nisam videla a gledala sam dosta za 40 stepeni mozda smo gledali razlicite sajtove ili si ti gledala one koje imaju nasivene i zastitne gace na sebi pa te onda moraju zbog zastitnih da se peru na slabijoj temperaturi sto i ima logike. Ja pricam o pravim platnenim pelenama cele su pamucne a posebno ide zastitne zato i mogu da se peru na 60 a zastitne peres na ruke samo properes nista strasno. Dalje obicne pamucne se brzo suse znaci uvece ih operes i sutra dok koristis drugu turu pelena cistu one se osuse pa cak i zimi i ako nemas masinu. Ne treba ti 30 nego okvirno to mogu da ti potvrde i iskusne mame 15-20 i to ne kosta bogatsvo a niti toliko koliko si napisala nego manje. Osim da se ogranicim one cele od bambusa te se suse boga oca i stvarno ti ih treba vise. Ali da bi resila i taj problem oko bambusa jer je bolji upijac od obicnih platnenih ulozaka ti kupis samo uloske od bambusa koji su jeftini i samo njih peres i posebno susis od pelene obicne.
Dalje velicina pelena sad imas vise vrsta pelena. Njabolja i naravno najpovoljnija su ti one u jednoj velicini znaci jedna vrsta pelena za celo pelenastvo. One su na drikere i kako beba raste tako siris pelenicu sa tim drikerima i to je to. Ne treba ti razna velicina i ne znam sta jos. Nego jedna velicina sa drikerima i to je to za svo vreme pelenastva. Znaci samo jedna vrsta pelena koja kosta ispod 13 EUR-a i negde oko 15-20 komada i to ti do kraja user posted image
Izvoli you tube kako to izgleda sa drikerima i racunicu :
http://www.youtube.com/watch?v=UJcqD73QOi8
http://pamucnepelene.blogspot.fr/
Ovaj drugi link ti je samo za racunicu to je najblizi koji sam imala pod ruku ako zelis nabavicu ti drugi i jos tih racinica. Ne svidjaju mi se konkretno pelene sa ovog sajta iz vise razloga ali racunica je ista kao i na mnogim drugim. Ja sam moj komplet platila ekstra povoljnije mogu ti na pp poslati cifru a mozes i ti sama kontaktirati zenu koja mi ih je sila i sve se dogovoriti sa njom

< Poruku je uredio maya78 -- 1.6.2012 0:08:48 >

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Pelene ...
1.6.2012 0:34:33   
crazymama
promasile ste temu user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu maya78)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Pelene ...
1.6.2012 0:40:50   
maya78
user posted image user posted image user posted image daaaaaaaaaaaa izvini samo da joj ostavim i ovaj link i ja se selim na moju temu ja sam kriva i zalutala ovde user posted image
http://www.youtube.com/watch?v=fBEwBbiVcyw&feature=results_main&playnext=1&list=PL2771C4096F78A5E4
moje su ti bukvalno ovakve sa sve drikerima spolja za velicinu kao i ulosci na drikerima

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Pelene ...
1.6.2012 7:35:40   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: crazymama

promasile ste temu user posted image

ekskjuz mi!!
bar se nismo hvatale za gušu user posted image
jel ima negde posebna tema pod nazivom EKONOMSKA ISPLATIVOST MODERNIH PELENA ILI PLATNENE VS. MODERNE ??
ako ima i tako nešto moliću za KLIKuser posted image user posted image
by the way maya78 hvala, već gledam, ko zna možda promenim mišljenjeuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Pelene ...
1.6.2012 7:40:45   
lesica
Evo teme o pamucnim pelenama KLIK

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Pelene ...
1.6.2012 11:22:15   
ishler
Mi smo koristili pampers premium,i bila sam zadovoljna,a pre mesec dana su me nagovorili da probam baby love i prezadovoljna sam presla sam na njih.user posted image
Moje dete je inace sklono ekcemu pa moram voditi racuna ali mogu reci da stvarno n e vidim razliku cak nisu premium ni nesto puno tanje a cena neuporediva.
Svima preporucujemuser posted image

< Poruku je uredio ishler -- 1.6.2012 11:23:43 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Pelene ...
1.6.2012 11:47:35   
mejvis
Gledam reklamu danas na popustu ideine K plus pelene 30%! Jel koristio to neko? 

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Pelene ...
1.6.2012 12:35:44   
vonavoj
mejvis,lose su...nemaju dobar cicak da se vezu,tj,nekako je sve kesasto...probala sam ih,ovako nisu lose,ali kao da imaju visak materijala,to je moj neki osecaj!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Pelene ...
1.6.2012 13:04:36   
cockic
koja je cena beby love? jer ja koristim isto beli pampers za lenu,tj sinu i zeleni
pa ta cifra na mesecnom nivou je jako visoka.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Pelene ...
1.6.2012 13:07:09   
*Alexx*
Koliko se secam, cena je ista, samo je vise komada u pakovanju babylove pelena.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Pelene ...
1.6.2012 13:08:21   
MicinaMama
Moja Milica dobija osip od drugih pelena ovde,od marketskih pelena.Sva se ospe,zasto ne znam....a ima finih pelenica ali eto ne odgovaraju.Moja Mica inace ima pre-osetljivu kozu i ekcem.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Pelene ...
1.6.2012 13:11:28   
cockic
pa mogu i njih probati pa uporediti,znaci kad ih ima vise u pakovanju user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Pelene ...
1.6.2012 13:19:12   
purplish
Je li stvarno kod vas ista cijena baby love i pampers user posted image ? Kod nas u BIH je baby love nekoliko maraka jeftiniji i to od onog obicnog plavog-zelenog papmpers-a, ili je bar bio prosle godine kada smo kupovali pelene. U poredjenju sa bijelim pampersom razlika u cijeni je jos i veca. Iskreno, bila sam zadovoljna sa baby love-om i guza nam je bila u mnogo boljem stanju sto se tice osipa nego sto je bio slucaj sa pampersom.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Pelene ...
1.6.2012 13:21:51   
*Alexx*
Andreju su one bile odlicne, od svih ostalih se ojedao. Kad je bio stariji i nekako prerastao babylove, presli smo na Huggies (kao bebi mu nisu odgovarale).

IZVORNA PORUKA: cockic

pa mogu i njih probati pa uporediti,znaci kad ih ima vise u pakovanju user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Pelene ...
1.6.2012 16:00:54   
mejvis
Baby love br 5 je 1605 din 72 kom i to je jeftinije od pampersa. Ja sada za oba deteta koristim lumpi i to mi je najpovoljnije a baš su mi dobre. Br 5 je oko 1450 din 70 kom a br 3 56 kom oko 950din (poskupeli su za 100 dinuser posted image ).
I mislila sam da te ideine nevaljaju, do sada sve što sam probala od "K plus" nije valjalo. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Pelene ...
1.6.2012 17:20:16   
dijana1*
Vuku sam u pocetku kupovala pampers premium care, a posle obicni zeleni pampers. Nikada nije imao problema sa guzom i crvenilom.
Iskreno se nadam da cemo se uskoro resiti pelena user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Pelene ...
1.6.2012 17:30:51   
ishler
cockic
javljam ti kasnije za cenu kada mi dodje muz,ali kaze da je prilicna razlika.
Inace ja sam posle nekih sedam meseci koriscenja premiuma probala zelene pampers i posto se ojela od njih a i neprijatnog su mirisa,vratila sam se na premium i rekla da nikada necu menjati.
ali su me ubedili za baby love i zahvalna sam im fenomenalne su.user posted image
Pa vredi pokusatiuser posted image

< Poruku je uredio ishler -- 1.6.2012 17:40:14 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Pelene ...
1.6.2012 22:28:25   
slavica.
Zene,jel ovde jos uvek niko nije isprobavao Chicco pelene user posted image
osim isidore user posted image
ja stalno citam,i cekam,ali ne vidim da se cesto pominju...
ja sam kupila nekoliko paketa za pocetak,tako da cu ih svakako koristiti bar dok to ne potrosim,ali bi bas volela da cujem jos misljenja o njima....

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Pelene ...
2.6.2012 9:53:45   
ishler
Nisam probala ali mogu ti reci da nama ni jedan njihov proizvod nije odgovarao,mislim da prodaju sve na staru slavu i ime.user posted image

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Pelene ...
2.6.2012 9:56:56   
Anoniman
A ja sam baš svime zadovoljna... Sve zavisi od bebe do bebe i kakva je kome koža.

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Pelene ...
2.6.2012 10:05:27   
ishler
Tacno tako,treba isprobati pa videtiuser posted image
Bar sada ima veliki izbor kvalitetnih proizvodjaca.

< Poruku je uredio ishler -- 2.6.2012 10:06:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Cvećka: Moja porođajna priča
Prva VTO i to uspešna, doktor na UZ vidi dve mrvice, našoj sreći nema kraja! Naravno, kao kod svake trudnoće, velike bri...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here