|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
6.9.2015 13:32:37   
vocicana
Nego sta! Ipak stvarate jedan maleni zivot, bas je to najvaznije na svetu! Bravo Ance, pa onda polako I javljaj. Nema greske!user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
7.9.2015 13:53:55   
BubaBubica
user posted image

Evo mog grafa. Mislim da je ovulacija bila 14 dana ili možda čak i 13 dc i posle sam počela rano da ustajem pa je bila niža valjda dok se nije ustalila. Ništa, čekamo :) Još 7 dana...

< Poruku je uredio BubaBubica -- 7.9.2015 13:57:28 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
7.9.2015 17:40:14   
AnaAna1
Hm, mozda je bila i 16.,17.
Ipak ste odlucili da nastavite rad na bebici? :))

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
7.9.2015 18:05:30   
vocicana
Nece Bubica odustati tako lako ni slucajno. Bravo. I ja mislim da je bila 13-14 dana. Samo napreduser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
7.9.2015 19:15:55   
BubaBubica
Anice i prošli mesec sam mislila da je bilo tako a izgleda ipak nije, iako imam onaj sluzavi sekret i posle ovulacije. Tačno taj dan kad se popela na 36.7 je bila nedelja, pa je opet pala jer sam počela da merim dva sata ranije. Pa dok se nije unormalilo. Inače ovako visoku bazalnu preko 36.8 imam samo u trudnoćama, ja se tako nadam da je to ovaj put to to! Danas me počela boluckati krsta, ne želim da obraćam pažnju na simptome jer ću da izludim ponovo user posted image

Ipak radimo na tome, neee ne odustajem ja tako lako! user posted image Ja kad nešto želim, idem dok ne ostvarim user posted image Imaću ja još jednu user posted image user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
7.9.2015 19:25:21   
BubaBubica
AnaAna sad gledam tvoj graf, kako se odvijaju stvari sada? Očigledno da kod nekoga bazalna nije merodavna, važno je da ste pratili folikule. Jel znaš kad je pukao bar odprilike?

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.9.2015 9:14:31   
BubaBubica
user posted image

Moj graf danaaaaas user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.9.2015 9:22:19   
AnaAna1
user posted image

Dobro jutro :) ff mi je obelezio da trebam da dobijem sledeceg utorka, mada ja mislim da je omasio za jedno 3 dana zbog onog sto su mi merili na folikulometriji ali videcemo... ili mozda jos bolje da to nikad ni ne saznam nego da NE dobijem hehe

Ne znam bubice kad je puko, sve je bilo jako konfuzno ovog meseca. Sledeci mesec idem opet ako dobijem pa cu da teram dr da to malo detaljnije ispratimo, sad sam ga malo upoznala pa cu da idem dok god ne vidi da je puko. Nesto mi se sve cini i da je pomesao jajnike jednom kad je merio ali ajde...da ne pametujem, videcemo sledeci mesec

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.9.2015 9:41:00   
BubaBubica
Sve ako ste bili vredni, ne brigaj već opusti se i idemo u trudničke teme ovaj mesec user posted image Bazalnu prati onako iz zabave čisto da vidiš i vidimo šta će na kraju ispasti. Mada i ovako skakutava i neuredna temp puno govori, prolistaću ja moju knjigu da vidim o čemu se tačno radi.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.9.2015 11:28:51   
Anoniman
ana on ti jos nije pouzdano oznacio O jer su linije isprekidane, nije siguran!

(odgovor članu BubaBubica)
  Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
9.9.2015 8:40:22   
BubaBubica
user posted image

Jutro drage moje. Moja temp rasteee user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
9.9.2015 18:15:40   
AnaAna1
Bravo bubiceeee user posted image
Moja i ne leti nesto mnogo na gore, vec dva dana je 36.5, videcemo sutra user posted image

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
10.9.2015 8:36:54   
AnaAna1
user posted image

Juce sam ceo dan bila na nogama pa imam blaaagu upalu misica, tako da uopste necu da se radujem unapred zbog ovog skoka :)

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
10.9.2015 8:39:07   
BubaBubica
user posted image

AnaAna kakvo je danas stanje? Meni malo pala temp ali i dalje je ''povišena'', nadam se da sutra neće početi da pada inače nema ništa od user posted image
U prošloj trudnoći na današnji dan mi je bio pozitivan test. Ali sada ću sačekati da kasni, da ne bude kao prošli mesec, razočarenje.

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
10.9.2015 8:45:02   
BubaBubica
Jao hahaha sad skontah da si ovaj post iznad danas pisala user posted image znači raste, dobro je! user posted image

Kad ti je pukao folikul?

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
10.9.2015 11:01:16   
AnaAna1
A kada bi trebalo da ne dobijes?

Jao ne pitaj me za folikul jer ne znam kad je puko, sve je nesto haoticno ovaj mesec. Ovako je izgledalo merenje:

10.dan ciklusa 6mm
14.dan ciklusa 16mm
17.dan ciklusa 19mm

A temperatura mi je skocila 14.dana... tako da nista ne znam :) i na kraju mi je reko "vidimo se sledeceg meseca ako dobijes da opet uradimo folikulometriju"... tako da mi sas ostaje samo da cekam, i onako smo zadnji odnos imali 15.dana ciklusa pa sta nam Bog da (jer je mm posle otiso na put)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
10.9.2015 12:18:00   
BubaBubica
Pa pazi, možda je bila ovulacija kod drugog skoka, to bi se i poklopilo sa pucanjem folikula. A opet često kažu da se dešava da folikul pukne i za vreme odnosa.

Ja ne bi trebalo da dobijem za 4 dana.

Ovako ponekad i preko dana uzmem i izmerim temp, stalno je oko 37.3, što je zaista retkost, pa gotovo i da nemam tako visoku temp u ciklusima.

< Poruku je uredio BubaBubica -- 10.9.2015 12:20:01 >

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
10.9.2015 13:19:25   
Bebana17
Ana, pa nema šanse da je ovulacije bila kad je obeležio, ako je lekar 17 dana ciklusa izmerio folikul od 19mm. Osim ako lekar nešto dobrano nije zabrljao. Pre će biti da je ovulacija bila tek kad je temperatura pala na 36,3 (ne sećam se da li je 18 ili 19 dan ciklusa u pitanju). Da li je lekar uopšte potvrdio pucanje folikula ultrazvučno? Ne mogu da verujem kako oni ofrlje rade folikulometrije....

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
10.9.2015 15:39:57   
AnaAna1
Mnogo ofrlje. Sad sam ga malo upoznala pa cu sledeceg meseca da trazim od njega da to malo detaljnije pogleda. Ne znam kad je puko jer kad je bio 19mm on mi je reko "sutra puca 100%" a ja mu kazem da dodjem da proverimo da li je piko za 2,3 dana, a on kaze "ma neeema potrebe, zasto bi, vi racunajte kao da sutra puca i tako ga tempirajte a ako dobijes dodji sledeci mesec opet da ispratimo" (!?!) I ja sta cu...a Dom Zdravlja je u pitanju, reko ajde da ne placam privatno mislila sam da to nije tolika filozofija i da nema sta tu da pogresi. A nesto se nosim mislju da je pomesao jajnike pri merenju i da je mozda predzadnji put bio jedan jajnik a zadnji put drugi... ne znam. Ako je bila kod drugog skoka O (19.dan), zasto mi je ovoliko skocila temp 5 dana pre toga? Sve mi je to nelogicno...
Druga nelogicna stvar je sto je prvo za 4 dana poraso 10mm a onda za sledeca 3 dana samo 3mm, zato se nosim mislju da je mozda pomesao jajnike, folikule ili sta god, ako je to uopste moguce.

Ako budem dobila user posted image tacno cu da znam kad je bila jer ja obavezno dobijem 14-16 dana posle O.

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 10.9.2015 15:42:12 >

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
11.9.2015 9:19:43   
BubaBubica
user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
11.9.2015 9:29:28   
vocicana
Ana bebana i ja se slazemo, msm da ne treba da se toliko opterecujes doktorom, u redu je pracenje folikula, ali malo se usredsredi na sebe, jer samo ti najbolje znas kako se osecas i kada. Kada padne temp i skoci sutradan, to je ovulacija. Ja nisam imala egg promene dole, nista, nista, folikul je pukao u toku odnosa, nista nisam znala ni temnpirala, pa se desilo. Opusti se i najvaznije od svega je da ti muzic bude tu mesec dana da pokusate.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
11.9.2015 22:56:30   
Bebana17
Ana, dr je grozan, folikulometrija nema smisla ako se ne potvrdi pucanje folikula. Nema veze sto je iz doma zdravlja, i ja sam tamo isla na folikulometrije, pa su posteno odradjene. U Risticu sam takodje radila 4000 placala za jedan ciklus pracenje. Ja sam pet godina merila temperaturu i desavalo mi se i da skoci pa bude par dana visa pre ovulacije, pa na taj dan padne kad je ovulacija. Zbunjivalo je i mene to, ali sto kazes, videces uskoro.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
12.9.2015 7:00:57   
BubaBubica
user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
12.9.2015 9:05:03   
AnaAna1
user posted image

Dobro jutro devojke :) evo mene danas, nisam bas za neku pohvalu zadnja dva dana ali to mu je sto mu je...
Bebana onda ako je bila 19.dana O zbog ovog pada temp.nema sanse da je ista prezivelo do tad... tako da mogu odmah da otpisem ovaj mesec

Vocicana evo da ponovim opet da se ne opterecujem KADA mi je ovulacija i nije mi to bitno uopste jer mi svakako imamo odnose svaki drugi dan u proseku i moram da je ulovim pa kad god bila, vec sam na folikulometriju isla kako bih videla da li se taj proces odvija kako treba, da li je sve u redu kod mene. Ali on nije ispratio do kraja i ja i dalje ne znam da li folikul puca kad treba i kako treba. Eto to je poenta, a nije poenta opustanje , ne opustanje, razmisljanje, ne razmisljanje itd. Bice tu mm od sledeceg meseca, tako da cemo moci da se vratimo u normalno funkcionisanje. Sada nije mogao da izbegne teren i jbg propasce ovaj mesec jer je ocigledno O bila dosta dana posle zadnjeg odnosa...

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 12.9.2015 9:09:53 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
12.9.2015 9:21:37   
Bebana17
Ana, bravo za stav, naravno da treba sve da isproveravas da li svw funkcionise i kako.. U mesecu kad sam ostala trudna nista nije islo kako treba tj.normalno, folikulometrija cudna (folikul malo raste, malo ne), ali do ovulacije je ipak doslo, i materica je bila lepo pripremljena kad su mi vratili moje eskimcice. I u biohemijskim i u ovoj pravoj trudnoci temperature u vreme implantacije su bile niske (36,5 - 36,7). Tek kad se proces imlantacije okonca, temperatura je bila visa. Ja u svakom slucaju navijam, moguce je da je dr gledao pogresan jajnik, a ima slucajeva na ff da je odnos bio bas ranije u odnosu na ovulaciju (pet, sest dana) pa je doslo do trudnoce.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

visnja ili dunja
pisuljica



visnja (36%)

dunja (64%)


Ukupan broj glasova: 110

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here