|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
25.8.2015 17:14:54   
vocicana
Ja vam cvrsto drzim pesnice I jako navijam da mi budete tamo cimerke, sto pre. Pisala sam ti Yellena u cekalivama nesto za te folikule, samo polako. Sve vas vucem ovamo, pa hajde vise. .user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Yellena008)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
26.8.2015 10:39:35   
BubaBubica
user posted image

Počinje nešto da se dešava. Mada ne znam zašto još uvek merim temp. user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
27.8.2015 11:36:31   
ivannna
prosli mesec graf mi je 4 puta menjao dan ovulacije,jadnicak se skroz zbunio
ovaj mesec sam odlucila da oladim i ne merim ,malo da se opustim,ne mogu vise

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
27.8.2015 15:54:59   
vocicana
O Ivanna pa gde si covece? Mislila sam na tebe I pitala, ali niko nista. Pa ostavi merenjem, opustite se bez merenja pa kako bude. Kako je bilo na moru?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
27.8.2015 19:31:48   
AnaAna1
Ja sutra idem prvi put na folikulometriju pa javljam sta ima novo. Graf mi se i dalje vrti oko 36.0. Imam zakazan UZ 10.pa 15.dana.... sad postaje zanimljivo sledecih 7 dana haha...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
1.9.2015 8:37:57   
vocicana
Bazalke, VI ste se potpuno uspavale! Meri li se temperatura? Kakve su stvari novosti? Ana, sta je bilo na folikulometriji? Ivanna, nadam se da me stvarno obradujes, mislim na vas devojke, pisiteeee

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
1.9.2015 18:44:24   
AnaAna1
Hehe napisala sam tamo na crticama za folikul, prekosutra bi trebalo da pukne. Ma ja merim bazalnu ali je ravna ko daska pa da ne bombardujem temu glupim grafikom, cekam da skoci pa onda da ga izbacim user posted image taman cu da uporedim skok sa pucanjem folikula, da li se poklapa!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
1.9.2015 18:45:39   
AnaAna1
A gde nam je bubica, njoj bi trebalo da skoci ovih dana? Jel cete uopste da radite na bebi ovog meseca? :)

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
1.9.2015 20:41:01   
vocicana
E pa divno onda!
Taman da polako popunjavate broj u user posted image temama, sve je manje trudnica, znate li koliko ih ima u septembru I oktobru? Gomila!
Jedva cekam da me obradujete. Hajde bas javi da li ce biti poklapanja sa pucanje I temperaturom. Drzim pesnice!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
2.9.2015 14:19:36   
AnaAna1
Apsolutno nista mi nije jasno. Juce popodne na folikulometriji dr kaze da mi je folikul 16mm i da ce puci za dva dana (to je sutra) a meni je juce ujutru i danas ujutru skocila bazalna temperatura. Kaaakooooo??? Nisam bolesna i nista mi ne fali, znaci da nece da mi se poklopi. Ajde da sacekam jos sutra ujutru kolika ce da bude ali skocila je sa 36.0 koliko je bila zadnjih 10 dana na 36.5 danas i juce

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
3.9.2015 7:30:19   
vocicana
Neka ide gore, a ti I music biste trebalin sada vec nesto da raditeuser posted image , ne nerviraj se, to priroda regulise, ne ti, zato I jeste tajna kako kada I zasto smo ostale trudne

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
3.9.2015 11:01:01   
ivannna
AnaAna-kakva ti je temperatura jutros?

meni se desavalo da isto tako poraste pa se ponovo spusti,proslog meseca graf mi je 4x pomerao ovulaciju,jadnicak i on se sav zbunio user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
3.9.2015 16:37:26   
AnaAna1
user posted image

Evo mog netacnog grafa user posted image Opet je visoka, sad je obelezio ovulacoju da je bila pre 3 dana sto je prosto nemoguce jer sam tog dana bila kod dr i folikul je bio 16mm i rece covek da ce da pukne za 2 dana... nista mi nije jasno, zasto je skocila 3,4 dana pre ovulacije? Danas bi trebalo da je 21mm folikul i da pukne. Sutra u 12 idem opet pa cu da proverim sta se desava.

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 3.9.2015 16:44:56 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
3.9.2015 21:51:31   
vocicana
Moje je da se ovul desila 1.9, nemoj da places, obicno nije nista jasno, vazno je da ovul imas. To ti je isto kao za moju trudnocu, kazu trudna si 9 nedelja, a ja ne da nema pojma da je tako nego blage veze nema. Ali Dr tako kaze, ja tako racunam. Ne sekiraj se. Molim te

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
3.9.2015 22:31:45   
AnaAna1
Ali 01.09. je folikul bio samo 16mm... pojima nemam, videcu sutra kad odem sta ce da kaze

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
4.9.2015 8:38:16   
ivannna
AnaAna najbitnije je sta ce dr reci,jer ono sto se vidi na ultrazvuku je prava stvar a grafik moze da samo pretpostavi da je tad i tad bila ovulacija,meni je dr rekla da ta temperatura je najmanje pouzdana stvar,mozda se jednostavno nesto desilo u organizmu pa je porasla temp,ne znaci da je O vec bila,dosta toga moze uticati na temp,nemoj da se bas mnogo drzis toga,meni je graf samo pomogao da saznam kad mi je okvirno ovulacija i samo toliko, a pisala sam vec da mi je prosli mesec par puta pomerao dan ovulacije tako da vidis ni to bas nije striktno kod njega,i on se prilagodjava nastalim promenama...

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
4.9.2015 9:31:08   
vocicana
Ana I Ivanna je u pravu, polako, ako je po grafu, tada je bila, meni je to iz prvog puta uspelo, a mesecima sta nismo radili. Ne nerviraj se, bices ti I treca koja ce da crtice ulepsa vestima. U svakoj slucaju druzimo pesnice I videces na uz kakva je situacija, najbolje je tako!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
4.9.2015 11:34:40   
AnaAna1
user posted image

Folikulometrija:
10.dan ciklusa 6mm
14.dan ciklusa 16mm
17.dan ciklusa 19mm

Nista nema veze jedno sa drugim!!!!!!


< Poruku je uredio AnaAna1 -- 4.9.2015 11:36:10 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
5.9.2015 8:05:55   
vocicana
Ana ako je tacno sve sa bazalnoj, 1-og je bilo, tada se radi, temperatura ti skolski raste, ako se odrzi ja msm da je u opisu 8 dana, trudnoca je 100%. Moje su temperature bile iznad 37 recimo, ali eto drzim ti pesnice!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
5.9.2015 19:10:12   
AnaAna1
Ali vockice 1.mi je folikul bio 16mm. Nemoguce da je tad bila ovulacija

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
6.9.2015 9:12:28   
vocicana
Pitaj bas Dr kad odes sl put. Ja sam moje interniste pitala za bazalnu temperaturu, svi su rekli da je super stvar I zaista je tako bilo. Ona sluzi za orijentaciju, da se vidi kada je otprilike ovul. Ja sam je samo jedan mesec merila, vec sam ti rekla, nikada u isto vreme, uvek naravno bez ustajanja iz kreveta, radila sam smene, cak sam I preskakala dane, tako da sam mogla I da zeznem stvar. Medjutim, posto nisam imala ff tabelu, ja sam cekala krivulju na temperaturnoj listi. Tacno dan posle pada, 14.7 je bila 36,1, sutradan 15.7 je bila 36,8, sreca je pa mi mm dosao, folikul je tada pukao na 26 mm velicine I ja sam zatrudnela. Zato ti kazem, super je. Ne puca kod svake zene na istoj velicini. Ne sekiraj se. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
6.9.2015 9:41:59   
AnaAna1
Pitala sam ga kad mi je reko da je folikul 16mm rekla sam mu da mi je po bazalnoj temperaturi ovulacija bila pre 3 dana on kaze "pa dobro po knjigama je ta bazalna temperaura tacna ali mora tu mnogo uslova da se ispune, uvek u isto vreme, bla bla bla" ja mu kazem "pa ja sam ispunila sve uslove sve sam proucila"a on kaze "pa dobro ima tu odstupanja" jer nije imao objasnjenja zasto mi se ne poklapa ako sam sve izpostovala...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
6.9.2015 9:49:59   
AnaAna1
user posted image

Ne znam ima li svrhe da izbacujem ovaj graf uopste kad znam da nije tacan ali ajde, da se igramo malo :)

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
6.9.2015 10:19:52   
vocicana
E stvarno bzv. Sa muzem odgovor stoji , pisala si o tome. Morate da budete malo vise zajedno. Bas mi je zao kada se skenjas, veruj mi, priraslemste mi za srce sve I toliko vam zelim, tebi narocito da ugledas svoje crtice, da budes srecna I ispunjena kao super zena! Drzim ti pesnice I vucem te za nosic najjace sto mogu bar ovako virtuelno! Navijam iz sve snage. Samo nemoj da padas psihicki, budi jaka, znam da ce sve biti u redu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
6.9.2015 13:26:35   
AnaAna1
Hehe hvala na podrsci user posted image
Bicemo od sledeceg meseca stalno zajedno, dogovorili smo se da kaze na poslu da ne moze da odsustvuje van grada u nekom slesecem periodu, i pokusacemo da se opustimo malo user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Bolovi u trudnoci
Enalen

Koliko dugo ste imale bolove u trudnoci?

Samo prvh nedeljai (35%)

Pred svaki ciklus (12%)

Samo kad nesto nije u redu (14%)

Nikad (40%)


Ukupan broj glasova: 81

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here