|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.7.2016 12:47:20   
madre
Lisa,a što je odvajas?
Sećam se da si pisala da i nemaš baš puno mleka,stanje se promenilo?
Mi smo još uvek samo na sisi,pokušala sam par puta da mu dam po koju kašičicu kase,ali on je svaki put baš odbijao,pa sam rešila da ne nudim još neko vreme.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
11.7.2016 14:21:11   
Lisa Simpson
Madre moje mleko stalno luduje čas ga ima čas nema uopšte, a život mi je u rasulu pa me strah da je držim samo na mlekcetu, ako presuši ostade praznih šaka. ali dr nam je rekla da uvodimo čvrstu hranu ona super napreduje po kilo mesečno ali kaže i pored toga beba može postati anemična ako je dugo samo na mlekcu.

Elem danas jela prvi put šargarepicu. Pojela sa apetitom otprilike pola šargarepice. Dovoljno za prvi put.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.7.2016 11:39:02   
Mala Elena
Moja ce danas sargarepicu user posted image Do sada sam joj dala pirinac, palentu, sinlac, proso i krompir . Narednih dana planiram tikvicu, bundevu .
Juce gledam na onim hipp teglicama pise od 5meseca recimo se daje povrce sa lososom user posted image kako ? Ili recimo u kutiji pahuljice koje su od 6.meseca a sadrze gluten user posted image
Zar to ne ide kasnije?

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.7.2016 9:55:18   
muzicarka
Moja beba ima 4 i po meseca..... Jos malo cemo poceti da uvodimo drugu hranu. Razmisljam od cega da pocnem, sa V sam krenula sa jabukom a dr mi sada kaze da pocnem sa povrcem pa sam u dilemi user posted image Koja je vama bila prva namirnica?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.7.2016 10:52:19   
IvanaSK RR
Mi smo prvo sa pirincanim pahuljicama, povrce pa voce.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2016 3:36:32   
Lisa Simpson
Evo sad kad pročitah ivanin post i mi smo prvo pahuljice ali ja to ne računam u hranu, i mrzim što svi preporučuju instant hranu a svakako kasnije u životu to neće jesti. Dakle računam šargarepu i za sada još i krompirić. Planiram još tikvicu i do tada napunićemo 6 meseci i onda uvodimo meso

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2016 13:06:27   
popkica bebic
Mamike, sada naidjoh na ovu temu. Mi smo uveli najpre Rizolino, spremam joj sa svojim mlekom, zatim krompiric, pa sargarepicu i tikvicu koju joj uvek dajem sa krompirom jer sama tikvica je kao voda. Od voca ruckamo samo jabuku zasad. Uvek joj nove namirnice dajem po tri dana, pa predjemo na novu. Imamo samo 1 nemlecni obrok, ostalo sisa i ima 7500g. Koliko vase beke pojedu? Ona nije odusevljena hranom, mozda sargarepicom, eventualno jabukom, ostalo su muke moje i njene. Koliko je dovoljno? Npr.pola sargarepe? Mali krompir ili pola veceg? Pola jabuke ili cela? Ne znam jer ona nije odusevljena, a i jos uvek uci da mljacka.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2016 13:12:40   
Anck Su Nmaun
I ja sam uvek prvo tu pirincanu kasicu pa povrce (krompir, sargarepu) pa tek onda voce (jabuku)

Pocetka se secam al ovo ostalo cu morati da pratim ovde user posted image user posted image

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.7.2016 23:49:23   
muzicarka
Ne volim bebi da dajem instant kase i to na pocetku.... mada preporucuju tako.... Mislim da cemo krenuti krompiric, sargarepica, tikvica, pa cemo videti....Vidim da je i vecina tako

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.8.2016 13:31:06   
muzicarka
Juce je napunila 5 meseci, danas smo krenule.... Misija uspesna user posted image krompiric je jela, doduse malo, ali dovoljno za prvi put....Zadovoljna sam...Dojite li bebu posle obroka? Posto nam je danas prvi put i pojela je nekoliko najmanjih kasikica, ja sam joj dala i da sisa...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 8:11:55   
vocicana
Da li je ok da ponudim malom tu instant kasicu za jedno dve nedelje, kada bude imao 4, 5 meseca ili da sacekam punih 5 pa da krenem, krompir, sargarepa, tikvica, pa kombinacije? Bas sam zbunjena, a sve mi se cini da je rano da mu dajem nesto konkretnije osim mleka....
Hvala

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 8:31:16   
muzicarka
Ja sam sačekala 5 punih, mada mi je dr rekla da ne žurim pošto doji, napreduje i zadovoljna je beba. Ja sam krenula jer ću, možda, morati da počnem da radim

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 9:47:47   
vocicana
D ne sisa,zato sam skoro i pomislila da mu nesto jace fali. Da li od vrucine ili od cega, manje mleka popije, redovno ga dobija ali kolicinski ga ne popije kao uvek. Bas sam se nesto zabrinula pa sam malo citala vasa iskustva. Juce sam oci izbuljila u Hipp u Milupu , cak i Flory Baby KIng ima te kasice od 4 meseca, vidim da prave i sa bananom, ali kazem, deluje mi jos premali, da mu dajem vec nesto takvo. Ali probacu definitivno kada napuni 5, necu da zurim, jedino ako nesto krene po zlu, ali ne verujem.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 10:01:40   
Sanjalicaaa
Voci, mozes sa 4,5 da mu ponudis. Jer on svakako nece odmah poceti da rucka. Trebace mu neko vreme da se privikne na ukus, pa da nauci kako da proguta. Tako da sa 4,5 moze da pojede samo kasicicu, dve.
Ja sam Iki uvela tada jer je on bio gladan, nestalo mi je mleka. Ali trebalo mu je 10-15 dana sigurno dok nije poceo da rucka malo bolje.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 10:09:08   
muzicarka
I normalno je da jede manje, vrućina je. Ni mi ne možemo uvek isto da jedemo.... Majke beba koje doje i ne znaju koliko beba mleka posisa... Moja beba nekada baš malo sisa a nekada baš jako vuče i sva se preznoji.... Mislim da je sve to normalno...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 10:37:59   
IvanaSK RR
Voci, ja sam krenula sa četiri meseca te pirincane kasice, jer mi je i sin bio na ad. Ako smatras da treba ti kreni po malo da mu dajes.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 10:40:14   
Mala Elena
Slazem se sa Sanjalicom...Ja sam joj pocela davati sa 5m ali velika vecina krece od 4. A te kupovne imaju i sa lososom od 4.m . Ne bih ja to. Za prvih mesec dana kuvaj.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 10:48:50   
muzicarka
I ja ću kuvati, mislim da je bolje... Danas je drugi dan krompir jela, nije kao juče ali polako, dok se malo navikne

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 11:01:11   
Khaleesi
I ja sam sve kuvala, svakako je bolje, jedino smo Milupa pirincane uzimali i dodavali u vocne....user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 11:06:28   
muzicarka
Ja sinu nisam dodavala Milupine pirinčane u voćne. Napraviš jednu i drugu pa pomešaš ili kako?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 13:41:02   
IvanaSK RR
Muzicarka, mozes kako hoces. I ja sam ih ponekad mesala. Ili voce dodas u pirincanu.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 14:12:37   
vocicana
Jao mnogo mi znaci kada mi ovako napisete. Sestra je pocela sa kukuruznim Milupinim, pa ne znam sta cu, razmislicu jos malo, ali da sacekamo jos dve nedelje, dacu mu malo ujutru neka proba, pa cu polako, krompiric, pa sargarepicu pa tikvicu. Sve po tri dana, pa se prelazi na sledecu?
Uh koje olaksanje.
Juce je vode dosta popio, nije je ispovracao, prvi put posle koliko vremena. Nadam se da ce sve biti cool, bas bi mi bilo drago da to lepo polako krene.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 14:33:06   
Sanjica26 RR
A ja sam misljenja da ne treba zuriti. Ali sa 5 meseci sasvim pristojno vreme za uvodjenje cvrste hrane. Mozes Voci da krenes sa pirincanim, pa sam kukuruznim. I onda krenes polako sa povrcem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 14:36:57   
IvanaSK RR
Ja ne mogu da se setim da li sam prvo sa pirincanim ili kukuruznimuser posted image Mada, verovatno ovako kao sto kaze Sanjica.
Mislim da sam oko dve, tri nedelje samo njih pa posle polako povrce.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.8.2016 14:47:27   
Mala Elena
Da se nadovezem na Sanjicu, imas i kombinaciju pirincano-kukuruzne, ja uzeh sada Baby King 320din, 200g, sa prebioticima za lakse varenje pa cu joj to davati neko vreme za veceru.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here