|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.10.2014 7:40:38   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Jole84

Ja sam za sad sve posebno davala. Superiška znači muskatna tikva nam je sledeća user posted image . Mogu posle toga brokoli? Taman do savetovališta imam još nedelju dana, valjda će i neko od dr da me posavetuje a ne samo moje ženice sa rr user posted image



nama su davali neki papir kao preporuka sta i kad. Ali nasa dr je bila stvarno sjajna tokom uvodjenja hrane ja sam je zvala svako malo i zena mi je uvek preko telefona sve lepo objasnjavala. Ne znam kakav je vas lekar ali nasa dr je bila bas odlicna za saradnju i uvek otvorena za pitanja, cak mi govorila "mama napisite na papir sta zelite da me pitate da ne zaboravite"user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.10.2014 10:47:33   
mirkam
Uh brokoli ! Kako je on kod nas neslavno prosao.Nikad mu se "cist" brokoli nije dopadao,ma cim lizne hoce da povrati. Mijesala sam i sa krompirom i opt nije htio.E sad, posto mislim da je vazno da ga jede, ja ga dodam u blitvu, posto nju obozava, i tako ga ne provali user posted image
Jole, brzo cete moci i blitvu, mi smo je bas nesto rano poceli, cini mi se odmah posle krompira, tikvice i sargarepe. I moj M je od strarta obozava.I da, nju nikada naravno nisam samu davala, vec sa krompirom.user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.10.2014 21:27:45   
pari
Bili smo danas kod dr u dz...pitala sam je za hranu,ona preporučuje od 5og meseca da se uvodi hrana za bebe koje su samo sisale do tad.
Kad ste vi počele?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.10.2014 13:23:46   
Jole84
Pari mi smo od 4 i po meseci jer ne siskamo. Dobrodošla u klub novih ručkalica user posted image user posted image
MiLJ moja dr je na odmoru (koji se baš odužio) inače ne sumnjam da bi me ona lepo uputila u sve, ova zamena koja me primila je katastrofa, ispričala mi sve nešto na brzaka i otkačila. Ovih dana idemo na kontrolu pa ću sa svojom da se posavetujem, pre par dana je stigla s odmora. Zato sam sve radila na osnovu vaših iskustava.
Šargarepica nam je prošla super, baš joj se dopala, a danas smo ručkali muskatnu tikvu i sviđa joj se user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.10.2014 13:32:30   
Modessty

IZVORNA PORUKA: pari

Bili smo danas kod dr u dz...pitala sam je za hranu,ona preporučuje od 5og meseca da se uvodi hrana za bebe koje su samo sisale do tad.
Kad ste vi počele?


Ja sam sa starijim krenula od 5 meseca prvo one mlečne žitne kaše (tipa Milupa i sl) i sokiće, a od 6 sam mu uvodila povrće i voće
Sa ovim malim je sve išlo drugačije i lakše. Do 6 meseca je samo sisao. Nisam imala kad da mu uvedem mlečne kašice jer je baš lepo ručkao. ALi kad mso krenuli sa klopom sve je išlo mnogo brže nego sa prvim detetom. Ja sam mu uvodila i voće i povrće istovremeno. Nisam baš mnogo pratila zvanična uputstva. user posted image Tako to obično ide! Sa prvim detetom sve u gram meriš i gledaš, sa drugim je mnoooogo opuštenije! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.10.2014 13:32:31   
pari
Hvala Jole na dobrodošlici! Hvala Mod!
Krenula sam da čitam vaša iskustva i raspitujem se pa da budem spremna koliko toliko kad dođe vreme...

< Poruku je uredio pari -- 7.10.2014 13:34:01 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.10.2014 13:33:49   
Sanchy
Ja sa M.pedijatrom ni jedan jedini put nisam pricala o ishrani prosto zato sto kada je pedijatar starija osoba ona bas nije ukljucena u najnovija istrazivanja i sve promene koje su nastupile protekom vremena a kada je u pitanju mladja njoj uglavnom bude svejedno..osim toga nekako pedijatar nije isto sto i nutricionista pre bih nutricionistu poslusala nego pedijatra..kupila sam knjige ,citala po netu,citala iskustva drugih i donosila zakljucke koje sam smatrala najboljim mogucim odabirom..vidim da se mnogo oslanjate na pedijatre a oni nisu bas u pravu uvek..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.10.2014 13:50:09   
pari
http://www.mojpedijatar.co.rs/voce-i-povrce-u-ishrani-odojceta/
Zanimljiv tekst...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.10.2014 13:55:03   
Modessty
pari ima dosta lepih tekstova na datu temu. Sanchi je u pravu, saslušaj sve savete, pročitaj sve što možeš ali na kraju ipak ti donosiš odluku za svoje dete. Rekoh već da sam sada sa N radila drugačije i sasavim opuštenije nego sa D. Rezultat je da N sve hoće da jede i sve da proba a D beži od hrane. Zato samo opušteno i veruj malo i svojim instiktima. Ovde ćeš od ženica da pokupiš dosta korisnih saveta

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.10.2014 22:23:12   
Jole84
Žene kako se manifestuje alergija na neku namirnicu? Da li baš kao osip? Primetila sam Mili ponegde sitno crveno, ali mislim da je od pelene ili unihopa, jer ima samo na par mesta na butini. Nema na stomaku, valjda se tu prvo pojavi. Inače smo jele tikvicu i to treći dan, da je od toga pojavilo bi se prvi dan, ili loše razmišljam?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.10.2014 22:27:04   
doktorkakristal
JOLE obicno bude oko usta ili bas oko anusa,a ako je jaca reakcija onda po celom telu

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.10.2014 22:39:18   
Jole84
E pa onda nije to to, kao što sam i mislila, hvala dr user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.10.2014 11:56:01   
boba24
Jole,do sad smo ruckali sargarepicu,tikvicu,jabuku,krompir i pirincane. Jos danas i sutra tikvicu,pa pauza. Posle sam mislila bundevu. Prihvata lepo,i jako umrljamo user posted image a daaaa IZASAO NAM JE ZUBICuser posted image

_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.10.2014 18:56:34   
Anoniman
I mi smo dobili zubic sa tacnom 5 mjeseci.Ruckamo krompir,mrkvu,rizu,brokulu,tikvu,bundevuuser posted image

(odgovor članu boba24)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.10.2014 0:17:42   
boba24
user posted image cece
Ja mu danas spremila jabuku,i tikvicu i stavila kasiku milupe,i jako se mrstio a bas je lepa kasica ispala,ne znam sta mu bi user posted image

_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2014 18:00:03   
Jole84
Šta je bre ovo žene, zar nam ova najmanja deca ne jedu po mesec dana!? user posted image
Kod nas je stanje ovakvo: dr nam je rekla da forsiram povrće za ručak dok ne izbaci mleko, a sa voćem ćemo lako, tako da sada ručkamo povrćne kašice i probale smo do sada krompir, šargarepu, tikvicu, karfiol, brokoli, spanać, grašak. Planiram sutra da ubacim blitvu. I pored toga što pojede celu teglicu kašice (kupovne ili pravljene, to mi je merka) ona ipak i dalje doglavljuje mlekom, i to popije debelo. Probala sam da joj ne dam mleko uopšte posle kašice ali plače, gladna je. Ne znam posle koliko će da izbaci mleko, jel grešim negde? Ili je Mila jednostavno gladnica user posted image
Dam joj nekad i sokić prepodne, da bi dogurala do razmaka od 4h sa mlečnim obrocima.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu boba24)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.11.2014 22:10:48   
doktorkakristal
JOLE jesi li probala da joj das vise povrca od te merice

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2014 16:38:39   
Jole84
Probala sam ali uglavnom neće, okreće glavu. Mada istina nisam sačekala da jako ogladni jer tad bude nervozna pa je hranica svuda samo ne u ustima user posted image
Evo i danas je pojela krompir i blitvu, merica cela teglica mala, plus 150ml mleka.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2014 16:43:02   
Maslacak15
A sto da joj ukidas mleko Jole? Pa mala je ona da bi joj se smanjivalo mleko. Ja sam davala i davala bih dkle god oce da ga pije. Ocigledno je dobro prihvatila cvrstu hranu stvarno ne razumem sto bi joj kratila mleko....

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2014 16:45:58   
Jole84
Pa dr mi je rekla da forsiram povrće dokle god ne zameni mlečni obrok potpuno. Možda sam loše razumela ali mislila sam da to ide brže i da je poenta da ga izbaci brže. Ali ona je stvarno gladna user posted image Hvala Bogu hranicu je odlično prihvatila, jedino mi malo žao što joj zbog toga još ne dajem voće, mada ona sasvim fino ručka povrće.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2014 17:46:13   
Anoniman
Prijoo hrani mi snajkuuuser posted image
Nas meni ovako izgleda
Ujutru podoj plus formula
Formula 150 ml
Kasica od povrca
Banana il kasica vocna
Formula prvo dam malo zitarica pa formulu
Oko 20 30 podoj sa dohranom.
Nekada vocku preskocim.

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 296
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2014 22:13:03   
MakiJ
Mi danas prvi put cvrsta hrana. sargarepa i krompir, jesam zeznula trebala sam samo jedno. Bas je bio sretan dopalo mu se user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2014 22:20:12   
mirkam
Mi smo spanac probali tek od devet mjeseci.A i inace sam negdje procitala a i neko mi je ovdje rekao (zaboravila sam ko user posted image ), da blitva ide jako rano a spanac teko od devet-deset mjeseci user posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2014 23:10:38   
dijana1*
Jole rano je njoj za grasak.
Spanac i blitvu smo uveli oko 8-9 meseca cini mi se. Sada ima 10,5 meseci i kada pojede blitvu guza mu se posle kake bas zacrveni.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.11.2014 14:26:24   
boba24
Ooo napokon neki odgovor user posted image Mi smo do sad uveli muskantnu tikvu,cveklu,brokoli,breskvu i sljivu,i proso. Za spanac,blitvu,pasulj i grasak ima jos vremena. Mada on to sve kilavi,nista mu se ne svidja :( i pojede oko 120g kasice,e njemu je to dovoljno,a ja u ne znanju uvek mislim da mu je malo


_____________________________

Deca su sidro koje majka drži vezane za život.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here