|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.10.2014 16:01:54   
doktorkakristal
KLARI razumem samo diskutujemo,pa po meni to ad mleko je da se pije jeste da se moze i praviti sa njim al eto meni se ne svidja user posted image ,a ako se daje vec jogurt pavlaka kiselo mleko onda zasto ne koristiti i kravlje,e sad upravu si da ne treba mesati npr moje dete uvece jede Milupu zutu koja se pravi sa vodom jer posle pije ad pa da joj ne bi smetalo,a ujutru joj dajem poparu palentu i zitarice sa kravljim,ako me razumes,a brokoli fuj ne mogu da ga smislim user posted image
OLGA ne brini ne idemo u of samo pricamo o pravljenju zitarica

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.10.2014 16:14:43   
mali_mis
Brokoli nije odvratnog ukusa i mirisa. Njam njam
A. je pio AD bebelac, koji smrdi za medalju, ukus jos gori. Kad smo poceli sa kasicama tipa zitarice, kupovala sam mu bezmlecne i mesala ih sa kravljim. U blendani krompir je isto islo k. mleko, kao i sa ostalim povrcem. Jabuke, kruske smo kuvali, pa onda izmiksamo, i dodamo tu vodu u kojoj su kuvane da ne bude previse gusto. Bananu naravno sirovu.
I prvo sam mu uvodila pirincane pahuljice, pa posle krompir, sargarepu, tikvice (one su mu malo mucile stomak, pa smo ih odlozili za kasnije), jabuka, banana, kruska, sve testirali po 3 dana.



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.10.2014 16:15:32   
Anoniman
Kupila sam alnatura 4+ mjesavina pirinica kukuruza ...Juce sam mu dala cistu palentu kao kasicu sa ad al reko mozda mu je prejako....Mijenjam stiker prvom prilikom

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 253
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.10.2014 16:21:52   
Klarita
Cece, kad dajes prvi put, obicno se pocinje cistim pirincanim, pa onda kombinacija kukuruz pirinacuser posted image Nemoj da se smoris sad user posted image samo pisem kako je po pravilu, ja sama odstupam od pravila. Pijete AD ili ne?

Doco, ne razumemuser posted image Dajes zitarice uvece sa vodom (milupa) a, onda mleko koje? Milupa u sebi vec ima mleka, pise na kutiji.A, razlika izmedju pavlake, jogurta i kiselog mleka I mleka je velika, pa zato ide prvo sve to, pa tek onda mleko kravlje. Malo sam ja to vise prucavla sa K pa sad pucam od informacijauser posted image salim se, naravno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.10.2014 17:14:39   
milicicak
Mini buba nije htela kukuruzno pirincane pahuljice. Ja sam doduse morala da kupujem one bez mleka. Ali svakako nije htela da ih jede ni sa vocnom kasicom ni sa Alernovom (ad mlekom). Al zato je palentu obozavala. Ja sam kuvala palentu (1 kasika palenye na 20ml vode) pa to posle miksala u Baby buletu sa ad mlekom to nam je jako dugo bila omiljena vecera.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.10.2014 22:15:39   
doktorkakristal
KLARI milupa koja vec ima ad mleko u sebi i pred spavanje opet ad ,idi zeno zbuni me sad nacisto user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 7:36:42   
Anoniman
Klarita mi se dojimo i dohranjujemo sa AD.. dana smo na rizi,pa sam mu htjela uvesti i palentu.Rizu sam pravila sama pa sam mislila i palenticu sa zdrave hrane pomijesanom sa AD...Mozda sam malo uranila ? Juce sam mu dala mjesavinu zitarica riza,kukuruz,proso i heljda...Koliko god mu dam on hoce jos user posted image
Ma jos dan dva pa prelazim na krompir..

(odgovor članu doktorkakristal)
  Direktna veza do poruke: 257
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 8:24:37   
Misha i Ljisha
Cece i nije ti bebaća prdela od te silne kombinacije zitarica?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 8:59:36   
Sanjica26 RR
Cece ali ako nisi uvodila ostale zitarice pojedinacno ne bi trebalo tako da dajes bebi. Moje misljenje je da nema potrebe za tolikom kombinacijom ziarica.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 9:03:36   
Misha i Ljisha
o da ovo se slazem sa Sanjicom a i sad videh da ste bas mali i tek poceli. Moja nije probala sve te zitarice ni sa 7 meseci a kamoli sa 4.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 9:49:57   
Anoniman
Pojma nemam.Pise na kutiju 4 +

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 261
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 10:02:00   
Jole84
MiLJ hvala na objašnjenju, tako nešto mi je trebalo user posted image user posted image Znači da ne brinem za krompir.
Juče smo ga jeli drugi dan i ručkala je za razliku od prvog kad je sve pljuckala. Još danas pa sutra šargarepica.
Cecika i ja mislim da je prerano za toliko žitarica, naročitošto su pomešane, jer ne daj bože da proreaguje na neku ne bi znala šta mu smeta, zato se i daje po jedna namirnica za probu.
Pravim ti tiker kasnije, i Lepteriji takođe, ništa bez vaše prije user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 12:51:18   
mirkam
Vec smo pricali o tim 4+ i sl. oznakama na zitaricama i kasicama. I Nestle ima pahuljice sa medom na kojima pise 8+ , a med je alergen i ne prije 12 mjeseci , jel tako? Pa Hipp prva brokula za bebe 4+ sto mi takodje niije jasno, i ne mogu sad da se sjetima al sam gledala bas puno tih, po meni nelogicnih namirnica za odredjeni uzrast bebe. Ja sam nekako vise gledala sastav a ne uzrast, jer sam se ranije dosta informisala sta bi odprilike moglo u kom periodu.
Cece, sto rekose zenice, bolje jednu po jednu vrstu zitarica, pa kad sve proba mozes davati kombinaciju. Imas heljdu posebno "cistu" od Hipp-a, bez glutena naravno.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2014 14:20:56   
Anoniman
Jole prijo moja pogledaj tiker hahhha.
Sada sam mu dala hipp rizine i kukurzine pahuljice.Rizu jede vec 7 dana a i palentu je jeo jedan da.Tako da sam sada svela na rizu i pahul.Jos dva dana i onda ubacujem krompir.

(odgovor članu mirkam)
  Direktna veza do poruke: 264
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 18:46:08   
Jole84
E svaka čast uspela si tiker sama user posted image
Kako ide ručkanje? Bobo kod vas? Klarita? user posted image
mi smo danas probale šargarepicu i baš nam se dopalo user posted image Šta mi preporučujete sledeće, tikvicu?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 18:54:43   
milicicak
Jole, moze tikvica. Ili bundeva ako ih ima na pijaci, ona ti je zgodna moze i u slatku i u slanu kasicu :)
Sad procitah za med. Svez med se ne daje deci mladjoj od godinu dana iz predostroznosti zato sto moze da sadrzi bakteriju Clostridium koja je jako opasna za malu decu. Industrijski preradjeni med (u zitaricama i plazmi) je sasvim bezbedan.

< Poruku je uredio milicicak -- 4.10.2014 18:59:39 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 18:55:58   
Anoniman
Vidi nje ti mislis da sam ja.Ali nisam vec tvoj zetkoooouser posted image
Sto mu sve ponudim pojede.Na repertoaru nam je krompir od sutra.A ti mozes tikvicu ubacitiuser posted image

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 267
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 20:12:16   
doktorkakristal
JOLE mozes tikvicu ona je bas super i odlicna im je za stolicu

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 21:30:46   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Jole84

E svaka čast uspela si tiker sama user posted image
Kako ide ručkanje? Bobo kod vas? Klarita? user posted image
mi smo danas probale šargarepicu i baš nam se dopalo user posted image Šta mi preporučujete sledeće, tikvicu?

super za sargarepu, obrati paznju na stolicu jer sargarepa daje volumen stolici pa kod neke dece zna da stvori zatvor (kao npr kod moje D). Tikvica je stvarno super resenje, ima je jos uvek, i bundeva naravno. Mozes i neko voce da joj uvedes dok je jos sezona ovog naseg domaceg voca posle neces moci da nabavis

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 21:41:57   
Jole84
MiLj fino je kakila danas, ali hvala ti baš ću da obratim pažnju, meni se od krompira malo namučila.
Kako da napravim tikvicu, samo je obarim i izblendam? Imam i neku kašicu "muskatna tikva", jel mogu to, ne poznajem baš najbolje vrste tikvica?


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 21:44:49   
branki*
moze muskatna tikva,super je ukus.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 21:45:51   
doktorkakristal
JOLE moze muskatna ja sam nju dala prvo,imala tu teglicu user posted image ,ovu obicnu obaris i izblendas stavi sa necim vodenasta je mislim da bi valjalo da je pomesas sa krompirom na primer

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 21:46:27   
Misha i Ljisha
mozes muskatnu tikvicu da joj das ona je slatkauser posted image . A tikvicu belu ili zelenu svejedno koju god nadjes skuvas (brzo se skuva) i das joj kao sto si i krompir.Ja sam svaku namirnicu zasebno ali je moja drugarica npr uvel pirinac i krompir pa kad je uvodila nesto novo ona je dodavala malo u te namirnice. Npr skuva krompir i doda malo tikvice pa narednu put poveca kolicinu tikvice i tako. Kazem ti ja sam sve posebno ali i ovo ti je opcija. Tikvica je vodenasta (ta bela tikvica) i nju mozes da das npr cak i sa palentom

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2014 21:49:17   
Jole84
Ja sam za sad sve posebno davala. Superiška znači muskatna tikva nam je sledeća user posted image . Mogu posle toga brokoli? Taman do savetovališta imam još nedelju dana, valjda će i neko od dr da me posavetuje a ne samo moje ženice sa rr user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.10.2014 6:55:16   
mali_mis
Jole ja sam davala brokoli posle tih prvih (krompir, sargarepa, tikvice, bundeva), i mesala sam ga sa kuvanim krompirom. Mi nismo imali problema sa stomakom. Jer brokoli je malo jaci za stomak, izaziva ludacke gasove user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here