|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 10:14:03   
bebilule
Sizi vec ima dva. Praktikuje vocku ujutru, a povrce popodne...koliko skontah. Mi danas opet mrkvu. Juce je proslo odlicno. I opet cu pomijesati sa pahuljicama.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 10:23:20   
adulence
Suzi tako i mi povrce plus meso u vremw rucka,i malo voca pre podne,ali bas malo oko 60 grama ...sta danas spremate za rucak?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 14:21:11   
Maraj
Ja dkapirah da suzi ima 3 obroka , zato pitah.
mi danas probali krompir. Jao strese se sav kad proguta. Dala mu dve kasikice. Ja ostalo ppsolila i pojela.
sutra cu mu sa šargarepom. Mozda mu se svidi
Bebi meni L nije hteo tu kombinaciju sad cu videti sutra sa krompirom da l ce mu se svideti sargarea

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 14:47:51   
suzi kju
Ada i ja dajem po malo ujutru, isto tako nekih 50-60gr a za ručkić pojedu 100-140gr kašice.
Danas smo mešali krompir, šargarepu i tikvice a jutros jabuka.
Joj Maraj kakvi tri user posted image jedan obrok ceo.

A sigurno da mu se ne sviđa samo krompir, još bez soli, ma bljak je. Sa šargarepom će biti ok.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 18:27:55   
jess021
L je danas pojela dve supene kasike pirincanih+80ml vode, posle nije htela mleko, kontam da joj je bilo dovoljno, ali kako da znam koliko je to ml ukupnog obroka?
Imam jos par pitanjauser posted image
3 dana smo jele pirincane, sutra cemo pirinac+kukuruz, nakon toga sam mislila da krenem sa povrcem i ne bi da ga mesamsa mlecnim zitaricama, ali kako onda, samo sargarepu npr?! I sta ako j9j se ne bude svidelo? Da za svaki slucaj pripremim mleko? Ne znam kako kod vas, ali kod nas je krompir ocajan, samo neki beli, prepun skroba???
Nakon koliko onda ide voce? Da li voce zamenjuje jedan obrok ili ide kao uzina?
Nadam se da ce neko imati strpljenja da mi odgovoriuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 18:32:47   
suzi kju
Jess kada su moje cure jele toliko pirinčane ja sam nudila mleko nakon sat vremena ali retko kad da su htele da piju, to je dovoljno za obrok, jedino što im neće držati sitost četiri sata nego tri, lupam napamet.
Ja sam i krompir i šargarepu davala pomešano sa malo ad mleka, jer je onako totalno bezukusno. I sada sve kašice dajem sa malo ad mleka. Voće ne mešam sa mlekom i po meni voće ne može da im bude obrok tj ja neću davati kao obrok već kao uzinu, to je neka moja politika.
Javiće se još neko s komentarom.

< Poruku je uredio suzi kju -- 7.3.2016 18:33:38 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 18:45:23   
jess021
Suzi, hvala draga!
Lenka je danas u 12:30h jela pirincanu kasu i tek u 16h pila mleko, nisam joj pre ni nudila niti je ona plakala. Ne dopada mi se to da joj posle sat vremena dajem mleko zbog varenja.
Sad citam da povrce ide nakon 3 nedelje zitarica??

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 18:52:09   
IvanaSK RR
Ne treba mleko mnogo brzo posle kasice, najbolje tri, četiri sata kasnije. Ne trebas da cekas tri nedelje da bi uvela voce. Zašto bi?
Povrce sam mesala ili sa pirincanim kasama ili sa ad mlekom.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 20:53:52   
milicicak
Jess, na tim mlecnim kasicama obicno pise koja se kolicina preporucuje za koji uzrast ja bih se za pocetak vodila time.
U kasicu od povrca mozes da dodas AD mleko ili skuvas par kasika pirinca pa dodas. Ja nikad nisam dodavala te zitno-mlecne kasice u povrce.
Ako joj se ne svidi to sto joj dajes kao obrok, a stalo ti je da uvedes obrok uvek mozes da joj das ono sto ste vec uveli i voli. Ja sam mesec dana uvodila hranu pre nego sto je formirala obrok, davala sam po par kasicica pa je posle isao podoj. Kad je pocela da jede oko 100ml kasice smatrala sam obrok uvedenim i sledeci je imala onda kada je bila gladna, obicno posle 2,5 sata.
Voce bi trebalo da bude uzina, bar sam ja tako davala, npr. u 8:30 dorucak, oko 11 uzina, u 13 rucak. To opet zavisi od tebe, voce mozes da mesas sa zitaricama ujutru kao dorucak, ja to nikad nisam radila.
To sa uvodjenjem zitarica tri nedelje je po mom misljenju preterano, kad uvedes kukuruz i pirinac, slobodno mozes da predjes na voce i povrce. Ja sam uvodila naizmenicno voce i povrce i mini buba je uvek mnogo bolje prihvatala povrce nego voce i dan danas mrljavi voce.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 21:53:56   
jess021
Milicicak, hvala!
Citala sam, pise 4 supene kasike zitarica i 150ml vode, to je vise od 200ml obroka i to je za nju previse, tako da su ove pune dve bile sasvim dovoljne kao obrok.
Jos cu koji dan pirinac+kukuruz i prelazim na povrce.
Da li neka od vas kuva na pari? Veceras sam se setila da imam onaj aparat.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 0:02:31   
janajana
Meni je dr rekla da posle tri nedelje od pirincano-kukuruznih obroka uvedem povrce, a dve nedelje od povrca voce. I ja sam se tako vodila, a tako sam radila i sa starijom

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 8:20:58   
Maraj
Jess ja sam kao ti sto palniras. Nisam cekala toliko za uvodjenje voca i povrca

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 9:55:01   
suzi kju
Po meni je to predugo da se čeka za uvođenje i voća i povrća. Inače godinu dana dok svš probaju user posted image
Slazem se sa milicicak za raspored obroka, tako i one meni ručkaju.
Meni se kuva brokoli i krompir i jabuka i bundeva za uzinu pasulj za ručak, radi šporet od rane zore user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 10:51:59   
bebilule
Suzi, kome pasulj? user posted image

Ja sam kontala danas krompir. Imam neki.domaci, kupila sam od nekog covjeka ovdje. Jos uvijek je normalan. Nismo to do sada jeli. Krompir bih mogla sa ad mlijekom.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 11:05:01   
suzi kju
Bebilule njima dvema user posted image dobar pasulj se daleko čuje a još daljeg oseti user posted image
Pasulj je za nas matore.
Bebi ja sve što spremam mešam sa ad mlekom, tada dobije neki ukus, onako je totalno bezukusno.
Ja imam domaći krompir, šargarepu i jabuke, doneli mi mama i tata kad su dolazili prošle nedelje.
Tikvice i brokoli kupujem na pijaci kod ljudi kod kojih sve pazarim. Domaće niue sigurno ali je sveže bar koliko-toliko...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 11:06:08   
Sanjica26 RR
Jess ja sve kuvala deci na pari. I sad kad spremam corbicu sa povrcem sve krckam u taj aparat.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 11:10:39   
sonyasha
Ćao ženske, mi smo još daleko od uvođennja ali čitam vas i podsećam se! Samo sam htela da vam kažem foru kako je Vojin svo povrće projeo bez problema zato što sam uvek kuvala sa malo crnog luka. Sigurno je već neko pominjao ali super je fora jer se naviknu na ukus luka, zdravo je i sladunjavo.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:16:37   
bebilule
Samo da vam javim da je krompir prosao super. Sve je spucao.
Suzi, i ja nesto imam domace. Jabuke, ovaj krompir. Mrkvu nemam, ali cu je imati user posted image .... Od babe sam pokupila jesnu tikvu. Nju cu ovih dana naceti. Ona fina, narandzasta.

Kad smo kod luka, nagovara me prijateljica da za mjesec, dva pocnem u kasice ubacivati bijeli luk. Naravno ne da se osjeti, vec samo mrvicu. Ali bukvalno mrvu. Kaze da joj je to preporucio pedijatar za imuni sistem. I znam da ona dodaje maslac. Njen bebac je stariji.

< Poruku je uredio bebilule -- 8.3.2016 14:18:53 >

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:21:52   
Maraj
L danas jeo krompir i šargarepu. Fimo ke jeo. Nije sve al je jeo s obzirom da nesto nije jeo samo sargarepu a krompiru nam je danas 2.dan.
e i mama mi to rekla za crni luk.... jer ubacis celu glavicu kao supa kad se kuva

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:22:32   
suzi kju
I ja znam da sme puter ili maslac posle šestog a za luk nisam znala. Pitaću danas doktorku baš kad budemo išli.
I znam da bi valjalo maslinovo ili ulje repice.

< Poruku je uredio suzi kju -- 8.3.2016 14:23:14 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:28:08   
adulence
Mi vec 7 dana sigurno stavljamo maslinovo ulje...danas klopa proso,piletinu i sargarepu...
Koje gustine su vam kasice ?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:32:38   
Maraj
Adulence kako kombonujes to to sa prosom i ostalim"đakonijama" sto si gore pisala

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:32:46   
bebilule
Ado, ja svaki dan po malo pojacavam gustocu. Na pocetku sam pravila dosta rjedje. Prvi put sam se zeznula, sve mu se zalijepilo za nepce koliko je bilo gusto, jadan nije znao sta ga je snaslo user posted image .
Sad su mi onako...sta znam, cini mi se taman user posted image

< Poruku je uredio bebilule -- 8.3.2016 14:33:31 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:41:57   
adulence
Maraj na sta si mislila draga,koje djakonije...danas konkretno sam skuvala kasiku i po prosa i dodala kuvanu sargarepu i piletinu ,izblendala i dodala par kapi maslinovog ulja...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.3.2016 14:44:29   
adulence
Maraj na sta si mislila draga,koje djakonije...danas konkretno sam skuvala kasiku i po prosa i dodala kuvanu sargarepu i piletinu ,izblendala i dodala par kapi maslinovog ulja...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here