|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 11:36:16   
bebilule
Ja skuhala mrkvu i pomijesacu je sa danas sa pirincano-kukuruznim. Nemam pojma sto mijesam jess, ali mijesam. S obzirom na to koliko je kasice jeo ova dva dana, nekako bi mi bilo puno mrkve ili jabuke. Evo sad sam skuhala dvije mrkve i pomijesacu ih sa pahuljicama. A i ja sam o tome razmisljala... Ali s cim onda mijesate povrce/vode, sa mlijekom? Ovako je gusto i suho....
Ja vodu eajem na kasikicu, nece je u flasici. Ponudim posle kasice, popije 4,6 kasika i valjda mu je to dosta. Jos nekad u toku dana mu dajem caja isto sa kasikicom. I obozava caj od sipka. Ja secer ne stavljam, niti bih.



< Poruku je uredio bebilule -- 6.3.2016 11:41:00 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 11:40:27   
IvanaSK RR
Ja secer ne bih nikako. Voda sluzi da ne budes zedan, od slatke vode se jos vise ozedni.
Posle recimo tri dana mozes da predjes na kukuruznu kasu.
Ja sam nekad mesala povrce sa tim kasama, nekad davala samo povrce. Kako god ti hoces i tvoja beba. Nema nekih pravila.

< Poruku je uredio IvanaSK -- 6.3.2016 11:43:31 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 11:40:36   
Maraj
Bebi i ja tu kombinaciju danas dajem . Do juce sam samo sa pirincanom nije nam nesto islo , il nije bio gladan.
jess ja sam 5 dana dala pirincanu pa onda presla na pirincano kukuruznu

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 11:43:55   
jess021
Hvala zene!
Bebilule, kad se daje samo povrce, ako je gusto doda se malo vode u kojoj se kuvalo.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 11:59:01   
adulence
Ja povrce ne mesam sa pirincano,nekako pirinac mleko i povrce ne zvuci mi primamljivo za stomak,skuvam povrce pa bas kao sto je jess rekla dodam vodu ako je gusto,tu u kojoj se kuvalo...mi cemo danas,pilece belo,sargarepu i tikvicu...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 12:14:08   
bebilule
Pojeo je za sekund sve. Dvije mrkve u dvije kasike pirincano-kukuruznih. Mogao je i jos, ali mu nisam smjela dati. Odmah je zaspao user posted image .

Po meni par dana jedne pahuljice, par druge, i onda poceti povrce. Ja cu svaju namirnicu davati otprilike po tri dana. Ima dovoljno vremena da se navikne na nju, da vidim kako je prihvata i podnosi. Kad obidjem cijeli krug (mrkva, krompir, jabuka, brokoli, tikvica, bundeva), onda cemo da jedemo raznovrsnije i polako cemo uvoditi nove namirnice kada za njih dodje vrijeme

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 13:00:06   
suzi kju
Ni ja ne žurim sa uvođenjem novih namirnica. Polako, ima vremena... Sad kombinujemo ovo što au dosad probale, za uzinu bundeva i jabuka, za ručak krompir, šargarepa i tikvice. Sutra prekosutra ću uzeti brokoli. Napisaćete mi samo kako da ga spremim.

Bebi odlično. Ja sam mojima prvih dana ograničavala, strah me bilo da se ne prejedu, i dok im se navikne stomak. Sada im dajem koliko hoće.
Jedva čekam da im uvedem mesanceuser posted image user posted image
Ovo je izgleda patka hahahha

< Poruku je uredio suzi kju -- 6.3.2016 13:02:13 >

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 13:02:55   
Anoniman
Mi vas pratimouser posted image nismo jos pocele, uskoro cemo na kontrolu, pa se javljamouser posted image
Dr. mi rece sa 4, 5 meseca se sada krece, tj, sa 17 punih nedelja, mi za neki dan puna 4.

Gde jedu Vasa deca, tj, u cemu sede, moram doneti Uninu hranilicu, ima onaj polusedeci polazaj , pa da probamo u njoj user posted image ?

I recite mi, nije pitanje za ovu temu, ali cuvaju li se racuni od zitarica i kasica za povracaj pdv?

(odgovor članu suzi kju)
  Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 13:09:08   
adulence
Suzi bravo vi vec i uzinicu!!! Ali ova patkica...abahhah...
Bebi bravo za Milosa!!!
Ja uspavala sad R pa odoh da spremam klopu sto za nas velike,sto za ove pikoline...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 13:14:28   
suzi kju
Haha Ada, patka je user posted image nema pile user posted image
A uzinica nam je malena, čisto da imaju i voće.
Sad su zaspale a ja da im spremam kašicu, biće gladne kad se probude.
UM moje su u autosedištu, stavim ih na ugaonu ja ispred njih i dajem im. Ne znam kako ostale mame?
Da, mislim da se čuvaju računi.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 13:18:32   
Trcosava
Gde deca jedu ćemo pisati u Hranilica/stolica za ručavanje.
UM tamo sam ti odgovorila user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 13:24:08   
IvanaSK RR
UM, cuvaju se racuni.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 14:24:11   
Maraj
Meni L i danas promrljavio. U kukuruznoj kasi ( 2 kašike) sam mu dodala jednu sargarepu. Sad sam i stapnim mikserom izgnjecila. Ostalo mu mozda nesto vise od pola supene kasike. A kad je jeo sano kasu , pojede sve .... pojma nemam sta mu je.
adulence ja sebi pravim te kombinacije pirinca i povrća. Naravno da je ukusno . Cak sam se istripovala da mu nije sargarepa krupna jer sam je do danas gnjecila viljuskom. Zato danas uzeh stapni mikser.
Ne znam sta sutra da radim, da l da uvedem krompir il da ostanemo na sargarepi. Danas nam je 3.dan bio sa šargarepom

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 14:30:24   
adulence
Maraj i ja sebi pravim pirinac i povrce,ali ne sa mlekom ,a u ovim milupinim ima mleka...ja relju hranim u lezaljci ,samo mu podignem naslon.. ma da suzi tako sam i ja relji danas dala par kasicica vockice,a sad ga ceka rucak samo da gospodin ustane...heheh

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 14:34:27   
superm
Ada, imaš ppuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 15:12:28   
IvanaSK RR
Maraj, tri dana je dovoljno za jednu namirnicu. Mozes sutra uvoditi novu.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 16:48:01   
adulence
Superm sorry nisam videla...imas odgovor,kod nas rucak super prosao...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 17:06:49   
superm
Hvala Ada, pročitala sam odgovor. I postavila sam ti još 2 pitanjauser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 18:39:50   
Valerie
meni nesto dve sargarepe deluju bas puno. ja cu ili kad je sita da joj dam po malkice, ili da napravim gusci sok od sargarepe/tikvice i slicnih namirnica pa sa nemlecnim pahuljicama. danas to nije proslo slavno, napljuvala se hahaha. al bar prelazimo namirnice, nesto i proguta. popila malkice sokica od jabuke, po pola sa vodom. probacu i sa kasicom vodu. bas puno balavi, moram da joj bar nudim tecnost...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 18:41:40   
suzi kju
Moje cice jedino prevarim kašičicom da im dam vodu, drugačije neće, nema šanse.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 20:49:18   
jess021
Danas su pirincane zitarice prosle odlicno, mogla je jos ali dosta za drugi put.
Suzi, vidim da pises rucak, uzina...?
Kako to odredite? Meni L jos uvek jede istu kolicinu svaki obrok.
Kad uvedem povrce? Sta da radim sa zitaricama? Kad onda njih da dajem?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 20:57:34   
suzi kju
Jess meni one ujutru ručkaju oko 8:30-09:00h,onda im negde oko 11h dam uzinicu, jabuku ili bundevu pa dodam ponekad po malo kukuruzne kaše. A ručak im je sledeći obrok, četiri sata od doručka, dakle negde oko 13h, pa oko 17h mleko 21h mleko i noću oko 04h mleko.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 9:41:15   
adulence
Pokusala sam da Nadjem u prethodnoj temi,kada sam Ivi uvodila,slatki krompir,amarant,proso,kinou...i nikako da nadjem...joj sto bih volela da Torbica gvirne u temu...hehebeh,znam da je i ona davala svojoj bebi tada...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 10:09:23   
Maraj
Jess ja citala da je zitarice najbolje davati kao pretposlednji obrok. Poslednji da bude mleko. Zitarice drze sitost pa kao zbog toga. Tako da ja kada uvedem povrce za rucak. Planiram da L dam oko 18h kukuruznu kasu ili palentu pa oko 21 h mleko.

Suzi koliko vi sad imate nemlecnih obroka dnevno ?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.3.2016 10:12:47   
suzi kju
Malu uzinu i jedna obrok, rano mi je da uvodim i drugi, to ćemo kad napune šest meseci i kad uvedem mesance.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here