|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:42:20   
jess021
Trco, kome njemuuser posted image


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:51:01   
branki*
Ja kao ecauser posted image
Za pice nisam prokuvavala flasiranu vodu,davala sam na sobnoj temp.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 10:58:40   
Maraj
Jess ja prokivavam flasiranu vidu. Mora se prokuvavati zbog plasticne ambalaze. A navodno ako kupujes u staklenoj ne mora.
Ja kupim Rosu od 5 l u plasticnoj ambalazi pa je prokuvam

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 11:01:04   
jess021
I ja kupujem Rosu, ali prvi put to cujem.
U pocetku sam joj prokuvavala za ad mleko, sad samo ugrejem.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 11:05:15   
Maraj
Pa pojma nemam jess. Navodno , a znas i sama plastika nije zdrava. U americi se i vodi neka kampanja da izaziva rak....Ma da ne skrecem sa teme. Ja je uglavnom prokuvam i stavim u termos. Kad mi zatreba ,proverim jer temperatura ok , ako nije zamlacim je malo. Naravno ne prokuvam sve , po malo , po npr 400ml

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 11:47:45   
IvanaSK RR
Flasiranu vodu nisam prokuvavala, ni za ad mleko.
Samo česmusu sam prokuvavala.
Brokoli i karfiol nekoga nadimaju, nekoga ne. Uvela sam ih posle krompira, sargarepe...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 11:55:45   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jess021

Trco, kome njemuuser posted image


Sorry, sva sam u muškom rodu.

Maraj nemoj mooooolim te i ti da počneš sa tom plastikom. Pliz. Šizim od zaove. Neće da jede salatu ako je napravljena u plastičnoj činiji. Ona detetu ne daje ništa plastično. Samo metalno ili stakleno. Ser za medalju i onda da voćni jogurt iz plastične čaše. A na plažu nosi teglicu pa iz teglice pije vodu user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 12:00:55   
suzi kju
Nisam ni ja nikad prokuvavala flaširanu, a kupujemo Rosu, balon onaj 6l.
A povrće kuvam u vodi sa česme.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 12:06:29   
suzi kju
Joj oko nas je onda sve kancerogeno. Kao da bi prokuvavanje vode iz plastike ubilo tu kancerogenost? Manite se toga.
Trco imam i ja drugaricu koja sve kupuje "organsko" i veruje da je to organsko, smešno. Meni moji donose većonu domaćih proizvoda, ali da bi bilo šta uspelo mora se isprska protiv nekih insekata, bubica ilo to zasađeno neće opstati.
Jedino što su mi doneli da je neprskano su jabuke, ostalo je uglavnom prskano nekom hemijom. A zamislite tek prodavci na pijacama prodaju "organsko"...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 13:40:06   
Maraj
Ma ne trco , ja za sad jedem iz plasticnih cinija user posted image evo i Lazara hranim plasticnom kasikomuser posted image

ne znam , ja sam odkuvavala do sad i nastavicu.... otkud znam koliko ta voda stoji u toj plastici i kako je skladistena.... po tome onda ispade zdravija cesmovaca , bar ovde na N.Bg-u je super. Zdravije su te cevi kroz koju prolazi nego plastika u kojoj stoji flasirana

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 18:23:54   
superm
Definitivno nije zainteresovana za klopu. I mm je danas video. Potrajaće dok ne zamenimo ceo obrok.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 18:29:50   
bebilule
Jabuku sam kuvala u cesmusi. Nju prokuhavam za ad mlijeko, a kad koristim flasiranu samo je zagrijem.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 19:34:19   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: superm

Definitivno nije zainteresovana za klopu. I mm je danas video. Potrajaće dok ne zamenimo ceo obrok.

Nemoj da se opterećujes, zainteresovace se pre ili kasnije. Nisu sva deca ista.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 19:51:45   
Maraj
Superm mozda je sita pa zato nece.
meni L i danas i juce slabo jede kasu. Mozda pojede manje od jedne supene kasike. Izgleda da nije bio gladan.
Ne znam da l da probam da mu dam sok od šargarepe. Dva dana jedemo sargarepu u pirincanoj kasi i on brljavi.

Koliko pre obroka spremate povrce? Mislim vremenski. Da li spremite tj izdinstate da bude spremno il cim skuvate date

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 20:00:01   
suzi kju
Ja skuvam povrće ujutru oko 9-10,taman da se prohladi, spremam sa ad mlekom koje zagrejem pa mi bude kaša topla, jedu recimo oko 12-13h

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 20:06:49   
bebilule
Maraj, ne opterecuj se. Bitno da nije juce pripremljeno. Sat, dva gore-dole nista ti ne mijenja.
Super m ne skontah sta si davala. M je brljavio same pirincane, ali je one sa kukuruzom odmah prihvatio.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 20:36:18   
superm
Do sad smo probali pirinač, jabuku, šargarepu.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 20:40:43   
adulence
Jao zene slatko me nasmejaaste sa ovim prokuvavanjem flasirane vode...ahaahhah....cesmusu da,ali ovo ne samo zagrejem kad mi treba topla i to je to...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 22:29:26   
Valerie

IZVORNA PORUKA: superm

Definitivno nije zainteresovana za klopu. I mm je danas video. Potrajaće dok ne zamenimo ceo obrok.


isto. izbacuje po 5 puta jezikom dok ne proguta. danas joj nisam nista ni dala. ima fore.
u stvari mi bezveze i da grejem, vec posle trece kasicice hladno. mislim da je to najmanje vazno, ok mi je da jede hranu sobne temp.
jel i prokuvana rosa ima metalan ukus kao skuvana cesmovaca, jel si probala maraj?
a moja sem sto nece hranu, nece ni vodu, sta ti je dete hahaha
nije tema, al da li sterilisete flasice/dude? moj polovni sterilizator nesto zakrecio/naziru se zacrneli grejaci, pa bih ga "oladila". kad skuvam u cesmovaci se navata kamenac, a toliko rose da kupujem, ne znam...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.3.2016 22:39:47   
IvanaSK RR
Prokuvaj ih jednom u dva, tri, četiri dana. Ostalo vreme peri sundjerom sa kojim samo flasice i dude peres i to je to.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 6:31:56   
adulence
Valerie kadaviskuvavas u cesmovaci dodaj kasikicu sirceta...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 9:48:18   
bebilule
E imam pitanje. Sta cu kad sam istripovana od silnog proliva i svijetlih stolica. Ovo nam je prva noc bez punih pelena, pu pu pu. Juce je M jeo jabuku i jutros je stolica bila smedja. Je li to ok? Je li kod vas bilo promjena kada ste uveli nemlijecnu? Kontam da ce se sad kad su na kasicama mijenjati zavisno sta jedu. Ipak im crijeva jos ne prerade sve.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 10:26:52   
branki*
Jeste,bebi,menja se i tekstura i boja kake kad se uvodi cvrsta hrana.konkretno se ne secam za jabuku kakva je bila,ali znam da nije vise onako zlatno zuta bila.od sargarepe hoce da vuce na naranzasto i bude sve manje onih belih gromuljica.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 11:00:23   
Maraj
Bebi garant je od jabuke. Rekoh ti i nama dr rekla da damo sok od jabuke ili sargarepice da zakiselimo stolicu. I vidis stao vam proliv pu pu pu user posted image

valerie ni meni L nece vodu. Do sad sam mu davala posle obroka. Sad mu dam između obroka na flasicu. Juce je popio 40ml.

Danas cu da probam da dam L sargarepu sa kukuruznom kasom. Izgleda da ne mirise pirincanu il sam se ja istripovala

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.3.2016 11:29:49   
jess021
Bebilule, to je sigurno od jabuke, znas i sama kako promeni boju kad odstoji, a tako i u crevima.
Valerie, bas sam juce pisala u temi sterilizatori, pa baci pogled.
Mi smo juce prvi put probali pirincanu kasu, nekako je proslo.user posted image
E sad, koliko dugo ste davale samo pirincanu? Kad smemo preci na kombinaciju pirinac-kukuruz?
I vidim da povrce mesate sa zitaricama, kad to, a kad samo povrce?
L vodu pije samo na kasiku, iz flasice nece ni jednom da povuce. Cula sam da neko malo zasladi sa secerom, ali nesto mi se to ne radi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NIKAD NE TRESITE BEBU! (Sindrom protresene...
Normalno je da bebe plaču i normalno je da su roditelji pod stresom. Ako vaša beba nastavi da plače, a vi postanete uzne...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here