|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 12:29:38   
milicicak
Jess, pisem kao neko ko jos uvek ima traume od uvodjenja hrane iz rqzloga sto mini buba ima alergiju na mleko i lose je reagovala na veliki broj namirnica kad sam ih uvodila.
Moj stav je da se sa uvodjenjem ne moze kasniti. A kad je pravi trenutak to je na mami da proceni. Jedan od prvih signala da je beba spremna je upravo to sto se raduje kasicici, sto pokazuje zanimanje kad drugi jedu i moze manje vise samostalno da bude u polusedecem polozaju. 4,5-5 meseci su po meni sasvim ok za pocetak uvodjenja i eksperimentisanja sa teksturom cvrste hrane. To ne mora da bude pun obrok, kasicica, 2, 3 ili onoliko koliko je beba raspolozena ili voljna da klopa.
Iz mog iskustva je najbitnije nove namirnice uvoditi pre podne tri dana, ne forsirati ako se detetu ne svidja i pratiti reakcije. Jbg, ja sam na tezi nacin naucila da ono sto je dobro i zdravo za drugu decu nije dobro za moje dete.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 15:10:42   
jess021
Milicicak, hvala!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 16:39:56   
Valerie
posto se maloj smirio ekcem, rekoh da probamo i mi malo da papamo. u mojih oko 20ml mleka sam stavila mozda kasicicu pirincanih zelenih milupinih, prekjuce i danas. prekjuce me je izbojkotovala. danas smo pokusali da joj nadjemo dobar polozaj. to je bas tecno, malo gusce od mleka. sto je najsmesnije, malo jeste pojela, malo pljunula, ali je bila u panici da nece dobiti da siki pa je pustila sirenu. a i nije bila gladna, mozda sat ipo posle sisanja. bas je bilo smesno. do pet punih ne planiram da je hranim, malo samo ovako, da oseti kasicicu.
inace kaki bar 4 puta dnevno, bude i neka vise.
adulence, super za relju!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 17:16:03   
Maraj
I ja pratim sta pisete...nikog ne kritikujem... adulence tvoj R je stariji od nasih tako da sasvim logicno sto si krenula pre nas sa kasikom user posted image
sve pratim i pamtim , znaci ti kasica pa sargarepa, tim redom si isla....

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 17:33:38   
Ana RR
Ja vam preporučujem knjigu Od prvog obroka do školske užine, sve lepo objašnjeno plus imate i recepte. Ja sam se po njoj vodila.

Inače, Marko nije dojen, pio je samo Nan tako da smo sa uvođenjem krenuli par dana pre punih 5 mseci. On je odlično napredovao samo na mleku ali ipak to nije bilo majčino mleko, a videla sam da je spreman za "pravu hranu". Sve se uvodi potri dana, prvi dan jedna kašičica, drugi dan nekoliko kašičica i treći dan koliko traži. I lagano user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 17:38:13   
milicicak
Da, ta knjiga Od prvog obroka do skolske uzine je super. Imate ideje i recepte i generalne smernice kad se koja namirnica uvodi.
Ja uvek zaboravim da ima puno tih kuvara za bebe jer sam od njih ospice dobijala, svaki drugi recept za slanu kasicu je imao pavlaku za dodatak user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 4.2.2016 17:44:56 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 17:50:38   
adulence
Da,da pirincana kasa par dana,pa sargarepa,par dana,e sad ne znam da li cu sledece tikvicu ili krompir,mozda pre tikvicu,krompir je tezi...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 17:56:08   
Maraj
Hvala Ana na preporuci user posted image
adulence ja nisam ni znala za krompir da se mora gnjeciti viljuškom a ne da se blendira jer trcosava gore napisa da se pretvori u zvaku.....
drugarica mi rece da ne zurim sa grizom jer nadima ...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 18:01:47   
milicicak
Maraj, psenicni griz ima gluten to trk posle punih sest meseci.
Zato palentu (kukurizni griz) mozes da uvedes medju prvim namirnicama. Ja sam kuvala palentu na vodi (150ml vode i 5 kasicica palente) pa to blendala sa 150 ml ad mleka. Mini buba je to obozavala a super je za stolicu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 18:11:12   
Ana RR
Moje dete i dan danas voli palentu user posted image još kad bi avokado jeo kao što je dok je bio beba... davio se u njemu, omiljena užina banana+avokado. Milina. Po meni jedna od najboljih namirnica, može sa voćem, može sa povrćem, može sa mesom... extra. Sad neće ni da ga pogleda.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 19:37:46   
milicicak
Da, i avokado moze da se uvede medju prvim namirnicama i jako je zdrav, pun korisnih masti. A ta kombinacija sa bananom je super, ja sam bas slatko jela ostatke kad je mini buba konacno pocela da jede bananu sa 14 meseci :D

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 19:56:23   
Valerie
moja je obozavala cistu bundevu, sad joj se ne svidja user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 19:57:55   
adulence
Da,da griz tek kasnije....a palentu moze...iva je bas volela palentu ,a sada ni da pomirise

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 20:43:00   
amelia
Meni je danas A pojeo skoro pola teglice kasice od jabuke.morala sam da mu dajem jer histericno bi plakao kad bih prestala da mu dajem jel to ok ima 5 meseci user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 20:54:46   
IvanaSK RR
Amelia, bitno je da nije alergican. A i sve je to individualno i treba da prilagodimo svojoj deci. Svaka majka najbolje poznaje svoje dete.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 20:58:43   
amelia
Ivana naravno da nije alergican nije mu ovo prvi pit da je probao jabuku ali je prvi put da je pojeo ovoliko user posted image ja brinem da ga ne.muci stomak da mu nije tesko

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 21:06:06   
branki*
Amelia,pola male teglice?pa,ok je ,sto da ne,uveli ste je.ja bih mu dala i celu tu malu ako hoce.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 21:06:35   
IvanaSK RR
Videces po njemu, pa ces znati za sledeći put user posted image
Milicicak, zašto banana tek sa 14 meseci?
Maraj, ne moras ti da gnjecis krompir viljuškom, ali kad se blendira stvarno ispadne ko zvaka :)

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 21:10:31   
amelia
Pa branki mislim da bi on hteo jos ali ja mu nisam dala naravno
Da li bi se jedna teglica racunala kao uveden prvi obrok ili? Jer racunam da mu tek sa 6 meseci uvedem puni obrokuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 21:13:00   
IvanaSK RR
A zašto bi cekala ako vec voli i nikakvih problema nemate?

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 21:15:21   
milicicak
IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Videces po njemu, pa ces znati za sledeći put user posted image
Milicicak, zašto banana tek sa 14 meseci?
Maraj, ne moras ti da gnjecis krompir viljuškom, ali kad se blendira stvarno ispadne ko zvaka :)

Do 14 nije mogla da je svari, povracala je i imala proliv od banane. A pokusavala sam da je uvedem od sestog meseca...
Amelia, nije to puno, oni instiktivno znaju kad je dosta. Ja sam prvi obrok uvela kad je mini buba sama, bez zamajavanja, pojela oko 80ml kasice imala je oko 5,5-6 meseci

< Poruku je uredio milicicak -- 4.2.2016 21:16:20 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 21:22:20   
branki*
Pa,ta mala tegla vec mze da predstavlja obrok.videces koliko ga drzi sitim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 21:37:15   
IvanaSK RR
Uf, bas nezgodno. Mislila sam da je bio neki drugi razlog.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.2.2016 12:21:03   
suzi kju
Drage, za prvi put, pirinčanu kašu, koliko da spremim za njih dve da probaju?
Jel se koristi termo osetljiva kašičica ili obična silikonska?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.2.2016 12:27:33   
amelia
Suzi ja sam mu prvi put dala 3 kasicice nepune i sad mu skoro toliko dajem sa silikonska kasicicauser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here