|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 10:33:32   
amelia
Super adulence samo nastavite nemoras mnogo da mu dajes samo 2 -3 kasicice dovoljno je mi smo tako isprobavali i jos uvek mu dajem toliko. Inace juce sam mu prvi put pravila sama kasicu od krompira sa ad mlekom svidelo mu se danas ne znam sta cu idemo na kontrolu pa videcemo sta ce dr reci user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 19:53:12   
Maraj
Amelia kako krompir i ad mleko? Jer krompir ispasieas pa dodas ad mlekonda ga razvodenis?
I ja glupo pitam al sta cu kad ne znam....

nego adulence to kad kazes da mu das 2-3 kasike pirincane kase , kad mu dajes sledeci obrok? I jer jednom dnevno mu dajes kasu?

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 20:15:52   
adulence
Prvih dana sam mu davala po par kasikica sada vec trazinjos i onda mu posle podne oko 18 h napravim pola doze,i to pojede sve samo otvara usta ...sve ostalo je sikenje...e sad hocu da mu tu kasu zitnu ostavim da bude posle podne...a sad kad krenem sa povrcem sve cu mu davati po par kasicica par dana ,pa za jedno mesec dana sa 5.5 kad isproba svo povrce koje sam navela i na kraju piletinu,onda cu mu uvesti rucak...ono sto je mene dr savetovao i sa Ivom i sa Reljom je da mu dajem po par kasicica recimo dva sata od sisanja i posle toga sat vremena nista,da bi on to doziveo kao vreme za jelo a ne odma da mu dam da sisa,jer ce onda znati da posle toga odmah ide dojenje pa moze da bojkotuje...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 20:35:11   
Maraj
Aha...hvala adulence na objasnjenju :-*
a voce hoces davati?

< Poruku je uredio Maraj -- 2.2.2016 20:36:54 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 20:53:18   
adulence
Hocu,ali kad prodje pivrce da mu se ne osladi....ahah

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 21:01:30   
IvanaSK RR
Vecina dece bolje prihvati voce, pa zato i ide prvo povrce i neutralniji ukus, pa na kraju voce.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 21:04:47   
Maraj
A dobro da i to znam....ja ko s kruske pala...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 21:26:39   
adulence
Ma zeno samo pitaj,nisam ni ja sa Ivkom nista znala,mada vrruj mi i sada iscitavam,sve se brzo zaboravi...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 21:49:07   
milicicak
Sad citam sta ste pisale, covece kod mog deteta sve bilo naopako user posted image
Sa Milupinim kasicama bas imam losa iskustva, ni jednu bez mleka nije htela da jede. Ja sam naizmenicno uvodila voce i povrce, povrce je svo prihvatila, voce nije htela da pomirise. A i danas je tako.
Moj savet oko uvodjenja: svaka nova namirnica se uvodi tri dana iskljucivo prepodne. A sta i kako vodite se po osecaju, slusajte svoje bebe i trudite se koliko mozete da uvodite sezonsko. Ako nesto bas ne zele da jedu, nemojte insistirati oni instiktivno znaju da im ne prija.
I obavezno spremite fotoaparate da slikate prve zalogaje, ti izrazi lica su neprocenljivi :)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 23:35:38   
amelia

IZVORNA PORUKA: Maraj

Amelia kako krompir i ad mleko? Jer krompir ispasieas pa dodas ad mlekonda ga razvodenis?
I ja glupo pitam al sta cu kad ne znam....

Maraj skuvala sam mlad krompir izblendala i to je jako gusto pa sam ga pomesala sa malo recimo 30 ml ad mleka i bilo je ok kao kasica a i ukus je dobar. Ma i meni je sve ovo nepoznato citam predhodne stranice sta su zenice pisale i tako..user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.2.2016 7:41:48   
Trcosava
Amelija samo jedan savet - krompir nemoj da blendaš nikad. Onda postane kao žvaka. Viljuškom ga gnječi ili onim za pire.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.2.2016 8:05:34   
branki*
Ja sam gnjecila kroz cediljku kad je mala kolicina,to mi lesica rekla,jer blender nece da prihvati tako malu kolicinu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.2.2016 8:08:28   
Trcosava
Branki ja sam gruba hahaha jednu cediljku sam sjebala. Doduše ne krompirom - graškom user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.2.2016 8:10:46   
branki*
Trci,nisam ni sumnjala u tebeuser posted image mnogo si ojacala od kad vezbas i mrsavis zajednouser posted image 😘

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.2.2016 8:25:05   
Trcosava
A to je bilo pre vežbanja user posted image inače imam tešku ruku user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 8:54:00   
jess021
Juce smo bili na kontroli i dr je rekla da ne moramo jos da uvodimo nista osim mleka, da na Novalacu moze biti do 6. meseca.
Posto L lepo napreduje, a vidim da mame, bez obzira da li doje ili je na ad, uvode hranu sa 4. meseca.
Moje pitanje je zasto i da li se sa tim moze zakasniti?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 9:03:21   
adulence
moj stav je da deca lepse ilakse prihvate ako su mladja,meni je relja stvarno veliki da bi bio samo na mom mleku,to naravno ne znaci da cu da mu uvedem sva tri obbroka,ali hocu da proba i odlicno mu ide,stava sam da kada su mladji lepse prihvate ukuse...a licno prvi put cujem da je nekome koje na ad savetovano da bude do 6 meseci samo na ad,ali opet to je samo moje iskustvo,za dojenje znam da govore iskljucivo 6.meseci,ali opet nisam ni tog stava...ne znam jesam li ti ikako pomogla...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 9:47:18   
jess021
Ado, ja jos uvek nemam nikakav stav tako da mi svako misljenje znaciuser posted image
Ne znam ni sama. Moja neka logika je da ako lepo napreduje samo sa mlekom zasto bi joj uvodila jos nesto.
Zasto mislis da R nije dovoljno samo tvoje mleko?
Nije ona bila iskljuciva kad je rekla da do 6. meseca moze biti na ad vec da za sad nema potrebe ni za cim drugim.

< Poruku je uredio jess021 -- 4.2.2016 9:48:54 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 9:51:53   
Maraj
Meni prijateljica rece da bolje da mu uvedem ranije jer ce bolje prihvatiti , kasnije kao moze da odbija.... sta znam
..ja kupila al jos ne uvodim. Tek je napunio 4 meseca. Inace dojim ga nocu i pre podne. Od podneva krece sa ad mlekom i ima 4 obroka dnevno ad mleka. Izmedju sisa. Juce se desilo da je imao 3 obroka ad jer je cetvrti odbikao a trazio sisu.....
uglavnom ja cu pricekati jos malo. Fino mi napreduje ovako....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 10:05:08   
Sanjica26 RR
Jess ja bih sacekala do 4 i po meseca. Ja sam krenula sa T sa cetiri i kod nas se nista ppsebno nije ostvarilo ovo sto prica Ada.A Sofijom sam kasnije posto je dojena be a i super je prihvatila. Evo i sad sve jede. Prosto he takvo dete.
Nigde ne kasnite, a naravno sa 6 meseci je mislim previse da se ceka.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 4.2.2016 10:18:31 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 10:38:05   
jess021
Sanjice, hvala!
Sacekacu jos malo svakako, a onda javljam sta sam uradilauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 10:42:50   
adulence
jess da ne pisem dalje da se ne ponavljam kako bih objasnila na sta sam mislila,svako radi po svome osecaju,Relji ne uskracujem nijedan sika obrok jednostavno vidim da mi sve cesce sisa preko dana i to full sisa ne da hoce da se pomazi,o.znam samo da relja kada vidi cinijicu a probao je samo pir.kasu i sargarepu odskace od lezaljke...i sve se to svodi na p;ar kasicica a ne na full obrok,i evo mogu da kazem da sa reljom radim isto sto i sa ivom i isto ima super prodju...planiram ceo mesec tako po par kasicica da uvodim svega sto am je dr.rekao pa tek sa 5meseci i koji dan da mu uvedem rucak...

< Poruku je uredio adulence -- 4.2.2016 10:47:20 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 10:50:49   
adulence
a da nisam napisala zapravo glavni razlog uvodjenja....relja mi nije kakio 7 dana mislim meni to stvarno nije normalno iako kazu da se dojenim bebama tolerise po 10-14 dana,meni je to strasno,uz obrazlozenje veliki je sve potrosi i nema sta da kaki....eto...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 10:56:05   
jess021
Ada, nemoj pogresno da me shvatis, ne znam kakv ton ima recenica kad se pise, nista ja tebe ne kritikujem niti prozivam, samo pitam za iskustva jer stvarno nemam pojma o tome.
Naravno ti najbolje znas, a imas vec iskustvo sa Ivom.
Ono sto sam ja primetila da L reaguje na kasicicu kad joj dajemo ad kapi, cim je vidi sve pusta i odmah otvara usta i smeje se.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.2.2016 11:02:27   
adulence
ma jess nista lose nisam ni pomislila....o misica draga....i jos jedna stvar koja mi je pokazala da je zreo,jako je brzo savladao gutanje,za svega par puta...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here