|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 10:16:41   
suzi kju
Adulence što bi nagrnule, opusti se , ja malo sve odlazem jer su prevremeno rođene, iako to mozda nema ni veze, njihov digestivni trakt je razvijen, ali eto odlazem za po dve nedelje, tako. I ja planiram da nekoh desetak dana da im dam da probajj, a sa ounih pet ću početi sa povrćem i voćem.
A veštačko planiram da im dajem do ounih sedam i da od osmog uvedeno kravicu.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 10:49:28   
Maraj
Suzi jer ima veze to Milupa il neki drugi proizvođač? Ja imam hipp al ne cisto pirincanu vec one pirincane sa jabukom. Tako da moram da kupim neku cisto pirincanu. Nesto nisam mogla da nadjem cisto pirincanu bez dodataka voca i povrća. Mozda sto sam trazila hippovu

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 10:58:45   
suzi kju
Meni doktorka reče da ima tri slučaja sa alergijom na hippovu pirinčanu kašu, pa mi savetuje milupa, a i moja sestra je koristila i drugarica jedna pa ću i ja tu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 11:06:43   
Maraj
O dobro sam te pitala. Hvala ti. Uzecu i ja onda Milupu

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 11:08:50   
bebilule
Ni ja necu dugo cekati. Dr nam je rekla da nastavimo sa ad mlijekom jer lijepo napreduje. Sljedeca kontrola nam je oko 20. februara, tad puni cetiri mjeseca. Mislim da cu od cetiri puna krenuti isto sa rizinim pahuljicama, pa polako dalje.

< Poruku je uredio bebilule -- 29.1.2016 11:13:13 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 11:09:17   
Anoniman
ja sa Norom necu poceti pre 6 meseca, jer sam sa Unom iz znatizelje probala sa 4 i, ako je bila samo dojena, i nije bila bas odusevljena, poceli smo sa Milupa zitaricama, lepo je pocela da mi jede tek sa godinu dana i od tada nemamo problema...

(odgovor članu suzi kju)
  Direktna veza do poruke: 731
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 11:11:42   
bebilule
E da vas pitam. Mislila sam uzeti isto milupu. Ali je li neko pravio kasicu od rize. Kontam mozda je bolje uzeti neku dobru rizu i praviti sam. Ili je pametnije krenuti sa tim pahuljicama.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 11:12:54   
Anoniman
Bebi svi savetuju te milupa, ali ti se mozes posavetovati sa lekarom, pa ces videti sta ce ti reci....

(odgovor članu bebilule)
  Direktna veza do poruke: 733
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 11:24:20   
Maraj
Nisam ni znala da se savetuju milupine. Dobro vas pitah

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 11:35:30   
Anoniman
Maraj ne drzi me za rec, tako je bilo pre 4 godine, mozda se do sada nesto promenilo, javice se ove mladje mameuser posted image

(odgovor članu Maraj)
  Direktna veza do poruke: 735
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 13:50:35   
amelia
Adulence sto bi nagrnule svaka mama zna sta je najbolje za svoje dete tako da radi kako mislis da je najbolje.. Mi smo izgleda ovde najjstariji za 5 dana punimo 5 meseci i jos uvek smo na isprobavanje hrane po 3 kasicice. Juce sam mu dala kasicu od krompira i tikvice nije mu se svidelo sve je ispljuvao onda sam mu to pomesala sa pirincanim pahuljicama i jeo je cak je jos trazio ali nisam mu dala. Bundevu smo prekjuce isto probali nije odusevljenen. Danas ce mo probati kasicu od breskve mislim da ce traziti jos user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 14:53:59   
Maraj
Amelia jwr ti probas po jednu namirnicu ili ti to probas vise odjednom? I te kasice od bundeve , jee to sama pravis ili kupujes? Ja sam videla da uma pirincana sa jabukom i sa jos necim. Prijateljica mi rekla da idu prvo il vocne ili povrcne. Da se proba ili krompir i sargarepa (prvo jedna pa druga) ili ako je vocna onda jabuka i jos nesto zaboravih sta mi je rekla

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 14:57:40   
suzi kju
Ja koliko znam, proba se najpre svaka ponaosob, i to dan dva u kontinuitetu, pa se napravi pauza pd nekoliko dana do uvođenja druge. Primer daš danas i sutra sano krompir, pa za par dana samo šargarepu, pa za par dana mozeš kombinaciju ta dva. Jabuku pečenu ili barenu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 16:13:48   
Maraj
Da da suzi. Tako su i meni rekli.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 16:31:30   
Valerie
mi cemo prvo milupinu zelenu, sa mojim mlekom. pa tu istu pirinac-kukuruz.
nesto ne bih odmah sargarepu i krompir, istripovao me rodjak koji se bavi zemljoradnjom da su te namirnice najvise pune hemikalija, da se besomucno djubri i prska. kaze i za organske da je retko koja bas organska, da sade organsku pored prskanih itd... nisam ja nesto za preterivanje, zivimo usred zagadjenog grada, ali ne moraju to da joj budu prve namirnice.
moja starija je volela bundevu, nemesanu sa drugim namirnicama. uvek sam se trudila da na pocetku vise puta dam jednu cistu namirnicu, da se privikne na ukus, a kasnije sam mesala po 2-3 razlicite za obrok. takodje sam zamrzavala u kutijice za led skoro sve sto sam pripremala, bas mi je olaksavalo. a i nemoguce je izblendati 3 kasicice user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 17:27:40   
suzi kju
Ja nisam ni znala da ima više tih milupa pirinačanih, znam da imaju one koje se spremaju sa vodom i obe koje se spremaju sa mlekom.
A za povrće, ja imam domaće sve, neprskano, tako da tu nemam brige.
Samo će mi trebati vremena dok se uhodam koliko će mi čega trebati za kašice, ima vremena naravno n a pretek al eto...

Kako misliš da se zamrzne, spremljena kaša ili?

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 20:51:25   
Valerie
ma da, npr. skuvana izblendana bundeva ili sargarepa, brokoli, karfiol. ma bilo sta sto kupim sveze, spremim, odvojim za taj obrok, ostalo odmah zaledim u onom za led, kad se stvrdnu kockice, prebacim u kesu i tako uvek imam svega. niti idem svaki cas na pijacu, u nasem maksiju nema nista posebno... znam da su mnogi protiv zamrzavanja, a meni je to super user posted image
treba da kupim novi stapni mikser, ovaj nesto skripuce. naradio se bogami user posted image
jao jedva cekam papice user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 21:03:18   
Valerie
evo ga spisak kako sam uvodila kod starije

pirincane pahuljice milupa
sargarepa
krompir
brokoli
bundeva
tikvice
jabuka sok, kasnije kuvana
kukuruzne pahuljice u milupi
karfiol
maslinovo ulje
kruska
sljiva
curetina supa samo vodica, nedelju dana kasnije i pasirana
banana
kajsija
pirinac kuvani
paradajz

to je do punih 7. meseci

sori sto je kao spisak


(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.1.2016 8:51:34   
adulence
Mi smo probali juce pirincane pahuljice...bio je mnogo sladak.

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.1.2016 19:34:37   
suzi kju
Ada jeste i danas ručkali?
Kako si pripremila? Davala na kašicu ili na flašicu?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.1.2016 1:29:13   
amelia

IZVORNA PORUKA: Maraj

Amelia jwr ti probas po jednu namirnicu ili ti to probas vise odjednom? I te kasice od bundeve , jee to sama pravis ili kupujes? Ja sam videla da uma pirincana sa jabukom i sa jos necim. Prijateljica mi rekla da idu prvo il vocne ili povrcne. Da se proba ili krompir i sargarepa (prvo jedna pa druga) ili ako je vocna onda jabuka i jos nesto zaboravih sta mi je rekla

Maraj probali smo jednu pojednu namirnicu pa onda ih kombinovali nekad ali samo sto dam mu vec uvela. nisam praktikovala ono tri dana isto pa da preskocim koji dan jer to je zbog alergije da nije beba na nesto alergicna. Kasicu od bundeve sam kupila hippovu i vecina mu dajem kupovne jer samo mu dajem po tri pune kasicice...

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.1.2016 9:07:11   
adulence
Suzi,jesmo jesmo,na kasicicu sam mu davala...fino on to kapira..sutra idemo na kontrolu pa cu bas da vidim sta ce dr da kazd...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.1.2016 10:39:54   
Maraj
Ja juce uzela u dm-u Milupinu pirincanu kasu. Na snizenju su sad oko 400din....
to je pocetna.
od pocetnih pored cisto pirincane ima i pirinac kukuruz , pirinač keks i pirinač banana

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.1.2016 10:40:55   
Maraj
Valerie sta radis sa tim smrznutim kockicama?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.2.2016 7:07:59   
adulence
Juce smo bili na kontroli,kaze dr sa cetiri i po meseca sto je za 3 dana da krenemo,pirincane,pirincano kuluruzne,sargarepa,krompir,tikvica,bundeva,jabuka,piletina...sve prvo po malo cisto da se upoznajemo...
Inace meni je R super prihvagio pirinvanu kasu juce je bas lepo pojeo...ja prezadovoljna...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kako obezbediti pravilnu ishranu deteta do...
U ovom periodu i kod roditelja se javljaju brojne nedoumice u vezi pravilne ishrane deteta – Kako obezbediti zdrave obro...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here