|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.7.2015 9:07:10   
branki*
ja dajem pirinac od tih zitnih,ja kuvam.palentu jos nisam kuvala,a od kupovnih dajem milupa pirincane i pirincano kukuruzne.
meso sa punih 6 ili malo kasnije.ja planiram sa 6 i po.a,mleko ne gledam na sat,jer sisa.kad trazi,dm joj.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.7.2015 22:30:46   
jeca87
Možete proso i kinou da dajete, bezglutenske su žitarice.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.7.2015 16:15:56   
eca89
Mamike, evo i mene u ovoj temi. Patronažna je već 2sedm.na godišnjem, pa sam ja krenula sama, ona ima 5.5mj.i kad mi jedemo sve jadniče otvara usta i žvaće kao. Uvela sam joj ujutro u 9h jedan obrok i predveče oko 6h, sve ostalo siki. Dala sam joj tikvicu, krompir, mrkvu i jabuku zasad. Papa lijepo, samo sam na početku davala 4-5 kašičica i dam joj opet siku, mada ona sad traži, hoće da sve pojede, mada ja ne znam koliko je to količinski, stavim malu mrkvicu i mali krompirčić. Doći će mi valjda sutra patronažna. Nego me zanima jeste li davali dinju kuvanu ili onako svježu? Pošto tikvicu baš voli, pa mislim da bi i dinju, i da te rižine pahuljice, kupim te bez glutena, pa joj pravim sasvojim mlijekom je li tako Branki?

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.7.2015 21:17:59   
branki*
eco,ja dinju nisam jos davala.davala sam tikvicu,krompir,sargarepu od povrca.od voca jabuku ,krusku,kajsiju,breskvu,sljivu.sve pirincane pahuljice su bez glutena.imas i pirincano kukuruzne.i one su bez glutena.e,sad imas one koje muckas sa vodom zato sto u sebi vec sadrze ad mleko.a,imas i one koje ne sadrze mleko u sebi i mesas ih sa adaptiranim ili svojim.ja koristim one koje se mesaju sa vodom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.7.2015 21:23:50   
Trcosava
Dinja i lubenica mislim tek posle 9 meseca (ako ne i kasnije, nisam sigurna) jer mogu da preopterete bubrege.

EDIT: proverila, dinja i lubenaja posle 9. meseca. Ne pre.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 14.7.2015 21:26:02 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
31.7.2015 23:46:43   
choopa choops
Mi startovali sa čvstom hranom. S obzirom da je ona dobro napredovala do sada, uvela nam je hranu sa 5 mjeseci.
Dakle ovako:
Startovali smo sa pirinčanim pahuljicama ( ja uzimam Milupa gotove sa AD mlijekom, ali može i u izdojeno mlijeko čiste pahuljice) 3 dana, nakon toga kukuruzne pahuljice (Ja isto Milupa) opet 3 dana, pa onda krećemo sa povrćem lagano. Isto za svako povrće po tri dana. Može za sada sve povrće, osim onoga što nadima (Znači ne smije kupus, grašak, pasulj i td.) Nakon povrća uvodimo voće isto princim 3 dana za svaku voćkicu, može sve osim crvenog bobičastog voća (maline, jagode, kupine...) i citrusa (narandža, limun...). Takva pravila su bila i sa njih dvoje. Jedino što se promijenilo je to da nam je rekla da se sada gluten u manjim količinama uvodi u dohranu sa oko 6mjeseci, kao da bi se organizam navikao na isti, te da joj dam recimo izmrvljenu kockicu dvopeka ili hleba u pvrće kad joj uvedem.

Eto da rodim još jedno dijete ko zna koje bi bilo pravilo u vezi glutena, s obzirom da je sa L bilo ni slučajno prije godine, sa M je moglo od 9mjeseci, a sada od 6mj user posted image Još malo će bit - kad izađete iz porodilišta dajte djetetu koru hleba da se zanima user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2015 14:12:59   
choopa choops
Ja joj skucah danas brokulu i mrkvu, pa sam se sad cimnula da li uopšte smije to sa 5mj? user posted image Ionako nije pojela nego 2kašičice, ali da provjerim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2015 14:20:27   
SunFlower
Sme brokoli, zasto ne. Moja mala ima nesto tvrdju stolicu ovih dana, mislim da je od sargarepe ili jabuke. Dajem joj sljivu, krusku, muskatnu tikvu. Jednom dnevno rucka, i to po malo, ostalo sve sisa.
Vidim da se dosta cimate oko glutena, ja ga planiram sa 6.5 meseci, prvo cu meso pa onda odmah gluten. Moj rodjeni brat je imao celijakiju ali se uopste ne cimam oko toga, uvescu gluten najnormalnije cim napuni 6 meseci.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2015 14:47:50   
choopa choops
Pa nešto sam zaboravila da l' ona spada u povrće koje nadima user posted image Mi je ne jedem nikako, pa nemam pojma user posted image

Mojoj se konačno malko stvrdnula stolica. Do sada je bila ona "dojena" stolica, sad je lakše presvući, ali više smrdi user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.8.2015 15:38:11   
dinilini
Pozz mame! Kada ste uvodile šargarepu koliko ste količinski davale, da li ste mešale sa svojim mlekom i da li ste posle toga nudile detetu da sisa?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
24.8.2015 14:17:45   
branki*
ja sam dala samostalno sargarepu,bez mog mleka,dala sam joj taj prvi dan dve,tri kasicice,a sutradan koliko je htela,jedna trecina male tegle mozda.dala sam joj da sisa cim zatrazi,i sad tako radim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dinilini)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
2.9.2015 21:06:55   
lesica
Zvacno pocesmo sa probavanjem.

Do sada pirincane i pirincano-kukuruzne pahuljice, sargarepa i jabuka.
Sledece krompir, tikvica, muskatna tijva, pa breskva, kajsija, kruska, sljiva, pa brokoli, karfiol, pa banana.

I cini mi se da bi jeo kao veliki, no videcemo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2015 23:14:22   
jovicaa
Danas je Milorad prvi put probao.bilo šta osim mog mleka, i to je bila otprilike jedna kašičica kuvane jabuke, mislim da je toliko progutao. I to samo zato što nije kakio 2 nedelje pa sam pomislila da će ga to malo poterati i zaista jeste! Slavlje danas pva kaka posle 2 nedelje. :)
Mislim da cu početi sa uvodjenjem ipak tek sa punih šest, iako ne mogu da docekam, ispostovacu samo dojenje prvih šest meseci....


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.1.2016 12:01:27   
bebilule
Oooo dva puta kucam i dva puta zaboravim kopirati post!!! Sad cu kratko user posted image . Prvo planiram uvesti milupine.rizine i kukuruzne pahuljice. Jel se one mogu uzimati od cetvrtog ili sa puna cetiri mjeseca? I kakva su vasa iskustva sa njima?

M puni tri za sedam dana. Nisam mislila jos nista, ali bih pocela sredinom cetvrtog ako se pocinje tad. Ako ne, sacekacemo peti user posted image

Zaboravih jos nesto, koliko sam shvatila one mogu da se daju kao kasica a mogu se pripremiti i za flasicu, jel?

< Poruku je uredio bebilule -- 13.1.2016 12:05:28 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.1.2016 21:23:21   
branki*
Bebilule,sa puna 4 meseca idu te rizine pahuljice.ja sam pravila kao kasicu i davala kasicicom,prvih par puta napravis malu dozu,da se navikne malo.na flasicu nikad nisam davala nikakve oahuljice,niti bilo sta sem mleka ili vode.moji nisu imali problem u smislu nekih reakcija ili zatvora..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.1.2016 22:55:11   
bebilule
Hvala Branki. Tako cu i poceti, sa puna cetiri. Sada mu na kasikicu dajem vodu. Neko ce me kritikovati, ali ja mu ponudim par puta dnevno i uvijek popije po nekoliko kasikica i crce od smijeha...ne znam zasto user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.1.2016 16:01:35   
adulence
Evo i mene ovde,pocinjem polako da citam oko ubodjenja hrane,jer sam sve zivo pozaboravljala kako ide,taman dok dodje vreme opet cu se vratiti u stos,jedino sto sam zapamtila je da pirincane pahuljice idu prve...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.1.2016 16:40:11   
amelia
Ja mu dajem po 2-3 kasicice povrce ,voce tako mi dr savetovala da spozna ukuse i da ih prihvati pa onda idu pirincane i kukuruzne pahuljice keks bez glutena .sa 5 meseca mi rekla da mu uvedem puni obrok onda sa 6 meseci meso. sa 7 meseca gluten i tako.svidza mi se raspored ali da li ce biti tako videcemo.vidim da je ovde nacin drugacije nego u srbiji ili mozda moja dr tako misli da je najbolje user posted image danas cemo probati kupovnu kasicu od sargarepeuser posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.1.2016 16:17:38   
Anicaa
Drage pocela sam cvrstom hranom sa neka 4 meseca i to prvo zitarice, povrce, pa voce. Sve smo lepo ruckali. Medjutim od skoro je pocela da odbija povrce. Nikako ne zeli krompir, ni sargarepicu, ama ni da lizne. Jedino je htela mesavinu sargarepe i pirinacnih pahuljica. Imamo 6 meseci i treba da uvedemo meso i ostalo povrce al kako to da izvedem kada nece da okusi povrce. Inace je obozavala krompir i sargarepicu mesano, ne znam zasto sad odbija. Imate li neki savet? Negde sam procitala da joj ne dajem povrce dve nedelje pa da pocnem ispocetka, malo ki je to rigirozno. Takodje sam probala da ne odustajem, samo povrce koje sam namerila i moje mleko, al ona ostade gladna i onda mi se nocu cesce budi.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.1.2016 17:29:26   
lesica
Anice, dobrodošla user posted image

Što se klope tiče, pazi, bebe su različite. Primera radi, moje starije dete ni pri uvođenju nije htela da lizne ni pahuljice ( piričane, i kukuruzno pirinčane) a ni krompir - kompir nije htela da vidi do 3,5 skoro 4 godine. I ja nisam forsirala. U smislu, da u tom nekom periodu se ipak samo uvodi, isprobava, a umesto toga sam forsirala druge stvari, drugo povrće koje je baš volela. Krompir se provlačio kasnije kroz neke supe čorbe i slično.

Ja bih da sam na tvom mestu, uvodila drugo povrće, a onda bih kasnije u početku u manjim količinama ponovo dodavala i šargarepicu i krompir.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anicaa)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.1.2016 19:22:38   
amelia
Anice me znam sta bi ti rekla nemam ti ja pojma u ovim stvarima tek sam pocela da uvodim cvrstu hranu ,imaju iskusne zenice javi ce se. A da li si probala da jos izmesas vise povrca np.tikvica sargarepa krompir mozda tako bude htela, Moj bebac ima 4 i po meseca i za sad smo probali jabuka,kruska sargarepa i danas sljiva naravno po par kasicica. Sledece je tikvica pa krompir pa videcemo sta dalje user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.1.2016 20:20:43   
Anicaa
Probala sam i da mesam tako nece ni da proba, lizne samo i cim oseti da je povrce odmah zatvori usta. Opasna je skroz sve vec zna. Probala sam danas sa bundevom, rekli su mi da je ona malo sladja medjutim nije htela da jede dok nisam dodala malo jabuke unutra. Moracu nesto da smislim. Dok voce i zitarice jede bas lepo. user posted image

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 9:54:58   
Maraj
Suzi evo teme user posted image pisacemo ovde....i jess , adulence , valerie , bebilule.... pridružite se....
Lazar za par dana puni 4 meseca. Mislim da mu za sad ne uvodim jos nista. Sisa i pije ad mleko za sad. Sisanje nam je spas nocu jer ne moram da ustajem user posted image samo ga rotiram ka meni user posted image

(odgovor članu Anicaa)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 10:01:16   
suzi kju
E Maraj super za temu, ja sa moba nmg da nađem, hvala...
Mi imamo četiri meseca i nedelju dana. Na kontroli doktorka reče da sa punih pet počnemo sa uvođenjem neke druge hrane, navodno rećiće nam na sledećoj kontroli, koja je 8.3. A taka će one imati pet ipo meseci.
Ja planiram za nekih deset_ak dana da im dam milupa pirinačanu kašu, to je sa četiri ipo meseca, moja sestra je tako davala svojoj deci.
A sa pet da počnem krompir, šargarepu, jabuku.
Ne razumem zašto sada lekari toliko odlazu uvođenje nove hrane. Za kravicu mi je rekla da im uvedem tek sa godinu dana, ma vazi!


< Poruku je uredio suzi kju -- 29.1.2016 10:02:45 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.1.2016 10:07:17   
adulence
evo i mene zene,sada ce verovatno neke da nagrnu na mene ali bas me briga...ja cu relji danas da dam pirincanu kasu cisto da proba,o pa lagano,ja mislim da mladje bebe mnogo bolje prihvataju hranu i relja i iva su mi dojeni i naravno da cu da nastavim da ga dojim normalno ali ipak zelim da se ucimo polako bez forsiranja...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here