|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.6.2015 19:10:25   
Anarunika
Šta je to cicvara?
Nama dr rekla da ne uvodimo još dve nedelje čvrstu hranu . Kaže ne treba joj,lepo napreduje. Ko će da dočeka!
I reče nam da ne uzimamo pirinčane pahuljice nego da krenemo sa šargarepicom, krompirom,tikvicom...a od voća samo jabuku

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.6.2015 19:56:54   
Štetica
skuvano kukuruzno brasno. Najslicnije palenti.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.6.2015 6:54:25   
branki*
Evo i mene ovde...boka uvece vec tri dana jede pirncane pahuljice milupa,oko tri cetvrtine porcije,ne jede lose.pije preko dana malo vode i to je to,sve drugo siki.juce sam joj prvi put dala malo banane,jela.za par dana cu poceti sargarepu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.6.2015 22:14:56   
Trcosava
Evo i mene polako u ovoj temi.

Uz preporuku patronažne, kao da uvedem prvo ručak. Tu sam se zeznula kao niko, jer mi vreme kad treba da jede nikako ne odgovara jer tad idem po Anu u vrtić. No, ja kao odložiću sa uvođenjem dok A ne završi sa vrtićem (to je za 6 dana od danas, a patronažna bila ammmm negde krajem maja).

Kad smo bili na kontroli pre nedleju dana, kaže dr ma nemojte bezveze da se maltretirate, ko kaže da mora ručak prvo. Uvedite užinu prepodnevnu recimo. I tako ja pre 4 dana krenuh sa jabukom. Tri dana jabuka, onako, nije sad to ne znam koliko pojeo. Danas krenula sa -bananom. Pola banane izmiskala (malo manje od pola, ali velika banana user posted image ) i jednu četvrtinu jabuke skuvala malo, pa sve izblendala. Bilo je na kraju 100 ml i ljudi moji da ste vi videli paniku za kašičicom. SVE je pojeo!
Posle mu ponudila i mleko i to je slistio!

Ne znam šta posle da mu dam? Breskvu? Krušku? Kajsiju? Kajsiju bi sačekala da sazri od komšinice, domaća neprckana. Breskve mi se isto ne daju, nije im još vreme, ko zna čime su prskane. Jedino da kupim kašice gotove.

Molim za savet jer mi se iskreno ne da da kopam po prethodnim postovima, a ja sam od prethodnog puta sve zaboravila.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.6.2015 22:30:57   
mila83
Trco,to sto mozes da nabavis neprskano od voca,kajsija,breskva.sacekaj da bude.U medjuvremenu mozes kuvanu sargarepu,krompir,tikvicu,sve uvodis kako si do sada,pravi kombinacije kakve voli.moze i kruska,avokado,malo kasnije i sljiva. palenta,pirinac,proso,u kombinaciji sa vocem za dorucak recimo

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.6.2015 22:37:18   
QueenJ
Ja sam Emiliji kupovala u početku samo te "vansezonske" kašice. Kako ti volja, možeš da sačekaš još malo, pa a spremaš sama ili da kupiš koju, ako želiš da promeniš.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.6.2015 22:50:28   
branki*
Danas,tj veceras punu porcijy milupinih pirincanih pahuljica.pocela sam jabuku od danas.imam i mrkvu i mix jabuka i mrkva.to sam kupila frutek kasice.bananu isto jede.posle cu krompir,tikvicu,breskvu,krusku,sljivu,muskatnu tikvu...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.6.2015 22:56:01   
bubulence
mi smo krenuli prosle nedelje sa ruckanjem, za sada jede sargarepu (nju smo uveli prvu) , pa krompir i danas tikvicu. jede sve, ne nesto mnogo, nije mnogo odusevljena ali pojede valjda dovoljno. jer mi siki u 10, pa dobije da rucka u 12 i onda ponovo siki tek u pola 2 a inace rucka na dva sata... tako da mislim da joj je ok to sto pojede.
ovde se inace savetuje da se prvo krene sa pirincanim pahuljicama koje smo mi preskocili jer sadrze ad mleko, pa zatim povrce i na kraju voce...
mene zanima kada se bebama uvodi drugi ne mlecni obrok? znam da je sada rano, nego cisto da znam

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.6.2015 23:03:24   
vonavoj
Trco,ja sam joj kasice tog voca koje nisam mogla da kupim samo gledala gde pise 4+..da nema glutena..tako sam kupovala! Kod sestre u DMu,njihovih babylove kolko hoces..e kod nas vec nije toliki izbor..i tamo su tipa manje od 1e..velika kasica..a kod nas 160din..

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.6.2015 8:17:08   
Trcosava
Batalila sam voćne. PRešla sam na povrće.

3 dana šargarepu, pa tri dana krompir (jednom sa šargarepom), juče tikvica. Mislila sam da će je pljuvati. Doduše stavila sam omanju tikvicu i majučnu šargarepicu. I opet je sve slistio!!!! Panika, mislim da je samo jedna cela kašičica završila na portikli (kad sve saberem), ponjupao je dok sam trpnula.

Posle tikvice idem sa brokolijem, pa ne znam šta još. Karfiol. Onda da se vratim na možda jabuku sa breskvom (kupovna kašica) i taman da dogura do 6 meseci pa da uvedem meso i onda zamenjujem ručak. Do tad će već biti i drugog voća, pa će da leti prepodnevna užina.

Jel se samo meni čini ili ja sve naopačke, odnosno drugačije od svih vas? Ja te pirinče i sl nekako ne uvodim sad, tj večera mi valjda zadnji obrok koji izbacujem. Logično mi da na kraju izbacim doručak i večeru (to na flačicu)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.6.2015 10:24:06   
World
Ja recimo nisam nikad ni uvodila te instant pahuljice, a sa Aleksom sa pocela dohranu od iskuvane supice od domaceg mesa, tj. na pocetku sam mu davala bujon sam, pa onda ubacivala povrce jedno po jedno. On ni sad nesto nije lud za vocem, pogotovo ako je nesto slatko, jedino bananu pojede uvijek. Od pahuljica sam uzela jedino pirove, ali i njih skuvam i jedu ih otprilike jednom sedmicno. Pokusala sam sa ovsenim, nisu prosle nikako. I da, pocela sam dohranu sa 6 mjeseci.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.6.2015 10:27:03   
SunFlower
Mi pocinjemo danas sa ruckanjem. Ja cu kao i sa sinom sto sam radila, za pocetak mlecne pahuljice, sa 5 meseci cu krenuti povrce, pa voce, sa 6 dodajem meso.
Meni vise odgovara da joj prvo uvedem taj mlecni obrok pred spavanje jer ona samo sisa, a nocu sisa po 4-5 puta, tj na 2 sata, pa ko velim mozda ce je duze drzati sitom.
Znaci sad trebam da joj dajem i malo vode, jel tako? Jel moze to na kasicicu? Flasicu ni nemamo, pojma nemam kako bi se ona sa njom snasla, a ua kljun mi je jos mala.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.6.2015 21:21:03   
branki*
Moze voda na kasicicu.
Meni boka da kucnem u drvo za sad bas lepo jede.oko 10 joj dajem voce...bananu,jabuku,breskvu,kajsiju,krusku..to je probala.oko tri ili pola tri joj dajem povrce,sargarepu,krompir,tikvicu i oko pola 7 ili 6 joj dajem pahuljice kukuruzno pirincane.izmedju sisa kad hoce i sisanocu.pojede punu dozu pahuljica i malu teglu voca i povrca.lako je hraniti dete koje hoce da jede,sa bozom sam muku imala,ovo je druga prica.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.6.2015 13:16:40   
Anarunika
I mi smo počeli sa hranom na kašiku. Juče probali pirinčane pahuljice. Pojela je bogami jedno desetak kašikica ne punih naravno user posted image Videćemo danas kako će da reaguje. Planiram jedno tri dana da joj dajem pahuljice pa ću onda da dodam šargarepicu,pa onda tikvicu,pa krompir i tako dalje.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.7.2015 22:47:24   
bubulence
sada citam, branki vi imate vec 3 obroka, znaci mi komotno mozemo dva... i znaci da mogu polako da joj uvodim meso...?

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.7.2015 23:02:12   
SunFlower
Ja licno mislim da je rano da beba od 5 meseci ima 3 obroka, ja sam sa sinom od 4-6 meseca uvela jedan obrok, sa 6 meseci dodala meso i drugi obrok, a sa 8 meseci je imao dorucak, rucak i veceru, dakle tri cvrsta obroka plus mleko ujutru i uvece.
Elem, mi cemo uvodjenje hrane ipak odloziti, totalno je nespremna, ona nema pojma sta bi sa kasikom. Ja joj stavim malo ona uopste ne konstatuje da ima nesto u ustimauser posted image i sve ispljune, tj ispadne joj, ne zna da proguta. Ja joj vratim, njoj opet iscuri iz usta i tako sto puta. Zakljucila sam da jos nije spremna, mala je jos, odlozicu uvodjenje minimum dve nedelje.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.7.2015 23:06:33   
milicicak
Bubi, imas i pirincane i kukuruzne pahuljice bez mleka. Hip cini mi se i Rizolino...

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.7.2015 8:10:14   
branki*
bubi,ja sinoc zaspah...
da,boka ima 5 i po meseci sad i ima 3 obroka kao cvrsta,a sisa kad god trazi,bilo nocu,bilo danju.ujutru joj dajem voce,bananu,sljivu,kajsiju,breskvu,jabuku,krusku.to su bile sve kupovne kasice,sem banane.sad cu poceti ja da joj kuvam.
za rucak kao povrce i to krompir,sargarepu,tikvicu.to ja spremam i razblazim vodom u kojoj se kuvalo.
za veceru kukuruzno pirincane pahuljice milupa.
meso planiram sa 6 meseci da uvedem.
da,imas rizolino,on ti je bez ad mleka.ili skuvaj palentu na vodi ,pa je miksaj sa vocem.mozes i pirinac da skuvas,pa da miksas sa vocem.tako cu ja.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.7.2015 8:42:52   
Trcosava
E jel sme šljivu? Da mu dam i to da proba? Od voća mi frka oko kruške, Anu je grozno zatvarala, pa je sve izbegavam, a i mi kući slbo jedemo kruške.

Ali zato povrće tamani. Šargarepa, krompir, brokoli, keleraba, tikvica. Još danas keleraba pa prelazim na karfiol. Šta još od povrća sme? Da prekratim vreme do šest meseci pa da uvedem meso i da izbacim ručak, odnosno mleko kad je vreme ručku user posted image

Od voća mi ostaje breskva i šta još? Breskve mi nsu neke, videću ako bude neka mekana.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.7.2015 8:49:14   
branki*
trco,ja joj dadoh sljivu.sa kruskom nije bilo tih problema,ni kod boze,ni kod nje.
trco,a koliko ti pojede kolicinski?meni je smanjila rucak,za rucak najmanje pojede.
i da...da li posebno kuvate voce i povrce kad spremate kasice ili odvojeno?ja sam sa bozom kuvala posebno voce,posebno povrce.ne znam mogu li sad sve u jednoj serpi?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.7.2015 9:02:44   
Trcosava
Kako misliš da li kuvam odvojeno?

Pa zamisli da kuvam kelerabu sa jabukom user posted image
Odvojeno kuvam.
Mislim nisam mu još ni jedan obrok izbacila. Kažem, čekam 6 meseci da ubacim meso i onda izbacujem. Pa nedelju posle toga izbacujem pre podnevnu užinu

Po gramaži nemam pojma, ja to štapnim (stari na izdusaju, za multipraktik je to premala količina) i na onome gde mutim ima mililitraža - oko 150 ml pojede. Ono što napinje manje dajem - oko 100ml i onda još 90 ml mleka posle toga dam.
Količinski - jedna manja tikvica cela recimo, pola kelerabe, 6 cvetova borkolija (manjih) - to sve posebno jede.

@Sunflower - moj isto tako oko 4 nije znao, posle sam mu provalila foru da on ustvari posisa sa kašičice ali i to sa nekih skoro 5 meseci. Za sad puštam tako - nek uči ukuse, muljaće posle on.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.7.2015 9:15:19   
branki*
pa,da,to te pitam.....zanimalo me da li bih mogla da kuvam npr pirinac,krompir,sargarepu,jabuku sve zajedno..
luka bas fino ruckauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2015 11:24:01   
branki*
evo opet ja ovde,jos malouser posted image
stavila jutros u istu serpu pirinac,mrkvu jednu,krompir,malo tikvice i 1 jabuku.mislila da odvojim jabuku i pirinac,a povrce posebno.medjutim,izblendala sam sve zajedno,dodala malo vode od kuvanja i dala joj da jede.super je proslo.ostalo je i za rucak,pa cu joj dati.a,ukus uopste nije los.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.7.2015 12:31:45   
branki*
razmisljala se sinoc da li da dam sveze voce,bozi sam dugo davala samo kuvano,sem banane.i jutros skuvala pirinac i dve breskve ogulila ,iseckala i sve u blender.bas je lepo jela.
za rucak cu standardni mix-krompir,mrkva,tikvicauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.7.2015 8:43:57   
Trcosava
Evo mene opet. Kad beše sme meso? Sa punih 6 jel da?

Branki, na kraju sam poklekla i dala svežu bresvu. Nije loše prošlo. Dajem mu sad kupovnu breskvu sa pirinčem. Juče sam mu dala samo kašicu od 120gr za užinu bez mleka posle i malo mu je. Bio je gladan relativno brzo i to ima pirinča unutra?!

Blitvu ne nalazim, spanać samo u jednoj trgovini retko kad naletim. Sledeća mi neka tikva sa krompirom. Kupovna, ali ta je od 190 gr. videćemo kako bude to išlo. Mislim da bi komotno mogla da izbacim užinu, tj mleko oko 12.

Gledala sam i te žitne kašice, pa me ništa tako ne privlači. Šta smem sad, palentu? Pirinač i šta još?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here