|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.4.2015 8:22:39   
branki*
nece ona u pocetku pojesti bogznakoliko,promrljavice nesto,mozda da probas...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.4.2015 8:29:56   
daca77
Branki, bas ne mogu da se odlucim koje da kupim...user posted image
DO 17h cu morati...user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.4.2015 8:41:05   
mika79

IZVORNA PORUKA: wivern

Miko kako si pravila pirincanu, sa ad ili si sipala svoje mlekce?

Ja sam pravila sa AD Hipp pirinčanu, a Hipp pirinčano kukuruznu sa vodom. Mihajlo nije hteo tu pirinčanu uopšte da jede, bacila sam celu kutiju, a kad mu skuvam pirinač hoće da jede tako da mu sad svaki obrok pravim. Daco oni malo pojedu u početku tako da možeš probati i sa tvojim mlekom, za početak će ti biti dovoljno 20-tak ml. mleka.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 7:57:10   
Ana13
Daco,ja sam prvo pravila Milupin pirinac sa mojim mlekom. Napravila sam sa 30 ml,a nije pojela ni deseti deo. Imaces za prvi put sigurno. Za neki dan i mi nastavljamo tamo gde smo stali.Nadam se da ce sad biti bolje user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:00:23   
daca77
Ana, ja juce kupila Milupine mlecne kasice...od ponedeljka startujemo...Videcemo kakva ce biti,a za praznik kad je stavimo pored stola, ona samo mljacka i kad pruzis ruku, sve misli dacemo i njoj nesto.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:26:56   
Ana13
Dr nam je na poslednjem pregledu rekla da je ranije preporucivala Milupu,ali su joj u zadnje vreme mnoga deca odreagovala na ad iz milupe.Sad rece da kupujemo bilo koje druge-Hip,Baby king... Meni Nina nije odreagovala,ali vidim na drugom forumu da puno njih jeste.
Daco,tako je i meni Nina trazila da joj damo da dohvati sta ima na stolu i jurisala na nase tanjire,ali kasnije nije htela da jede.Sad vise ni ne gleda u nas dok jedemo.Sad pokusava da mi upadne u solju sa kafom user posted image Mozda dete hoce da kafenise sa mamom

Imam neki plan kojim redom povrce da joj dajem.pa mi recite da li je nesto pogresno

Sargarepa,krompir,tikvica,bundeva,paskanat,celer,batat,karfiol,crni luk,keleraba...

Kad moze blitva,brokoli,spanac? Nesto sam cula da tamno zeleno povrce ide kasnije zbog nitrita ili cega vec.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:29:46   
branki*
ana,sargarepa,krompir,tikvica,bundeva sigurno ide tim redom,mozes posle i brokoli da joj das.ovo drugo ,ne znam,ver moze tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:33:07   
mika79
Ana ja bih celer i crni luk kasnije davala. Ja sam krenula sa povrćem ovo što si navela pa sam to prebacila za ručak a oko 11 sam davala voće (jabuku, krušku, bananu, kajsiju, breskvu). Spanać, blitvu mi još nismo ručkali, čekam da bude sveže iz mamine bašte.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:37:01   
Ana13
Ok,hvala.Nasla sam puno tabela na netu,ali su dosta razlicite,pa vise nemam pojma sta i kako. Eh,kad bi mogla samo da sisa dok ne podje u skolu user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:47:34   
vonavoj
Da kazem i ja koju..posto sam iskusnijauser posted image
J jede Milupa pirincane i pir-kukuruz koje se prave sa vodom,to joj je vecera..prvo sam joj davala ujutru..i to napravim samo jednu supenu kasiku i to smaze..a sad vec jede dve supene kasike,a mera je 4..polako..
Ujutru je jela do sad samo krompir i sargarepu odvojeno i zajedno,sad cu krenuti sa jabukom..tikvicom,bananom.. i mesom..ona vec ima 6.meseci!
Inace,uhvaticete foru i kod hranjenja,moraju brzo da se hrane,kako beba pljuje tako da im vracate,jer su navikle da mleko iz sike tece konstantno!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:48:28   
vonavoj
Sad sam kupila Humanu pirinac-kukuruz sa vanilom..pa cemo i to probati..sve sto se pravi sa vodom,a za njihov uzrast je najlakse..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:52:17   
mika79
Von i mi smo probali te sa vanilom ali Mihajlo neće da jede te kupovne, samo ono što ja spremam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:54:47   
vonavoj
Kako mu spremas?

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 8:55:28   
Ana13
Meni Nina nije pljuvala,nego stisne ustasca i ne da da joj stavim hranu u usta i samo me gleda i trepka. Niti se buni,niti bezi u nazad,niti place,samo me gleda.Imam utisak kao da me zeza i misli "jadna ova moja majka sto misli da cu da jedem sta ona hoce" user posted image Videcu da li ce sad biti drugacije.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 9:00:09   
vonavoj
user posted image zeki te..jos ne zna kako se koristi kasikauser posted image

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 11:25:32   
daca77
ANa, dugo sam i ja razmisljala o tome da li uzeti mlecne ili nemlecne pirincane pahuljice, bas zbog te preosetljivosti na AD mleko koje sadrze...probacemo, pa cemo znati na cemu smo user posted image
A tvoja N je zlatna, kada te tako mirno gleda...ova moja jeod juce naucila da me gadja jednom malo tezom zveckom, tako da ocekujem da me pljune, udari i prevrne tanjiric, cinijicu i sl.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 11:30:06   
Katarina20
Zdravo mame user posted image
Nama je pedijatar rekao da vec sa 3 i po meseca mogu da pocnem sa sokicima i kasicama.. Sad nisam pametna sta da radim, mada ja bih da ne zurim i da sacekam bar jos mesec dana.user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 11:39:53   
mama krava
Mnooooogo je rano! Sačekajte bar još 2 meseca!

(odgovor članu Katarina20)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 12:05:59   
mika79

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Kako mu spremas?

Pahuljice (ovsene, ražane, speltine i ječmene) malo sameljem u blenderu i kuvam u vodi par minuta, pomešam ih sa voćem ili jogurtom/kiselim mlekom.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 12:39:55   
vonavoj
Tnx mika! To kupis u zdravoj hrani! I to je vecera? Ja sam davala milupa 7corn..ali pahuljice su sigurno jeftinije..

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 12:42:26   
mama krava
Jesu jeftinije su, ali nemoj da kupiješ na meru dok je tako mala. Imaš da kupipš I industrijski upakovane pahuljice, jer to je sigurnije da nije kontaminirano nekim orašastim plodovima I sl, pa da ne bude neke neočekiavne reakcije.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 12:54:02   
vonavoj
hvala! od kad mogu da krenem sa njima..pojedinacno..
davala bih ujutru sa vocem za pocetak..

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 12:58:24   
mama krava
pa možeš odmah one bez gluten, pa posle kad sa njima završiš možeš I gluten da uvodiš, ako već niste!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 12:59:43   
vonavoj
tek smo krompi,sargarepu i jabuku i milupa pirinac-kukuruzuser posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.4.2015 13:05:44   
mama krava
Onda polako, uvedi prvo proso imaš griz, pa možeš i ovas pahuljice prvo, pa speltu (tu ima gluten ali primitvni oblik koji je lak za varenje I probavu), pa onda joj daj lebac da grickauser posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here