|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.3.2015 22:01:30   
Mariya
I mi smo poceli da klopamo!! Sa 5,5 mjeli smo jabuku, hipp kasicu sa pirincem i jabukom i milupine pirinac-kukuruz. Nego mame, ja nigde ne mogu da nadjem nestle pahuljice osim 8 cereals, a to cemo tek ya 2-3 meeca. One sto se daju od 4 meseca nema nigdeuser posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2015 11:24:05   
Ana13
Hoce li neko da mi objasni da li kada uvedete pahuljice (isprobavanje pre podne),odmah to prebacite za veceru,a u jutarnjim casovima nastavljate sa isprobavanjem povrca,voca...ili se ne uvodi vecera jos neko vreme? Mi necemo da pocinjemo jos neku nedelju,ali da se ja na vreme informisem user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2015 12:18:17   
mika79
Ana ja sam prvo dala pirinčane pahuljice pre podne 4 dana pa pirinčano kukuruzne pahuljice 4 dana pre podne, pa sam onda to prebacila uveče pre kupanja a u prepodnevnim časovima sam krenula da uvodim povrće (krompir, tikvica, šargarepa). Moj saveti je da ne žuriš, ako lepo napredujete nemoraš još krenuti sa nemlečnom ishranom. Videćeš nije ni malo interesantno kao što se čini.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2015 12:26:16   
vonavoj
ANa,mika ti je lepo rekla,tako cu i ja! evo danas drugi dan kako je jela milupa pirincane,ali napravila sam pola mere,i pola je pojelauser posted image
Sto kaze queen,jos malo pa i idemo u sledecu temu od 6-9user posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
19.3.2015 12:56:39   
Ana13
hvala,zene.Tako sam i mislila da ide.Ma super mi napreduje i necemo jos da krecemo sa nemlecnom,nego da se ja informisem na vreme.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2015 7:56:03   
daca77
Ana13, znaci niste krenuli jos sa pahuljicama?user posted image
Mi idemo u savetovaliste krajem meseca i propitacu dr kad i sta...prosli put mi je rekla da u 5.uvodimo pahuljice.

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.3.2015 8:07:18   
Ana13
Nismo,Daco.Na prosloj kontroli nam je dr rekla da odlicno napredujemo sa dojenjem i ona bi da sacekamo sa nemlecnom.A ja sam se vec bila pripremila da joj kazem da necu jos da je dohranjujem user posted image Tako da sam samo rekla "slazem se" user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.4.2015 20:35:06   
daca77
U petak nam je receno da lepo napredujemo, ali da mozemo krenuti sa kasicama ovih dana, kada napunimo 4meseca. Ja nisam pametna kad da pocnem? user posted image

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.4.2015 22:09:15   
Ana13
Posto lepo napredujete,sacekaj jos mesec dana. Mi smo poceli sa zitaricama.Prvo sam joj dala Milupine pirincane pahuljice sa mojim mlekom i nismo odmakli dalje od 3 kasicice.Zatim smo ruckali pirinac-kukuruz i to je proslo malo bolje,4 kasicice user posted image Nesto nije zainteresovana za hranu,ne zanima je ni kad mi nesto jedemo,a kad vidi da se skidam da je podojim,sve cici od srece. Mozda sam trebala jos da sacekam user posted image Dr mi sad rece da krenemo sa zitaricama,pa kad napuni 5 meseci mozemo i povrce da uvodimo.To je od sutra.Ne znam da li jos malo da se igramo i vezbamo ruckanje sa ovim pahuljicama user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.4.2015 23:02:57   
wivern
Ju zene vi vec pocinjete sa kasicama user posted image , ja jos ne nameravam osim ako mi dr ne kaze drugacije.
Za sada samo proucavam jelovnike, iskreno ovo sikenje mi mnogo lakse user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 12:53:00   
daca77
Ana, Wiv, ipak cu sacekati da fino zagazimo u 5.mesec...necu zuriti...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 13:01:32   
Ivanka 75
Ja mislim da ne mora striktno da se uvodi čvrsta hrana od 5 meseca osim ako bas ne mora.
Iva je sa 5 meseci imala 8kg i kada sam rekla dr da počinje da traži da sisa na pola sata-sat onda mi rekla da počnem sa kašicama jer joj očigledno moje mleko nije bilo dovoljno a ona krupna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 13:02:38   
Ivanka 75
Možete bebama da dajete nešto lagano samo da vežbaju i uče žvakanje pa i da se polako navikavaju na pomisao da ima još nešto osim mleka.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 13:08:31   
daca77
Ivanka, ova moja tek sada krenula sa redjim obrocima user posted image
Do pre 3-4dana je sisala na 1,5h a nekad i 1h...sada izdrzi 2h a nekad i koji min.duze.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 13:13:10   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: daca77

Ivanka, ova moja tek sada krenula sa redjim obrocima user posted image
Do pre 3-4dana je sisala na 1,5h a nekad i 1h...sada izdrzi 2h a nekad i koji min.duze.


Ovoj mojoj nikad nije bilo dobvoljno, zato je i bila nabila 8kg user posted image
Izdrala sam do 5,5 meseci, znala je da iz obe izvuče za 15min sve i opet traži nakon 1h da jede (iako sam ja bila pojačala ishranu da bi imala više mleka i da bude još hranljivije)
I nisam pogrešila što je počela sa 5,5 meseci, mislim da je bila dovoljno velika da shvati šta treba da radi (mislim na žvakanje, to je brzo ukaširala)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 13:22:50   
wivern
Nama dr danas na kontroli rekla da sikimo jos ovaj mesec. Pa onda polako pirinac popodne..pa sve ostalo redom
M mi kasisicom doboja vitamin D i enterokind i bas voli kasicicu cim je vidi krene da se oblizuje, nadam se da ce ici lako sa kasicama. Videcemo uskoro.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 15:57:30   
Ana13
Ipak necu jos da joj dajem povrce.Bas joj slabo ide ruckanje.Ne zanima je.Samo ceka da zavrsimo i da dobije siku.A i lepo mi siska,uglavnom na 3-4 h,spava celu noc... Sacekacu jos neku nedelju. Nece nigde kasice da nam pobegnu

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 16:15:52   
daca77
U pravu si, Ana...mi tek od pre par dana zauzimamo polozaj od 45 stepeni...kako da je hranim-nekako mi je mala...

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.4.2015 17:31:54   
mika79
Daco mi Mihajla hranimo u njanjalici, on još uvek ne sedi pa mi je lakše u njanjalici. Ne morate da žurite sa čvrstom hranom ako lepo napredujete, Mihajlo je slabo napredovao pa smo dobili preporuku da krenemo sa 4,5 meseca, mada on i dalje mrljavi.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.4.2015 9:20:14   
daca77
Miko, svaki dr ima neki svoj stav po pitanju uvodjenja cvrste hrane...znam kad mi je pedijatar-gastroenterolog govorila da odmah u 4.mesecu krenem sa vocnim kasicama, a izabrani pedijatar je svo vreme govorila da to radim u 5.mesecu...sacekacu jos malo, ali cemo se meriti na kuhinjskoj vagi i odlucicemo kad cemo krenuti.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.4.2015 13:19:44   
daca77
Kako planiram da za nedelju dana krenem sa pahuljicama, da vas pitam koje su najukusnije?user posted image
Shvatila sam da su to one koje vec sadrze AD mleko...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.4.2015 17:52:30   
mika79
Daconja mislim da su Milupine najbolje, mi smo kupili Hipp pirinčane one su bez AD pa moraš dodavati a Milupine imaju i sa AD, pirinčano - kukuruzne Hipp su sa AD i one nisu loše, mada Mihajlo neće da jede kupovne pa mu ja pravim. Srećan početak i da lepo ručkateuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.4.2015 22:18:10   
wivern
Miko kako si pravila pirincanu, sa ad ili si sipala svoje mlekce?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.4.2015 7:50:45   
branki*

IZVORNA PORUKA: daca77

Kako planiram da za nedelju dana krenem sa pahuljicama, da vas pitam koje su najukusnije?user posted image
Shvatila sam da su to one koje vec sadrze AD mleko...

daco,meni su bile najukusnije,sto kaze mika,milupine koje se prave sa vodom..e,sad sta ce bebi biti ukusno ko bi ga znao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.4.2015 8:18:45   
daca77
Miko, Branki, hvala...razmisljala da kupim one koje se mesaju sa mlekom i da stavim svoje mleko, ali pitanje da li cu ga imati dovoljnouser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Hidratacija najmlađih u letnjim danima
Tokom letnjeg perioda i visokih temperatura koje su sve češće, najvažnije je redovno se hidrirati. Ovo se najviše odnosi...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Најстреснији период.
пеперутка16

Када вам је било најзаморније бити са својим малишаном?

Click Here